Sari la conținut

Plimbari Enduro (enduro-peisagistic)


adiy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 371
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

intre timp, poiana din Pleasa de langa Troita Darstarilor s-a transformat in destinatia ei de baza-partie :D daca mai veniti aici, in zona mea cand se va mai incalzi un pic (sau daca e zapada afanata), dati si voi un pm, sa va duc pe traseele din zona, pe care ma dau de cand ma stiu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca accuweather-ul se tine de cuvant,ne face cadou vineri 7 grade.

Asa ca,cine-i interesat de-o iesire de cateva ore dupa ora 15 este bine venit!

Detalii,traseu etc la telefon sau pm

Numai bine,

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca accuweather-ul se tine de cuvant,ne face cadou vineri 7 grade.

Asa ca,cine-i interesat de-o iesire de cateva ore dupa ora 15 este bine venit!

Detalii,traseu etc la telefon sau pm

Numai bine,

Florin

 

Ma mananca si pe mine......

Problema e ca eu lucrez maine.

Daca reusesc vre-o smecherie ma bag si eu.....daca ma primiti.....

Editat de gabi bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ieri (sambata) am profitat din plin de prima zi de primavara.Si bine am facut,uitandu-ma acum pe geam si privind fulgii de zapada.

Pentru a scurta putin timpul si a reduce unele riscuri privind circulatia pe 2 roti a unei moto :laugh: am folosit remorca pana la Costi in Harman,dupa care impreuna cu el si Ionut am facut un traseu de o splendoare rara -Harman-Podu Olt-Araci (pauza de cafea la Ricco) si retur.

Sper ca data viitoare sa-mi treaca si febra musculara si poate ne adunam mai multi ca loc e ....grupa mareeeee!

Cateva imagini: https://picasaweb.google.com/11165394454193...L_349aNlMy8zQE#

Editat de FLR-BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se anunta ceva pentru sambata? scoatem "fufele" ? hai ca pe "Maritza" mea o mananca 'n ..catalizator :laugh:

restul "panaramelor" ce zic? "Lulutza " , travestita aia de............."Galbenush" :) .

Celelalte "fufe" nu le stiu dupa nume dar poate fi sambata ocazia sa le aflam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca de 8 martie le-am tinut pe uscat ,sambata musai sa le scoatem la cules de ghiocei.

Am vazut ca si VREMEA e perfecta,asa ca vom ajunge tot in zona Podu Olt.

Lista e deschisa...

PS Vezi Rogere ca "travestita" ala blonda si-a luat bolentin de Brasov :laugh:

Editat de FLR-BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot pt iuzaru' FLR, sa vada ca nu numa' el a scos jucariile pe anul asta :P

 

E tot un fel de enduro peisagistic, cu ajutorul buldozerelor care lucreaza la pista viitorului aeroport din Brasov. :D

 

post-5192-1299955430_thumb.jpgpost-5192-1299955385_thumb.jpgpost-5192-1299955397_thumb.jpgpost-5192-1299955404_thumb.jpg

 

No Florinache, ia zi tu, unde-i mai frumos? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai cat am balaurit p-acolo singur cuc....p-atunci eram un ''outsider'' :laugh: . las ca-mi iau acus motor (drz logic) si pun si poze sa ne intrecem in peisaje ca p-aci mai cunosc din moderatori.

ce dor mi s-o facut domne....

noroc la toata lumea!

Mesaj completat

mie mi-a placut mult unora si mai mult...altora deloc...

post-11295-1300318574_thumb.jpg

post-11295-1300318590_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de informatii Aditza!

Cu siguranta vom intra si pe traseele propuse de tine.Dupa cum ai citit pe un alt topic ,aici e tristete mare cand faci un plin.John e primul care a constatat.

La tura pe care am facut-o noi ,facem cam jumatate de zi si ardem max 4 l de benzina ,echivalentul la un drum pana in apropierea Ploiestiului cu balenele...Nu spun ca lasam pe coclauri cam 2 l de sudoare,dar satisfactia e unica :laugh:

Numai bine,

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

in cateva ore tre' sa-mi vina motoru'. nici nu pot dormi. am tiuca din peru dupa multe beri. o sa fiu iar si iar calare. mereu in sa. :( ha. cat am asteptat. mersi Sergiu!

dr-z, logic!

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pt tine,Aditza!Hai cu primele impresii despre achizitie si ceva poze.

Vineri am iesit iar cu 'panaramele' pe traseul:Bv-Dalghig-Intorsura Bz-Valea Dobarlaului-Dobarlau-Marcus-Teliu-Budila-Bv

In total 96 km pe roata din fata :D (din care 30 pe asfalt).Zizin-Dalghiu-Bradet :Drum Judetean 103A :) dar pot spune ca este forestier 100% ,alimentare de 10 lei in Bradet iar cireasa de pe tort a fost pana in Valea Dobarlaului .Chiar daca am orbecait vreo 20 min prin padure am reusit sa gasim in final drumul spre civilizatie.

Concluzia:

-traseu luat de pe Gogle Maps

-96 km din care un sfert pe asfalt :baldy:

-20 lei/carburant

-5 ore satisfactie deplina

https://picasaweb.google.com/11165394454193...CJKI3KDD15-ZOw#

Sper ca data viitoare sa fim mai multi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pt tine,Aditza!Hai cu primele impresii despre achizitie si ceva poze.

Vineri am iesit iar cu 'panaramele' pe traseul:Bv-Dalghig-Intorsura Bz-Valea Dobarlaului-Dobarlau-Marcus-Teliu-Budila-Bv

In total 96 km pe roata din fata :D (din care 30 pe asfalt).Zizin-Dalghiu-Bradet :Drum Judetean 103A :) dar pot spune ca este forestier 100% ,alimentare de 10 lei in Bradet iar cireasa de pe tort a fost pana in Valea Dobarlaului .Chiar daca am orbecait vreo 20 min prin padure am reusit sa gasim in final drumul spre civilizatie.

Concluzia:

-traseu luat de pe Gogle Maps

-96 km din care un sfert pe asfalt :baldy:

-20 lei/carburant

-5 ore satisfactie deplina

https://picasaweb.google.com/11165394454193...CJKI3KDD15-ZOw#

Sper ca data viitoare sa fim mai multi!

Super tura!!!la mai multe!ai vrea sa fie mai mul?i.....dar de unde am putea afla un pic mai din timp de organizarea iesirilor??? :)

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca am orbecait vreo 20 min prin padure am reusit sa gasim in final drumul spre civilizatie.

 

 

Imi aduci aminte de un documentar de pe Discovery cu unii care au facut inconjurul lumii pe moto. Prin Siberia cica lipseau 2 cm de drum de pe harta, ei au crezut ca are harta "un defect", in realitate au mers prin padure/noroi 80 de km, distanta care au parcurs-o in 3 zile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...