Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iata atasul pt AWO-ul meu. Acu de probe pe un Sport.

Noh, Mikulaish si-o dat greatza pe atas! Amu' nimeni nu-l mai vindeca!Boala cu simsoanele e intrata deja destul de adînc...

Tre' sa mai invetze cum se merge pe doua roate cu el , si apoi sa prinda miscarea cu cormanitu' si tras cu ochiul la țîțele care sar in ataÂş, si renunță la categoria B! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un cui mare. Am sablat unul dintre atasele de la M-uri, i-am refacut fundul, spatele, era mancat de rugina total.

Problema e la bot si un pic in lateralele din fata: cred ca a fost lovit, ulterior ciocanit. Nici un tinichigiu nu a vrut sa se bage la refacut partea din fata, ca " ie de muncă, domle". Acum intrebare este: cum dracu il fac, tai botul cu totul si sudez altul de Nipru (da nu cred ca merge), sa desfac tabla de sus din ambutisari si sa incerc sa sudez alta, sa umplu cu chit si sa crape in secunda 14, deja sunt in eroare. Mi-a zis un prieten de incarcare cu cositor, da nush unde sa gasesc tinichigiul ala zurbagiu care sa faca treaba asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un cui mare. Am sablat unul dintre atasele de la M-uri, i-am refacut fundul, spatele, era mancat de rugina total.

Problema e la bot si un pic in lateralele din fata: cred ca a fost lovit, ulterior ciocanit. Nici un tinichigiu nu a vrut sa se bage la refacut partea din fata, ca " ie de muncă, domle". Acum intrebare este: cum dracu il fac, tai botul cu totul si sudez altul de Nipru (da nu cred ca merge), sa desfac tabla de sus din ambutisari si sa incerc sa sudez alta, sa umplu cu chit si sa crape in secunda 14, deja sunt in eroare. Mi-a zis un prieten de incarcare cu cositor, da nush unde sa gasesc tinichigiul ala zurbagiu care sa faca treaba asta.

Merge incarcat cu cositor. Cel mai bine stie 4bike. Nu ai nevoie de tinichigiu pt asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca sunt diferente destul de mari, iar vopsitorul nu vrea sa-l incarce cu chit de fibra, nu vrea sa se crape, mi-a zis ca tinichigeria cu cositor e mai buna. Oricum, azi la 1 il duc la un tinichigiu, daca nu vrea nici ala sa lucreze la el, il umplu de fibra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mamă, de ce nu m-oi fi facut tu pe mine tinichigiu, sa le dau clasa la (cuvant jignitor) astia la care te duci cu milioanele in mana si ei se scurma cu mana+n kur si-ti spun nonÂşalanat că nu se poate, domle. Offf, pana la urma cred ca ramane chitul de fibra solutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e atasul buclucaÂş.

D-le arata normal, asa si trebe :burnout: ...chitul nu sare daca nu folosesti apa la slefuit intre straturi, asta trebuia sa stie vopsitorul, nu sa-ti spuna prostii! Cositorul insa are un dezavantaj, chiar mai multe: decaparea cu fluturasi de smirghel si "apa tare stinsa"(clorura de zinc)a unei table ruginite e curata nebunie; cositorul pe suprafata mare creaza probleme de aderenta a vopselei(trebe un grund reactiv inainte); procesul de corodare v-a continua si pe sub vopsea o data ce utilizezi apa tare; cositorul crapa in timp, trebe folosit aliaj de instalatii sanitare; mai sunt si alte neajunsuri...

Sfatul meu si dupa cum observi nu este singurul, da-i chit fara probleme, vopseste-l si ve-i avea o mandrete de atas. Tu fa ce vrei si ce crezi ca-i mai practic pt tine. Ori ce varianta alegi, sudeaza inainte tot ce zbarnaie, ridigizeaza tot. Spor la treaba si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba al mai bine iei o bucata mare de lemn rotunjit sii ii futsi din interior, ce zici, imi bubuie mintea?

Stii cum e cu atasele astea, vine vreun pretenar si top se aseaza pe botul atasului si cade chitul, cum sunt astia pe la politie e si mai probabil :burnout:

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit gata de drum Nipranu(mai am de pus sei individuale pe el, una promisa de nea Marian si una da de sa mai gasii pe undeva...)

 

oricum is al naibii de fericit!!! :burnout: ;)

post-13995-1234532683_thumb.jpg

post-13995-1234532691_thumb.jpg

post-13995-1234532700_thumb.jpg

post-13995-1234532709_thumb.jpg

post-13995-1234532732_thumb.jpg

post-13995-1234532740_thumb.jpg

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit gata de drum Nipranu(mai am de pus sei individuale pe el, una promisa de nea Marian si una da de sa mai gasii pe undeva...)

 

oricum is al naibii de fericit!!! :agree: :huh:

 

recunosc moto, il stiu pe fostu prop.si tocmai se bucura ca a ajuns pe miini bune ;) bafta si spor la treba. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...