Sari la conținut

Honda Fireblade 954RR


arunescu
 Share

Postări Recomandate

desi am vrut sa iau una mai mica, pana la urma m-am ales cu o Honda Fireblade 954RR din 2002. gandul ca peste un timp ma voi plafona de performantele unui motor de capacitate mica, apoi pretul si starea motocicletei m-au convins

 

e din 2002 iar posesorul a fost un arhitect serios care nu a facut cascadorii, burnouts sau alte magarii. a fost dusa la service regulat la dealer

 

pretul - 4.400 euro :wave:

 

aseara am iesit cu ea vreo 4 ore - sunt inca in viata :o . dar ma dor toate oasele. cred ca am stat prea incordat

 

desi e de 1000 e relativ mica (fata de altele).

 

azi urmeaza sa exersez franari de urgenta, frana fata e atat de senzitiva...........obisnuit cu frana masinii am folosit-o pe cea spate inaintea unui viraj si a serpuit putin spatele - n-am facut pipi pe mine pentru ca m-am abtinut puternic :blbl:

 

......va urma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu in Ro! Dubai, daca nu ma-nshel! (corect?)

 

BTW: sa ai parte de ea, arunescule!! AI grija! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi preturile asa si in Romania cred ca s-ar da toata lumea cu motoarele....

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea fara peripetii neplacute.

 

Asteptam poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari, s-o stapinesti sanatos.

in alta ordine de idei, politie exista ?

daca nu e nici d-asta, plec acuma spre voi :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista dar nu te opresc niciodata, nici cu masina nici cu motocicleta iar radarele sunt automate cu poza se duc direct in contul tau nu trebuie sa opresti sa-ti faca militienii proces verbal

 

apropo de radare, cu masina am platit o avere anul trecut si deja imi tresare inima si la aparatele foto cand se declanseaza blitzul. aseara am luat unul din plin pe motocicleta din fata si dupa primul moment de "bagami-as" mi-am dat seama ca sunt pe moto (fara numar de inmatriculare in fata) si parca imi venea sa ma intorc si sa trec pe acolo pana le consum filmul

 

in fine. aseara a fost deja a 4 noapte cu motocicleta si ma simt mult mai in control. daca esti extrem de atent cu primele 2 trepte si in curbe cu acceleratia nu are de ce sa fie mai periculoasa o motocicleta de 1000 fata de una de 600, din contra, pentru ca trage ca un taur la orice turatie in orice treapta cred ca e mai potrivita in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

frumoasa jucaria si perfecta ca toate hondele. drumuri usacate dar de fapt tie sa-ti urez drumuri fara de nisip. sunt totusi un iubitor de VFR. La ce viteza ai ridicat-o. Eu cind am ajuns la 200 mi-a cam ajuns. Pt preturi ffff. bune uitati-va baieti la ebay motocycles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dmw, nu ploua niciodata. nici nisip nu e pe sosele, doar rar cand sunt vanturi puternice dar atunci nu poti sa iesi nici cu masina

 

am ajuns la 200 km/h dar nu ma incanta deloc - nu simt nici o placere - te bate vantul, trebuie sa stai aplecat si masinile parca stau pe loc si trebuie sa fii foarte atent

 

reprizele/acceleratia e in schimb ceea ce imi da fiori si ma face sa simt cum nici o masina n-ar putea vreodata - este exact ceea ce cautam

 

tin sa precizez ca este prima mea motocicleta si ma bucur ca n-am dat urmare "sfaturilor" morbide la adresa incepatorilor "scapat mana in gaz, ridicat pe o roata, retrogradare cu derapaj spate sau derapaj in viraje din cauza acceleratiei ........ nu inteleg cum s-ar putea intampla toate astea daca ai un creier normal dezvoltat si esti constient de ce se intampla cand actionezi o comanda

 

pana acum nu m-a luat niciodata prin surprindere si mereu a raspuns telepatic comenzilor si intentiilor mele ............ probabil ca e Honda? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...