Sari la conținut

comunistele isi dau in stamba


NaeL
 Share

Postări Recomandate

metrilor rica asta nu dispare sunt pre multi copii de bani gata care se autointituleaza motociclist

baaaaa..otravurilor motocicleta pe care o calaresti tre sa_ti semene tre sai transferi personalitatea ta nu so cumperi

ai o comunista ai grije de ea nuti face probleme la drum

sunt curios daca la scula sa dus sursa mai poti merge 400 dekm?acolo mori hal de evolutie

spidobaikarogonzales voi sunteti niste parveniti donatori de organe nu stiti cei aia motociclism ,nu ce vezi la tv e motociclism ci cea ce simti si faci pentru camarazi de drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si uite asa intervine invidia .Serghei..ia-ti mami Gixxer ca sa nu mai ai cu ce sa te iei de Robert

Bai Gilda, bai "blondo"...pe tine te-a intrebat cineva ceva? Ti-a cerut cineva parerea? Sau vezi ca are Robert "probleme" si ii sari in aparare...ca deh...prieteni stiu de ce...

Stai linistit-a ma fata ca nu ma roade invidia. Nu mi-a trecut niciodata prin cap chestia asata. Dupa cum bine stii (sau nu stii) mie nu imi plac sportivele. Mie imi plac clasicele si crouserele. Toata lumea stie lucru asta..da tu ce sa zici...daca te dai in vant dupa vitezisti...sari in apararea lor...oricum sa stii ca pana acum m-am inteles foarte bine cu toti cei care au motociclete sport...dar uite ca acum...

De asemenea ar fi mai bine sa nu mai sari in apararea cuiva daca nici nu stii datele problemei.

 

Numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa discutam civilizat, nu sa ne certam. daca stai sa te gandesti, tu tot ceea ce sti faci si eu la fel.

metrilor rica asta nu dispare sunt pre multi copii de bani gata care se autointituleaza motociclist

Nu e bine sa generalizezi. Nu toti care au speed-uri sunt baieti de bani gata. Eu sunt un exemplu.

 

Saracu' de tine...bai baiatule tu habar nu ai ce vorbesti...1000 de km...1000 de km am facut cu ea de la Pasti de cand am scos-o de la hibernare...

de unde stii cat ai facut? ca nu-ti functioneaza kilometrajul. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde stii cat ai facut? ca nu-ti functioneaza kilometrajul. :wave:

Stai linistit ca imi functioneaza...

Hai sa incheiam discutia asta pentru ca topicul are cu totul o alta tema si nici nu cred ca este corect sa ne purtam asa...nu este corect fata de ceilalti...am transformat topicul intr-o cearta a noastra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea asta sunt .Toti se lauda cu motoru nu cu ce stie el sa faca pe motorul ala

cind erau ei mici(nu ca au crescut prea mult in neuroni)cind vd un motor nu intrebau ce moto e ci CIT BAGA NENEA

multi spidofitobaicarogonzales asa au achizitionat moto nu in cunostiinta de cauza ci in inconstienta sau starain de cauza

si noi in DAC MOTORS avem OAMENIcu scule dar nu au uitat (si regreta)vremurile cind toti aveam ij-uri,mz,nepre,dar ne distram mai bine si mai frumos asa ca remarcile la a adresa comunistelor din parte unor navizati ,mai rau necunoscatori nu premitem

 

tehnologia a ramas aceasi ,practica si materialele sau schimbat,principiul functionari moto in 2Tsau 4T sunt aceleasi din sec. 19 inceputul lu 20

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de un am de cand am vitezista am facut nu mai putin de 8.000 km. si asta cu Cisterna de la Petrom dupa mine. cu consum de 12%.

Tu cu cat te lauzi? ai facut 1.000? nu prea cred.

alooo!! gura mik!!

cu iju faceam PE VARA 14.000-17.000 km...pe vara!!

cu nipra tot cam asa...

de mers merg cum ti le faci,intretzii!!

iti zic io k merge si cu 130 iju...

baietzii de bani gata gura mik(asta k sunt nervos acum),de altfel soferi de week-end si de sarbatori.....

