Sari la conținut

May 11 2008, Iesirea Din Cluj


wishlist
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ingrozitor, nu imi vine sa cred ce vad in pozele alea :lol:

dumnezeu sa-l odihneasca pe motociclist, pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar urmeaza un topic kilometric ...

 

acum mi-a dat telefon maica-mea sa-mi spuna ca a dat ceva pe la TV, cred ca o sa urmeze mai pe larg in stirile ce urmeaza peste juma de ora...

 

Odihneasca-se in pace , si Sa-i fie tarana usoara.

 

Vad din poze ca avea echipament complet , de firma, casca Shoei... cand e sa ai ghinion, si sa-tie fie scris sa mori..... nu te mai salveaza nimic.

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum 2 minute la televizor pe Prima Tv. Oamenii de acolo ziceau ca baietii se intreceau dar nu prea cred pt ca nu era loc unde sa ii dea tare.Idi*otul cu masina nu avea cum sa intoarca acolo.Caut acum pe internet filmuletul de pe prima..Revin in cateva minute daca il gasesc..RIP ..tocmai se mai potolisera accidentele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai au dat si pe PrimaTV, era un martor care a sarit repede cu gura ca: "se intreceau intre ei, erau 4 motociclisti..."

soferul a vrut sa intoarca si nu s-a asigurat asa ca multa :lol: , iar greseala motociclistului a fost viteza prea mare :lol:

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace :lol: :lol:

 

De pe acelasi site o alta stire :

Un accident asemanator celui petrecut astazi in Baciu a avut loc ieri, in jurul orei 16.30, intre Turda si comuna Unirea. Vinovatul, conform reprezentantilor Politiei, este soferul unei motociclete marca Yamaha, in varsta de 21 de ani, din Alba Iulia. Acesta a efectuat o manevra de depasire neregulamentara, intrand in coliziune cu un autoturism marca Dacia 1310, care a efectuat un viraj stanga regulamentar. In urma accidentului, soferul motocicletei a decedat.

Astazi, in Baciu, un motociclist a murit, dupa ce a incercat sa depaseasca un Peugeot, a pus brusc frana si a fost proiectat in masina, prin geamul soferului

 

http://citynews.ro/Accident-la-indigo-cu-cel-din-Baciu+8737

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

REMUS....un motociclist cu multa experienta .....bine ekipat.....

dumnezeu sa-l odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma i reportaj pe Antena1....in orice caz R.I.P. lui Remus si condoleante familie...ce sa mai spunem?Viteza lui Remus + neatentia soferului omoara...Ride In Paradise

Editat de Lexus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil ceea ce tocmai am vazut la Prima si ulterior pe net!

Am ramas fara cuvinte...

Incotro ne indreptam oameni buni?

 

...RIP... motociclistului

pune cineva filmarea de la prima?link?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de el ... iar pe sofer, puscaria sa-l manance. Linie continua !!! (nu are importanta daca avea sau nu viteza !!! cretinul ala nu avea voie sa intoarca acolo)

 

tocmai m-am intors din Bulgaria, acum 15min. Am aflat si eu de la tv de vestea asta groaznica. Fratilor, am ramas mut ... la mai putin de 100Km de tara noastra, se circula impecabil. Dap, aici peste dunare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io mah?? nu l am vazut mah...merge cu 300/h si cand dau sa fac stanga regulamentar ma trezesc cu el in masina...

 

asta va fii scuza soferului... :lol:

 

cati ani avea baiatul?

25 ani

avea nevasta...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de el ... iar pe sofer, puscaria sa-l manance. Linie continua !!! (nu are importanta daca avea sau nu viteza !!! cretinul ala nu avea voie sa intoarca acolo)

 

putini sunt cei care respecta legea!si mai putini sunt cei care stau sa mai gandeasca o singura secunda in plus...atat pt conservari, cat si pt motociclisti! Doamne...ieri saracu copil de 21 de ani s-a dus!(tot din cluj, din turda)!e clar ca s-a aflat in lumea motociclistilor...si tipu de 25 de ani(remus)...nu pot sa cred ca nu a avut asta in minte...

dar...o jumatate de secunda...este nevoie sa schimbi o viata, o fractiune de secunda e nevoie sa distrugi o viatza...iar o singura secunda...este nevoie pt a face diferentza intre rau si bine...doar o secunda!nimic mai mult...

pacat pt remus...si...nu il acuz pe conservar...dar sper sa aiba pe constiinta sufletul acelui baiat!sa fie constient de ce a facut, ca remus a lasat in urma o nevasta si o familie indoliata!

sper ca atunci cand inchide ochii sa il vada...sau nu cred...

nu cred ca a apucat sa il vada...

a constientizat ce a facut abia la spital...

pacat...fratilor...aveti grija...ca dc nu avem noi grija de noi...nu are ABSOLUT nimeni grija de noi!vedeti...e greu si pt Cel de Sus sa ne ocoteasca pe toti!

condoleantze familiei!pacat...in floarea varstei!

 

Asfalt uscat! si grija de voi!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca! Mi-au spus parintii ca a fost accident la Cluj si am intrat repede sa vad despre cine este vorba.

Nu am vazut stirile, dar m-am enervat cand am citit in posturile de mai sus ce au zis martorii! Aici e nesimtirea maxima... te omoara un neatent, si dupa aia mai vin niste obositi care vor sa vada cum dau pe sticla zicand ca ti-ai cautat-o cu lumanarea, ca faci curse, ca (cuvant urat) mea :lol: :lol: :lol: Daca avea viteza, de ce pana mea motorul e la un metru de masina? Si motorul arata ok, nu vad sa aiba mari daune.

Dumnezeu sa-l odihneasca pe rider! :lol: :lol:

Condoleante familiei si prietenilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...