Sari la conținut

Ruff Ryders Alba-iulia 1st Meeting.


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ruff Ryders e o trupa de hip-hop, ce are cu chopperistii? Asemanarea cu Hells Angels e aiurea, poate cu ceva club de motociclisti negri... sau de Ferentari.

Poate e muzica care le place la oameni n-ati vazut ca sunt la moda scuterele cu difuzoare? Sa mai treaca timpul cand distribuie pizza...

Alt destept.Tu nu-ti faci o trupa numita Hells Angels?Am auzit ca e o trupa de rockeri satanisti,si e la moda.O sa se uite tzarancile cu admiratie la tine,ca doar o sa fii cel mai original din Rromanica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ce doreai sa spui?

Exista si un MC cu numele asta dar credeti ca baietii cu scuterele stiau?

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ce doreai sa spui?

Exista si un MC cu numele asta dar credeti ca baietii cu scuterele stiau?

Right,exista club cu numele asta (poate nu chiar MC),dar nu exista trupa hip hop.Ruff Ryders au ca membrii hip hop-eri,si sint promovati de ei (DMX,Eve).Si da, baietii stiau,ca doar nu au inventat ei numele.E tipic mioritic sa te folosesti de renumele altora,in loc sa te faci cunoscut,cu un nume propiu.Sa te folosesti de numele unui MC,RC,MG,fara acordul lor e o insulta adusa lor,cea ce nu-i problema pina nu se afla,dar daca din greseala se intilnesc copiutele cu originalii,s-ar putea sa fie ultimul lucru ce vad baietii in fata ochilor,pt ca orice club tine la numele lui si membrii sint alesi cu grija.

Editat de TARZAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cam asa e. Oricum, e interesant ca apare o anumita animozitate intre motociclisti si scuteristi, fenomen intalnit si prin anii '60. Ar fi trebuit sa-si denumeasca clubul "The Mods", chiar ar fi adus aminte de ceva specific.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cam asa e. Oricum, e interesant ca apare o anumita animozitate intre motociclisti si scuteristi, fenomen intalnit si prin anii '60. Ar fi trebuit sa-si denumeasca clubul "The Mods", chiar ar fi adus aminte de ceva specific.

Da dar Mods-i au aparut in Anglia,si la moda sint yankeii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand dracu au invatat si cioroii sa se dea pe motoare?

de mult tare ... au avut inca de prin anii 70 un club de moto ... si din cate vad eu in filmulet chiar le au baietii ...

pt cei care cred ca Ruff Ryders e o formatie hip hop, sa stiti ca va inselati ... e doar un club de motociclisti .... si atata tot

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa nui mai incuraja atata sa mearga sa faca scoala si dupaia sa iese iei in trafic nu cand habar nu ai de legislatia rutiera si nu o spun din rautat o spun ca sunt si io in trafic atat cu motoru cat si cu masina de dimineata pana seara si asa ca stiu ce vorbesc

"nu-i", "dupa aia", "sa iasa" "ei".

Care scoala? Clasa a V-a? Pe asta vad ca nici tu nu ai facut-o dar dai sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nimeni nimic cu ei da nu le intelege nimeni rostu pentru ce fac ei marsuri pt prevenirea accidentelor cand ei nu au dreptul sa circule pe drumurile publice si sa nu ma apuc sa spun cati copii pe motoscutere era so faca langa mine din neatentia lor in primu rand ei nici nu stiu ce inseamna sa incaleci un motor in traficu din ziua de azi, cati nebuni sunt acuma pe sosele la volan credeti ca le va pasa de ei...... daca sunteti pasionati de motociclete dativa prin alta parte pana prindeti putin simt de motor . drumuri bune sa aveti

 

mai mars in PLM DE AFON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo lor ma :kali: , unii de pe aici cred ca ei sunt miezul cu comment urile..defapt nu au o treaba cu "fenomenul" moto, sau terasisti (a se citi "impresari", care o sa se simta la ce am zis eu anterior o sa si de in stamba in continuare :kali: ), isi iau mobre sa agate gagici, ca altfel nu i duce capul, posteaza cand intorc CD ul cu manele :kali:

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma da nu va mai certati atata...si nu`i mai luati la misto....bine, da, nu aveau echipament, dar credeti`ma ca muuulti n`au nici pe motoare, ce va asteptati de la niste copii pe scutere? anyway, eu cred ca bine au facut ce au facut, pt ca ei sunt cei care peste 5 ani o sa mearga cu motoare pe strazile minunatului nostru oras...si daca au inceput de mici cu marsuri si chestii de astea chiar mi se pare foarte foarte ok !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma da nu va mai certati atata...si nu`i mai luati la misto....bine, da, nu aveau echipament, dar credeti`ma ca muuulti n`au nici pe motoare, ce va asteptati de la niste copii pe scutere? anyway, eu cred ca bine au facut ce au facut, pt ca ei sunt cei care peste 5 ani o sa mearga cu motoare pe strazile minunatului nostru oras...si daca au inceput de mici cu marsuri si chestii de astea chiar mi se pare foarte foarte ok !

si tu esti......Maica Tereza?

ce treaba ai tu cu fenomenul acesta? sincer....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"nu-i", "dupa aia", "sa iasa" "ei".

