Sari la conținut

Teroristi pe sosele!


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

ieri am fost la Bela mecanicul nostru din Oradea sa-mi echilibreze carburatoarele..... termin acolo si merg spre garaj la un moment dat eram pe banda 2 pe liniile de tramvai deoarece urma sa fac stanga nu peste mult si dintr-o data simt o atingere finuta la piciorul drept cand ma uit ....... ma fratilor nu imi venea sa cred, dobitocu a tasnit de pe 1 pe 2 exact langa mine si a tras inapoi pe 1 vazand( speriindu-se) ca si eu exist! din fericire nu a reusit sa ma tranteasca decat sa ma atinga usor asa incat sa ma treaca toate transpiratiile din lume. si eram langa el ma putea vedea pe geam, nici nu putea sa zica ca eram in unghiul mort sau asa ceva.....

uf uf ... ma imi vine sa-i omor!

nu mai vorbesc ca dupa toata faza tot el mi-a facut scandal si nu stiu cum de m-am putut abtine sa-i zdrobesc mutra .... cred ca eram fericit ca am scapat

nu se mai poate asa ma uit si ma ingrozesc cate se intampla si nimeni mimik!

cred ca imi fac la motor o teaca din aceea cum aveau cowboy ptr. pusca si imi pun in ea o bata de baseball si ma apuc de "atentionat" soferii!

 

 

CE ESTE DE FACUT!??!?!??!

 

 

AVETI CUNOSTIINTE LA VREO TELEVIZIUNE LA RADIOURI S.A.M.D ( MEDIA) ?

 

IN UNGARIA LA RADIO FOARTE FRECVENT ( POATE CHIAR IN FIECARE ZI) SE ANUNTA LA RADIO " ATENTIE SPORITA VA RUGAM ! A INCEPUT SEZONUL MOTOCICLISTIC! CIRCULATI CU PRUDENTA ! " ETC ETC........ la noi ati auzit asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intarata-l nitel, ca sa se apropie de tine, eventual sa incerce sa dea! Si dup-aia sparge-i capu (nu, nu la figurat - pe bune) - autoaparare (tentativa de omor -ca a incercat sa te dea pe jos)! Pa bonjour!

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uff... violenta asta. Eu sunt mereu impotriva ei da' si cand se intampla cate o d'asta nici nu poti reactiona altfel.

 

Intrebi de mass-media... :wave: Din pacate, CNA ar trebui sa aprobe o campanie, dar aceasta trebuie sa fie initiata de cineva. Acel cineva, era vorba la un moment dat, trebuia sa fie comunitatea noastra + Brigada de Politie Rutiera. Discutia a avut loc mai demult, iar pana acum nu s-a mai auzit nimic. Sezonul trece, idiotii raman. Si dintre noi dispar persoane dragi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mi se intampla mie ... sa fie el vinovatul si sa urle tot el la mine... ii spargeam mutra.

 

Ce radio frate? Astia sunt maniaci sa stii.

 

Ce ma amuza e ca acum in florida sunt zilnic reportaje cum "unii" mai taie benzile. Aici chiar ca sunt bolnavi. Circula ca adormitii pe strada. Eu nu am vazut nici unul sa taie vreo banda. Sa ai accident aici .. trebuie sa fii "bou" in toata regula. Mai cuminte ca aici nu cred ca se circula decat in siberia pe timp de iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pierrutza, trebuia sa-l mai lasi sa se agite apoi sa-i troznesti una si sa-l intrebi apoi daca are ochi sa vada sau nu. Degeaba campanii, degeaba constientizari... genul asta de oameni nu stiu decat de FRICA

 

Parerea mea :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kestia ca casca-n gura nu e solutie. stiu un prieten (persoana impotanta - nu dau nume :wave: ) care si-a furat-o de la 2 tipi dintr-o masina. nu rau, da' putea sa fie...

 

 

campania la radio si televiziune eu zic ca nu e o idee rea. aduceti-va aminte de "reclama" la centura de siguranta. nu ca acum, as purta centura in oras, dar cu siguranta cum ies o folosesc. cred ca Politia ar putea sa ne ajute mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE ESTE DE FACUT!??!?!??!

