Sari la conținut

întîlnire Gheorgheni


etzmz
 Share

Postări Recomandate

Cazarea o poți rezolva cu cortul (este inclus în preț)sau poți să faci rezervare la căsuțe (2 paturi)eventual cameră la motel.Amănunte Âşi rezervare la gyalog@nextra.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai vin la Gheorgheni cand o sa ii respectati si pe cei care nu stiu limba maghiara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

202322[/snapback]

 

 

Auci naspa! Chiar asa este????!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai vin la Gheorgheni cand o sa ii respectati si pe cei care nu stiu limba maghiara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

202322[/snapback]

:nono: :crack: :crack: m-am razgandit brusc :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu fiti carcotasi.La Ghiorghieni , TG. Secuiesc Si Odorhei m-am simtit intodeauna bine.Daca vrei sa te distrezi nu cred ca limba conteaza asa mult.Se traduce de fiecare data.Nu mai cautati "nod in papura".La unele intalniri se vorbeste NUMAI ROMANESTE si oameni sunt LIPSITI DE EDUCATIE.Cine nu a fost pe la astfel de intalniri SA ATEA IN BANCA LUI SI SA NU MAI VORBEASCA AIUREA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti si voi ca "Ciucanii"(harghitenii),au vorbit,si vorbesc romaneste mai mult si mai bine decat covasnenii(vorbesc de cei de etnie).Iar de respectat, te respecta si mai mult.Eu unul cel putin nu pot sa ma plang am avut probleme cu ei(ce-i drept, n-am fost la nici un meci de hochei :crack: )

Pentru Odorhei nu pot sa bag mana in foc,ca am auzit c-ar fi cam rai si sovini(in final terminatia denumirii localitatii este aceasi cu Tg.,-SECUIESC-,de care stiu,de la cei de aici, ca sunt foarte mandrii :crack: )

La intalnirea de la Gheorgheni,numai pentru peisaj sa mergeti,si tot merita(ditamai stanca de zeci de metri,dezgolita,la doar cca. 50 m de camping;varfuri muntoase de jur imprejurul locatiei).

Locatia exacta,este BUCSIN(pe rom. citeste bucin), de la Gheorgheni la dreapta,cel putin asa imi aduc aminte.

Oricum asfalt uscat,sa tina vremea cu voi! :bounce:

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati km sunt din bucuresti si care-i cea mai rapida ruta?

202722[/snapback]

Cam asta ar fi.

Optimal route

 

Location Road Follow direction Distance Time

 

Bucuresti (RO) 1;E60 0,0 0:00

Brasov (RO) 1;E60 -> 11;E574 160,5 2:46

Chichis (RO) 11;E574 -> 12 180,2 3:06

Gheorghieni (RO) 310,0 5:42

Editat de ZORRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bei oameni buni....cum e drumul pana acolo?  a plouat? e luat de ape?

cati km sunt din bucuresti si care-i cea mai rapida ruta?

202722[/snapback]

 

Nu prea urmaresti stirile . Pe Brasov e cam naspa cica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea urmaresti stirile . Pe Brasov e cam naspa cica.

202733[/snapback]

Pe Buzau e naspa, si oricum se schimba vremea, cica. Pe partea asta sunt inchise niste drumuri temporar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nitescu

Bai nu fiti carcotasi.La Ghiorghieni , TG. Secuiesc Si Odorhei m-am simtit intodeauna bine."

 

stii cum e Nitescule, cu tine sunt cam toti prieteni cand te vad cu aparatu' in mana, ca doar toti vor sa aibe reclama buna la TV(apropo n-ai uitat nimic?)

dar adevarul e ca acolo se fac discriminari si mi-e rusine de ce aud, ca si io mis tot maghiar.

 

 

