Sari la conținut

Alba...


axi
 Share

Postări Recomandate

saptamana aceasta a fost o saptamana foarte grea....

de marti a inceput calvarul.. :)

-mariti: un baiat cu scuterul intr-a intr-o mansina,..soferul masinii nu i-a acordat prioritate intr-o intersectie si asta a intrat in el...a scaptat cu rani ceva mai usoare.marca:aprili parca....

-miercuri la ora 14 tot in alba ..tot in oras, un prieten a intrat cu motorul sub o masina....tot din cauza ca pe dreapta erau -parcate 2 masini NEREGULAMENTAT!!!BAIATUL E F F GRAV..IN COMA..marca yamaha r1

-joi ..la ora 20..FRATELE MEU BALUBA 16, ADICA IONEL A AVUT UN ACCIDENT F F GRAV...EL MERGEA REGULAMENTAR IAR TOT INTR-O BLESTEMATA DE INTERSECTIE UN IDIOT NU IA DAT PRIORITATE SI A INTRAT IN EL..FRATELE MEU AVEA 40 KM\H..A FOST DUS LA URGENTE...REZULTAT: PICORUL COMPLET ZDROBIT..I-LA PRINS INTRE MOTOR SI MASINA..ACUM E LA REANIMARE:((marca: yamaha xt 600

-tot miercuri un prieten mihai...intr-o curba in afara orasului....era o curba stransa..iar un nene cu o masina din fata a taiat curba intrand cu viteza...mihai a incercat sa evite accidentul si a cazut pe margine...e la urgenta la reanimare cu fratele meu in salon si cu baiatul cu r1..el are splina scoasa afara, umar distrus si batucele...e cam grav..

-vineri..intr-o curba un oras tot un preieten cu un suzuki gsxr600, se trezeste k din fata un distrus intoarcea masina pe linie dubla contiinua..rezulltat prietena lui e in coma la spital, iar el e f f grav...are o gramada de organe rupte in el si pe la inima are probleme mari...azi mia zis doctorul k slabe sanse mai are:(..

...astea toate intro sapt in ALBA!!! orasul unde toti sunt patroni si directori :D DomnulDumnezeu sa le dea sanatate la toti si sa scape de dureri si suferinta....aveti girja!!!Dumnezeu te pasezte!!!pazestete si tu!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

speachless.... :)

neatentia ce cel mai grav lucru..stiti ce a zis soferul ce la nenorocit pe fratele meu?:D( a zis k el nu se uita dupa motoare...:)((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut la Âştiri despre ultimul accident, dar ce spui tu e parcă ireal. Îmi pare rău pentru fratele tău. :)

Ar trebui sa ne strângem la Alba într.un week.end sa mai punem lumea la respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut la Âştiri despre ultimul accident, dar ce spui tu e parcă ireal. Îmi pare rău pentru fratele tău. :)

Ar trebui sa ne strângem la Alba într.un week.end sa mai punem lumea la respect.

da..efoarte real

peste tot ma fost si am vb cu doctorii

....

:D

Editat de axi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce putem face noi sa mai indreptam lucrurile ca in tara asta este haos total pe soselele din romanica,decat sa avem noi mare grija de noi.

Asa ca aveti fratilor mare grija devoi ca nu are nimeni altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neatentia ce cel mai grav lucru..stiti ce a zis soferul ce la nenorocit pe fratele meu? :) ( a zis k el nu se uita dupa motoare... :D ((

 

Rupe-i capul dobitocului! Daca ar fi fost vorba de fratele meu, i-as da foc in public!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana aceasta a fost o saptamana foarte grea....

de marti a inceput calvarul.. :)

-mariti: un baiat cu scuterul intr-a intr-o mansina,..soferul masinii nu i-a acordat prioritate intr-o intersectie si asta a intrat in el...a scaptat cu rani ceva mai usoare.marca:aprili parca....

