Sari la conținut

Are Cineva O Schema Electronica Pentru O Planeta 4 Sau Jupiter


Kiusro
 Share

Postări Recomandate

Salutare, acesta este modelul, din poza, este doar informativa poza, daca aveti careva o schema electrica, va rog s-o postati, multumesc anticipat.

 

post-16893-1210144583_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, acesta este modelul, din poza, este doar informativa poza, daca aveti careva o schema electrica, va rog s-o postati, multumesc anticipat.

 

post-16893-1210144583_thumb.jpg

 

 

 

www.motorlife.ro

 

aici am vazut ceva scheme de ij. sper sa fie ce-ti trebuie :rolleyes:

 

 

ps. nu stiu de ce nu pot accesa linkul, imi zice ceva despre intranet settings, sper ca la tine merge

Editat de hawkeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, acesta este modelul, din poza, este doar informativa poza, daca aveti careva o schema electrica, va rog s-o postati, multumesc anticipat.

 

post-16893-1210144583_thumb.jpg

 

 

ala e jupiter 3 din poza, uite scheme.. ai de planeta 5 si de jup 4... vezi ia-te dupa aia d jup.. sper sa t ajute la ceva.. mai aveam cateva modele d scheme, dak dau d ele le postez :rolleyes:

post-16626-1210151543_thumb.jpg

post-16626-1210151569_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, motorlife.ro nu functioneaza. Nu stiu daca-i mare diferenta intr-e 3-4 dar nah, nu am avut timp nici sa caut o poza cu 4-le :rolleyes:) multumesc mult, sa vedem cum iese. Sanatate!

Si vad ca prima schema are doar o bobina de inductie, a doua are doua, mie doua imi trebuie :banana:

Editat de Kiusro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, acesta este modelul, din poza, este doar informativa poza, daca aveti careva o schema electrica, va rog s-o postati, multumesc anticipat.

 

post-16893-1210144583_thumb.jpg

 

te pot ajuta cu o catre tehnica sau o instalatie de jupiter5 la 40 de lei noua diferenta mare nui intre ele doar citeva improvizati la bord pe care tre sa le faci ca la 5 e altfel bordul in rest e identica..instalatia.

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Dany, momentan nu am nevoie, dar o sa tin minte, in cazul in care va fi nevoie, ai avut tu Jupiter?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai aia cu o bobina e pt planeta, care are doar un piston, si aia e de jupiter.. 2 pistoane.. si e asemanatoare cu 3 asta d 4.. cum a zis si tipu d mai sus doar al bord e diferenta.. da nu mare.. e vorba de indicatoare si prostii... in rest e identic.. :) mie unu mi-a ajutat foarte mult.. :P k si eu am avut probleme d genu la inceput.. bafta ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, motorlife.ro nu functioneaza.

 

 

site-ul, in sine, functioneaza - link-ul meu e prost

 

daca tastezi adresa www.motorlife.ro vei ajunge unde trebuie si in meniul din stanga (cu galben)

cred ca vei gasi lucruri interesante.

 

spun "cred" deoarece nu prea ma pricep si, oricum, prefer sa ma duc la service - e mai sanatos pt mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Edy, :laugh: am inteles treaba cu doua bobine si de aia ziceam ca-mi trebe schema aia cu doua bobine, ca motorul are doua pistoane, ms de urare :).

 

hawkeye, da, intr-adevar site-ul functioneaza, stiam de el, dar am uitat, mai sunt si acolo scheme, chiar am gasit printr-e el si ce mi-a dat Edy, trebuie sa vad si pe motor ce este, cum o fi numerotate alea...

 

Multumesc momentan pentru toate raspunsurile.

Editat de Kiusro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Dany, momentan nu am nevoie, dar o sa tin minte, in cazul in care va fi nevoie, ai avut tu Jupiter?

 

 

am avut un jupiter4 cu ceva vreme in urma si eram super multumit de el.am fost la multe intiliniri cu el pe vremuri.....pe unde nu am umblat cu el....erau multe comuniste pe atunci acu au mai disparut...

jupiter4 nui pretentios cit timp ii dai ce are nevoie,nu va megre ca o japoneza niciodata de aia e bine sa respecti niste limite la el...in rest e ok.apropo nui pune mult ulei ca nui place..cel putin la al meu nui palcea mult ulei mergeam la limita cu el undeva la 20 de grame la kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da, ieri am primit moto-ul si este un Jupiter 3, m-am uitat e schema de la jupiter 5 si nu prea se potriveste cu 3-ul, va rog daca aveti o schema pentru Jupiter 3... va rog. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, asta este, pe motorlife nu am gasit-o... sau nu am stiut eu sa caut.cele de jos sunt scanate din carte? sau alea-s de Jupiter4? o sa analizez mai in amanunt maine cand voi fi si odihnit :lol:.

 

Multumesc.

Editat de Kiusro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...