Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator MosRahao

Aia e motocicleta... a avut un anume impact s-o văd desfăcută în lucru... atît.

lasa, bre, o s-o vezi si refacuta. nu mai e mult. :cheers:

 

Vorba rapsodului, "Jana nu e moartă,Jana se transformă...". AcelaÂşi IJ, altă viață.

apropo de "Janta". L-am cunoscut pe Rabinul, a venit in vizita la Pedros tocmai cand ieream p-acolea, un tip misto si serios. Pacat ca ... pacat ca pleaca in Austria - cam de tot, am intzeles... Dincolo de reparatii de roti: frumoase povesti. un om deosebit, un motociclist mijto, merita cunoscut.

 

nu-mi spune.s-a razgandit?nu mai pleaca nicaieri?

 

nu am intzeles intrebarea, poti sa reformulezi, pls?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rabinul e super meseriasul in roti si e baiat de gasca, nu te plictisesti cu el.

 

Cat despre Planeta, ma tot gandesc ca un Ural de generatie noua ar fi fost mult mai potrivit la asa ceva. Chiar ma gandesc sa dau Bemvenipra si un M si sa ma bag la un Rural.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

1. Rabinul e super meseriasul in roti si e baiat de gasca, nu te plictisesti cu el.

 

2. Cat despre Planeta, ma tot gandesc ca un Ural de generatie noua ar fi fost mult mai potrivit la asa ceva.

 

1. dincolo de priceperea lui la reparatul rotilor, dincolo de rabdarea si atentia cu care face asta: am povestit mult cu el, Rabinul e cu adevarat un motociclist. un tip extraordinar. imi pare nespus de rau ca asa tarziu avusei prilejul sa-l cunosc... nici o secunda nu m-am plictisit in preajma lui, dimpotriva!

 

2. poate pentru cei mai fortzosi financiar: stim bine cat de mult costa uralul. bine, si Planeta mea, cu totul, nu iese chiar ieftin... o sa povestesc la momentul final cat, cum si in ce fel. sper sa fie invatzatura de minte si de folos si altora.

 

PS: Mihai, inca o data iti mutumesc pentru oferta de ajutor privind sablarea cilindrului, insa am zis sa nu epuizez timpul... m-am multumit doar sa-l curatz cu atentie, acasa; ca Pedros sa poata avansa cu montajul...

 

sincer: mor de nerabdare sa dau o tura cu Jivina. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Repet ce am mai scris si pe alt forum despre atasul din imagini : este o copie hâda a atasului Velorex 560.

 

http://www.tocmai.ro/mz-an-fabricatie-1962-3493160.html

 

Pretul e cel mai convenabil pentru orice colectionar : 1000 euro

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Lolo ID: eu te intreb cat fac 2+2 si tu-mi explici cat e radical din 4!!!

 

'hadoshenia' asta nu seamana deloc cu Velorex-ul, si chiar daca ar fi copie exacta, nu asta ma intereseaza. Eu vreau sa stiu cum se numeste si pe ce modele a fost montat din fabrica! merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Lolo ID: eu te intreb cat fac 2+2 si tu-mi explici cat e radical din 4!!!

 

'hadoshenia' asta nu seamana deloc cu Velorex-ul, si chiar daca ar fi copie exacta, nu asta ma intereseaza. Eu vreau sa stiu cum se numeste si pe ce modele a fost montat din fabrica! merci

 

Daca am scris ca e copie nu e suficient ? Se pare ca deja ti-am raspuns la adunare numai ca tu vrei si radicalul. Atasul se numeste Cooperativa Mestesugareasca 'Nea Spirica.

 

Multumit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca nu peste tot este asa, am un prieten italian ce si-a cumparat un harley din scotia, ca sa il inmatriculeze in italia i-au trebuit vreo 2 luni si o multime de bani/acte de pe la reprezentanta harley italia, notari, samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut

Mi-a adus iepurasul un atas. Cel din poze. A fost montat pe o Jawa 350cmc din 58 (e si ea in poze). Din cate stiu eu Jawa facea pereche cu Velorex 560 pe vremea aia. Puteti sa imi spuneti ce atas e acesta? E din filmul Jawa? Orice informatie e binevenita. Multumesc!

post-6966-0-88416900-1334424811_thumb.jpg

post-6966-0-34904400-1334424812_thumb.jpg

post-6966-0-67638700-1334424814_thumb.jpg

post-6966-0-18665500-1334424815_thumb.jpg

post-6966-0-22207800-1334424817_thumb.jpg

post-6966-0-71615600-1334424817_thumb.jpg

post-6966-0-16986500-1334424819_thumb.jpg

post-6966-0-09849400-1334424820_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f probabil, dar am avut in cartier un CZ 175 cu atas identic cu asta - o frumusete minuscula. Nu am fost interesat nevand unde-l depozita, altii nu s-au miscat si la o luna dupa ce a murit mosul, totul a ajuns la fiare vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar despre Jawa de 350 din spatele atasului ce poti spune? E de vinzare, intreaga, merge, are acte...? Intreb fiindca am un motor identic care are ceva lipsuri, plus multe piese de la acest model... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar despre Jawa de 350 din spatele atasului ce poti spune? E de vinzare, intreaga, merge, are acte...? Intreb fiindca am un motor identic care are ceva lipsuri, plus multe piese de la acest model... :bigstar:

 

Jawa de 350 din imagine am luat-o ca sa fac din doua una. Nu are acte deci e mai mult destinata donarii de piese.... cat despre atas... asta e. am luat motorul si atasul pe nevazute deci nu pot da vina pe nimeni. Dar poate ii dau o sansa ca pana la urma tot de om e facut si tot din tabla. Merci de info!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...