Phoenix_Harley zi-le k le zici bine...in copacu lor bate vintu tare.

...stiu si d-astea:"tatiiii,pot sa ma plimb cu mot...."....k ,de, ia luat tati motor..

de desf desface oricine un carb sau un mot da problema e CUM le pune la loc si daca intelege cum mere...hai lasa-ne k imi consum nervii degeaba cu unu care clar e mai bun la vorbe decit la mestereala...see ya!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare intelege ce vrea. :blbl:

 

si eu am avut comunista, am avut si mobra. Voiam sa spun ca nu se compara cu japonezele (si nu ma refer la viteziste), oricat de lucrate ar fii ele. ce e atat de greu de inteles? Nu am nimic cu cei care inca mai au comuniste, dar credeti-ma sunt proaste. Atata tot. Am incheiat cu topicul asta.

 

:wave: Pentru toata lumea. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: Sunt proaste,nu-s proaste...

Multe au oarece defecte din fabrica, astea mai noi (in afara de Planeta5). Dar astea vechi: Festival,IMZ Ural, Mz ES, Simson, M72 :o Astea sunt motociclete vechi de aproape 50 de ani cu kilometraje la bord demne de japoneze. Uralul meu are 79 000 km. Si merge, cu alt ambielaj. Simsonul si Mz-ul ES sunt campionii la longevitate.

 

Nu sunt ele proaste cat sunt vechi. E adevarat ca pe vremuri moto erau facute sa tina timp de generatii. Dar numai in conditiile unei intretineri bune de catre proprietar.

 

Anul trecut am facut 8000km cu Ijul si as fi putut sa fac mult,mult mai mult daca as fi avut benzina mai multa. Nu m-a lasat la drum lung, am mers noaptea pe ploaie, pe drumuri f proaste, urcat pante, padure, drum national, am mers in toiul iernii cu atash, pe la intalniri... L-am luat la putini km si nu a facut probleme, m-am straduit sa-l mentin asa.

Si stiu ca nu am facut imprumut la banca sa-l iau, se repara usor, costa putin o tranteala, consuma rezonabil 4%. De aceea e convenabil un Ij. Mai ales daca pot sa-l tin in 80-90.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La batrînici si la sculele rusesti e si o chestie de putin busuioc , si un popă care să le şoptească ceva ..

eu am busuiocul , dar popa nu l-am găsit

am ceva promisiuni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nene ce va mai place sa va intepati!!!!!!!!

 

Asta este cine are comuniste sa le mane sanatosi iar cine are japoneze sa nu uite de unde au plecat iar daca au plecat direct cu japoneze sa se abtina de la comentarii referitoare la comuniste.

Eu am mers cu IJ-ul cu 120 de am dat in diarie dupa si nu am avut nici un fel de probleme cu el a fost chiar un motor tovarasesc iar cand puneam atajul era ca un tanc. Dupa cum s-a mai spus daca le intretii si te pricepi nu au voie sa te lase-n drum daca stii ce ai sub tine.

Si nu uitati aici se vorbeste despre motoare comuniste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in seama, nu ca vreau sa-i iau apararea baiatului ca nu-l cunosc asa bine. Dar pentru mine faptele vorbesc. E, vreau sa va povestesc 2 intamplari:

Ma cheama o prietena sa ne plimbam cu motoarele, ea cu al ei si cu pretenu' in spate, eu cu altcineva pe motor(P_H). Astept sa vina sa ma ia de la universitate si nu mai veneau. Se dereglase ceva la Ij-ul fetei si Phoenix a adus un amic sa i-o repare. Tot odata a venit si Robert (baiatu' de bani gata de care voi ziceti) si a stat si el acolo cu noi.

A doua. Am vrut sa mergem (mai multe motoare ) sa ne plimbam la vreo 20 km de oras. Noi cam aveam probleme cu Jawa si fata cu Ij-ul la fel. Ei, baiatul ala Robert(Suzuki) a stat in spatele nostru pana nu am mai mers caci chiar aveam probleme. Si asa mi-a povestit si fata ca a facut si mai departe pe parcursul drumului cu ea.