May Your EngineRun Forever!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer să fiu,în fiecare an ne confruntăm cu problema libi folosite la întrunirea noastră.Pentru maghiari nu vorbim destul de mult ungureÂşte, pentru români invers.Poate cîteodată se vorbeÂşte mai mult ungureÂşte dar trebuie avut în vedere că cca 80-85 la sută din participanți sînt de etnie maghiară,aÂşa că ne cerem scuze de la cei care se simt jigniți pentru acest fapt.Pentru cel care poate a fost molestat nu pot să spun altceva decît că poate el caută ,fiindcă eu nu pățesc nimic nicăieri fiindcă stau în banca mea Âşi mă conformez regulilor impuse de organizatori, Âşi aici am vrut în fine să ajung:ne dau multe bătăi de cap cei care confundă intîlnirea motociclistică cu un circ al iresponsabililor motocicliti.O întîlnire moto constă ă în a te întîlni cu alți colegi de breaslă indiferent ce limbă vorbeÂşte, să te bucuri de spectacol ,să bei cîteva beri cu oameni cu care în alte condiții nu ai ocazia,Âşi să legi prietenii pentru o viață.Dar cei care se dau cu motorul în mijlocul mulțimii Âşi fac acrobații mortale în incinta campingului nu sunt bineveniți, Âşi nici bine primiți.Într-adevăr după cum am constatat la noi regulile sunt mai stricte fiindcă o întîlnire de o asemenea amploare cere responsabilitate Âşi noi am fost mereu fermi cu cei care nu se conformă regulilor noastre indiferent de etnie,Âşi ne pare rău dacă ai înțeles greÂşit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intalnire de traditie cum am mai spus insa in acest an putini participanti probabil din cauza inundatiilor, cu toate ca vremea la intrunire in mare parte a fost ok, concursuri clasice, povesti nemuritoare la un pahar de bere....s-a tradus si in romana asa ca din punctul asta de vedere n au fost probleme....

P.S. sambata noapte spre duminica am aflat de un accident soldat din cate am auzit eu si daca nu e adevarat rog moderatorii sa stearga aceasta fraza cu un mort.....pe la 2 noapea omu gonea un speed si se pare ca din cauza unei gropi, viteza mare in curba si posibil ceva bautura la bord a intrat intr-un capat de pod urmarile nu sunt greu de apreciat imi pare rau daca e asa cum am auzit si condoleante celor apropiati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti! Intrunirea a fost ok, pacat, ca nu prea am avut eu chef mare de baut, si distractie... orete.. ce cu accident cred ca de mine e vorba, in drum spre intrunire am iesit afara, dar nu am ajuns pana la capatul de pod, si in nici in caz nu aveam bautura la bord, dar o sa cititi la acidente, o sa postez detaliat ce sa intimplat. in rest felicitari organizatorilor, a fost fain... pacat ca avem foarte mult timp de gandit si era cam plictiseala din cand in cand, dar noroc cu prietenii! (pacat ca nu a fost striptease!!!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intalnire de traditie cum am mai spus insa in acest an putini participanti probabil din cauza inundatiilor, cu toate ca vremea la intrunire in mare parte a fost ok, concursuri clasice, povesti nemuritoare la un pahar de bere....s-a tradus si in romana asa ca din punctul asta de vedere n au fost probleme....

P.S. sambata noapte spre duminica am aflat de un accident soldat din cate am auzit eu si daca nu e adevarat rog moderatorii sa stearga aceasta fraza cu un mort.....pe la 2 noapea omu gonea un speed si se pare ca din cauza unei gropi, viteza mare in curba si posibil ceva bautura la bord a intrat intr-un capat de pod urmarile nu sunt greu de apreciat imi pare rau daca e asa cum am auzit si condoleante celor apropiati

204942[/snapback]

Daca va intereseaza amanunte intrebati-ma sunt unul dintre organizatori cei care au fost m-au auzit si vazut sunt presedintele Blues Riders eu eram cu microfonul eu comentam mai tot timpul.1320 de participanti anul trecut 1380 . Baiatul de 26 de ani cel cu accidentul si pasagerul din fericire traiesc!!! Mergeau acasa in oras la doua si jumatate noaptea(Gheorgheni) politistul din contrasens a facut semn cu farul probabil ca gonisera . Ei speriati au tras si mai tare (Honda VF500F) si cum naiba au iesit de pe carosabil (curba aproape nesemnificativa) au intrat in sant si s-au lovit de un podet de beton inalt de 50-60 cm.Au cam zburat 8-10 m. si au aterizat pe carosabil. Au fost gasiti la citeva minute de politistul cu masina care patrula in zona. Soferul are coloana vertebrala fracturata(nu este dislocat) si trauma craniana.Pasagerul cu ambele picioare fracturate.Motorul: roata fata distrusa furca rupta in trei locuri cilinrii blocul motor spart,rezervorul distrus, cadrul lovit de nu se invirte roata din spate fiindca frineaza cricul.Scriu asa de detailat ca sa va dati seama de gravitatea accidentului..Am ajutat la transportarea motorului am semnat actul de constatare de aici am informatiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...