Care scoala? Clasa a V-a? Pe asta vad ca nici tu nu ai facut-o dar dai sfaturi.

 

 

da ma stiti si voi sa legati doua cuvinte si va dati mari profesori da nu va dati seama ce probleme va poate face un amarat de copil de 15 ani ... io nu cred ca dintre voi nu sunt si soferi . ii atingeti cu masina il nenorociti iti strici masina omu ii in spital cine plateste la toate astea daca e el de vina.... ?

asa sa va ganditi siei is mari motoristi pe un scuter chiar nu poti sa-ti dai seama ce e ala un motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma stiti si voi sa legati doua cuvinte si va dati mari profesori da nu va dati seama ce probleme va poate face un amarat de copil de 15 ani ... io nu cred ca dintre voi nu sunt si soferi . ii atingeti cu masina il nenorociti iti strici masina omu ii in spital cine plateste la toate astea daca e el de vina.... ?

asa sa va ganditi siei is mari motoristi pe un scuter chiar nu poti sa-ti dai seama ce e ala un motor

 

nu trebuie sa fi mare profesor ca sa scrii corect(sau macar cit de cit corect)..trebuie numai sa faci vreo 5-6-7 clase primare si atit...

cit despre problemele facute de cei de 15 ani...ia mergi matalutza vreo 300 km intr-o zi si fa o statistica..cine ti-a facut mai multe probleme?scuteristii?conservarii?ceilalti motociclisti?

asa ca,pina una alta,intai judeca..daca nu poti,roaga pe altcineva sa judece in locul tau..si apoi scrie ceva pertinent..

si nu trebuie sa fi profesor ca sa stii ce inseamna pertinent :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu esti......Maica Tereza?

ce treaba ai tu cu fenomenul acesta? sincer....

 

nu dragule, nu sunt Maica Tereza...Iulia ma numesc, daca esti asa de interesat de persoana mea...si nu stiu ce treaba ai tu cu mine...mi-am zis parerea MEA despre copiii astia....am zis sa nu ma va luati atat de ei ca n`aveau echipamente, pt ca eu am vazut multi motociclisti fara echipamente si am zis ca au facut bine ca au avut initiativa, pt ca daca stai sa te gandesti ei sunt viitorii motociclisti si e bine ca se gandesc la siguranta in trafic.....poate ca mai au ei multe de invatat dar initiativa a fost buna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu dragule, nu sunt Maica Tereza...Iulia ma numesc, daca esti asa de interesat de persoana mea...si nu stiu ce treaba ai tu cu mine...mi-am zis parerea MEA despre copiii astia....am zis sa nu ma va luati atat de ei ca n`aveau echipamente, pt ca eu am vazut multi motociclisti fara echipamente si am zis ca au facut bine ca au avut initiativa, pt ca daca stai sa te gandesti ei sunt viitorii motociclisti si e bine ca se gandesc la siguranta in trafic.....poate ca mai au ei multe de invatat dar initiativa a fost buna...

 

scrii din pozitia unei posesoare de motocicleta (macar posesoare) ? ce stii tu despre echipamente ca sa iti dai cu parerea?nu inteleg treaba ta pe forumul asta, nu mai merge eva.ro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scrii din pozitia unei posesoare de motocicleta (macar posesoare) ? ce stii tu despre echipamente ca sa iti dai cu parerea?nu inteleg treaba ta pe forumul asta, nu mai merge eva.ro?

 

 

bai vaca cu cabina :P) stie mult mai mult ca tine ! iubitul ei e posesor de busa de ani de zile ...etc u cu hoinaru tau vi sa vb aici ....jet ! :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scrii din pozitia unei posesoare de motocicleta (macar posesoare) ? ce stii tu despre echipamente ca sa iti dai cu parerea?nu inteleg treaba ta pe forumul asta, nu mai merge eva.ro?

 

scriu din postura unui locuitor al orasului, care vede zilnic ce echipamente se poarta...sau nu...si tu...daca vi sa imi zici mie ca echipament mai nou se numeste cand porti pantaloni scurti si tricou...nu pe scuter, pe motocicleta...nu trebuie sa ai mii de km experienta, sunt chestii care se vad cu ochiul liber...nu te mai lua de mine aiurea, cand stii ca asa ii...eu nu m-am luat de nimeni..am zis pur si simplu ca va tot legati de copiii astia cu scutere ca nu au echipamente si n-ar trebui, cand nici prea multi pe motocicleta nu vad cu echipament... atat !

 

PS : de eva.ro eu n-am auzit...dar se pare ca ai auzit tu ! :P))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiam ca experienta motociclistica se transmite prin ....

 

 

 

esti liber!

 

 

Tu chiar nu intelegi asa`i ? nu ii vorba de experienta...ii vorba de ce vede oricine cu ochiul liber...eu vorbesc din punct de vedere a unui locuitor al acestui oras...nimic mai mult...da` tu...tu chiar nu pricepi nici cum... oricum...eu am terminat de postat aici, mi`am zis parerea, nu stau sa ma cert cu tine...cine a avut ochi sa citeasca si minte sa inteleaga ce am scris eu...a inteles...cine nu, sanatate si voie buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...