Sari la conținut

Scutere 125 Cc


Un_vizitator
 Share

Postări Recomandate

nici bine nu i-am pus numarul pe cel de 50 si deja visez undeva mai departe, si binenteles, as vrea sa stiu de unde si ce as putea alege. Ce m-ar interesa?! Pai:

- viteza de 120 km/h

- portbagaj mare (eventual sa-mi incapa un pepene de 15 kile :rolleyes: sau cel putin 2 casti)

- usor de manevrat prin trafic

- cel mult 200 cc

- cel mult 1500 euro, noua sau sh

 

Ce am vazut (pe net) pana acum si mi-a placut:

- kymco super 8 125

- honda dylan (mi se pare imensa si e singura pe care am vazut-o live :()

- aprilia leonardo ... etc

Editat de Un_vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici bine nu i-am pus numarul pe cel de 50 si deja visez undeva mai departe, si binenteles, as vrea sa stiu de unde si ce as putea alege. Ce m-ar interesa?! Pai:

- viteza de 120 km/h

- portbagaj mare (eventual sa-mi incapa un pepene de 15 kile :( sau cel putin 2 casti)

- usor de manevrat prin trafic

- cel mult 200 cc

- cel mult 1500 euro, noua sau sh

 

Ce am vazut (pe net) pana acum si mi-a placut:

- kymco super 8 125

- honda dylan (mi se pare imensa si e singura pe care am vazut-o live :D)

- aprilia leonardo ... etc

 

eu as alege aprilia leonardo :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici bine nu i-am pus numarul pe cel de 50 si deja visez undeva mai departe, si binenteles, as vrea sa stiu de unde si ce as putea alege. Ce m-ar interesa?! Pai:

- viteza de 120 km/h

- portbagaj mare (eventual sa-mi incapa un pepene de 15 kile :rolleyes: sau cel putin 2 casti)

- usor de manevrat prin trafic

- cel mult 200 cc

- cel mult 1500 euro, noua sau sh

 

Ce am vazut (pe net) pana acum si mi-a placut:

- kymco super 8 125

- honda dylan (mi se pare imensa si e singura pe care am vazut-o live :()

- aprilia leonardo ... etc

 

honda dylan e intradevar un "super" scuter de 125 ... si mie imi place la nebunie... dar la 1500e doar sh iti permiti ca nou ..sare de 2000 (parca ?? )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot pe malaguti madison as merge.. am mers vreo 300km cu unu prin oras si afara.. era de 125. mergea pana la 130 cu mine (95 kile), iar in oras mi s-a parut foarte usor de manevrat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am super 8 125cc (am 2800km cu el) , nu prea are ce vrei dar daca vrei scooter nou sigur nu ai alta alegere :

vit max cu care am mers e 108 km/h ( cred ca aveam vant din spate ) , normal ajunge la 105, cu vant in fata 100 (sunt usor am 60kg) cu 2 persoane (120kg) am mers doar cu 90, posibil sa mearga si mai mult nu am incercat.

portbagaj mic, nu incape nici o casca open face (doar fara viziera)

consum 3%, mers mai mult agresiv

e la fel de agil ca un sr50 , aici sta bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am o honda sh125 si merge m`ai tare decat un dylan (eu max 120 am mers) najpa ca are portbagaj mic...e usor de manevrat..dar cea mai buna alegere zic ca e aprilia leonardo :D

Editat de steelzor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un Aprilia SR 150 nu te-ai gandit ? Eu sunt f multumit de el. tre sa ii reglez putin consumul dar trage de rupe si cel mai tare am mers cu 120, mai aveam cablu de strans deci putea si mai tare, ma apropiam de semafor si a tebuit sa reduc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un Aprilia SR 150 nu te-ai gandit ? Eu sunt f multumit de el. tre sa ii reglez putin consumul dar trage de rupe si cel mai tare am mers cu 120, mai aveam cablu de strans deci putea si mai tare, ma apropiam de semafor si a tebuit sa reduc.

cum reglezi consumu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum reglezi consumu?

 

Am vb cu cineva care are un service de scutere si a zis poate fi reglat consumul din carburator. Alt poseseor sr 150 mi-a zis ca are un consum de 2-3%. AM curatat filtru de aer, era imbacasit cu noroi, si vreau sa ii fac un consum.Tre sa ii fac un plin sa vad exact cat consuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
nici bine nu i-am pus numarul pe cel de 50 si deja visez undeva mai departe, si binenteles, as vrea sa stiu de unde si ce as putea alege. Ce m-ar interesa?! Pai:

- viteza de 120 km/h

- portbagaj mare (eventual sa-mi incapa un pepene de 15 kile :cheers: sau cel putin 2 casti)

- usor de manevrat prin trafic

- cel mult 200 cc

- cel mult 1500 euro, noua sau sh

 

Ce am vazut (pe net) pana acum si mi-a placut:

- kymco super 8 125

- honda dylan (mi se pare imensa si e singura pe care am vazut-o live :))

- aprilia leonardo ... etc

as putea sati ofer un Aprilia Leonardo din 2000,e modelul mai nou ,motor de 150 in 4 timpi ,la 800 de euro,0742881607-Sorin,sau mai am si Majesty de 250 la 1300,din 99,salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
eu as alege aprilia leonardo ;)

Frate am yo un honda dylan ...e cel mai bun scuter de 125 pe care o sa pui mana vreodata in viata....are demaraj de iti smulge inchieturile si fuge 120 la ora usor de tot si e foarte usor de manevrat chesti e sa il intretii...isi merita fiecare ban:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate am yo un honda dylan ...e cel mai bun scuter de 125 pe care o sa pui mana vreodata in viata....are demaraj de iti smulge inchieturile si fuge 120 la ora usor de tot si e foarte usor de manevrat chesti e sa il intretii...isi merita fiecare ban:P

 

tu ai facut o tura vreodata cu un runner de 125 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...