Sari la conținut

Accident Grav Piata Rahova


darkkiller
 Share

Postări Recomandate

In jurul orei 09:30 m-a sunat sotia si mia zis ca a avut loc un accident grav la piata Rahova.Se pare ca din pacate conducatorul motocicletei a murit si alti 2 pietoni care au fost implicati in accident se afla in stare grava.

Din cate a putut sa-mi explice sotia fiind putin socata de cele intamplate, se pare ca un sofer a vrut vrut sa depaseasca in dreptul treceriide pietoni pe linia de tramvai, dar in ultimul moment a observat tramvaiul care venea si a tras violent de volan drepta acrosand motociclistul care circula regulamentar si inca 2 pietoni.

Motocicleta era de cuoare neagra.

Daca are cineva mai multe detalii......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jurul orei 09:30 m-a sunat sotia si mia zis ca a avut loc un accident grav la piata Rahova.Se pare ca din pacate conducatorul motocicletei a murit si alti 2 pietoni care au fost implicati in accident se afla in stare grava.

Din cate a putut sa-mi explice sotia fiind putin socata de cele intamplate, se pare ca un sofer a vrut vrut sa depaseasca in dreptul treceriide pietoni pe linia de tramvai, dar in ultimul moment a observat tramvaiul care venea si a tras violent de volan drepta acrosand motociclistul care circula regulamentar si inca 2 pietoni.

Motocicleta era de cuoare neagra.

Daca are cineva mai multe detalii......

 

Da....din pacate a cam asa e....acum urca motorul niste tipi intr-un papuc...alte detalii nu am....e tot ce pot vedea de la balcon. Pare sa fie o vitezana neagra. Oricum se pare ca a fost urat, erau vreo 4 ambulante si nu stiu cate masini de politie....accidentul s-a intamplat la trecerea de pietoni de langa economat.

 

Sper totusi sa nu fi murit nimeni....zic asta ca la fata locului nu mai sunt politisti care sa faca masuratori si alte de astea.....

 

Revin cu detalii....ca mi-am miscat fundu pana jos si am vorbit cu un coleg de serviciu ce fusese trimis la fata locului

 

Din cate mi-a zis

 

NU e nici un motociclist mort. era un scuter / motor (nu se stie exact ca se contrazic aia pe acolo) parcat in care a intrat unu cu un bmw negru (nu zic ce culoare avea idiotu)

 

Sunt 4 victime (nici asta nu se stie cu siguranta - 3 sau 4) care erau pietoni.

 

BMW e si acu pe trotuar....se pare ca mergea destul de tare si a acrosat refugiu de pietoni de acolo.

Editat de pirce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! in jurul orei 09 45 am auzit si eu stirea pe ANTENA 3 - prin telefon , o tanti reporter a spus cum ca o masina 'a vrut sa parcheze' si a intrat pe trotuar ranind destul de grav 4 pietoni. se pare ca este si o motocicleta cazuta.

atat a zis, si ca or sa revina cu amanunte...

m-am suit pe motor si`n 10 min am fost acolo

 

un BMW negru seria 5 se pare ca a pierdut controlul si a intrat pe trotuar, a rupt o 'ciupercuta' de aerisire, a lovit un scuter PARCAT, ranind vreo 4 pietoni acum st in stare grava

post-27047-1211706285_thumb.jpg

post-27047-1211706307_thumb.jpg

post-27047-1211706324_thumb.jpg

post-27047-1211706342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar BMW,clar viteza,clar bou la volan.Il cataloghez asa ca nu merita altfel.La fel de acid ne catalogheaza si ei pe toti.Sper sa nu fie victime cu urmari grave.
speri mata dar speri degeaba! :D carrtofii tot p[e jos sunt,deci unde sant cei care cer cate ceva de mancare? :cheers: sa recunoastem ca omu era tigan pur sange si s-a infipt cu masinuta care il ridicase la rangul debulibasa.pacat ca a mai lovit pe cineva si nu s-a infipt singur si pentru ultima oara.asa merita ciorile dreaq :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu intzeleg nimik din poza nr 2 ! poate...lumea care se aduna ca la circ cand se intampla vreo nenorocire! telenovela adevarata 100%!

 

speram sa nu fie grav ptr victime!

 

later edit

 

aha..acum vad o parte din scuter! offf scuteristii umbla fara casti, sa nu mai spun geci manusi..etc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu intzeleg nimik din poza nr 2 ! poate...lumea care se aduna ca la circ cand se intampla vreo nenorocire! telenovela adevarata 100%!

 

speram sa nu fie grav ptr victime!

 

later edit

 

aha..acum vad o parte din scuter! offf scuteristii umbla fara casti, sa nu mai spun geci manusi..etc!

 

 

era PARCAT ma scuterul. a venit caldura, femei aproape dezbracate...iar ai intrat in sevraj din cauza femeilor:))?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

speri mata dar speri degeaba! :P carrtofii tot p[e jos sunt,deci unde sant cei care cer cate ceva de mancare? :cheers: sa recunoastem ca omu era tigan pur sange si s-a infipt cu masinuta care il ridicase la rangul debulibasa.pacat ca a mai lovit pe cineva si nu s-a infipt singur si pentru ultima oara.asa merita ciorile dreaq :angry:

Daca era de ala e clar atunci.sa ramanem la spusele tale. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DIn cate am auzit eu era o don'soara la volan...si cica acul vitezometrului se blokase pe la 160 km/h. Cam greu de atins vteza asta in zona aia dar cu un 540 nimic nu e imposibil....decat franarea intr-o distanta utila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar BMW,clar viteza,clar bou la volan.Il cataloghez asa ca nu merita altfel.La fel de acid ne catalogheaza si ei pe toti.Sper sa nu fie victime cu urmari grave.

 

Credeam ca-s eu nebuna, dar se pare ca nu.

Deci mai e unu in lumea asta care crede ca soferii de BMW nu sunt sanatosi, nu? Si, da, generalizez. Nu sunt sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DIn cate am auzit eu era o don'soara la volan...si cica acul vitezometrului se blokase pe la 160 km/h. Cam greu de atins vteza asta in zona aia dar cu un 540 nimic nu e imposibil....decat franarea intr-o distanta utila...

 

Astea sunt SF-uri mai ... daca avea 160 se ducea fix in magazin si nu arata asa masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...