Sari la conținut

Accident Snagov 27 05 2008


smok3
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu de ce simt ca se leaga cumva, dar astazi ,in jur de ora 12:00, un Peugeot a lovit un motociclist care oprise la o trecere de pietoni in Otopeni.Acesta a fost lovit in spate, de soferul care nu era atent si probabil depasise limita de viteza,Motocicleta avariata serios, motociclistul cu ceva rani la cap.El era insotit de un grup de motociclisti care se indreptau catre Snagov, spre al conduce pe Alin pe ultimul sau drum.Mai multe detalii nu stiu.

 

DIn nou Peugeot, lovind un motociclist care se ducea sa l conduca pe ultimul drum pe alt motociclist ucis de un Peugeot.N are a face marca masinii......dar ce sunt astea? Semne ?

 

Sper ca nu e grav si doresc insanatosire grabnica motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 685
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa am aflat stiu ca pentru ucidere din culpa se da mai mult...:| dar totusi e avocata......

 

Ba tu esti retardat??? Pune mana si google it! Afla singur cat se da pt ucidere din culpa adica art. 178 alin. 2 Cod Penal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce simt ca se leaga cumva, dar astazi ,in jur de ora 12:00, un Peugeot a lovit un motociclist care oprise la o trecere de pietoni in Otopeni.Acesta a fost lovit in spate, de soferul care nu era atent si probabil depasise limita de viteza,Motocicleta avariata serios, motociclistul cu ceva rani la cap.El era insotit de un grup de motociclisti care se indreptau catre Snagov, spre al conduce pe Alin pe ultimul sau drum.Mai multe detalii nu stiu.

 

DIn nou Peugeot, lovind un motociclist care se ducea sa l conduca pe ultimul drum pe alt motociclist ucis de un Peugeot.N are a face marca masinii......dar ce sunt astea? Semne ?

 

Sper ca nu e grav si doresc insanatosire grabnica motociclistului.

 

 

 

nu era peugeot era skoda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica o sa faca ani de puscarie? hai sa fim seriosi .. daca face 3-6 luni pff ce vorbesc.. oricum e exageraat de muuult ...

legislatia la noi nu prea se aplica daca esti fata nu stiu cui

o sa primeasca cu cu spendare fratilor...adik nimic....si 2000ron amenda....atata face o viata in romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai spus o data ca daca mori pe motor o sa mori fericit.Stiu ca erau cuvinte pe care daca ti ai fi vazut filmul vietii, in avans, le ai fi regretat.Ai facut o mica greseala si ai platit scump si tot ce ramane in urma e nadejdea noastra ca poate intr adevar ai murit facand ce ti palcea mai mult

Imi amintesc, aline cati din satucu ala radeau de glumele tale, cati radeau de rasu tau intentionat exagerat, cati se speriau si radeau cand mai cadeai cu scuterul tau......acum ai mai cazut o data si au plans toti. ADIO

 

 

DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA

 

Rog pe cei care au filmat sa posteze ceva linkuri catre filmulete sau poze de acolo si sa consideram, sa i zicem asa, un fel de positive education...

 

 

Offtopic: Apel catre motociclistul care era sa mi strice mie masina(407), ca poate e forumist....BA (cuvant jignitor), daca tu ai fost la Alin....si ai venit pe aratura aia care se numeste drum, de langa padure, da ce plm, la intoarcere alergai asa cand stiai conditia drumului si toate masinile merg incet si ocolesc gropile si mia intra putin pe contrasens?Era sa sa dai intr un SantaFE si apoi in mine....cascati ba ochiiiii si adaptati viteza!!!!!!!!!!!! Mai aveai si pasager. Si apoi io eram trimis in iad ca te am luat pe capota., si ca mai aveam si 407 a naibii coincidenta......

 

 

R.I.P ALIN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce simt ca se leaga cumva, dar astazi ,in jur de ora 12:00, un Peugeot a lovit un motociclist care oprise la o trecere de pietoni in Otopeni.Acesta a fost lovit in spate, de soferul care nu era atent si probabil depasise limita de viteza,Motocicleta avariata serios, motociclistul cu ceva rani la cap.El era insotit de un grup de motociclisti care se indreptau catre Snagov, spre al conduce pe Alin pe ultimul sau drum.Mai multe detalii nu stiu.

 

DIn nou Peugeot, lovind un motociclist care se ducea sa l conduca pe ultimul drum pe alt motociclist ucis de un Peugeot.N are a face marca masinii......dar ce sunt astea? Semne ?

