Sari la conținut

Plecare la mare


Vladimir_HD
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai m-as abona eu doar ca...

trebuie sa plec pe la 5 dimineata

trebuie sa ajung in vama (unde ma re-unesc cu niste amici conservisti)

nu prea merge mai mult de 100.

Va trebui sa ma opresc de 3 ori pentru alimentare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat de vineri dimineata (ca mi-am luat concediu), pe la 7:30 am iesit din Bucuresti - eram pe autostrada. Am mers lejer, n-am fortat motorul, pe la 80-85 km/h tot drumul. M-am oprit de cateva ori sa fac poze - le vedeti si voi :kick:. Pe la 11:30 eram in Eforie Nord, m-am oprit la terasa Imperial sa mananc. Si pe la 1:30 deja intindeam cortul - deci in total am facut 6 ore pe drum, din care vreo ora pauze.

 

M-am intalnit cu Bronto sambata dimineata, am pus corturile unul langa altul, am facut plaja...etc... Seara ne tot gandeam noi, ce sa facem sa nu ne plictisim? Hai la o plimbare... Si chiar pe terasa B52, langa mese vedem o caramida (BMW alb)... :birthday: Cin' sa fie oare? o fi Radu? (Hellryder)... Chiar el! Super.. Hai sa bem un suc/o bere, hai la plimbare (toti trei pe motorul lui - ce distractie!), hai sa ne intalnim cu ceilalti (erau si Smeagol, si Adolfino -- parca se mutase tot forumul in vama!).

 

Duminica dimineata, ghici cine dormea pe plaja la 100 m de noi! Ninja_skija si Ipman, veniti noaptea, fara cort, n-au gasit cazare... asa ca... pe plaja direct :ok:

 

Pe la 5:30 - 6 seara am reusit sa plecam din Vama. Un mic incident Bronto vs. conservar - care putea fi foarte nasol - uff.. am scapat ...

 

Am alimentat in Mangalia -- in 295 km, cat am facut de la iesirea din Bucuresti pana la Mangalia (cu tot cu plimbarile prin statiune), motorul a papat 10 litri de benzina, deci un super cosum de 3.4 l / 100 km (aproape ca nu mananca nimic motorasul meu... :kick: )

 

In loc sa mergem spre Constanta, si apoi spre Cernavoda-Fetesti-autostrada, am luat-o prin Negru Voda - Baneasa - Ostrov, apoi bac, pana aproape de Calarasi, si apoi spre Lehliu si intrare pe autostrada. Am facut in total cam 280 km, deci cu 30-40 in plus fata de drumul normal. Dar peisajul este superb - se trece prin muntii Macinului, numai vai si dealuri, prin paduri de conifere dar si de salcami, si apoi pe malul Dunarii. Drumul e destul de bun, trafic - ZERO (am intalnit 2-3 masini tot drumul), in schimb multe rate, gaste, gaini, curci, cai, vaci, magari, catei si pisici -- toti in mijlocul drumului... Multe curbe, serpentine, deci in total - foarte foarte misto!

 

Pe la 10 jumate eram la bac, am prins cu noroc ultimul bac chiar in momentul in care masinile se urcau pe el.. daca nu-l prindeam trebuia sa mai facem un ocol destul de mare, de vreo 100 km, pana la Fetesti parca.. Am avut noroc! Am aruncat un ochi si la orasul bulgaresc de pe malul Dunarii - am trecut foarte aproape de el, practic era drumul romanesc, apoi un gard cu sarma ghimpata si apoi blocurile bulgare!

Si de pe Dunare, de pe bac, se vede in mijlocul orasului un ... avion! destul de mare (se pare ca l-au adus acolo si l-au facut restaurant -- atractia orasului).

Chiar nu mai stiu acum cum se cheama acel orasel, o sa ma uit pe o harta.

 

Intr-un final glorios, in jur de ora 1 noaptea, am ajuns in in Bucuresti... rupti de oboseala ... dar fericiti :P

 

Si ne-am promis ca vom repeta experienta cat de curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si pozele...

