Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vine cineva azi la SMAEB? Ne întâlnim?

 

Planul ar fi de mers maine. Cu masina. Pentru ca 11 grade si ploaie. Te tenteaza?

 

da si eu vroiam sa intreb acelasi lucru. sunt doritori pt smaeb ca in anii trecuti ?

 

Traiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Cine poate imprumuta pentru "matriţare" un capac monopost compatibil cu monsterele pre-696, acela cu "urechiuşe".

Ex: http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/hQgAAOxykmZTM2wf/$_12.JPG

 

Crearea acestei matrite va deschide posibilitatea si altor colegi de a-si confectiona prin colegului doua.roti , ulterior, capace monopost la preturi mult mai mici fata de ebay sau altele. :) Asa ca-l puteti considera un imprumut in folosul comunitatii. :))

Nu-l cunosc pe baiat, insa a fost deschis la propunerea de a face matrita si capacul.

 

Preferabil sa nu fie proaspat vopsit, nu vreau sa se ia vopseaua in procesul de mulaj.

 

Ofer 2 beri, la alegere.

 

Drumuri bune.

 

pot sa iti imprumut eu unul, dar este tot asa facut din fibra, nu este original, si este colantat cu folie fibra carbon!

te ajuta cu ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

DUMNEZEULE SFINTE ISUSE CRISTOASE.

Daca faci asta pe Monster o sa ajungi in iad.

ia d-aici! omu e bine merci, nu a ajuns in iad (inca) a se vedea si chestiile alea de pe furca facute din teava de scurgere si stafe de prins tuburile de perete :)) utile, n-am ce zice :))

post-47906-0-88609500-1396725186_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topcase..pe Monster ~ suport de bagaje montat pe acoperis de Ferrari

E trist :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topcase..pe Monster ~ suport de bagaje montat pe acoperis de Ferrari

E trist :(

sunt de acord cu tine ca topcase-ul pe monster nu isi are locul. acum e relativa treaba, cand vrei sa pleci in aventura cu monsterul ii tragi si un topcase provizoriu! sa ne aducem aminte de andrei. avea montat pe monster un gen de topcase. si el era constient ca arata ca naiba insa utilitatea ei in calatorii nu o contesta nimeni. asta este un monster pregatit de o calatorie de 8000km. pilot, pasager plus alte bagaje ce nu se vad in poza :) il cunosc personal pe tip. e foarte pasionat! de obicei motocicletele lui nu arata asa :). arata asa:

post-47906-0-89979000-1396771718_thumb.jpg

post-47906-0-02047100-1396771737_thumb.jpg

post-47906-0-57248600-1396771770_thumb.jpg

post-47906-0-96616700-1396771793_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motivul asta exista mai multe tipuri de mobre, race, touring, street..Monsterul e showbike, frumusete de oras si dupa parerea mea, maxim un rucsac in spate si un tankbag :) Hai, poate ca ar merge si niste sidecase-uri textile, da tnu hard topcase, ca apoi se infrateste cu Honda Hornet :D

Si eu am problema bagajelor, dar sper ca in orice roadtrip sa am o masina langa grup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motivul asta exista mai multe tipuri de mobre, race, touring, street..Monsterul e showbike, frumusete de oras si dupa parerea mea, maxim un rucsac in spate si un tankbag :) Hai, poate ca ar merge si niste sidecase-uri textile, da tnu hard topcase, ca apoi se infrateste cu Honda Hornet :D

Si eu am problema bagajelor, dar sper ca in orice roadtrip sa am o masina langa grup

iti inteleg punctul de vedere dar hai sa o luam si asa: mie daca mi se pune pata maine sa ma aventurez intr-un tur al europei iti dai seama ca nu o sa imi cumpar multistrada, o sa ii phut un topcase la monster de toata frumusetea :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: You got a point bro

Ia uite ce am gasit pentru a mea, ma rog, mobra aia e un GT1000 dar principiul e cam acelasi si cred ca merge adaptat si la Monster: http://www.webbikeworld.com/ducati-motorcycles/gt-1000/ducati-saddlebags/

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

iti inteleg punctul de vedere dar hai sa o luam si asa: mie daca mi se pune pata maine sa ma aventurez intr-un tur al europei iti dai seama ca nu o sa imi cumpar multistrada, o sa ii phut un topcase la monster de toata frumusetea :)))))

La mine, pentru toate aştea am Master Card. Dar am şi un Visa: :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: You got a point bro

Ia uite ce am gasit pentru a mea, ma rog, mobra aia e un GT1000 dar principiul e cam acelasi si cred ca merge adaptat si la Monster: http://www.webbikeworld.com/ducati-motorcycles/gt-1000/ducati-saddlebags/

Hea! Da un pic a harley, mititica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: You got a point bro

Ia uite ce am gasit pentru a mea, ma rog, mobra aia e un GT1000 dar principiul e cam acelasi si cred ca merge adaptat si la Monster: http://www.webbikeworld.com/ducati-motorcycles/gt-1000/ducati-saddlebags/

motoarele astea is prea frumoase ca sa mai faci ceva la ele. practic, nu i-as vedea rostu pe asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

Simt ceva amorteala pe topic-ul asta.

 

Stateam si ma gandeam ca ar fi frumos sa facem si noi o iesire sambata, asa ca de inceput de sezon. Mai mult , se pare ca vremea va tine cu noi - http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/hdfForecast?query=bucuresti

 

Fara complicaciuni, organizari prea stufoase, responsabili de grupuri , etc.

 

Eu propun sa ne vedem sambata , ora 10.30 la Petrom de la Miorita, dam o tura pana in Sinaia, luam pranzul la un restaurant pe care il agream impreuna..

 

Socializam, voie buna si apoi ne intoarcem fiecare spre casa lui...

 

Cum vi se pare?

 

Incepem sezonul 2014 impreuna? :)

 

Sa aveti o saptamana excelenta,

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Esti doar invidios.

 

cdaab0ed_Johnnyrack.jpeg

 

EDIT: se pare ca am o clona cu aceeasi imagine de profil.

sunt curios cum se comporta la viteza. si nu de aia astronomica, dar macar asa pe autostrada sau cand trece un camion pe langa tine. :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...