 

 

AVETI CUNOSTIINTE LA VREO TELEVIZIUNE LA RADIOURI S.A.M.D ( MEDIA) ?

 

IN UNGARIA LA RADIO FOARTE FRECVENT ( POATE CHIAR IN FIECARE ZI) SE ANUNTA LA RADIO " ATENTIE SPORITA VA RUGAM ! A INCEPUT SEZONUL MOTOCICLISTIC! CIRCULATI CU PRUDENTA ! " ETC ETC........ la noi ati auzit asa ceva?

la noi? pai azi dimineta ascultam radio guerila si aud un mutzunache acolo cum spune ce invidios e pe motociclisti, cum si-ar lua si el motor dar ca deocamdata le-ar deschide usa in nas motociclistilor, de ciuda ce ii e ca se strecoara printre masini.

Pai dac unul repeta treaba asta de prea multe ori, iti dai seama ce intra in capul alora care asculta la volan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei mai multi dintre noi au si categoria B si pun pariu ca merg si cu masina destul de des. fratilor, sincer va zic ca nici inainte sa am motor nu faceam ca imi fac mie unii acum...NU SE UITA IN NICI O PARTE...

 

Eram pe Serban Voda ieri, si mergeam spre Sincai...a venit un istet pe sina de tramvai, pe contra-sens, chiar in fata mea; aveam farul aprins dar nu m-a vazut ca avea orbu' gainii. Pana la urma s-a oprit si m-am dus pana in botu' lui, am scos-o din viteza si am stat acolo sa vad ce ii da prin cap prostului sa mai faca. Dupa ce ca era pe sensul meu, tot el cu gura mare...DOAMNE APARA-MA DE PROSTI (Ca tare sunt multi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi? pai azi dimineta ascultam radio guerila si aud un mutzunache acolo cum spune ce invidios e pe motociclisti, cum si-ar lua si el motor dar ca  deocamdata le-ar deschide usa in nas motociclistilor, de ciuda ce ii e ca se strecoara printre masini.

Cum il chema ? are si el sefi, putem sa le spunem parerea noastra despre ce zice pe undele hertziene !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am retinut, lucram ceva la o firma si nu eram atent la radio. am impresia caera emisiunea care incepe de la 10am. Mi-a ramas in cap idee spusa, care nu trebuie enuntata nici macar in gluma pe un post public, ca ramane in mintea audientei si de aici pana la o pune in aplicare nu mai e decat un pas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea usor se iau permisele,si dupa aia constata ca se maresc numarul accidentelor si nu se shtie de ce :wave: :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie facut neaparet ceva!!! Poate a doua oara nu mai esti asa de norocos incat sa mai apuci sa te iei in gura cu el (Doamne fereste !!!) Dar stiti cum e in romania k intotdeauna mortul e de vina ... ATA ETE o tzara de cacao :wave: numai bine shi avetzi grija :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi tocmai iesisem din garaj si mergeam linistit cu 50 pe Dunarii(Zidu stie), cand de pe contrasens un taran s-a facut cu loganul lui pretios spre mine. Dar atat de mult a intrat pe banda mea ca niste prieteni de pe trotuar ma si vazusera pe capota lui! Nici eu nu stiu cum am reusit sa ma feresc...

Am intors, l-am ajuns, depasit si i-am franat in fata pana l-am oprit. Nici nu pot exprima ce a fost la gura unui om de 50 de ani. Nici cei mai tari tigani nu pot injura asa! Si urla in gura mare ca ma omoara, ca oricum ma face el cu Dacia, plus injuraturile de rigoare! Vina mea era ca mergeam linistit...

Nici nu mai stiam cum sa plec, caci se stransese lumea ca la circ fascinata de spectacol.

Ce-ar fi trebuit sa fac? Daca s-ar fi intamplat acum 2 ani cred ca l-as fi batut acolo.

