Sari la conținut

In fata la Uzinele Semanatoarea. Nosol de tot.


dabix
 Share

Postări Recomandate

Pe scurt ieri era sa mor. Odata de la accident shi apoi cind a sarit la mine manelistul din conserva tip Audi, ca de ce mai am glas cind el trebuie sa dea o groaza de bani pe zgirietura de la portiera.

 

Cum s-a petrecut? Relativ simplu. Mergema cu ceva vitea, ce-i drept. aveam un shir de masini in fata, nimeni din contrasens pe toata strada, deci nu era nici o problema. Numai ca dintr-o data a trcut pe linga mine, un turbat cu o conserva AUDI A6, shi a oprit brusc in fata mea. Mai exact pe contrasens. Nu stiu cum am facut dar m-am strecurat printre doua masini, lovindu-le pe amindoua, evident.

Nici nu mai stiu ce shi unde m-a lovit.

 

Asta e. Aveam viteza ce-i drept. mi-a invatat lectia. Multumesc lui Dumnezeu ca pot sa merg.

 

Insa eu zic ca trebuie facut ceva, cu astia. Bucuresti-ul e plin de ei. Mi s-a pus pata pe ei. :wave: :o

 

 

PS: Ca sa nu mai zic cu doua zile inainte m-a muscat un ciine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am inteles unde e nasolul de tot?... unde era sa mori?... si cel mai mult nu am inteles de ce, dupa ce recunosti ca ai gresit, tot incerci sa gasesti alti vinovati?...

 

bucura-te ca ai scapat intreg, iar pe viitor circula cu prudentza... strada nu-ti apartine... trebuie sa o imparti cu ceilalti participanti la trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

bine ca esti intreg... cat despre manelisti d-astia ii mai gasesti tu in trafic si a doua oara... si ii arzi tu odata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa citesc despre lucruri ca astea, dar...soseaua aia...nu e pista de viteza! In fiecare zi trec o gramada de motociclisti pe acolo cu viteze foarte mari! Li se pare ca daca e soseaua dreapta si larga au dreptul sa-i dea in "goarna" ! Alta data...lasati viteza mai moale si fiti prudenti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ardea de-o liniutza cu AUDI-ul ? :wave: Oricum, nu am inteles cum era sa mori ca a sarit ala din masina... dar din cate zici si tu si el imparteati vina :o Bine totusi ca ai recunoscut ca ai viteza si ca ai invatat ceva din asta.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fi mai explicit

erai pe contrasens?>

daca da bine ca recunosti,manelist sau nu tot conservar este ,nu vreau sa fac pe lupu moralist dar cauta sa stai pe banda ta fara sa fi curios daca rezisti la impactul cu o conserva sau cu asfaltul :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram angajat in depasire. Aveam viteza si vazusem ca nu-i decit o masiona pe banda a doua, pietoni nu erau, de nu-i cazul sa incetinesti .... Deci aveam pe unde s-o depasesc.

 

Trece va vintul in conserva pe linga. Foarte aproape ca m-am speriat. Adica mi-furat "atentia" ca sa zic asa. "M-am dat dincalea lui" Adica am facut putin dreapta ... , M-am trezit cu ambele masini oprite in fata mea. Eu eram in spatele masinni pe care voiam initial s-o depasesc.

Am frinat. Nu s-a oprit.

..... De aici. ... Nu mai stiu exact. Shi nici nu ma intereseaza sa-mi aduc aminte . am scapat. A fost o chestie de instinct.

 

 

Am vazut conserva Audi de jos, shi am "simtit" pegueot-ul pe la spate.

M-am tiriit citva mertii buni. ... Nu stiu cit.

asti m-au luat repede. Tu esti vinovat. Hai la Politie.

Corect. Eu eram vinovat.

 

NU VREU SA DAU VINA PE ALTINEVA. Numai ca accidentele nu au un singur vinovat. Am avut viteza. M-AM LECUIT. PUNCT.

POTI SE MERCI CU VITEZA PE O STRADA LIBERA. TOT POTI SA FACI ACCIDENT.

La mine era aporx libera mai putin o masina in fata. etc.

 

Numai ca.

1. Dobitocul cind a trecut pe linga mine ca nebunu. A oprit pe contra sens fara se fie un pieton angajat in trecere.

Mai e shi vorba aia. mergi sau stai. In bucuresti sunt putine masini care merg coerent. Mai ales manelisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Audi-ul ala nu e R1 ca sa nu-l vezi cind vine.. e posibil sa nu te fi asigurat suficient inainte de a incepe depasirea.

2. Chiar daca nu era nici un audi, depasirea e interzisa pe trecerea de pietoni.

3. Cind depasesti si in general in mers e bine sa ocupi toata banda, blocind astfel pe cei care vor sa 'te inghesuie'.

4. Mi se pare extrem de ciudat ca ambele masini s-au oprit la trecerea de pietoni. Ceva s-ar putea sa-ti fi scapat, deoarece chiar daca nebunu cu audi se opreste pe contrasens pentru ca asa i s-a sculat, ce motiv avea sa faca la fel cel din coloana ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. manelist-ul a oprit brusc. Daca nu stiti ce inseamna asta mai cititi Regulament-ul. Circulatia trebuie sa fie fluenta. Nu bruscata. Aici cred ca se intimpla foarte multe accidente.

 

3. daca eu mergeam cu viteza. De conserva ce sa mai zic.

 

4. Pp. ca e de ala care se ofica cind vede cum trec motociclistii pe linga el la semafoare shi care au pica pe ei. Nu e primul care a pus frina brusca in fata mea.