Eu am deschis un topic legat de ajutorul intre motociclisti, dar vad ca in loc sa va intelegeti voi va certati. Ma mira asta din partea voastra caci va stiu baieti seriosi.

:wave:

Eu sper sa nu mai fiti asa copiii si sa va intelegeti unul pe altul caci nici un om nu s-a nascut "vitezist" sau "comunist".

ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai tu dreptate dar problema e tot din protap

atitudinea unora care au uitat de unde au plecat te face sa raspunzi asa

faptul ca au avut o comunista si au vinduto dupa un an de zile ca nu stiau(nici nu doreau)ce are nu le da dreptul sa faca comentari de genul asta

motoru este asemenea propietarului , sti ca in state (tot ne place sa luam de bun de la alti)mare machio motorist e ala care surubareste la un harley il face cum ii place lui nu spidigonzales , la festivalurile pe care nu le vezi la tv se ard pe rug japoneze

nu zic sa facem la fel dar totusi sa vorbeasca cind stie ceva nu cind vede la alti :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In plus nu prea ai curaj sa pleci cu ele da drum lung

 

Dom'le unii sunt deosebit de curajosi si pleaca de nebuni: in urma cu vreo 7 ani lucram la Drobeta T. Severin. Un fost coleg de serviciu care avea un Minsk, a venit cu motorul de la Birlad, VS pina la Severin, si dupa 2 saptamini s-a intors la Birlad; tot drumul dus-intors de peste 1.000 de km, n-a avut decit o pana de cauciuc. Motorul a mers ceas.

Intr-o zi m-a luat si pe mine pe motor intr-o scurta plimbare Severin - Baile Herculane. Cum ne 'tiram' noi cu 80 la ora spre Herculane, am trecut pe linga o terasa unde era parcata o 'japoneza'. Proprietarul, care probabil freca menta pe acolo, cum ne-a vazut s-a luat dupa noi, ne-a depasit in viteza, dupa care s-a intors si ne-a dat cu tifla. Noi eram muti de admiratie, ca altfel am fi exclamat:"E complex(a), dom'le!".

Vreau sa spun ca Minskul a mers f. bine, pe drum drept ajungea la 90 km/h. E ceva, cu doua persoane in spate, pt un motoras de 125.

In fine, am ajuns la Herculane, iar cit ne-am fitiit prin statiune ne-am intilnit cu un grup de motociclisti straini, care, culmea, ne-au salutat! Poftim cultura.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare intelege ce vrea. :o

 

si eu am avut comunista, am avut si mobra. Voiam sa spun ca nu se compara cu japonezele (si nu ma refer la viteziste), oricat de lucrate ar fii ele. ce e atat de greu de inteles? Nu am nimic cu cei care inca mai au comuniste, dar credeti-ma sunt proaste. Atata tot. Am incheiat cu topicul asta.

 

:wave: Pentru toata lumea. :blbl:

e clar k sunt mai bune japanurile...

da ia gindestete cind comunistele ...si altele..alergau pe sosele si in campionate cu viteze care si acum par uluitoare...japonezii abia "nasteau"primele trotinete...

comunismu ia plafonat pe unii iar pe japonezi nevoia,lipsa resurselor naturale,lipsa spatiului ia facut sa construiask,inventeze intrun ritm ametzitor....ia gindestete dak erau si ei comunisti?...ramineau cu trotinetele... :)

stiai k la ei copii de la gradinitza fac montaje electronice,invatza electronik?la lucru manual!!!

ATITUDINEA CONTEAZA nu k unii au japan si altii"comuniste"... :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Sunt convins ca si intre "vitezisti" cat si intre "comunisti" sunt oameni si oameni !