-miercuri la ora 14 tot in alba ..tot in oras, un prieten a intrat cu motorul sub o masina....tot din cauza ca pe dreapta erau -parcate 2 masini NEREGULAMENTAT!!!BAIATUL E F F GRAV..IN COMA..marca yamaha r1

-joi ..la ora 20..FRATELE MEU BALUBA 16, ADICA IONEL A AVUT UN ACCIDENT F F GRAV...EL MERGEA REGULAMENTAR IAR TOT INTR-O BLESTEMATA DE INTERSECTIE UN IDIOT NU IA DAT PRIORITATE SI A INTRAT IN EL..FRATELE MEU AVEA 40 KM\H..A FOST DUS LA URGENTE...REZULTAT: PICORUL COMPLET ZDROBIT..I-LA PRINS INTRE MOTOR SI MASINA..ACUM E LA REANIMARE:((marca: yamaha xt 600

-tot miercuri un prieten mihai...intr-o curba in afara orasului....era o curba stransa..iar un nene cu o masina din fata a taiat curba intrand cu viteza...mihai a incercat sa evite accidentul si a cazut pe margine...e la urgenta la reanimare cu fratele meu in salon si cu baiatul cu r1..el are splina scoasa afara, umar distrus si batucele...e cam grav..

-vineri..intr-o curba un oras tot un preieten cu un suzuki gsxr600, se trezeste k din fata un distrus intoarcea masina pe linie dubla contiinua..rezulltat prietena lui e in coma la spital, iar el e f f grav...are o gramada de organe rupte in el si pe la inima are probleme mari...azi mia zis doctorul k slabe sanse mai are:(..

...astea toate intro sapt in ALBA!!! orasul unde toti sunt patroni si directori :D DomnulDumnezeu sa le dea sanatate la toti si sa scape de dureri si suferinta....aveti girja!!!Dumnezeu te pasezte!!!pazestete si tu!!!!

 

 

tu zici de 5 accidente, din care 4 grave.. in decurs de O SAPTAMANA ? In Alba ? Jesus.. sper sa nu fie adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu zici de 5 accidente, din care 4 grave.. in decurs de O SAPTAMANA ? In Alba ? Jesus.. sper sa nu fie adevarat.

BA DA

LASA CA CER RAPORTULDE LA POLITIE.:)(

NICI MIE DAR IN SALON LA REANIMARE LANGA FRATELE MEU:( MAI SUNT INCA 4 MOTOCICLISTI

E F RAU..MAI ALES DE ULTIMUL ACCIDENT...E GRAVVVVVV:( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana aceasta a fost o saptamana foarte grea....

de marti a inceput calvarul.. :)

-mariti: un baiat cu scuterul intr-a intr-o mansina,..soferul masinii nu i-a acordat prioritate intr-o intersectie si asta a intrat in el...a scaptat cu rani ceva mai usoare.marca:aprili parca....

-miercuri la ora 14 tot in alba ..tot in oras, un prieten a intrat cu motorul sub o masina....tot din cauza ca pe dreapta erau -parcate 2 masini NEREGULAMENTAT!!!BAIATUL E F F GRAV..IN COMA..marca yamaha r1

-joi ..la ora 20..FRATELE MEU BALUBA 16, ADICA IONEL A AVUT UN ACCIDENT F F GRAV...EL MERGEA REGULAMENTAR IAR TOT INTR-O BLESTEMATA DE INTERSECTIE UN IDIOT NU IA DAT PRIORITATE SI A INTRAT IN EL..FRATELE MEU AVEA 40 KM\H..A FOST DUS LA URGENTE...REZULTAT: PICORUL COMPLET ZDROBIT..I-LA PRINS INTRE MOTOR SI MASINA..ACUM E LA REANIMARE:((marca: yamaha xt 600

-tot miercuri un prieten mihai...intr-o curba in afara orasului....era o curba stransa..iar un nene cu o masina din fata a taiat curba intrand cu viteza...mihai a incercat sa evite accidentul si a cazut pe margine...e la urgenta la reanimare cu fratele meu in salon si cu baiatul cu r1..el are splina scoasa afara, umar distrus si batucele...e cam grav..