 

PS: din moment-ul impactului nu stiu ce shi cum s-a petrecut. M-am trezit jos. da o distanta destul de apreciata de masini cu miina inclestata pe acceleratie la maxim.

 

Dupa accident, fiecare isi formeaza propria parere. La mine ce-i drept , e formata dupa cum s-a comportat ala la politie. Mi-a zis ca trebuia sa ma bata acolo pe loc. ca i-am zgirat usa.

Poate asta explica tot.

 

 

 

Cind era sa mor. Pai am trecut cu casca pe linga rotile masinilor. puteam sa-mi rup gitul. M-am tiriit cu motorul in brate nu stiu citi metri. Noroc ca avem ruzacul cu rufe de spala in spate. Asta mi-a salvat viata.

 

Cit despre ce-i nasol. Nu stiu. Primul accident. Ieri shi alaltaieri nu mai eram instare sa vorbesc. La politie toti se uitau la mine cala un killer. cind de fapt nu eram singul vinovat. Shi mai ales nu stiam ce puteam sa fac. astia m-au luat repede. Era un profesor care avea examen in siua respectiva shi nu avea chef de parlamentari.

Pentrru a putea sa-l bag shi pe ala in oala sparta trebuie sa-mi risc carnetul sa caut martori. Sa-i intreb pe ei ca s-a intimplat. Ei stiu mai bine.

 

Yeghidi tu spuneai ca ai vazut accidentul. Spune ce-ai vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihaip. mersi pentru intrebari.

1. Nu stiu de unde a venit ala.

2. Asta sa i-o zici lui ala cu Audi. nu mie. Pentru mine totul era normal, pina a trecut pe linga mine. pursi simplu a apurut.

Din toata intimplarea tin minte mementul in care a trecut pe linga mine. momentul in care am frinat. shi cel in care eram jos. in rest. Van.

3. Am sa tin cont de asta.

4. Multe-mi scapa. NO MORE SPEED IN TOWN.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La politie am luat toata vina asupra mea. A disparut trecerea de pietoni. .. etc.

 

Eram prea bulversat.

Ce-a fost a fost. De acum inainte am sa am grija.

Oricum intimplarea asta are shi o de ce ti se poate intimpla ca motociclist. Am sa-mi fact timp altadata sa scrit intimplarile din tot week-end-ul ce a prefatat accidentul. Ca sunt destule. Shi cred eu ca merita sa fie spuse.

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O rugaminte (de fapt 2): poti scrie si tu mai citeţ (1) si (2) scrie si tu tot of-ul tau intr-un singur post. Nu in 4 posturi consecutive :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Gabita : acum ai scapat , dupa cum ai spus si tu ai avut noroc. Era o vorba cu sacii de noroc si experienta, primul plin la inceput , al doilea gol. Cauta sa-l umplii pe al doilea inainte de a se goli primul.

 

Ia si tu niste documentatie de conduita preventiva .. ti-as recomanda mai ales "Proficient motorcylcing" : primele 4 capitole le gasesti aici http://thor.prohosting.com/mobra1/ . Poti incepe cu capitolul 4 : "Urban traffic survival" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fratilor!

Asta-i primul mesaj pe care-l scriu aici...

Nu am motor inca, urmeaza sa-mi iau unul, dar conduc auto de 11 ani si nu ma pot abtine sa va spun ca si voi aveti o mare parte de vina in privinta accidentelor...

Nu mai departe de ziua de luni... aveam in fata o motocicleta (n-o sa-i dau nr., dar stie el despre cine e vb...), eram pe banda intai si eu si motociclistul, in stanga lui era insa o tipa cu un Megane care vroia sa faca dreapta de pe banda a doua si chiar avea acest drept, iar motociclistul face stanga! Bine-nteles ca tipa i-a agatat rotita din spate... noroc ca s-a oprit la timp!

Recunosc insa ca sunt multi dementi si cu auto!! As putea sa ma-numar printre ei, dar respect prea mult motoarele... :blbl:

Calea Vacaresti, ieri - marti - tot in fata mea am vazut cum un dement cu o cratita de fiat sau renault il inghesuie pe unul cu un motor, mai-mai sa se urce pe el, nu alta! :wave:

Asta e! Cred ca tine de mandria tipic masculina :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fratilor!

Asta-i primul mesaj pe care-l scriu aici...

Nu am motor inca, urmeaza sa-mi iau unul, dar conduc auto de 11 ani si nu ma pot abtine sa va spun ca si voi aveti o mare parte de vina in privinta accidentelor...

Nu mai departe de ziua de luni... aveam in fata o motocicleta (n-o sa-i dau nr., dar stie el despre cine e vb...), eram pe banda intai si eu si motociclistul, in stanga lui era insa o tipa cu un Megane care vroia sa faca dreapta de pe banda a doua si chiar avea acest drept, iar motociclistul face stanga! Bine-nteles ca tipa i-a agatat rotita din spate... noroc ca s-a oprit la timp!

Recunosc insa ca sunt multi dementi si cu auto!! As putea sa ma-numar printre ei, dar respect prea mult motoarele...  :o

Calea Vacaresti, ieri - marti - tot in fata mea am vazut cum un dement cu o cratita de fiat sau renault il inghesuie pe unul cu un motor, mai-mai sa se urce pe el, nu alta! :o

Asta e! Cred ca tine de mandria tipic masculina :blbl:

 

metre vorba lu profesoru(in viata inca ):ORICE GISCA MERE PE 4 ROTI:

cid vei avea moto iti vei schimba parerea :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...