Eu insami ("comunist"!)am mai schimbat o vorba cu cate un vitezist pe la semafor ! (si nu am fost jignit in vre-un fel!)...dar intr-adevar am gasit si multi vitezisti care te privesc de sus (de parca tu nu ai avea ce cauta pe sosea...) si asta pt. ca de cand le merg "afacerile" ...de!... au trecut la alt nivel social/uman ! (asta e valabil nu numai pt motoristi...ci in general!)..si am mai asitat la discutii intre vitezisti (cu cate o revista de moto in mana !) de genul"tre' sa o iau pe asta ca sa fiu cel mai tare(ca mi-o permit ba !si sa fie mai buna ca a ta sau a lui cutarescu..!)"asta spune multe !...iar majoritatea comunistilor cand pun benzina scutura de furtunul de la pompa (de zici ca sunt cei mai insetati sau disperati sa nu piarda vreo picatura din pretiosul lichid ! ) sau comunisti cand se intalnesc cel putin vorbesc de o chesti care ar trebuii sa fie comuna (chestii de genul cum ai rezolvat asta ...??)..... asa e impartita lumea !in bogati si saraci in tipi de treaba(vitezisti sau comunisti) sau nu stiati ?

 

p.s. DA E ADEVARAT CA COMUNISTELE SUNT DE TEHNOLOGIE VECHE ! DAR O JAPONEZA COSTA CAT APARTAMENTUL IN CARE STAU, PE CAND O COMUNISTA COSTA CAT INTRETNEREA PE O LUNA LA ACEL APARTAMENT !!!!!+ CA SUNT CURIOS CUM O SA ARATE O JAPONEZA CAND O AVEA 24 ANI (SI INCA MERGE :wave: )CA MOTORUL MEU !!!..SA VAD ATUNCI DACA MAI SPUNE VREUN VITEZIST CA MAI SUNT ASA GROZAVE !...DE-AIA LE FAC "PACHET" DUPA CATIVA ANI SI LE MARITA (SUNT PRECUM O TARFA FRUMOASA DAR CARE TE UMPLE DE SIDA ! :o )!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e clar k sunt mai bune japanurile...

da ia gindestete cind comunistele ...si altele..alergau pe sosele si in campionate cu viteze care si acum par uluitoare...japonezii abia "nasteau"primele trotinete...

comunismu ia plafonat  pe unii iar pe japonezi nevoia,lipsa resurselor naturale,lipsa spatiului ia facut sa construiask,inventeze intrun ritm ametzitor....ia gindestete dak erau si ei comunisti?...ramineau cu trotinetele... :o

stiai k la ei copii de la gradinitza fac montaje electronice,invatza electronik?la lucru manual!!!

ATITUDINEA CONTEAZA nu k unii au japan si altii"comuniste"... :wave:

Un mic istoric...

 

Motociletele MZ s-au bucurat de un enorm succes in intrecerile motocilistice atat de viteza, motocross sau anduranta. Aceste succese au fost stabilite teoretic, dar si practic de valorosul inginer Walter Kaaden, ajutat de Ernst Degner si Horst Fugner. Acestia din urma au fost nu numai ingineri foarte talentati dar si piloti de prima mana, exploatand foarte bine performantele MZ-urilor, probuse sub obladuirea lor. Din motove ce nu pot fi insa discutate i-au determinat pe cei doi sa paraseasca tara si firma pentru Japonia, unul ajungand la Suzuki si celalalt la Yamaha. Acest fapt a permis celor doua firme nipone sa iasa din anonimat dupa 1961. Odata cu fuga celor doi la aceste firme toate secretele au fost cunoscute si de inginerii japonezi, aceste secrete ajungand si la Honda. Modelele de viteza de la Suzuki, aparute in 1961, aveau motoare aproape identice cu cele facute in trecut de MZ; la fel si Yamaha. Motocicletele in doi timpi lansate de Honda si Kawasaki in aceiasi perioada au ca origine aceleasi motoare est-germane.

Ca incheere se poate mentiona faptul ca o editie a celebrului "Who's Who" din anii '90 l-a prezentat de Walther Kaaden drept "maestru al creatiei" producand un impact revolutionar al conceptului de motocicleta supersport, MZ-urile fiind modele ale alegantei, simplitatii si performantei.