-vineri..intr-o curba un oras tot un preieten cu un suzuki gsxr600, se trezeste k din fata un distrus intoarcea masina pe linie dubla contiinua..rezulltat prietena lui e in coma la spital, iar el e f f grav...are o gramada de organe rupte in el si pe la inima are probleme mari...azi mia zis doctorul k slabe sanse mai are:(..

...astea toate intro sapt in ALBA!!! orasul unde toti sunt patroni si directori :D DomnulDumnezeu sa le dea sanatate la toti si sa scape de dureri si suferinta....aveti girja!!!Dumnezeu te pasezte!!!pazestete si tu!!!!

 

Jesus frate,ce se intampla pe la voi ? numa masinile au loc pe asfalt ?

Editat de PiciuS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jesus frate,ce se intampla pe la voi ? numa masinile au loc pe asfalt ?

SE PARE CA DA:( ACUM AM VENIT DE LA FRATELE MEU..:D SARACU SUFERA CU PICIORUL:(( IAR CEL DE IERI CU SUZUKI ADIK DORU E LA TARGU MUFES FF GRAV...:) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SE PARE CA DA:( ACUM AM VENIT DE LA FRATELE MEU..:D SARACU SUFERA CU PICIORUL:(( IAR CEL DE IERI CU SUZUKI ADIK DORU E LA TARGU MUFES FF GRAV...:) :)

insanatosire grabnica fartelui tau,iar Doru daca e la Targu Mures atunci e pe maine bune deoarece aici sunt printre cei mai buni medici din Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jesus frate,ce se intampla pe la voi ? numa masinile au loc pe asfalt ?

in ardeal se zice sa te feresti de albanezi(AB).....si maramureseni(MM)....foarte neatenti

insanatosire grabnica :)

 

insanatosire grabnica fartelui tau,iar Doru daca e la Targu Mures atunci e pe maine bune deoarece aici sunt printre cei mai buni medici din Romania

buni....daca vor....si sa nu uitam ca pot gresii.....mai ales daca nui atingi BINE la buzunar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ardeal se zice sa te feresti de albanezi(AB).....si maramureseni(MM)....foarte neatenti

insanatosire grabnica :)

 

 

buni....daca vor....si sa nu uitam ca pot gresii.....mai ales daca nui atingi BINE la buzunar

1005 sai dreptate!!! dar nu comentez k a trecut operatia bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SE PARE CA DA:( ACUM AM VENIT DE LA FRATELE MEU..:D SARACU SUFERA CU PICIORUL:(( IAR CEL DE IERI CU SUZUKI ADIK DORU E LA TARGU MUFES FF GRAV...:) :)

 

am vazut si eu ca a dat accidentul cu suzuki..la tv ...si arata rau de tot...

 

~Doi motocicliÂşti spulberați de un Âşofer neatent, în Alba

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/doi-mo...nt-in-alba.html ~

 

inconstienti soferii astia ...chiar nu vor intelege o data ca in trafic exista si motociclisti....daca ar fi constenti de acest lucru ...s'ar evita o groaza de accidente ...si de nenorociri ...si n'ar mai fi atat suferinta...ce trebuie sa se faca ca sa constientizeze acest lucru ...sa se impanzeasca toate orasele ...cu afise...poate asa le'ar vedea...si s'ar gandi si ei ca nu sunt singuri in trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu ca a dat accidentul cu suzuki..la tv ...si arata rau de tot...

 

~Doi motocicliÂşti spulberați de un Âşofer neatent, în Alba

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/doi-mo...nt-in-alba.html ~

 

inconstienti soferii astia ...chiar nu vor intelege o data ca in trafic exista si motociclisti....daca ar fi constenti de acest lucru ...s'ar evita o groaza de accidente ...si de nenorociri ...si n'ar mai fi atat suferinta...ce trebuie sa se faca ca sa constientizeze acest lucru ...sa se impanzeasca toate orasele ...cu afise...poate asa le'ar vedea...si s'ar gandi si ei ca nu sunt singuri in trafic...

 

Sanatate maxima tuturor! Si Doamne, intoarce-ti fata, de la nenumaratele dezastre care au indurerat o lume intreaga, pentru o secunda, si fereste-ne si pe noi sa trecem astfel cu bine peste acea clipa cand nenorocirea de pe drum vrea sa ne "agatze"...!!!

