Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

salut, caut coate/adaptoare pentru oglinzi pentru o virago de 535 - nu au filete la fel, cel pe dreapta e invers. am schimbat ghidonu si nu am cum sa mai prind oglinzile direct in suporti pentru ca ma oglindesc eu in ele.

anybody?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut, caut coate/adaptoare pentru oglinzi pentru o virago de 535 - nu au filete la fel, cel pe dreapta e invers. am schimbat ghidonu si nu am cum sa mai prind oglinzile direct in suporti pentru ca ma oglindesc eu in ele.

anybody?

 

adica astea

/index.php?...t&id=386891

 

bafta, io am luat pana la urma de pe louis, da-s pacatoase...se slabesc si 'over all' is cam de proasta calitate

 

mai bine iti iei o pereche noua de oglinzi, daca tot ai schimbat ghidoana...apropo, ce coarne ai pus? :P

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica astea

/index.php?...t&id=386891

 

bafta, io am luat pana la urma de pe louis, da-s pacatoase...se slabesc si 'over all' is cam de proasta calitate

 

mai bine iti iei o pereche noua de oglinzi, daca tot ai schimbat ghidoana...apropo, ce coarne ai pus? :lol:

nu mai este nevoie, romanul este inventiv :P

 

adica astea

/index.php?...t&id=386891

 

bafta, io am luat pana la urma de pe louis, da-s pacatoase...se slabesc si 'over all' is cam de proasta calitate

 

mai bine iti iei o pereche noua de oglinzi, daca tot ai schimbat ghidoana...apropo, ce coarne ai pus? :ok:

iti arat pe mess, unele foarte comode :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei revine brusc, dar acuma nu mai revine brusc ci doar in 3-4 secunde, timp in care se dezaccelereaza la turatia de relanti!

Ma gandesc sa fie problema cu cablul de acceleratie din cauza frigului!

Dar maine ma duc cu ea la mecanic sa vad ce si cum si cu ocazia asta ii faci si schimbul de ulei!

No am reusit sa-i rezolv problema! Prima oara i-am facut schimb-ul de ulei si flitru de ulei, dupa aia ne-am uitat la lantul care distribuie puterea de la motor la cardan si ala era ok, dar problema persista; asa ca ne-am luat instrumentul de masurat compresia si am observat ca cilindru din fata cand avea compresie cand nu; am scos fisa si ne-am uitat ce scanteie face bujia, dar ea cand si cand facea scanteie, asa ca am schimbat bujia cu una noua, rezultatul a fost foarte bun, am mai facut o sincronizare de carburatoare si acuma merge brici! :drink:

 

am patit-o si eu dar nu era de la frig - ci doar cablurile acceleratiei agatau pe undeva pe camasa ... am rezolvat cu ceva teflon (se gaseste -gasea- pe la "peco" pentru motorul auto) si o seringa ... bafta...

Multumesc de sfat!Dar se pare ca bujia nu isi facea treaba asa cum trebuie! :moto:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna. mi s-a rupt lantul la virago-ul de 125. stie cineva cam cat tosta un lant nou + kit. merci :drink:

Sincer nu stiu!Dar poti suna la cei de la http://www.bbmoto.ro/index.php?nyelv=ro&am...ea76c855a129a21

poate te ajuta, sau da-i un PM la user-ul @Barna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu stiu!Dar poti suna la cei de la http://www.bbmoto.ro/index.php?nyelv=ro&am...ea76c855a129a21

poate te ajuta, sau da-i un PM la user-ul @Barna

i-am dat lui Barna PM ieri si nu a raspuns, cine stie ce treaba are si de aia intrebam p'aici ca poate aflu mai repede un pret aprox. merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELP!!!!! un electromotor de virago 535 unde gasesc???TKS

 

ICE LORD u esti tata lor...fa rost de unu ca sta motoru in garaj degeaba :moto:

Ahoi!

Pe al meu nu il desfac ca n-am de ce!

Iar raspunsul la intrebarea ta este acelasi ca si pentru @nistea!

