Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

Avea in primavara in Craiova un astfel de Simson, tot cu atash, la 12 mil...Mi s-a parut cam mult.

Oricum o astfel de motocicleta reconditionata ar arata superb...pacat ca Simsonelu nu prea pleaca bine cu atash... :lol:

Oricum atashurile astea vechi au inceput sa aiba ovaloare destul de mare. Un prieten al meu a vandut anul trecut unui neamt un atash de Simson. Era vai de mama lui, nu avea rota, ruginit la greu...daca ii dadeai un picior curgea la greu rugina de pe el. Atashul era intr-o stare atat de proasta incat nici tiganii nu l-au furat pentru fiare vechi. :what: Parca l-a dat cu 150 sau 200 de euro.

 

Numa' bine! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator AndreiRN
da' eu nu-l vreaaaaauuuuuuuu! donez atas! tre' sa fac si la asta acte de vanzare-cumparare in caz ca-l vrea cineva? ba nu mint! nu-l donez! il dau pe o bere normala, la jumate, de preferinta la halba!

 

p.s. iar sunt beat dar nu am glumit in legatura cu atasu'!

Cu placere te usurez eu de atas pt o doza de bere nu numai una. Mai il ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN
:banana: pai atasul +motocicleta asta simson sunt la 150 de iepuroi... [are acte vechi si arata dupa cum se vede]...

 

m

Si inca nu l-ai cumparat? Mas face si eu partener la un motor asa. Valoare sentimentala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Cu placere te usurez eu de atas pt o doza de bere nu numai una. Mai il ai?

il mai am dar tre' s-o imnatriculez fara atas! asta nu e problema! dar din romania in california?????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN
il mai am dar tre' s-o imnatriculez fara atas! asta nu e problema! dar din romania in california?????????

Pai eu berea o trimet fara probleme..... Glumesc. Daca le renovezi frumos impreuna ma dau si eu cu ele citeva zile pe acolo pt o mica investitie in renovare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:what: io nu mai intzeleg despre motoru'/atashu' cui discutam aici...

 

oricum dak e sa ma asociez la un proiect pt restaurarea unei batrane doamne o voi face la anu'... acum tre' sa ma zbat sa imi iau si echipament pt dat pe motor.

 

:banana:

 

m :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti partea buna e ca Ural si-a modernizat productia si acum face motoare Euro3, cu frane hidraulice, iar modelul Retro arata exact ca bunicul lui din razboi dar merge ca un motor din 2005. Si au dealeri in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai dai dracu pe smecherii aia de la Ural!

Mai bine am face ceva sa vina chinezii cu dealer aici de Chang Jiang.

Au modele de tot felul, de la clasicul 750 (BMW R71) pana la 650(zici ca e Ural). Nu ma indoiesc ca daca sunt seriosi pot aduce modele bune, ca fabrica motociclete pentru armata lor.

Cred ca iesi mai ieftin daca iei un Chang Jiang si-l aduci din China.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un set complet de cilindrii, segmenti,pistoane, alternator, fise, bujii, becuri, bolturi, arcuri de supape, camere, bec de far , o sha parca face

180$ (originale de fabrica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Chang Jiang face scule cu motoare de 750 de 22cp (M72-uri) al caror design s-a dovedit foarte rezistent. Un M72 face oricand o Planeta5 in stare buna!

Acu Chang Jiang mai face si model de 32cp 650 la fel ca Uralul.

Sigur ca rusii sunt deasupra tehnologic da baga niste preturi absurde tinand cont cat de veche e linia de fabricatie si cat de putin investesc in modernizari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nenea Aleko treaba este foarte simpla pentru toata lumea, daca produsele de orice fel "Chinezesti" erau de calitate nu se ferea toata lumea asta de asazisele CHINEZARII. Ai auzit tu oameni sa se fereasca de "rusarii", nici nu exista cuvintul, cit ce priveste pretul, suntem prea saraci ca sa cumparam lucruri ieftine(si proaste). Tu poti sa iti iei chinezarii, noi o sa ne luam altceva. Cind o sa vezi un URAL nou cu frine hidraulice Brembo cu discuri atunci poti sti ce este acum URAL in lume si o vizita la fabrica din Rusia nu ti-ar strica sa poti vedea cit de "veche" este.

