Sari la conținut

Honda Rc51


higheaven
 Share

Postări Recomandate

Caut sa cumpar lovere de VTR Firestorm, ma gandesc poate are cineva pe acasa aruncate, gen a indoit furca si-a luat alta si i-au ramas astea, de obicei cand cumperi brate de furca SH vin complete nu se cand tijele cromate separat sau mai stiu eu ce ... Ne auzim pe PM

 

Nu mai stiu pe care topic (ori ala de piese SH) ori vanzari moto capacitate 750-999cc.....stiu ca dezmembra unu vreo 8 tipuri de motoare printre care si Firestorm,era un firestorm rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

un fel de... un prototip , un v4 , nu prea vad legatura

 

Va fi dezvoltat din prototipul RC213V, dar va fi o motocicleta pentru echipele CRT (Claiming Rule Teams). E vorba de o versiune mai "light" a motocicletei folosite de Repsol Honda.

 

Până acum, echipele CRT foloseau motociclete de WSBK modificate (Aprilia RSV4 în cele mai multe cazuri). Deocamdată, Honda vrea doar sa intre în "campionatul CRT". Dar motocicleta rezultată va fi practic un Superbike. De ce deci să nu profite de dezvoltarea asta și echipa Honda din WSBK (care nu merge foarte bine), de exemplu? Dar ca să mergi în WSBK, îți trebuie o motocicletă de serie...

 

Treaba nu e deci directă, dar probabil că va apărea și un model de serie din treaba asta, cu motor V4, cu multe tehnologii din GP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puterea honda: Honda has been the world's largest motorcycle manufacturer since 1959,[3][4] as well as the world's largest manufacturer of internal combustion engines measured by volume, producing more than 14 million internal combustion engines each year.

 

Hence HONDA POWER! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea vad eu modelul asta ca un succesor al Rc51 avand in vedere faptul ca este vorba de un V4...iar in WSBK , personal cred ca fabrica ar trebui sa se implice mai mult , in loc sa fie reprezentata dor de echipa client (TenKate)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea vad eu modelul asta ca un succesor al Rc51 avand in vedere faptul ca este vorba de un V4...iar in WSBK , personal cred ca fabrica ar trebui sa se implice mai mult , in loc sa fie reprezentata dor de echipa client (TenKate)...

 

Doar Ducati mai merge pe V2 în WSBK, și sunt aproape sigur că de la generația următoare vor trece și ei pe V4. E păcat, dar asta e realitatea.

În acest sens deci, un eventual urmaș al lui RC51 va fi cu siguranță un V4, nu un V2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ... imi pare rau,gusturile nu se discuta ,pozitionarea asa paralela cu codita nu ma prinde :D,nu sunt pe gustul meu,nu am zis ca e urata sau ca nu e frumoasa doar ca nu sunt pe placul meu :D,cand te duci undeva si nu-ti place mancarea nu poti spune ca "nu e buna" doar ca tie nu-ti place :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ... imi pare rau,gusturile nu se discuta ,pozitionarea asa paralela cu codita nu ma prinde :D,nu sunt pe gustul meu,nu am zis ca e urata sau ca nu e frumoasa doar ca nu sunt pe placul meu :D,cand te duci undeva si nu-ti place mancarea nu poti spune ca "nu e buna" doar ca tie nu-ti place :)

 

Stiu bre, glumeam :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ... imi pare rau,gusturile nu se discuta ,pozitionarea asa paralela cu codita nu ma prinde :D,nu sunt pe gustul meu,nu am zis ca e urata sau ca nu e frumoasa doar ca nu sunt pe placul meu :D,cand te duci undeva si nu-ti place mancarea nu poti spune ca "nu e buna" doar ca tie nu-ti place :)

 

http://www.honda-rc51.de/High_mount_at_its_best_1.JPG

 

dar pozitionarea asta iti place?

 

 

În acest sens deci, un eventual urmaș al lui RC51 va fi cu siguranță un V4, nu un V2.

 

 

prin definitie, VTR ( V Twin Racing) inseamna V2...deci un urmas nu ar avea cum sa fie echipat cu V4 si sa se numeasca VTR sau RVT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)

prin definitie, VTR ( V Twin Racing) inseamna V2...deci un urmas nu ar avea cum sa fie echipat cu V4 si sa se numeasca VTR sau RVT

 

OK, precizez: mă refeream la originea conceptului și la genul de motocicletă. Un V dezvoltat pentru pistă care se diluează puțin, obținându-se o mașinărie de pură distracție pentru drumurile publice. La japonezi de obicei calea e inversă, iar la Honda singura excepție care-mi vine în minte e VTR 1000.

 

Dacă o iei în sensul strict, VTR-ul nu va mai avea probabil nici un urmaș direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vb doar din punct de vedere viziual pt mine ,nu amestec performantele aici :D ,secundele ,zecimile,sutimile sunt pt alte persoane :D,ale tale mi se par extraordinare

 

daca nu sunt 2`a "e nimic"

 

100 % pt consumul de :

.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am observat ca in filmuletele astea cu tematica "exhaust" conteaza enorm filmarea,inregistrarea,calitatea ei. sunt evacuari care suna slabut in film,dar in realitate sunt ok.

cea mai faina,strict dpdv al sound ului pentru vtr mi se pare asta,SATO BANZAI, fima de care sincer nici nu auzisem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...