 

SAU

 

suna pe respectivul:

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...8207-36161.html

 

:drink:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tks..ii dat deja :haha:(

Din pacate alte variante nu am! :rock:

 

Baieti, la un Virago XV25...am inteles ca s-ar potrivii un releu de semnalizare de Dacie, stiti ceva? :10:

Daca da, de care Dacie?

Nu am mai auzit de asa ceva pana acuma la virago! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, la un Virago XV25...am inteles ca s-ar potrivii un releu de semnalizare de Dacie, stiti ceva? :rock:

Daca da, de care Dacie?

 

TZIGANIEchiar daca ar merge...

 

HELP!!!!! un electromotor de virago 535 unde gasesc???TKS

 

ICE LORD u esti tata lor...fa rost de unu ca sta motoru in garaj degeaba :what:

 

Baga ochiu' pe ebay-uri,ti-l aduc eu.Din State,Germania,Anglia si Franta,mi-au venit pachetele,in 2 saptamani

 

Un s/h,intre 20-100$. Transportul,cam 30-40$.Din State,de exemplu.Ca de-acolo am luat cele mai multe chestii.Acu' o luna,ma agitam si eu,de demaror, pt. VN-ul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca ar trebui sa astept vreo 2 sapt pana vine piesa ... Tigania cred ca ar fii daca as tine-o in curte pentru asa ceva :rock:. Macar pana vine piesa, merge. Si oricum, mi-a fost recomandat. Intrebam doar daca stiti mai multe detalii :what:

Editat de Bicious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez un set de placute pt. Yamaha Virago sub 1995, o oglinda cromata stanga, protectii de cauciuc care se baga in geaca sau pantaloni, protectie spate din izopren, pantaloni impermeabili Probiker, noi, marimea M cred, geaca Cycle Spirit purtata, cu mesada, manusi de iarna Probiker marimea S.

Cine vrea, sa dea PM.

/index.php?showtopic=292437

 

:lol: de ieri sunt si eu fericitul posesor al unei Virago 535 din 96 :

Foarte tare, sa te stapaneasca sanatos! Seamana cu a mea...

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: de ieri sunt si eu fericitul posesor al unei Virago 535 din 96 :

Bun venit pintre posesorii de virago!Sa fiti amandoi sanatosi si sa faceti multi km impreuna cu sanatate! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: de ieri sunt si eu fericitul posesor al unei Virago 535 din 96

Inca un mz-ist care trece pe virago (laich mi).

 

Bine ai venit hoarda viragistilor.

Ar fi o chestie sa ne intalnim odata viragisti din vest, pt schimb de idei, pareri, sugestii si bere :lol: (dupa ce trece frigul)

Editat de Avent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Daca crezi cumva ca MZ e de domeniul trecutului pt. mine....., gresesti amarnic......Da ..., imi place mult Virago, dar MZ, e prima iubire, + sunt unul dintre membrii fondatori a MZ-BROTHERS, deci tre sa impac capra si varza cu masura .... :lol: Bafta noua, indiferent de motor !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Daca crezi cumva ca MZ e de domeniul trecutului pt. mine....., gresesti amarnic......Da ..., imi place mult Virago, dar MZ, e prima iubire, + sunt unul dintre membrii fondatori a MZ-BROTHERS, deci tre sa impac capra si varza cu masura .... :lol: Bafta noua, indiferent de motor !

Asa cum zice un priten de al meu "nu motorul face pe om ci invers" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

virago nu are rezervor fals!

are in schimb 2 rezervoare, ala de jos (sub sa) si ala de sus (cu logo pe el)

rezervorul "fals" e ala de sus, dar nu este fals, el tine benzina...numai ca tine destul de putina, deoarece e scobit pentru a imbratisa cadrul in care se gaseste imensul filtru de aer.

 

la virago 250 e doar ala de sus, si nu e scobit, e destul de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e treaba cu rezervorul fals la virago? unde e situat si daca are vreun rol, sau e doar o bucata de tabla/plastic ?

Depinde la ce an de Virago. Unele au rezervorul sub sa, altele il au sus, normal. Mai degraba important e cat consuma motorul etc. decat unde e situat rezervorul. My opinion...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...