Sari la conținut

01.06.2006-accident Tineretului


Arthemis
 Share

Postări Recomandate

1. Nu m-as mai sui pe o mobra indoita

2. Iau mobra veche... pana termin cu ala, la sfarsitu' procesului.. mobra noua

 

Si btw... cine-a zis ca trebuie neaparat sa se termine procesu'?

Eu unul i-as zice care-mi sunt pretentiile... ii prezint cat de bine ii va fi lui daca eu ma retrag.

 

Doar ca in cazul asta sunt prea multi bani de dat, sunt SASE MASINI din care una doar (parca!) avea Casco. Nu stiu ce cale o sa aleaga domnul Damigeana, sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se sinucide cand se trezeste din bautura si vede ce paguba a facut si cat trebuie sa scoata din buzunar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se sinucide cand se trezeste din bautura si vede ce paguba a facut si cat trebuie sa scoata din buzunar!

Bataiee...asta ii trebuie...Zilnic :) Daca il inchideau domni polutisti cateva zile lua bataie regulat(fiecare intelege ce vrea :unsure: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai.

 

Voi ati innebunit de tot??

 

Buei Ral'cone! Termina-te o data cu cascadoriile! Da chiar asa?! :)

 

Bine ca sunteti bine amandoi. Cineva va tine spatele acolo sus/jos, motociclisti satanisti care perturba societatea stand pe loc :unsure:

Daca pateati ceva, injuram rau de tot. Mai ales pe tine, Raluca. Tu trebe sa fii in stare sa faci PUI :)

 

In alta ordine de idei, pe RCA-ul meu scrie limita despagubire in caz de daune materiale: 150 000 epuroi.

Limita despagubire in caz de raniti: 300 000.

 

Pe de alta parte inteleg ca nu se mai aplica RCA-ul fiindca driverul era muci.

 

 

Mi-aduc aminte de "proiectul" ala sau ce dumnezeu era? Erau unii care te despagubeau pe tine instant pentru cat ai nevoie, dupa care il dadeau pe vinovat in judecata in numele tau ca sa-si recupereze banii. Am uitat linkul, era pe-aici pe forum pe undeva.

Asta ca sa nu stai 2 ani prin tribunale dupa fonduri.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-aduc aminte de "proiectul" ala sau ce dumnezeu era? Erau unii care te despagubeau pe tine instant pentru cat ai nevoie, dupa care il dadeau pe vinovat in judecata in numele tau ca sa-si recupereze banii. Am uitat linkul, era pe-aici pe forum pe undeva.

Asta ca sa nu stai 2 ani prin tribunale dupa fonduri.

 

Am auzit si eu despre treaba asta. Poate da cineva mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va zic exact cum sta treaba...RCA-ul nu o sa dea nici un ban...vor merge pana in panzele albe...omul avea 1.14 alcool cand a suflat in etilo-test...si daca eu vreau sa imi fac mobra e doar pb mea...fiecare face ce crede de cuviinta...daca tu vrei alta esti liber sa iti cumperi alta...eu vreau sa o fac...poate ca inseamna cu adevarat ceva ptr mn motoreta asta...si mobra nu este sifonata chiar asa de rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RCA ul betivanului acopera toate pagubele materiale pana la concurenta sumei de 150.000 euro.

Asa ca Vladute solicita politiei documentele necesare si fuga la asigurarea lui. Daca nu te descurci, atunci PM la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RCA ul betivanului acopera toate pagubele materiale pana la concurenta sumei de 150.000 euro.

Asa ca Vladute solicita politiei documentele necesare si fuga la asigurarea lui. Daca nu te descurci, atunci PM la mine.

 

RCA-ul pica. Nici o despagubire fiindca ala era manga.

Aci' singura modalitate e datu in judecata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tot tre' sa-l dai pe (cuvant urat) in judecata ca sa-ti iei despagubiri.

 

aici nici nu incape alta idee...o sa incerc sa ii iau vreo 5 mii E fara judecata...daca nu vrea il dau in judecata...14 zile cu ghips :) hai k pun si niste poze :unsure:

post-15835-1212414389_thumb.jpg

post-15835-1212414393_thumb.jpg

post-15835-1212414397_thumb.jpg

post-15835-1212414401_thumb.jpg

post-15835-1212414416_thumb.jpg

post-15835-1212414419_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad, ai vazut cum a reusit Dillo sa isi faca motorul dupa accident, ai vorbit cu el...ia-l in serios ca stie ce spune. Acum tot ce ma mira e: frate ce carene ai maica de nu s-au spart la modul grav... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad, ai vazut cum a reusit Dillo sa isi faca motorul dupa accident, ai vorbit cu el...ia-l in serios ca stie ce spune. Acum tot ce ma mira e: frate ce carene ai maica de nu s-au spart la modul grav... :)

 

pai cu dilo am fost sa vada mobra...se tine tare iubita mea :unsure: clar she wants me back...eu nu mai zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RCA-ul pica. Nici o despagubire fiindca ala era manga.

Aci' singura modalitate e datu in judecata.

 

 

Cred ca nu exista intre voi cineva care poate sa ma contrazica pe tema asigurarilor.

Daca am zis ca RCA ii da banii pe moto n-am vorbit din inchipuiri. Dar ce rost are sa ma contrazic cu ???. Asa cum am zis mai sus daca crezi ca iti foloseste, Vlad contacteaza-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma jur ca ma chinui sa-mi dau seama daca sunt poze inainte sau dupa accident..

pai asta ma uitam si eu si nu intelegeam, ce m-a ajutat a fost semnalul lipsa, infundatura aceea si zgarieturile...

Dillo ce a zis mai exact, cam care sunt pagubele si ce tre sa schimbi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asta ma uitam si eu si nu intelegeam, ce m-a ajutat a fost semnalul lipsa, infundatura aceea si zgarieturile...

Dillo ce a zis mai exact, cam care sunt pagubele si ce tre sa schimbi?

 

mi-a zis ca furca si cadrul par ok dar nu se poate pronunta si ca am scapat lejer ca daune a motocicletei...joi o duc la el...duminica pleaca in germany si-mi aduce piesele :unsure:

Editat de VladSpeed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a zis ca furca si cdrul par ok dar nu se poate pronunta si ca am scapat lejer ca daune a motocicletei...joi o duc la el...duminica pleaca in germany si-mi aduce piesele :unsure:

ma bucur sa aud asta, am sa vorbesc mai incolo cu el legat de plecarea in germania. Ai incredere, o sa rezolvi usor usor si problema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur sa aud asta, am sa vorbesc mai incolo cu el legat de plecarea in germania. Ai incredere, o sa rezolvi usor usor si problema asta.

 

sper...cel putin ieri eram distrus :unsure: dar incet incet simt ca o voi face...si chiar am sa o fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand:Ma bucur ca sunteti ok!

In al doilea rand: Vlad, multa bafta in reprarea mobrei! Nu pare atat de rau si cred ca peste ceva timp o sa fie iar pe picioare...ma rog roti. :)

Off-topic: DAMN ce rezistenta e!!! :unsure: (nu ca ar fi un lucru rau) Arata bine dupa ce a patit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taicule,vad ca nu e asa avariata.in punctul acela cadru,nu cred ca a schimbat geometria ciclisticii,iar furca nu pare afectata.vezi daca da pe langa semeringuri,daca nu,e ok.si tre sa schimbi doar semeringurile.multa bafta la reparat :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...