Sari la conținut

Jurnalul negru


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 242
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

super nasol...cred k fiecare dintre noi kre a mers pe 2 roti a avut macar o data probleme cu soferii neatentii...

 

--- Mesaj completat în 18 Jan 2008 20:49 -------------
hai sa va dau exemplu si ultima mea ..experientza de acest gen...ma duceam la job si mergeam din spre unirii spre parcul carol...o masina pe linia de tramvai...eu intre trotuar si linie...ala cu masina nu s-a asigurat si a facut dreapta vand eu eram prin dreptul oglinzi lui...noroc k nu aveam vitza mare si chiar...am fost inspirat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PLM!!! :wink: :blbl: :lol:

nu mai postati aiurea in tranvai :friends: :friends: :rock:

m-am speriat ca am mai pierdut vre-unu pe drum si vad altceva.

baieti, imi pare rau pt voi ca ati cazut, ati fost loviti, etc dar in cazul in care nu v-ati lovit la bibilica si nu mai raspundeti pt actiunile voastre nu mai postati aici :P

mai jos e rubrica mare: "ACCIDENTE"

 

vb lu' madcox

PLM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Aseara, Fantana Miorita, GSX-R 1000, se vehiculeaza ideea de 200 Km/h a lovit frontal fantana, omul cu 3 luni experienta, motorul (cred eu) praf, astept sa il vad, rider, fractura deschisa la picior.

 

Nasol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde : Comuna Branesti

Cand :23 sau 24-03-2008

Cum :Din spusele celor de pe'acolo....pe o roata in curba a ratat curba si a intrat in kilometrajul de pe marginea drumului..

Cine :nu il cun...avea cca 23-25 ani

Din spusele celor de fata am inteles ca era echipat bine...

Azi 26/03/2008 a fost imormantat ;)

Editat de bogdancbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Localitate : Satu Mare

Data : 21.09.2007

Cum : In timp ce ma deplasam cu motocicleta , pe drum cu 2 benzi pe sens , conserva vroia sa faca stanga si nu mi`a acordat prioritate . Cosecinte destul de grave .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aseara, Fantana Miorita, GSX-R 1000, se vehiculeaza ideea de 200 Km/h a lovit frontal fantana, omul cu 3 luni experienta, motorul (cred eu) praf, astept sa il vad, rider, fractura deschisa la picior.

 

Nasol

 

mai filtreaza si tu informatiile. e clar pentru oricine a mers cu motocicleta mai repede de 100 la ora ca a cadea la 200 la ora (mai ales in urma unui impact frontal cu un obstacol de beton cum e fantana miorita) nu scapa doar cu o fractura, fie ea si deschisa.

 

faptul ca mergea cu 200 la ora inainte de accident sau ca a mers in ziua accidentului cu 200 la ora nu trebuie consemnat ca fiind viteza la care s-a produs accidentul. daca merg cu 200 la ora pe splai si apoi acasa, cand sa parchez motocicleta, alunec pe o coaja de banana si cad, nu inseamna ca accidentul s-a petrecut la 200 la ora. da-o drq, mai exagereaza omu, da nici chiar asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAND: 10 apr 2008

UNDE: Loc. Cisnadioara, Sibiu

CINE: PATRU SORIN

VARSTA: 25

MOTO: Yamaha vitezan

CUM: seara, curba usoara in urcare, caine i-a sarit in fata, ceva viteza( nu e loc de 80 acolo), cazut in sant lovind o teava de gaz groasa cat mana, hemoragie interna.

 

DECEDAT la spital

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

CAND: 24 apr 2008

UNDE: Loc. Ogra, Mures

CINE: Dita Iulian

VARSTA: 23

MOTO: CBR 600 F4

CUM: ...un tir facea stanga prin fata lui... si el nu l-a vazut, sau ceva de genu...

 

DECEDAT pe salvare

 

Sa-i fie tarana usoara... nu credeam sa postez vreodata pe aici... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

CAND: 11 apr 2008

UNDE: Bucuresti -- sect. 1 -- Bucurestii Noi zona Pod Straulesti

CINE: Radu Lucian

VARSTA: 20

MOTO: APRILIA RSV 1000

CUM: neadaptarea vitezei la conditiile de deplasare, lovit bordura, proiectat intr-un copac de pe margine in pozitie perpendiculara cu acesta

 

DECEDAT la impactul cu pomul.

DIAGNOSTIC: politraumatism cervical + TCC acut

 

Dumnezeu sa-l ierte!

 

-----------------------------------------------------------

 

CAND: 23 apr 2008

UNDE: Bucuresti -- sect. 1 -- Pta. Presei Libere complex Flora

CINE: Marius Nicolae

VARSTA: 20

MOTO: CBR

CUM: neadaptarea vitezei la conditiile de deplasare, lovit bordura, proiectat pe partea carosabila, impact la nivel cranian cu bordura

STARE CRITICA in momentul internarii la UPU, declarat DECEDAT 5 zile mai tarziu

DIAGNOSTIC: TCC acut sever

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JUR CA INNEBUNESC CAND VAD ATATEA ACCIDENTE CAUZATE CU MORTI, MA DOARE SUFLETUL CAND MA GANDESC NUMA CATE SUNT DIN CAUZA SOFERILOR PLINI DE BANI MAJORITATEA SI NEATENTI, CHIAR NIMENI NU GANDESTE CA EXISTAM SI NOI, RIP PENTRU CEI DECEDATI SI INSANATOSIRE GRABNICA PENTRU CEILALTI :rolleyes: :banana: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAND: 27 Apr 2008

UNDE: Caransebes, jud. Caras-Severin

CINE: Emanuel Dejica

VARSTA: 18

MOTO: Honda VFR 750

CUM: neadaptarea vitezei la conditiile de deplasare, impact cu o masina care i-a taiat calea.

