Sari la conținut

care e mai buna voshod sau minsk?


feclistluci
 Share

Postări Recomandate

Voshod!

Daca mai mergi (chiar si ocazional) cu pasager, ai sa binecuvantezi fiecare cm3 in plus al Voshod-ului!

Si te simti mai bine la drum lung pe Voshod...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu o iei de noua, asa ca nu conteaza diferentele teoretice.

 

un voshod e mai bun, intr-adevar, in sensul de mai puternic.

dar pe de alta parte, un minsk in stare buna e de preferat unui voshod in stare proasta, nu?

 

voshodurile sunt si mai rare pe la noi... dar daca gasesti unul bun, ia-ti! o sa merite fiecare cmc3 in plus :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nu, nu are 5 viteze! si e si urat cu draci! DAR sunt doua motoare diferite pentru voshod, ambele de 175! ala in 2 tobe e clasic, nu e cine stie ce (oricum mult mai bun decat minsku)! si mai e unu' intr-o toba care are muzicuta la admisie, toba faina si trage de rupa pamantu! merge la drum intins au 110 si consuma max 4% in cazul asta, altfel 3 la 80 si un 3-3.5 in oras!

mai este o motocicleta (foarte rara la noi in schimb) de 175 cu acelasi motor de voshod 175 intr-o toba care seamana cu un etz si e foarte fiabila!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E Sova aia de pe saitul lor mcasta. Da arata frumos si e ieftina. pare mai frumos lucrata si nu mai are aerul ala de vehicul comemorativ al izbanzilor spatiale sovietice cum e Voshodul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

da, de sova era vorba! e una in galati si de asta stiu ca e buna! oricum as interzice minsku' ca e slab, de kakat si parca-i bicicleta! nu am suportat nici scoala pe el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dar unde te duce Ijul te duce si Minskul la un consum aproapre injumatatit. Sa nu mai vorbesc ca e asa micutza ca te poti da prin apartament cu ea. Hai ma ca e frumoasa si minskania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

VOSHOD RULES

 

eu am si mere super sunt multumit

am modelu' ala cu o toba (sport) am avut si unu cu doua tobe da e mai nasol

cu asta de acu am fugit cu 110km/h doi insi pe ea, ea mere super si mai poate da e naspa ca nu are decat 4 trepte de viteza

oricum minsk-ul e mai naspa e mai usor e mai mic la motor se preteaza mai bine ca enduro

parerea mea

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am voshod in 2 tobe si sunt de acord cu ce a zis Stress L si P :banana:

Parerea mea ca se apote face dragutz voshodu daca ai chef de asa ceva.E bun si nu te lasa in drum.Fuge 100 tot drumu daca vrei nu are nici pe naiba.Acum depinde si de motor.

Care prinde un voshod din ala intr-o toba care are chiuloasa cu aripioarele dispuse orizontal e norocos . Teoretic are 2 cai in plus insa merge mai bine si cu 110 :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Am voshod in 2 tobe si sunt de acord cu ce a zis Stress L si P :banana:

Parerea mea ca se apote face dragutz voshodu daca ai chef de asa ceva.E bun si nu te lasa in drum.Fuge 100 tot drumu daca vrei nu are nici pe naiba.Acum depinde si de motor.

Care prinde un voshod din ala intr-o toba care are chiuloasa cu aripioarele dispuse orizontal e norocos . Teoretic are 2 cai in plus insa merge mai bine si cu 110 :what:

stie el ca se poate face dragut voshodul ca si al lui e dragut! iote poza! e cel din dreapta si poza e de vreo 3 ani... nu stiu daca s-a mai schimbat ceva la el! nr. de inmatriculare e BRR

post-8-1119518330_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amandoua sant foarte bune ,dar unde urci cu voshodu cu minsku nu urci niciodata , voshodu e mult mai confortabil , iar diferenta care spune totul este capacitatea cilindrica cu un motor de mobra mai mare ,minsku are 10 cp iar voshodu 14 cp si consuma doar cu 0.5-0.6 L mai mult la 100 de km , iar voshodu meu dupa o rectificare de ambielaj,cu segmenti noi si cilindru nou a mers cu 120 km/h iar acuma dupa 3ani de la reparatia capitala si 8000 km facuti cu ea pe drumuri de tara si dealuri , merge cu 110 km/h , deci oricand un voshod

Numa Bine :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...