De asemenea trebuie spus ca si Jawa, motocicleta pe care multi o numesc "janghina comunista" este o motocicleta "de rasa" in adevaratul sens al cuvantului, istoria ei de incfeput fiind asemanatoare cu ce-a a Harley-ului. Cred ca daca fabrica a fost nationalizata dupa razboi acum ar fi fost la fel de celebra precum BMW-ul...sau altele.

 

Asta am avut de spus. Articolele le gasiti intregi la www.motolife.ro

 

Numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Sunt convins ca si intre "vitezisti" cat si intre "comunisti" sunt oameni si oameni !

Eu insami ("comunist"!)am mai schimbat o vorba cu cate un vitezist pe la semafor ! (si nu am fost jignit in vre-un fel!)...dar intr-adevar am gasit si multi vitezisti care te privesc de sus (de parca tu nu ai avea ce cauta pe sosea...) si asta pt. ca de cand le merg "afacerile" ...de!... au trecut la alt nivel social/uman ! (asta e valabil nu numai pt motoristi...ci in general!)..si am mai asitat la discutii intre vitezisti (cu cate o revista de moto in mana !) de genul"tre' sa o iau pe asta ca sa fiu cel mai tare(ca mi-o permit ba !si sa fie mai buna ca a ta sau a lui cutarescu..!)"asta spune multe  !...iar majoritatea comunistilor cand pun benzina scutura de furtunul de la pompa (de zici ca sunt cei mai insetati sau disperati sa nu piarda vreo picatura din pretiosul lichid ! ) sau comunisti cand se intalnesc cel putin vorbesc de o chesti care ar trebuii sa fie comuna (chestii de genul cum ai rezolvat asta ...??)..... asa e impartita lumea !in bogati si saraci  in tipi de treaba(vitezisti sau comunisti) sau nu stiati ?

 

p.s. DA E ADEVARAT CA COMUNISTELE SUNT DE TEHNOLOGIE VECHE ! DAR O JAPONEZA COSTA CAT APARTAMENTUL IN CARE STAU, PE CAND O COMUNISTA COSTA CAT INTRETNEREA PE O LUNA LA ACEL APARTAMENT !!!!!+ CA SUNT CURIOS CUM O SA ARATE O JAPONEZA CAND O AVEA 24 ANI (SI INCA MERGE  :o )CA MOTORUL MEU !!!..SA VAD ATUNCI DACA MAI SPUNE VREUN VITEZIST CA MAI SUNT ASA GROZAVE !...DE-AIA LE FAC "PACHET" DUPA CATIVA ANI SI LE MARITA (SUNT PRECUM O TARFA FRUMOASA DAR CARE TE UMPLE DE SIDA ! :) )!

:wave: :blbl:

 

Da ce mai zici de motocicleta mea care are 43 de ani... :P

 

Numa' bine! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dovada ca nu sunt chiar asa proaste o face chiar timpul !...ce rezista in timp ? doar un lucru bine facut ! nu credeti ?..(am avut un DKV de 350 din 41' si inca era in stare perfeta de functionare !!!!)

Vad si acum autoturisme (dacia 1100, vartburg, renault gordini ...) f. f. bine intretinute si date pe la emisiuni de specialitate ca exemple de intretinere. si de lucruri fiabile !....

...eu prima data cand mi-am luat un olcit ...nu reusam sa il bag intr-a I-a si spuneam ca e masina defecta..dar de unde ? binenteles ca eu eram defect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi -mic se poate lauda cu niste rulaje la Ij si Nipru de invidiat,fara segmentare.

Ele pentru drumuri medii de 150-200km sunt facute. Sub le uzezi prematur, peste le cad piesele. E adevarat ca dupa 200 km tre controlezi strangerea suruburilor.

Uralele si Ijele sunt facute pentru aia din satul de pescari de langa fluviul Enisei care vor sa ajunga in orasul Novosibirsk pe zapada ca sa isi cumpere navoade sau ca sa vanda cateva sute de kile de peste. De asemenea am din National Geogrefic o poza cu o familie formata din 3 adulti si doi copii mici pe un Ural cu atash+bagaje berechet. Nu erau pe vreo sosea, erau pe un camp dogorat de soare din Mongolia :wave: . Drumul lung si linistit este cheia oricarui motor.

