Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

s-o calaresti sanatos. aratos monstru.

 

dar am si eu o intrebare: cum (si cu ce) ai vopsit motorul asa de bine si frumos?

 

l-am vopsit cu ... un mecanic din bacau care se ocupa si de partea electrica :rose: zice el ca a folosit o vopsea termorezistenta, dar ca ar fi bine sa nu stau cu jetul pe el prea mult, in rest, tot ce e metal e vopsit in camp electrostatic, de la jante la cadru, la manete. suruburile sunt cadmiate, chit ca nu m-a intrebat nimeni, pe mine m-a dat pe spate cand mi-a zis omul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti

 

Sunt un proaspat posesor de monster (pentru cei care nu ma stiu) si joi, 25.03, am programare la R.A.R.

Problema este ca farul meu, din cate am inteles, nu este omologat. Asa ca va rog, daca se poate, sa-mi imprumutati si mie un far pentru cateva ore.

 

p.s: pun la bataie o sticla de Jack :rose:

post-54513-1269282252_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati mai fost domle undeva?

 

am fost pana la veliko unde am tras la carciuma' (aceeasi la care am fost si acum 2 ani, mancarea si atmosfera de nota 10)

 

in schimb drumul prost cu multe gropi si mult nisip + soferi tampiti...

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blondule cum e toba?Ai reusit sa faci bucsa aia??

:rose:)

se aude mult mai bine decat toba stoc,

referitor la bucsa.... am facut o improvizatie cu un teu de cupru, a ras putin cristi de mine dar.... merge

 

o sa rog pe cineva sa-mi faca o chestie mai estetica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose:)

se aude mult mai bine decat toba stoc,

referitor la bucsa.... am facut o improvizatie cu un teu de cupru, a ras putin cristi de mine dar.... merge

 

o sa rog pe cineva sa-mi faca o chestie mai estetica

 

Pune si tu poze sa vedem de ce tiganie ai fost in stare :rose:) Ce tobe ti-ai luat ba nene??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blondu are toba mea Leovince de pe S4r...eu imi voi lua niste nebunii Roads special de carbon...pe la jumatatea lui Aprilie vin cu ele montate la Academie...si cu alte modificari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti

 

Sunt un proaspat posesor de monster (pentru cei care nu ma stiu) si joi, 25.03, am programare la R.A.R.

Problema este ca farul meu, din cate am inteles, nu este omologat. Asa ca va rog, daca se poate, sa-mi imprumutati si mie un far pentru cateva ore.

 

p.s: pun la bataie o sticla de Jack :rose:

 

salut

 

ti-as imprumuta eu, ca tot nu merg cu motoreta zilele astea, dar din pacate am o modificare facuta la el si se da greu jos...

 

ca idee, din cate stiu eu, se potriveste si farul de Honda Hornet (nu arata exact la fel, dar tot pe acolo), iar din-astea sunt sigur mult mai multe decat Monster-e prin Bucuresti :(

 

deci incearca sa postezi si pe forumul lor - vezi ca au 2: Honda Hornet si HORNETS RED CARPET

 

nu stiu cat de buna e ideea, dar.. e :rose:

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

ti-as imprumuta eu, ca tot nu merg cu motoreta zilele astea, dar din pacate am o modificare facuta la el si se da greu jos...

 

ca idee, din cate stiu eu, se potriveste si farul de Honda Hornet (nu arata exact la fel, dar tot pe acolo), iar din-astea sunt sigur mult mai multe decat Monster-e prin Bucuresti :(

 

deci incearca sa postezi si pe forumul lor - vezi ca au 2: Honda Hornet si HORNETS RED CARPET

 

nu stiu cat de buna e ideea, dar.. e :rose:

 

 

Mc, da' am rezolvat-o! M-am transformat in MacGyver pt cateva minute, si-am facut dintr-o soseata un far. :rose:

Editat de BoogA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

titele, cum de-ai reusit ma sa-l prostesti cu tigaia aia pe maramu boy. inteleg ca e blond, dar nici chiar asa frate.

mai sarmisegetuza boy :rose:

toba se aude mult mai bine decat tobele stoc, si arata altfel, coate best classss, roata se vede in intregime....

 

daca aveam 500 de euroi imi luam niste carboane, dar e griza man.

ati reusit sa ajungeti azi la academie, cum a fost, eu mi-am dus motoreta la o mica revizie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt baietii cu monstere cu bascula normala, Cristi (gigiberlogea) are de vanzare tobe noi neomologate Termignoni titanium la 500 Euro pereche.Daca va intereseaza,messenger: romgift

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, eu daca vreau sunet, si cand zic sunet ma refer la un duduit de panzer nemtesc, imi scot tobele de tot si atunci sa te tii distractie.

 

eheee, Panzer-ele se auzeau foarte civilizat pentru vremea lor. vorba aia, doar aveau motoare Maybach. motoru' Ducati fara tobe se aude haotic (de bine) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

sper sa nu fiu offtopic dar am o mica problema. mi-am comandat o casca din USA si am primit steering damper din greseala.

 

ma costa foarte mult sa-l trimit inapoi si ei casca. asa ca incerc sa-l vand:

 

este nou, pt ducati.

am pus pozele cum arata pe motor si cel pe care-l am eu sigilat.

 

pretul este de 450eur.

post-12303-1269525110_thumb.jpg

post-12303-1269525083_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiule, cand pleci in italia dupa s4?

 

Dupa ce da o tura cu ST-ul meu :cheers:

 

pai in primul rand miercurea viitoare, daca vine nenea Gixu la academie, ma-s da un pic asa sa imi fac o idee, sa nu pasesc in necunoscut ca orbu' autist. apoi, daca intr-adevar imi place (adica oricum o sa imi placa, dar zic ;)), de indata ce gasesc inca un doritor de mobra italiana pun motoretu' meu pe bikeshop si in ziua in care l-am dat ne suim in duba lu' Coco si plecam ;)

 

ps: saptamana asta nu ajunsei la academie pentru ca rezervoru-mi se afla si acum la vopsit. sper sa merg deseara sa-l iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...