Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si eu vroiam sami pun janta si cauciuc mai mare pe spate dar nu se poate numai cauciuc ptr k mam interesat....acuma nu sthiu depinde poate o sa gasesti ceva....si in legatura cu cauciucurile stoc de potzi inclina la maxim pana atingi cu scarita jos:D.....si diferenta intre cauciucu de 100 si 130 este k cel de 100 cu kre potzi intra cu viteza mai mare in curbe cat despre cel de 130 dak intrii cu viteza iti pierde spatele sau itzi face voblaj :moto:

Si eu am vrut sa fac chestia asta, dar am vandut motoreta...incearca o janta de NSR si va merge...era chiar un CBR pe net cu janta de NSR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti m-am uitat putin pe net la CBR125 in germania si majoriatatea sunt limitate la 80 la ora :|..stie cineva ceva de aceasta limitare si ince consta ea ?

Majoritatea sunt asa ptr ca asa e legislatia lor, dar a mea era normala si tot asa scria in anunt 80 la ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha deci sa inteleg ca nu sunt limitate... pt k mi se pare o prostie sa isi ia cineva si sa se trezeasca dupa ce a platit ca merge cu 80..cand eu iam zis ca merge 130-140..sa speram ca nu sunt limitate :moto:

Da nici 130-140 nu o sa mearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti m-am uitat putin pe net la CBR125 in germania si majoriatatea sunt limitate la 80 la ora :|..stie cineva ceva de aceasta limitare si ince consta ea ?

 

a mea a fost limitata la 80 din germania.Limitarea a constat in : garnitura nu era stransa pe carburator si iesea aer iar atunci nu mergea mai mult de 80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sunt din baia mare si am si eu un cbr 125.

care este cel mai recomandat ulei de motor pt eu am bagat 10w40 300v Motul si mil consuma

Si ce probleme mecanice ati avut cu motocicleta, si care a fost aceea?

:lol: numai bine

post-38765-1217921780_thumb.jpg

post-38765-1217921848_thumb.jpg

post-38765-1217921961_thumb.jpg

post-38765-1217921995_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sunt din baia mare si am si eu un cbr 125.

care este cel mai recomandat ulei de motor pt eu am bagat 10w40 300v Motul si mil consuma

Si ce probleme mecanice ati avut cu motocicleta, si care a fost aceea?

:lol: numai bine

Se vede clar ca RS`u este baza :eek:) :P

Probleme avute : multe becuri si un cablu de kilometraj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salut sunt din baia mare si am si eu un cbr 125.

care este cel mai recomandat ulei de motor pt eu am bagat 10w40 300v Motul si mil consuma

Si ce probleme mecanice ati avut cu motocicleta, si care a fost aceea?

:) numai bine

ia da-mi IDu tau..... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

delema mare! unde este sita/filtrul de ulei??????????? pt un mecani cprost ca mine daca poate cnv sa=mi arate o schema raman profund recunoscator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

delema mare! unde este sita/filtrul de ulei??????????? pt un mecani cprost ca mine daca poate cnv sa=mi arate o schema raman profund recunoscator

E complicat sa ajungi la filtru de ulei, trebuie sa dai capacu de la ambreiaj jos sa scoti ambreiaju si acolo este.... :banana:) :cheers:

 

 

PS. Mai spun de multe ori ca nu are asa ceva CBR`ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E complicat sa ajungi la filtru de ulei, trebuie sa dai capacu de la ambreiaj jos sa scoti ambreiaju si acolo este.... :banana:) :cheers:

 

 

PS. Mai spun de multe ori ca nu are asa ceva CBR`ul?

NU ARE FILTRU ARE SITA!!!!!!! comada filtru de ulei pt cbr si sa vezi ca are o sita....daca tu nu ai curatat sita aia asta nu inseamna ca ea nu exista....este o stia metalica care se curata la 12000 de kilometri. de data asta nu ai stiut! stai jos, 4!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU ARE FILTRU ARE SITA!!!!!!! comada filtru de ulei pt cbr si sa vezi ca are o sita....daca tu nu ai curatat sita aia asta nu inseamna ca ea nu exista....este o stia metalica care se curata la 12000 de kilometri. de data asta nu ai stiut! stai jos, 4!

Oricum tot un (cuvant urat) de motor este! Dute la honda si te rezolva imediat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...