 

Sper ca nu e grav si doresc insanatosire grabnica motociclistului.

era skoda fabia....nu depasise viteza,doar ca n-a fost atent cand motociclistul oprise(se uita dupa noi cred,ca eram turma mare)...si a pus frana in ultima secunda,prea tarziu insa....motociclistul n-are rani la cap(avea casca)....motocicleta intradevar este avariata destul de grav(in spate)

 

Si cu toate astea,Alin a fost condus azi pe ultimul drum :)

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai spus o data ca daca mori pe motor o sa mori fericit.Stiu ca erau cuvinte pe care daca ti ai fi vazut filmul vietii, in avans, le ai fi regretat.Ai facut o mica greseala si ai platit scump si tot ce ramane in urma e nadejdea noastra ca poate intr adevar ai murit facand ce ti palcea mai mult

Imi amintesc, aline cati din satucu ala radeau de glumele tale, cati radeau de rasu tau intentionat exagerat, cati se speriau si radeau cand mai cadeai cu scuterul tau......acum ai mai cazut o data si au plans toti. ADIO

 

 

DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA

 

Rog pe cei care au filmat sa posteze ceva linkuri catre filmulete sau poze de acolo si sa consideram, sa i zicem asa, un fel de positive education...

 

 

Offtopic: Apel catre motociclistul care era sa mi strice mie masina(407), ca poate e forumist....BA (cuvant jignitor), daca tu ai fost la Alin....si ai venit pe aratura aia care se numeste drum, de langa padure, da ce plm, la intoarcere alergai asa cand stiai conditia drumului si toate masinile merg incet si ocolesc gropile si mia intra putin pe contrasens?Era sa sa dai intr un SantaFE si apoi in mine....cascati ba ochiiiii si adaptati viteza!!!!!!!!!!!! Mai aveai si pasager. Si apoi io eram trimis in iad ca te am luat pe capota., si ca mai aveam si 407 a naibii coincidenta......

 

 

R.I.P ALIN

 

 

pe youtube au fost postate amintiri cu cel ce a fost si va ramane prietenul nostru,,ALIN".

 

 

Multumim celor care i-au adus omagii , sa -i fie tarana usoara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am aflat stiu ca pentru ucidere din culpa se da mai mult...:| dar totusi e avocata......

habar n-ai ce inseamna "din culpa". Ia intereseaza-te.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai are rost sa-ti raspund ceva ? ma asteptam la o replica mai inteligenta din partea ta , macar o injuratura mai elaborata... Motocicleta nu ai , mergi cu o parnaie de 206 si crezi ca Peugeot e cea mai tare marca ever .... mars la cacaat!

frate nu mai bagati in seama tot ce posteaza anumiti distrusi....pawle...mai dai dreq pe totzi astia care posteaza despre mama lor.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fiecare data cand aud despre un accident de motocicleta care se soldeaza cu morti ma gandesc daca merita suferinta cauzata persoanelor care te-au iubit. Imi pare foarte rau de un baiat tanar pe care nu l-am cunoscut dar care avea toata viata inainte , si-a urmat pasiunea . Dumnezeu sa-l odihneasca.

 

Pe de alta parte consider ca sunteti foarte subiectivi desi n-ar trebui. Ca sofer cand vezi un vehicul in departare nu-i poti aprecia corect viteza, probabil femeia a considerat ca are timp sa se bage. Asa cum au spus multi inaintea mea consider ca vina apartine ambilor soferi.

 

Totusi ce ar fi facut conducatorul motorului daca in fata i-ar fi iesit un copil , ar fi putut sa-l evite la o viteza mai mare de 50km/h ? Tot victima ar fi fost nu?

 

Sper ca nu-mi veti acuza postul asa cum faceti de obicei cu mentalitatea voastra de victime ci veti vedea obiectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ti l acuzam, ca nu i persoana, postul tau sa fie acuzat.Si noi nu l am disculpat pe Alin....dar in momentul acesta, cand el e in pamant si nu ne a ramas deact sa l planem nu mai vrem sa auzim posturi din astea>A gresit, aia a gresit, cert e ca el e mort.Si acum e nevoie delinsite ........ca el sa se poate duce linistit "right 2 heaven"......

