Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

"25.000£ each..."

Panigale R, ce dumnezeu erau?

 

 

e veche filmarea. nu era R atunci. probabil tricolorata aia. sau aberatie jurnalistica

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca are o promotie Dafway in perioada asta, la un uns de lant si un intins, ai un pepene verde inclus in pret. eventual daca vrei sa-ti verifice si roata spate cu cheia dinamometrica, primesti o punga transparenta si un pepene galben mic in banii astia...

 

Pe bune, daca tii la motoreta ta pe care incerci sa o vinzi din ce am vazut pe forum etc, nu o duce acolo ca va ajunge iar subiect in teapa dafway romania, dar decizia iti apartine, noi macar te-am informat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi cam place evacuarea custom de pe Mandla s2r 800 asta de la Dafway ..sunt curioas cum s ar auzi pe 1 litru ?..cu tot cu fitru aer sport si o eventuala "resoftare" ...cred ca as fi undeva peste un pachet Dperformance de fabrica :D

 

Adica pentru o coditza scurta cu numar sub sa...si evacuare as face un drum !

Editat de s_e_r_g_i_u_08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca are o promotie Dafway in perioada asta, la un uns de lant si un intins, ai un pepene verde inclus in pret. eventual daca vrei sa-ti verifice si roata spate cu cheia dinamometrica, primesti o punga transparenta si un pepene galben mic in banii astia...

 

Pe bune, daca tii la motoreta ta pe care incerci sa o vinzi din ce am vazut pe forum etc, nu o duce acolo ca va ajunge iar subiect in teapa dafway romania, dar decizia iti apartine, noi macar te-am informat :)

nu e rau ca e scump pepenele in perioada asta... nu vad dc ar fi problema ca daca aveam chei il intindeam eu...nu e mare stiinta, daca stii pe altcineva in zona ..schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca are o promotie Dafway in perioada asta, la un uns de lant si un intins, ai un pepene verde inclus in pret. eventual daca vrei sa-ti verifice si roata spate cu cheia dinamometrica, primesti o punga transparenta si un pepene galben mic in banii astia...

 

Pe bune, daca tii la motoreta ta pe care incerci sa o vinzi din ce am vazut pe forum etc, nu o duce acolo ca va ajunge iar subiect in teapa dafway romania, dar decizia iti apartine, noi macar te-am informat :)

 

Cand e vorba de operatii de genul asta (care nu implica mecanica) si stii cat de cat despre ce e vorba la o motoreta, e cam greu sa "iti iei teapa". Din cate inteleg eu, omul nu a afon in ale motociclismului dar pur si simplu nu are sculele necesare si nu-si permite sa mearga departe.. Poate sa mearga sa stea langa ei timp de 5-10 minute cat intind lantul sa vada cum il verifica si cum il strang.

 

My 0.02$.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca are o promotie Dafway in perioada asta, la un uns de lant si un intins, ai un pepene verde inclus in pret. eventual daca vrei sa-ti verifice si roata spate cu cheia dinamometrica, primesti o punga transparenta si un pepene galben mic in banii astia...

 

Pe bune, daca tii la motoreta ta pe care incerci sa o vinzi din ce am vazut pe forum etc, nu o duce acolo ca va ajunge iar subiect in teapa dafway romania, dar decizia iti apartine, noi macar te-am informat :)

buna tare asta.

 

legat de subiect, chiar nu are un vecin care sa aiba ceva scule pe acasa? sau chiar nu poate sa se duca la altcineva? azi e marti, maine cred ca se intalneste lumea la academie. cred ca poate da un anunt pe fb si sa-i aduca cineva scule si sa il intinda. la mine imi trebuie doar acea cheie speciala si una de 14mm

 

nu e inginerie intinsul lantului;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce glume proaste au unii in privinta recomandarii unor persoane ce au fost dovedite a fi neserioase..

 

Acum pe bune.. nu va puteti intalnii cu omul avand 2 chei la voi si el 1L de bere??? :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu mai glumii ca cine stie cum ii repara si omului motoreta pentru cine stie ce alte prb... nu cunosti tactica?

 

 

Ahhh... mi am adus aminte prima intalnire cu Dafway,

"singurele lucruri misto de pe mobra asta sunt semighidoanele.. cat vrei pe ele?"

ulterior cand i-am propus un schimb plus diferenta, omul nu a mai raspuns la telefon. pretul era de 30% din costul unora noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, acum e alta treaba. lasa-mi un cont de facebook si te adaug eu pe grupul ala bun de Ducati.