Asa am facut plangere la politie, sa vedem poate fac ei ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate face un lucrusor! :o :)

:o

facem dreaq in fiecare oras cate o "potera" si umblam prin oras .... asa sa-i atentionam! ori cu paru` ori cu cate un pliant ceva ...... gasim noi solutie ptr fiecare problema!

numai ca as vrea io sa vad care din Oradea ar vrea acest lucru?!

 

Luc stii ca domnu senator Lorin a muscat-o in Salonta un (cuvant urat) care voia sa intre in dreapta se incadreaza pe stanga cu semnalizare merge 50 de m pe contrasens si apoi isi aduce aminte ca vrea sa intre in dreapta, numai ca in acel moment omu nostru accelerase si era paralel cu conservantu....... rezultat: motor sifonat , Gabi prietena lui Lorin catapultata peste masina vreo 5 m....... nu mai am cuvinte! :blbl:

 

 

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

karatishtilor mergeti mai incet prin oras si kaskatzi okii mai tare ca pana la urma va luati si bushitura si bataie :blbl:

bă io crecă tu esti conservant deala cu logan venit de pe vreun forum unde-l laudati! esti numa undercover pe siteul asta!

ba tata stii tu care is alea 3 lucruri importante, 3 lucruri bune pe care loganu le-o dat romanului?

iti spun io

bord dintr-o bucata! ... sa nu mai scartaie

bancheta spate lata ptr. 3 cururi grase de romani

si un portbagaj numa bun ptr. scroafa killerita de craciun!

:o

 

 

sau vorbesti asa de usor ca te dai dreaq numai pe coclauri unde nu e nici pepe de conservant nu gasesti nici daca dai galbeni!

na tata in cazu asta ( al doi-lea) iti recomand o plimbare prin oarece orasel printre conservute si apoi sa vii aci sa postezi oleaca!

sa fii iubit si sa nu de-a domnu` sa iti treaca vreun fior pe sira spinarii la atingerea "suava" a unei masini!

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Thomas are dreptate. Sunt cazuri in care daca e imbecil.. va invata numai de frica: cot in gura.. baston extensibil la _coaie...

 

Si ca sa nu uit .. luati cheile de la masina si aruncati-le departe ca sa nu va urmareasca cu masina!!! (Demostene stie ce ii faceam lu' ala cu tico daca il prindeam la semafor). La cat de calm e Demostene ... cred ca facea pe pittbulu' in ziua aia.

 

 

REPET: CE FAC EI ESTE TENTATIVA DE CRIMA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee cam cat ar costa o camera care se poate monta pe motor? Azi cand ii depaseam pe unii dintr-o coaja de dacie mi-au aruncat o sticla in fata(intentionat).

Si cand ma mai plang si eu prietenilor ma mai si iau la misto: ''hai ca numai tie ti se intampla...'' :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o questie super buna cu camera,atunci poti sa iei bani de pe ei,sa vezi ce o sa le piara cheful de prostii.

 

@Baiazid ai perfecta dreptate :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee cam cat ar costa o camera care se poate monta pe motor? Azi cand ii depaseam pe unii dintr-o coaja de dacie mi-au aruncat o sticla in fata(intentionat).

Si cand ma mai plang si eu prietenilor ma mai si iau la misto: ''hai ca numai tie ti se intampla...'' :wave:

mere si cu o camera din aia ieftina de supraveghere conectata la o camera normala de filmat (din aia mica,) care are intrare tv.

Pe 13 sunt in alexandria si poate vb mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ pierrot: de la inceputul lui aprilie pana acum am facut 4,000 Km prin oras, pe sosea si pe coclauri. 2 sezoane si jumatate de moto pe 3 motociclete am strans approx 20,000 km.

Pana acum nu m-am stresat NICIODATA din cauza masinilor/ soferilor ... pentru ca merg foarte atent si la viteze decente.

Ceea ce va urez si voua :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la Ionutz. Si eu merg decent dar tot ma simt amenintzat. O fi un inceput de paranoia.

Lasati vrajeala si aveti grija ca sunt oasele noatre la mijloc si e pacat.

gargara cu cine e avut dreptate e demult uitata cand esti pe jos.

Va salut,

L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...