Sari la conținut

Protest in fata guvernului


photocreep
 Share

Postări Recomandate

Apreciez, si sunt de acord. Inca nu am motor, dar am avut si vreau sa-mi iau altul. Ceea ce am citit la Accidente mi-a lasat un gust amar, dar m-a si indarjit.

Voi veni si eu cu CASCA si GEACA doar pentru a fi mai multi.

 

considr ca e buna ideea

- cu bucata de carne

- cu prosopul si bannere cu cei plecati dintre noi

- cu faptul ca avem nevoie de lideri, macar de cineva cu spirit organizatoric.

 

Ideea mea pentru a se putea strange cat mai multi motoristi intr-un timp scurt este SA SE STRANGA IN GRUPURI CAT MAI MICI CU CEVA TIMP INAINTE, IN DIFERITE LOCURI.

 

BAFTA.

 

P.S. la ce ora si pe ce data a ramas ???

Citeste atent ce s-a scris mai inainte si vei gasi raspuns la intrebarile tale.

 

Atentie: s-a renuntat la bucata de carne! E important sa nu lasam nimic in urma noastra... nici bucati de carne, nici resturi, nici lumanari, nimic!

 

Venim, ne strangem, aprindem o lumanare. Nu ne angajam in discutii cu politia, si de altfel cu nimeni. Intre noi vom vorbi mai incolo, la Etrusco sau in alta parte! Eu o sa aduc lumanari pentru cine nu va avea.

 

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dupa atitea pagini scrise mie greu sa cred ca nu s-a aflat la politie.

ar fi bine ca cineva sa studieze piata vreo 10 minute inainte ca sa nu apara ca la ambuscade sa ne ia ca din oala. mai rau daca incep inainte sa facem ceva 'ca stiu ei de ce am venit'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne angajam in discutii cu politia, si de altfel cu nimeni. Intre noi vom vorbi mai incolo, la Etrusco sau in alta parte! Eu o sa aduc lumanari pentru cine nu va avea.

 

 

Ry.

Radule, trebuie sa fim pregatiti si pt discutii cu politia. Vor veni in mod cert sa ne legitimeze, sa ne caute nod in papura. Aminteste-ti ca la priveghi la Radu, era 11 noaptea, ploua, eram 10 motociclete venite de 5 minute, si au si venit 2 echipaje sa ne noteze numerele, sa ne filmeze, sa ne legitimeze si sa gaseasca ceva..

 

Tin minte si acum politistul care se plimba printre noi si ne legitima, in timp ce rudele lui Radu ne dadeau de pomana.. :drink:

 

Trebuie sa fim pregatiti si pt asta..unii dintre noi s-ar putea sa nu poata sa plece dupa 10 minute, pentru ca au actele la politisti. Trebuie sa ne gandim cum reactionam..Stam si ceilalti, sau plecam si-i lasam sa se descurce?

Voi fi maine acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule, trebuie sa fim pregatiti si pt discutii cu politia. Vor veni in mod cert sa ne legitimeze, sa ne caute nod in papura. Aminteste-ti ca la priveghi la Radu, era 11 noaptea, ploua, eram 10 motociclete venite de 5 minute, si au si venit 2 echipaje sa ne noteze numerele, sa ne filmeze, sa ne legitimeze si sa gaseasca ceva..

 

Tin minte si acum politistul care se plimba printre noi si ne legitima, in timp ce rudele lui Radu ne dadeau de pomana.. :drink:

 

Trebuie sa fim pregatiti si pt asta..unii dintre noi s-ar putea sa nu poata sa plece dupa 10 minute, pentru ca au actele la politisti. Trebuie sa ne gandim cum reactionam..Stam si ceilalti, sau plecam si-i lasam sa se descurce?

Voi fi maine acolo.

Nu putem sa ramanem acolo. Trebuie sa mutam motocicletele in parcare macar, acolo nu au ce sa ne faca. Apropo, sa fie cineva (Duracell, parca esti in domeniul juridic :laugh:) sa ii legitimeze pe politisti si sa le noteze numele pe o foaie, precum si numerele de la masini... asta in caz ca fac vreun abuz in serviciu...

 

AVEM SI DREPTURI IN TARA ASTA IN CARE PLATIM TAXE LA STAT DE NE USCAM!

 

Discutii cu politia in mod civilizat, nu ne tziganim cu ei, nu ii injuram... le aratam actele si atat!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alte tari ( Germania ) de ex...daca esti in masina si esti implicat intr-un accident cu un biciclist sau un motor ai cam pus-o, chiar daca ala nu avea prioritate. pt ca se considera ca trebuie sa-l "protejezi" intrucat in caz de accident ala e mult mai expus. 

zic ca un asemenea amendament ar fi interesant de propus, mai ales ca este aplicat in UE . poate stie cineva mai exact cum e legea aia .

Asa e si in Grecia .