 

SA auzim numai de bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu berzelius atzi fost cumva in rusia? ca dak da am fi totzi cashtigatzi dak ne-atzi dezvalui din tainele patrunse acolo :drink: ... dak nu... vorba profei mele de engleza de la facultate: "sa tacem si sa facem" :baldy: [cu "a" se la bah pt amandoua].

 

chinezariile la care te referi sunt tot felul de flecushteze ca bibelouri si carpe numite haine "proiectate" si realizate pe cine shtie ce vapor prin cine shtie ce mari interntzionale...

 

in china ai fost? ai vazut motocicletele "galbenilor"?

 

m

 

PS: nu are rost sa fim agresivi pe forum :( ... adresari de tipul... parerea mea.. sau cred ca... sau io nu am incredere in motoru x pt ca asha si pe dincolo sunt de preferat...

 

PPS: @berzelius: de curiozitate, pe ce motocicleta tzi-ai facut ucenicia intr-ale motociclismului? [am vazut suzuki GS500 E la user :laugh: ]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis un mail la chinezi sa-i intreb de preturi si mi le-au comunicat:

 

If you order 12 units , our price of M1M and M1Super with right sidecar

are US$2780.00/unit and US$2880.00/unit CIF Main City.

If you order 12 units , our price of M1M-B and M1Super-B with right

sidecar are US$2880.00/unit and US$2980.00/unit CIF Main City.

Our price is including the shipping and insurance from China to your

area.

If you need flat grey, flat tan, flat green and no chrome, please add

US$100.00/unit.

 

 

Da la asta se mai adauga vama, tva, omologare, etc , parerea mea Nu merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN
:laugh: s-ar putea sa le renovez cand ma intorc, ca acum tre' sa plec din tara!  :drink:

190328[/snapback]

 

Hmmm, tare ma maninca in palma dupa atasul de Simson. De fapt si dupa Simson. Am un prieten in ploiesti care m-ar ajuta dar de ce nu chiar tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu berzelius atzi fost cumva in rusia? ca dak da am fi totzi cashtigatzi dak ne-atzi dezvalui din tainele patrunse acolo :laugh: ... dak nu... vorba profei mele de engleza de la facultate: "sa tacem si sa facem" :crack:  [cu "a" se la bah pt amandoua].

 

chinezariile la care te referi sunt tot felul de flecushteze ca bibelouri si carpe numite haine "proiectate" si realizate pe cine shtie ce vapor prin cine shtie ce mari interntzionale...

 

in china ai fost? ai vazut motocicletele "galbenilor"?

 

m

 

PS: nu are rost sa fim agresivi pe forum :baldy: ... adresari de tipul... parerea mea.. sau cred ca... sau io nu am incredere in motoru x pt ca asha si pe dincolo sunt de preferat...

 

PPS: @berzelius: de curiozitate, pe ce motocicleta tzi-ai facut ucenicia intr-ale motociclismului? [am vazut suzuki GS500 E la user  :( ]

196439[/snapback]

 

 

Imi cer scuze daca am parut agresiv, nu am avut nici cea mai mica intentie in acest sens, vroiam doar sa imi exprim o opinie cu privire la doua genuri de produse. Daca am suparat pe cineva imi cer inca o data scuze.

 

Daca te intereseaza ceva cu privire la rusoaicele URAL spune si sigur iti putem fi de folos.

 

Ucenicia am facut-o chiar pe GS-ul de care vorbesti. Este foarte potrivit pentru asa ceva, parerea mea. L-am recomandat si la alti incepatori.

 

Asa ca nu mai fi suparat pe mine. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...