 

Daca s-ar mai face acum motociclete ieftine si bune cum se faceau demult.

Un MZ in anii 50-60 performant (in clasa 250) costa mai putin decat un Ij nou si te ducea unde vroiai. Fugea ca orice masina a vremii, consuma incomparabil mai putin, intretinerea era ca la o japoneza de acum aproape, piese originale, IEFTINE si BUNE, mecanici.

Acum:

Motociclete mediocre ca performante, la pretul masinilor medii. Adica enorm avand in vedere uzinarea ,cred, mai usoara. Piese scumpe, mecanici putini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu de ce va agitati atata: e clar ca motocicletele moderne de provenienta vestica sunt net superioare comunistelor, dupa cum o arata si piata!Daca erau mai bune comunistele s-ar fi vandut mai bine comunistele!Referitor la pret: cineva a facut o comparatie cu apartamentul!Pretul unei comuniste este aproape cat al unei moto vestice si pe deasupra o mai si copiaza pe capitalista(ex: Uralurile alea noi de au inceput sa cam semene cu Harleyul),asa ca..... si nu confundati ceva nou cu ceva sh.Sa fim seriosi!Cine are in buzunar banuti cat pentru o vestica si-si cumpara comunista inseamna ca are probleme grave de sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu de ce va agitati atata: e clar ca motocicletele moderne de provenienta vestica sunt net superioare comunistelor, dupa cum o arata si piata!Daca erau mai bune comunistele s-ar fi vandut mai bine comunistele!Referitor la pret: cineva a facut o comparatie cu apartamentul!Pretul unei comuniste este aproape cat al unei moto vestice si pe deasupra o mai si copiaza pe capitalista(ex: Uralurile alea noi de au inceput sa cam semene cu Harleyul),asa ca..... si nu confundati ceva nou cu ceva sh.Sa fim seriosi!Cine are in buzunar banuti cat pentru o vestica si-si cumpara comunista inseamna ca are probleme grave de sanatate.

Bai baiatu...tu cred ca nu intelegi nimic...

Comunistele au preturi mult mai mici dacat japonezele sau cum le mai numesti tu.

Nu cumperi motocicleta noua ca doar nu esti nebun. Ocumperi la mana a doua si mai faci o investitie in ea da cateva milioane si este noua. Cel mai bun exemplu este Planeta5. Ieftin si rapid...si nu te doare capu'.

In ceea ce priveste Uralurile...baiatu...nu seamana cu Harleyul. In primul rand Wolf-ul are cilindrii boxer, in timp ce Harley ii are in "V". De asemenea toate crouserele si chopperele japoneze seamana cu Harleyul. Mult mai mult decat seamana Uralul.

post-8-1118236306_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mBai Gilda, bai "blondo"...pe tine te-a intrebat cineva ceva? Ti-a cerut cineva parerea? Sau vezi ca are Robert "probleme" si ii sari in aparare...ca deh...prieteni stiu de ce...

Stai linistit-a ma fata ca nu ma roade invidia. Nu mi-a trecut niciodata prin cap chestia asata. Dupa cum bine stii (sau nu stii) mie nu imi plac sportivele. Mie imi plac clasicele si crouserele. Toata lumea stie lucru asta..da tu ce sa zici...daca te dai in vant dupa vitezisti...sari in apararea lor...oricum sa stii ca pana acum m-am inteles foarte bine cu toti cei care au motociclete sport...dar uite ca acum...

De asemenea ar fi mai bine sa nu mai sari in apararea cuiva daca nici nu stii datele problemei.

 

Numa' bine!

Sa corectam un pic ce ai spus tu: 1. eu chiar daca nu am motor m-am integrat perfect in grupul lor :blbl: ......2. ma dau in vant dupa VITEZISTI? :o ...3. "prietenii stiu de ce", :wave: ....4. ii iau apararea pt ca stiu ca are mult bun simt ....

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...