Cand vine careva cu moto zici ca are o bomba cu el(kamikaze zici ca e) asa se feresc astia cu 4 roti de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca pot veni si eu maine... nu stiu ce are sa iasa... dar sper ca pot veni..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt cele intamplate , condoleante familiilor motociclistiilor , eu acum dau de carnet dar daca se poate voi veni cu bicicleta ,mopedul l-am vandut :drink: :laugh: :( cu niste prieteni voi veni sau daca dau de midnight caller si poate sa ma ia si pe mine pe piagio lui in spate ! bafta multa in caz ca nu vin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa apar pe la ora 8 in caz ca se mai face ceva! multumesc pt intelegere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as pregati cate o cruce fixata pe o janta de masina (sau motor), se gasesc la un shrot destule, pe care as pune pozele tuturor celor decedati anul acesta in accidente moto si as specifica si din vina cui....

 

Binenteles ca pe langa asta trebuie chemate televiziunile cele mai vizionate:PRO TV, ANT 1....

 

Totul ar trebui sa se petreaca in cea mai mare liniste si ordine.

 

Eventual ar mai pica bine si un banner pe care sa fie scris ceva de genul: Soferi la norma => Motociclisti morti , sau ceva care sa le dea de gandit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa spun ca mi-a parut bine sa vad ca ideea mea a avut un impact. Dupa parerea mea ordinea si discicplina trebuie pastrata cu strictete, ar trebui sa vina cativa motociclisti cu spirit de lider sa-i ghideze si pe ceilalti. E important sa nu iasa nici un fel de conflicte, nici cu fortele de ordine, nici cu rauvoitorii care vor incerca sa boicoteze(Probabil vor exista). Un exemplu de disciplina la aceasta manifestatie ar schimba si din imaginea proasta pe care o au motociclistii in ochii majoritatii(plebea). Daca o sa se stranga lume maine la 19 o sa vin si eu, incerc sa iau un scuter de la firma.

:drink: Nu o lua ca pe o rautate dar colajul de reply-uri a fost "decupat" din mai multe topicuri shi a fost asamblat peste topicul initziat de tine. Deci nu ideia ta a initziat reply-iurile.

 

Scuze pt. offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca astazi 1 IULIE e prima oara cand ne mobilizam sa incercam sa facem ceva propun sa fie marcata ca ziua Motociclistilor

:baldy: :( :drink: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca astazi 1 IULIE e prima oara cand ne mobilizam sa incercam sa facem ceva propun sa fie marcata ca ziua Motociclistilor

De acord! Iar daca nu reusim sa ne coordonam si ne facem de cacao datorita propriei noastre incapacitati de tip neaos, sa fie cunoscuta drept Ziua rusinii motociclistilor! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu... poate ar fi mai intelept sa parcam motoarele un pic mai departe... nu chir in fata la guvern sau?

nu ma intelege gresit, sa se vada! ca suntem notoristi dar poate asa minimalizam riscul unui conflict.... motoarele nu au voie sa stea in fata la guvern dar pietonii au pe trotuar :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta diseara!

Am fost avertizata sa nu ma bag, sa stau cuminte ca nu se stie ce se poate intampla dar consider ca daca stam ca oile asa o sa sfarsim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta diseara!

Am fost avertizata sa nu ma bag, sa stau cuminte ca nu se stie ce se poate intampla

Sunt curios cine e cel care te-a indemnat la "bine" ? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, ma repet, nu noi o sa starpim coruptia din tara asta, de ce trebuie sa facem EXACT ca toata gloata, de ce trebuie sa legam o COMEMORARE de politic. Nu reusesc sindicatele sa schimbe nimic cu mii de oameni in spate, noi suntem o mana. Eu propun sa nu ne legam de absolut nici o institutie, mergem cum au zis si altii intr-o parcare, platim, aprindem lumanari, daca vin tv cineva zice ce trebuie zis, nu deranjam pe nimeni. Politia nu cred ca se va lua de noi cat timp stam parcati si nu facem absolut nimic, ne legitimeza si gata, nu ne angajam in discutii cu ei, si ei sunt mici. Politicul omoara o tara, dar pe noi ne omoara soferii, ce conteaza daca apoi scapa sau putrezeste in puscarie, dupa ce m-a omorat sau schilodit pentru mine nu mai conteaza. Si daca face puscarie si sta ca si Cozma cu ce ma incalzeste. Eu unul sunt pentru o parcare normala, daca suntem multi televiziunile vor venii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta diseara!

Am fost avertizata sa nu ma bag, sa stau cuminte ca nu se stie ce se poate intampla dar consider ca daca stam ca oile asa o sa sfarsim...

Fara suparare, dar astea sint amenintari si intimidari. Se pot lua masuri impotriva lor chiar si legal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem parca motoarele in fata la Antipa. CIVILIZAT.

 

Si sa aprindem lumanari in centru.

 

NU AVEM VOIE CU MOTOARELE IN ZONA DELIMITATA DE LA GUVERN. Mai ales ca e politie NON STOP ACOLO.

 

Sa nu ii suparam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem parca motoarele in fata la Antipa. CIVILIZAT.

 

Si sa aprindem lumanari in centru.

 

NU AVEM VOIE CU MOTOARELE IN ZONA DELIMITATA DE LA GUVERN. Mai ales ca e politie NON STOP ACOLO.

 

Sa nu ii suparam.

ce spuneam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...