Sari la conținut

Vacuum-metre


nflt
 Share

Postări Recomandate

:wave: ştie cineva de unde pot procura un set de 2 vacuum-metre, nu de alta, da' sunt în război cu consumul de benzină la SuperTenere-u' meu.....

De preferinţă adaptări locale, căci de plug-an'-play...merci, când 'om avea băneii lor.. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iei un perfuzor, il tai la capete, pastrezi robinetul, il infigi cu capetele unde trebuie si gata.. - pui o leaca de ulei pe furtun, sa se miste mai greu, faci "delta" intre cele doua carburatoare... si gata vaccum-metrul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iei un perfuzor, il tai la capete, pastrezi robinetul, il infigi cu capetele unde trebuie si gata.. - pui o leaca de ulei pe furtun, sa se miste mai greu,  faci "delta" intre cele doua carburatoare...  si gata vaccum-metrul.

De partea in care iti trage tot uleiul/apa in motor ai uitat :wave: :o Ai idee ce varf de vid creaza un cilindru de 375 cmc ? Juma de ora am uscat la bujii :o

 

NFLT, suna-ma si pana una-alta ti le dau pe ale mele sa-ti faci treaba, poate reusesc de data asta sa-ti explic unde vine firma aia care le face dupa specificatiile tale la bani decenti :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Iei un perfuzor, il tai la capete, pastrezi robinetul, il infigi cu capetele unde trebuie si gata.. - pui o leaca de ulei pe furtun, sa se miste mai greu,  faci "delta" intre cele doua carburatoare...  si gata vaccum-metrul.

In mai mute cuvinte: 1$ carb sync

 

martycarbsync.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: Mi-e frică să măsor în calorii cât papă la o masă...cred că se duce binişor în 8-9 (după CB de 750, care între 4,5 - 6,5 în oraş şi 3,8- 4,5 afară... :o ), plus că nasu-mi decelează oareşce molecule sănătoase de benz în evacuare....ce mai, nu am apucat încă s-o bibilesc :o my way..

 

Anunţ pentru doritori... :wave: ..am trecut azi pe la AXA...uşa deschisă, o Jawă pe afară,da' acas'...nesuno :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de ofertă, aştept întâi să-mi vină un set de ace-jiglere, taraje Swiss, despre care user-ii zic că reuşesc să reducă semnificativ consumul ......apoi reglaje de novo...

post-42-1119130813_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de ofert?, a?tept întâi s?-mi vin? un set de ace-jiglere, taraje Swiss, despre care user-ii zic c? reu?esc s? reduc? semnificativ consumul ......apoi reglaje de novo...

Da,dar porma o sa fie lesinata rau ca nu mai are de unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A nu se apuca de reglaje daca nu ai filtru/filtre aer noi. Daca filtrul este infundat (cand te uiti la el pare curat, chiar nou) va trage mai multa benzina si va merge inecat (consum enorm, fum negru), daca ii scoti de tot filtrul se va comporta viceversa trage mult aer si putina benzina si da in nas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat separat vacuum-meter-ele de la draper (nu au fost f. scumpe, cateva sute de mii din cate imi amintesc), le-am lipit cu biadeziva pe o placa de plexiglas, si le-am pus pe fiecare furtun cate un robinet pentru acvariu (din Obor).

 

Nu te cunosc, da daca ai fatza de om serios cred ca ma pot lipsi de ale mele freo 2 -3 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: ...dă-i un click pe profil, vezi şi tu dacă am faţă de om serios... :what:

 

PS: motorul l-am schimbat, am păstrat în schimb copchilezu'... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat cu vacuumetrele...am găsit o sursă, 250k ceasul, 50k racordul petru tub..deci 300k bucata...care vrea, am telefonul omului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...