 

Iar supozitia ta cu "daca".....e complet aiurea.Dar, "daca" scapa barza un copilas nou nascut exact in fata motocicletei lui ???// De ce sa nu ne rezumam la ce s a intamplat, cand putem sa ne bagam si noi putin si sa ne dam cu parerea.....ca de...suntem cunoscatori....

 

Ba, care era ala azi de era sa intre in mine? cand se intorcea de la inmormantare? ca era sa atinga 2 masini, eu fiind al doilea.Ba, care era ala care iesea din otopeni pe o roata pe dn1...in seara nenorocita in care s a intamplat accidentul si se duceau catre snagov?Ba, care era ala care mergea azi de la biserica spre intersectie cu aproape 80 pe o strada plina de oameni?......si nici macar nu judec pe cineva acum....toti care aveti motociclete o aveti in sange.Numai ca e nevoie de extrem de multa maturitate si stapanire cand sti ca i poti afecta si pe altii.Si aici nu ma rezum doar la motociclisti, caci si soferii de masini sunt la fel.

 

Alin a mers la limita tot timpul pt ca asa i a placut iar nota lui de plata a venit foarte incarcata, asa ca macar acum in al 13 lea ceas hai s o lasam balta cu cine, ce a facut....si sa ne aducem aminte....si sa invatam...si sa l plangem caci ESTE O PIERDERE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] A gresit, aia a gresit, cert e ca el e mort.Si acum e nevoie delinsite ........ca el sa se poate duce linistit "right 2 heaven"......[...]

 

Eu nu sunt de acord. Daca vreti liniste, mergeti la mormant. De ce stati sa cititi forumul? Forumul e bun pentru ca altii sa invete dintr-o tragedie. Din cauza asta si discutiile. Nu folosesc celor plecati dintre noi. Folosesc celor care mai sunt inca aici si pot fi ajutati.

 

Daca ti se pare ca asta nu e liniste, poti sa nu citesti... Nimeni n-o face sa "vorbeasca de rau un mort".

 

In plus, oricine ar fi cel decedat, eu cred c-ar DORI ca ceilalti sa nu pateasca la fel in loc sa stam ca muierile si sa spunem cuvinte de bine despre el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Logica ta e foarte puternica.Intr adevar ai ghicit ca nu si ar dori sa mai faca si altii ca el.Sa mori tu ma! Frate ai in urama 64 de pagini cu dicutii.tot ce a facut clegu tau a fost sa reia o discutie din pag 5 si 6 si 8 si 12 si.....tot asa.Nu ti ajunge?sau tu vreai ca atunci cand intri tu....sa ne apucam cu toti si sa tragem a suta oara morala din povestea asta.Omule, s a cantarit, s a masurat, si au fost gasiti vinovatii.Nu va mai certati cu noi, mergeti si pichetati sediul politiei rutiere.Aici s a discutat, re-discutat, certat, pozat din satelit traseul, ...si tot ce ti trebe tie sa inveti multe lucruri frumoase din aceasta poveste.E nevoie numai sa citesti de la inceput. :-)

 

Pana cand termini tu de citit , lasa t rog si intelege ca acum e nevoie de cuv linistite si frumoase si calduroase.Si poate mai continuam topicu ca sa vedem ce putem face pt parintii lui...

 

................................................................" TE-AM PUPAT, RAMAI CU BINE, INGERAS PREFACUT IN STEA".................................................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca atunci cand nu mai incape in suflet, incerci sa ti cauti altii cu care s o imparti....E NATURAL.Imi pare rau ca nu pot sa tratez asa de rece cum ti ai dori tu, dar iti repet ca nu ai ce sa spui tu ,acum, si sa fie ceva ce n a mai fost zis iar invatamintele, sunt scrise si sunt la vedere, pt cei ce vor sa priceapa....in rest....nu mai e nimic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie s-o tratezi rece. Nimeni n-o face. Dar acum ai si topic special sa plangi pe Alin. De ce te-ar deranja orice post aici, nu pot sa inteleg. Probabil zicala veche romaneasca, despre morti numai de bine... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar pagini interminabile, infinite si asa mai departe........ viteza......... timp de reactie mic.

 

odihneasca-se in pace. sa-i fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma deranjeaza orice post aici.Vad ca esti putin greu de cap.......dar ce mai vrei tu sa spui acum? ce n a mai fost spus in 64 de pagini ? CE?