 

Km 100 din autostrada..post-4559-1121677548_thumb.jpg..MIG-ul din Fetesti..post-4559-1121677584_thumb.jpg..Am trecut prin toate statiunile - aici Saturn..post-4559-1121677605_thumb.jpg..Cort pe plaja, super tare..post-4559-1121677639_thumb.jpg..Rasarit cam innorat..post-4559-1121677680_thumb.jpg..Bronto si cortul minune (mare chin sa-l desfacem)..post-4559-1121677721_thumb.jpg..Motoretele stau binisor, chiar langa corturi..post-4559-1121677767_thumb.jpg..Si corturile..post-4559-1121677796_thumb.jpg..Super priveliste..post-4559-1121677832_thumb.jpg..O fi... a lu.. Hellryder? DA!!post-4559-1121677873_thumb.jpg..Terasa (B52)..post-4559-1121678119_thumb.jpg..Asa am mers toata statiunea, Hellryder cu comenzile, Ray cu vitezele si Bronto cu... privitul :birthday: post-4559-1121678141_thumb.jpg..Adunare dupa plaja la racoare..post-4559-1121678167_thumb.jpg..Se strange cortul..post-4559-1121678204_thumb.jpg..Se leaga bagajele de motoare..post-4559-1121678226_thumb.jpg..si.. la drum!post-4559-1121678269_thumb.jpg

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea-s pozele reprezentative. Cine le vrea pe toate (109MB fara alea cu gagici topless :birthday: ) - sa-mi dea mail (eventual Gmail sau Yahoo) si le trimit!

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

OFF TOPIC!

 

AVERTISMENT DESCHIS,

 

Stimate user RAY, daca tu crezi ca poti scapa cu asa ceva te inseli. Cum iti permiti sa pui poze diverse, si sa te opresti atunci cand toata lumea astepta adevaratele poze.... topless-ele!

 

Prin urmare esti somat in numele forumului sa dai toate pozele pe... topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa frumos...daca cine ne-a vazut vineri seara cu vinu-n bot pe mine si pe IP-man la Etrusco nu intelege cum am ajuns in Vama sa stiti ca a fost o excursie bine organizata si din timp de catre subsemnatii...

 

Sambata dimineata pe la 3 ca atunci ne-am trezit , la ipman ascultand muzica, vaya con dios:

eu " asta-i muzica d-aia s-o asculti la mare...."

ipman " pai hai sa mergem"

eu "hai" :birthday:

 

 

Din momentul in care am hotarat putine lucruri ne-au stat in cale, pe sistemul totul are o rezolvare

eu "cu ce mergem?"

ipman" hai cu trenul ca ne si odihnim pana acolo"

eu" :kick: ok

Cum nu mai exista niciun tren dupa 20 cand terminam eu treaba: cu care motoreta mergem? A ta , a mea sau amndoua? ZX9-le e mai rapid, guzzi mai comod,dasr muult mai incet, dar ce noi ne grabim undeva?

Hai cu guzzu! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... Chiar ma gandeam, o fi voie, n-o fi voie? (sa pun pozele cu gagici :ok: )

 

Da'acu, daca tot sunt SOMAT sa le pun de amini :birthday:....

 

vineeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati zis voi de nudiste dar n-am stiut ca ati stat numai cu ochii pe ele..

Merci de poze, o sa pun si eu cand pot alea cateva.Am uitat sa spun societatii

Multumiesc din suflet celorcare au facut eforturi pt mine si am ajuns si eu si Guzu in siguranta acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ninja_skija:

Mie mi-a facut placere, mai ales ca a fost una dintre putzinele ocazii de a conduce un motor enduro 120km (sa vada shi eu cum este ) shi marturisesc, ca nici motorul lui frate-meu nu l-am condus atatzia km...

@strumfuadi:

Nu erau cateva doze... erau vreo 3 shi oricum pe langa cele din poze mai erau destule pe care nu am apucat sa le mai pozam.. Oricum decat de loc... mai bine asha...

 

 

In alta ordine de idei am facut consumul la Kawa (de 3 ori pt ca nu imi venea sa cred) shi mi-a luat 3.8 pe drumurile alea din Dobrogea pe serpentine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ninja_skija:

Mie mi-a facut placere, mai ales ca a fost una dintre putzinele ocazii de a conduce un motor enduro 120km (sa vada shi eu cum este ) shi marturisesc, ca nici motorul lui frate-meu nu l-am condus atatzia km...

enduro pe autostrada, o adevarata bucurie :birthday: dar oricum e bine ca v-ati impacat pana la Bucuresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...