 

 

STARE: CRITICA. DECEDAT LA SPITAL IN DATA DE -8 Mai 2008-

STARE PASAGER: GRAVA, momentan in recuperare, in afara oricarui pericol, in curand va iesii din spital.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-l aibe in paza!

Editat de roster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statisticile sunt intr-adevar ingrijoratoare si parca campaniile pe care le facem nu dau rezultate.Oricum sunt de parere ca fiecare campanie este bine venita si intr-o anumita masura ajuta.Ma tot gandesc cum ar fi sa treaca o saptamana fara sa se intample ceva grav,sau cand lumea va constientiza ca suntem in trafic si sa nu ne mai ignore.Mi se pare ceva de imposibil la ora actuala...

S-a intamplat azi un accident foarte grav la Cluj,dar nu stiu daca am voie sa postez link-ul cu imaginile,sunt terifiante.

Sa le fie tarana usoara celor decedati si pentru cei in viata aveti grija de voi fratilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAND: 10 apr 2008

UNDE: Loc. Cisnadioara, Sibiu

CINE: PATRU SORIN

VARSTA: 25

MOTO: Yamaha vitezan

CUM: seara, curba usoara in urcare, caine i-a sarit in fata, ceva viteza( nu e loc de 80 acolo), cazut in sant lovind o teava de gaz groasa cat mana, hemoragie interna.

 

DECEDAT la spital

 

am auzit si eu de el :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAND: 11 Mai 2008

UNDE: Cluj-Napoca, soseaua de iesire catre com. Baciu

CINE: Remus Maier

VARSTA: 29

MOTO: Yamaha R6

CUM: A intrat cu viteza in depasirea unui Peugeot 407, care a virat la stanga fara sa se asigure

URMARI: Decedat

 

Dumnezeul sa-l ierte!

Editat de vip2003cool
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAND: 11 Mai 2008

UNDE: Cluj-Napoca, soseaua de iesire catre com. Baciu

CINE: Remus Maier

VARSTA: 29

MOTO: Yamaha R6

CUM: A intrat cu viteza in depasirea unui Peugeot 407, care a virat la stanga fara sa se asigure

URMARI: Decedat

 

Dumnezeul sa-l ierte!

 

 

RIP

 

CAND: 13 MAI 2008

UNDE: Targu Secuiesc, intre oras

Un baiat de 22-23 ani

Moto: CBR 600 F1

CUM: din marginea drumului un sofer iesea din parcare cu spatele si a intrat in fata motocicletei. Motociclistul avea max 30km/h, n-a avut cum s-o evite accidentul. Fata motocicletei facuta praf, la masina nici nu se vede nimic.

URMARI: din fericire nimeni nu a patit nimic.

 

___________________________

 

CAND: 15 MAI 2008

UNDE: Targu Secuiesc, intre oras

Barbat de aprox 50 ani.

Moto: KAWASAKI VULCAN 750

CUM: motociclistul se plimba intre oras, fara viteza, masina condusa de o femeie venea din sens opus, cand au ajuns unul langa celalalt, masina a virat brusc la stanga in fata motocicletei ca sa intra in parcare de pe partea cealalta. Motocicleta sparta cam tare, bara din fata a masinii zgariata.

 

URMARI: motociclistul putin ranit, cu zgariaturi. nimic grav, deci de afara nu se vedea. sa speram ca nu are nimic grav.

 

Amandou accidente fiind din cauza soferilor de masini.

FITI ATENTI LA MOTOCICLETE !!!

;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor ... e JURNAL NEGRU ... adica oameni MORTI nu raniti ... va rog eu pastrati topologia

 

CAND: 17 MAI 2008

UNDE: Bucuresti, pasaj Lujerului

CINE: Alin 25 ani

Moto: RF600

CUM: voblaj + pierdut controlul asupra mobrei

URMARI: DECEDAT la impactul cu solul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vezi atatea parca iti vine sa vinzi mobra si sa uiti tot, sa vrei sa nu-ti placa motoretele..

 

Eu cand vad atatea imi vine sa mai invat cate ceva mai bine , mai bine ai putina rabdare decat sa depasesti pe stiu eu unde . Si noi avem o parte de vina cu depasirile , deoarece putem prinde punctul mort in oglinda autoturismului , eu nu am obiceiu sa depasesc in intersectii si in apropiere , decat daca soferul din fata mea face stanga [ si s-a oprit deja langa axul drumului ]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAND: 17 Mai 2008

UNDE: Jud Maramures

CINE: ...

VARSTA: ...

MOTO: GSX-R SRAD

CUM: Mergea regulamentar cand dintr-o intersectie a patruns un Mercedes care l-a aruncat 10 m intr-o gradina

URMARI: Decedat

 

Dumnezeul sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAND: 17 Mai 2008

UNDE: Jud Maramures

CINE: ...

VARSTA: ...

MOTO: GSX-R SRAD

CUM: Mergea regulamentar cand dintr-o intersectie a patruns un Mercedes care l-a aruncat 10 m intr-o gradina

URMARI: Decedat

 

Dumnezeul sa-l ierte!

 

 

Robert

25 de ani

GSX-R 600

Satu Nou (langa Baia Mare)

Decedat pe loc

 

Odihneasca-se in pace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai d capu nostru. cred ca nu e zi sa nu cada vreunu . . nu e bine deloc. si majoritatea sunt pe vitezane!!

inca un motiv in plus sa nu imi iau sportiva. :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...