 

Pastreaza tonul decent, cum am facut-o si eu. Asa cum tu ai libertatea sa-ti exprimi durerea - intr-un topic separat, sau chiar aici - altii au libertatea sa invete ceva din o tragedie, indiferent daca tu crezi ca s-a mai spus sau nu si indiferent daca tu crezi ca are rost sau nu. Daca o viata e salvata - dar nu ma astept la asa ceva, dar macar un accident evitat - si tot e un castig si cineva n-a murit in van. Daca Alin a fost baiatul bun despre care auzim cu totii c-a fost, eu unul sunt convins ca si-ar dori asta in loc sa stie ca plangem ca niste muieri si nu lasam pe nimeni sa spuna nimic de rau. Eu asta mi-as dori, dac-as muri. Macar sa nu mor in van. Tu probabil, ai vrea altceva, dar cum e o tara libera, doar te rugam sa nu dai lectii celorlalti despre ce sa vorbeasca si despre ce nu, atata timp cat o fac pe un ton decent si inteligibil. Nu e greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Tu probabil, ai vrea altceva, " - - - adica eu as vrea ca nimeni sa nu invete nimic din ce s a intamplat? TU ERES LOCO?

 

"altii au libertatea sa invete ceva din o tragedie" - - - Gresesti, li se impune sa invete ceva.Ca n o invata e rau pt ei si e rau pt altii.

 

"in loc sa stie ca plangem ca niste muieri si nu lasam pe nimeni sa spuna nimic de rau" - - - Dar nu plangem doar il comemoram; sincer eu as vrea sa se inchida topicul tocmai din cauza asa zisilor"obiectivisti".Cat despre "spus ceva"....incearca sa spui ceva NOU

 

"Eu asta mi-as dori, dac-as muri. Macar sa nu mor in van" - - - "Daca ai muri", eu cred ca ti ai dori sa nu mori, pana la ultima suflare.Nici el n a murit in van, prietene

 

"doar te rugam sa nu dai lectii celorlalti despre ce sa vorbeasca si despre ce nu, atata timp cat o fac pe un ton decent si inteligibil" - - - dar poti sa vb si pe un ton inteligibil, de fapt chiar te rog sa faci asta.Iar despre lectii.....nu dau lectii doar primesc.Si in schimb cer sa-l lasati sa se odihneasca, nu mai reluati firul actiunii pt ca nu are rost.Trebuie doar sa derulezi putin in spate in topic :-)

 

"Pastreaza tonul decent, cum am facut-o si eu" - - - Iti spun, folosind cel mai decent ton de care sunt eu in stare, ca esti putin greu de cap....iarta ma

 

 

 

................................................................" TE-AM PUPAT, RAMAI CU BINE, INGERAS PREFACUT IN STEA".................................................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil, daca spui tu, sunt greu de cap, ca vad ca le stii tu pe toate. Te las sa comemorezi si cum spune si titlul celuilalt topic, sa omagiezi.

 

COMEMORĂ, comemorez, vb. I. Tranz. A celebra solemn amintirea unei personalități sau a unui eveniment important. – Din fr. commĂŠmorer, lat. commemorare.

 

OMĂGIU, omagii, s.n. 1. (În evul mediu) Ceremonie care cuprindea jurământul de credință Âşi de supunere al unui vasal față de suzeranul său. 2. Manifestare (prin cuvinte, gesturi etc.) a credinței, respectului, admirației sau recunoÂştinței față de cineva; ofrandă, prinos. ♢ Expr. Omagiile mele = formulă de salut respectuos. – Din it. omaggio.

 

 

 

 

Singurul mod prin care poti omagia si comemora un asa om, sigur in opinia mea, este sa purtam povestea trista cat mai departe, SUBLINIIND greselile facute de acela, in speranta ca altii nu le vor mai repeta. Eu asa cred. Asta e singurul fel... Asa va ramane cu siguranta in istorie in mintea cuiva. Chiar daca acele greseli sunt doar greseli de prevenire, nu direct cauzatoare... Asa putem face ceva. Spunand lasati-l sa se odihneasca in pace, cui foloseste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteti sa terminati? nu de alta da m-am plictisit de posturi d'astea "certaretze"....a murit...Alin...e in PAMANT acum...lasati-o naiba de treaba...e MORT! gata...nu-l mai aduce nimeni si nimic inapoi oricat v-ati certa...si smardoii aia care se iau de pustanii si le iau si dreptul la vorba doar pentru ca au 18 ani...n-or sa invete pe nimeni nimic cu comportamentul asta si din partea mea...Bafta la educat copiii (vostri) ca o sa aveti nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...