 

acolo poti socializa mai usor cu lumea. tot acolo vei gasi pe cineva sa-ti dea o cheie dupa cap ca sa intinzi lantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti egal cu zero. :lol: sa stii de la mine, ca nu esti motociclist dacanu ai facebook si cont pe motociclism.

 

on: aici nu prea intra lumea. chiar foarte rar. dar daca vrei, pot sa dau eu un anunt la baieti si te anunt dupa aia. dar din ce stiu, ei se aduna pe la 19:00

 

daca maine seara ai fi acolo, cu siguranta vor fi dornici de plimbare care sa se termine la Andu la service sau la unul din ei.. acolo problema e ca si rezolvata.

dar fa-ti si tu un facebook :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

you're wrong. am postat pe facebook si astept sa vad daca se anunta careva. daca nu, te duci maine seara la academie si acolo vei gasi pe careva care sa mearga cu tine pana la Andu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AparTe

Am reusit si eu ieri sa imi schimb uleiul (am pus Yacco) si daca tot am schimbat uleiul am pus si un Metabond in motor auzind ca face mult bine la reducerea frecarilor si sincer chiar am observat un plus de putere si o schimbare in bine a felului in care merge motorul

Am mai reusit sa montez la motocicleta cu ajutorul celor de la Dafway si un radiator suplimentar de ulei, provenit de la un 999 care va face mult bine motorului si ajutandu-l sa mentina o temperatura cat ma scazuta in traficul infernal din minunata noastra capitala

Tot la Dafway am ajustat si traseul tobelor finale si am ajuns la rezultatul dorit, iar acum Robert imi face un far care sa se potriveasca cu linia musculoasa si agresiva a acestei motociclete

Urmeaza cand toate vor fi terminate, o sedinta foto adecvata si un filmulet ptr al putea auzi pe acest "Monstru"

 

mie imi cam place evacuarea custom de pe Mandla s2r 800 asta de la Dafway ..sunt curioas cum s ar auzi pe 1 litru ?..cu tot cu fitru aer sport si o eventuala "resoftare" ...cred ca as fi undeva peste un pachet Dperformance de fabrica :D

 

Adica pentru o coditza scurta cu numar sub sa...si evacuare as face un drum !

 

Eu am auzit evacuarea live, e grava rau, si are un bas de iti tremura plamanii in tine :)

post-66774-0-32151700-1400670877_thumb.jpg

post-66774-0-89828600-1400670888_thumb.jpg

post-66774-0-68065900-1400670904_thumb.jpg

post-66774-0-89494500-1400670937_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de obicei cand schimbi uleiul se castiga un plus de 10-12 HP si cam 8-10Nm la cuplu :D

 

Incetati cu evacuarile astea custom facute de oameni fara experienta. O evacuare e gandita special pentru un anumit model de motocicleta. Daca totusi se opteaza pentru o evac custom e obligatoriu sa modificati harta motorului si/sau instalarea unui power commander si in final, obigatoriu urcat pe Dyno Test. Si lucrurile se complica cand apare si sonda lambda. Nu a jucati cu chestiile astea daca nu aveti un minim de cunostinte. Evacuarile Ducati, vin insotite de DP ECU, capac de la airbox modificat si eventual filtru sport.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AparTe

Auzi, io mai simt nevoia de un plus de putere, daca mai schimb uleiul odata saptamana asta , mai castig 10-12 cai, si niste Nm deaia ?

 

Apropo, evacuare custom este facuta de un om cu experienta ,Eprom racing am, filtru aer KN am acum sunt in cautare de un Dyno , ;)

Si Mashi a spus ca totul este in regula

Editat de AparTe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parere personala.

1. nu mai visa plusul de putere prin schimbul de ulei.

2. schimba filtrele alea de aer, ca arata oribil.

3. radiatorul de ulei mi se pare cam jos de tot. la o groapa mai serioasa vei avea nevoie de un burete ca sa aduni uleiul ala de-ti da putere.

4. traseul tobelor e ceva bun. dar daca ai Lambda, te-ai cam rahatizat. ce anume ai facut la traseu?

 

Dyno au cei de la United Motor parca. am vb cu cineva pe facebook ca sa-i fac harta la a mea pt Power Commander. daca nu ma insel, masinuta e omul respectiv. am inteles ca e 100euro sa iti faca o harta pe dyno.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...