 

P.S.: astazi, parca mai mult ca in alte zile (astazi cand multi erau pe strada, nu cu treaba, ci mai mult de distractie, si deci mai sensibili la prezenta moto) am vazut URA, da URA dinspre cei cu 4 roti catre cei pe 2... Nu are rost sa dau detalii... (azi am fost si "conservar" si "raider" si pasager pe 2 roti) Pur si simplu parca era o lupta... Eu asta am simtit... Poate am avut eu o optica gresita...

 

!!! INCA ODATA SANATATE MULTA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neatentia ce cel mai grav lucru..stiti ce a zis soferul ce la nenorocit pe fratele meu?:)( a zis k el nu se uita dupa motoare...:D((

 

 

cum sa zica asa ceva???ala merita batut bine!!!! sanatate fratelui tau si nu-l iertati pe nemernic/!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU imi vine sa cred ca citesc,,frate traim in CONGO???? cum plm pot sa spui ca nu te uiti dupa motociclete,da ce m.. matii,noi nu suntem pe sosea???? :D :)

 

Imi pare rau ca nu sunt din Alba,ala nu scapa intreg :)

 

 

Multa sanatate celor accidentati,sa ne rugam cu totii sa fie bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU imi vine sa cred ca citesc,,frate traim in CONGO???? cum plm pot sa spui ca nu te uiti dupa motociclete,da ce m.. matii,noi nu suntem pe sosea???? :D :)

 

Imi pare rau ca nu sunt din Alba,ala nu scapa intreg :)

 

 

Multa sanatate celor accidentati,sa ne rugam cu totii sa fie bine

problema e in feleul urmator..ieri a venit la fratele meu si la prietenul lui si al meu..adik baiatu ce era cu ionel fratele pe motor....si am vb cu el..lam certat, dar degeaba ..ionel (fratele) sufera...deci daca ii da mai mult de 60 de zile de speitalizare el automnat intra in instanta..am vb u domnuii de la politie si coal au zis....ionel nu a avut nici o vina, a avut prioritate da NENEA nu i-a data, drpt urmare domnii politazi au zis: ori ii da suma ceruta de fratemio....nd va fii ami bine, ori intra in istanta100% pierde pateste + de usma eruta de fratemio si judecata...aia ar insemna k mai bine nu mai intra la judecatorie...

e cam nasl...asa imi vine sa ii dau in cap al ala..dar...:lol: si el e om...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate tuturor care acum trec prin clipe de cosmar...familiile sa fie tari...sprijinitii, ca si unchiul meu si a pierdut un picior intr-un accident de masina...din cauza unui inconstient s-a urcat peste el :D ...sanatatea e cea mai importanta...

:) tuturor care NU NE VAD..."nu l am vazut"...adik NU TE AI UITAT .... vrei sa zici...dubla linie continua la acc cu gsx-r ...astora le treb niste parapeti intre sensurile de rulare ca sa stea linistiti.... sa auzim de bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu o sa moara cel putin 1000 de motociclisti vara asta , nu mor deloc !

Man... mare dreptate ai... din an in an tot mai negru.

Acum 4 ani, cand murea un rider, era doliu national in toata comunitatea... acum decesele sunt la ordinea zilei.

Trebuie sa ne pazim pielea foarte bine ca e singura pe care o avem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 4 ani erati motociclisti tu si inca 400 .... acum pe langa tine si cei 400 au aparut alti 40.000 de posesori ai categ. A cu motoare de 1000cmc :) Cam asta e diferenta. Odata cu asta s-a schimbat si mentalitatea!

fratiilor ..de necrezut azi a mai fost un accident grav..tot in alba....NU SE MAI POAE!!! e al 8-lea pe sapt asta.... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratiilor ..de necrezut azi a mai fost un accident grav..tot in alba....NU SE MAI POAE!!! e al 8-lea pe sapt asta.... :unsure:

Detalii!?!?! Cei implicati sunt ok? Este incredibil ce se intampla.............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...