Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Sal.

Din cand in cand ar trebui sa schimbati bujiile daca se schimba si timpul afara,sau nu?

Se folosesc bujii mai calde cand e frig afara,si se folosesc bujii mai reci cand e cald afara.

De exemplu in caz de bujii NGK :avem nevoie de bujii BPR7ES in caz normal (asa zice japonezul din fabrica)

-daca umblam mai mult in oras bujii BPR6ES

Chiar putem sa ajungem in frigul aceasta ce e acuma afara la bujii BPR5ES(daca mai sunt nebuni ca mine)

-cand si tu te topesti de caldura poti sa folosesti BPR8ES

Bujiile is la un pret relativ ieftin,cred ca toata lumea poate sa faca un stoc acasa din tipurile astea de buji si cand e cazu il chimba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cand e cald rau afara si se incinge rau de tot incepe sa nu mai traga calumea si parca imi zice sa o tin 5 min oprita sa isi traga si ea sufletul. Asta in conditiile de mers numai in 1-a si max a 2-a in aglomeratia de varf.

 

@Berna da mai sunt nebuni ca tine , acum sunt la serviciu si pe motor am am venit ca nu mai suportam/. Am fost dinou f placut surpins sa o vad cum pleaca e frigul asta la sfert de buton 9evident cu socul tras ) .

 

Ps: Costumul de ski rulllzzzzzz :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e cald rau afara si se incinge rau de tot incepe sa nu mai traga calumea si parca imi zice sa o tin 5 min oprita sa isi traga si ea sufletul. Asta in conditiile de mers numai in 1-a si max a 2-a in aglomeratia de varf.

 

@Berna da mai sunt nebuni ca tine , acum sunt la serviciu si pe motor am am venit ca nu mai suportam/. Am fost dinou f placut surpins sa o vad cum pleaca e frigul asta la sfert de buton 9evident cu socul tras ) .

 

Ps: Costumul de ski rulllzzzzzz :wave:

Si eu sunt cam :peace: dar asta e :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

It all comes from Louis :wave: .

 

Vezi la www.louis.de daca iti plac ce au ei pe acolo. Daca nu iti place mai sunt prin subforumul asta linkuri cu piese pt chopperisti si poate gasesti pe acolo .

 

 

 

Ps completeaza profilul, presupun ca esti din Bacau dupa numar si acolo nu stiu magazine moto. :peace:

 

 

Bafta si sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am adus la cineva la pret de 220.00Ron

am si io gentile astea, sunt bune, greu de asezat insa pe motor...

 

mare atentie la ploaie pt ca se basica pielea, cel mai bine, inainte de a primi botezul ploii, sa le dai cu un spary sau altceva, pt impermeabilizare...

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si io gentile astea, sunt bune, greu de asezat insa pe motor...

 

mare atentie la ploaie pt ca se basica pielea, cel mai bine, inainte de a primi botezul ploii, sa le dai cu un spary sau altceva, pt impermeabilizare...

Bafta.

Eu dau cu spray pe el in fiecare luna macar odata,nui face nicu un rau chiar inpotriva il protejeaza de la raza soarelui si de la ploaie,nu crapa etc. etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barna imi spui si mie cu cat ai putea aduce un sissy bar de virago. Merci anticipat!

 

P.S. Cu ce sprei sa o dau inainte de a primi botezul ploii?

Editat de fabi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barna imi spui si mie cu cat ai putea aduce un sissy bar de virago. Merci anticipat!

 

P.S. Cu ce sprei sa o dau inainte de a primi botezul ploii?

Trimitemi terog un PM cu adresa ta de mail si iti trimit niste poze cu ce pot sati aduc (sissy bar).

Eu folosesc produse SONAX mai exact produsele: Cod:SO291141 Pret:22,00Ron

Cod:SO289100 Pret:27,42Ron

 

Cod:SO289100 ->Este o spuma pentru curatarea si intertinerrea suprafetelor din piele.Se poate aplica atat elemntelor din piele a masinilor cat si gentilor si valizelor din piele.Inlatura murdaria ,grasimea,uleiul,inprospateaza suprafata si revitalizeaza culorile.formula noua curata suprafatasi nu se infiltreaza in scauna.contine ceara de albian care previne alunecarea.

Compozitie chimica:emulsie bazata pe ceara de albiensi silicon,hidrocarburi cicloparafinice.

 

Cod:SO291141 ->Lotiune pentru curatarea si intretinerea suprafetelor de piele din interiorul masinilor,motocicletelor si pentru toate tipurile de piele fina.Inlatura murdaria,uleiul,grasime.curata suprafetele si asigura impermeabilitatea suprafetei.

Compozitie chimica :Emulsie pe baza de apa cu ceara si silicon ,ceara de albina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

servus

am primit consumabilele la pretul stabilit si am achitat capetele de bara.ramane sa le primesc

poti sa aduci bujii cu iridium pt virago535?

valizele laterale de pe louis se potrivesc fara probleme pe virago535?

Sal,ma bucur ca ai primit consumabilele in cel mai scurt timp posibil.Am trimis comanda in Germania pentru capetele de bara.

Bujii de aprindere pentru Virago 535cc:IRIDIUM ->Cod:BPR7EIX ; Pret:53,12 / Buc dar nu se poate cumpara numai cate 4 buc (Set de 4 buc. cutia nu se desface ) :peace:

 

PLATIN.->Cod:BPR7EVX ; Pret:50,12 / Buc dar nu se poate cumpara numai cate 4 buc (Set de 4 buc.cutia nu se desface ) :wave:

 

NORMAL ->Cod:BPR7ES ; Pret:10,71 /Buc

 

Eu personal nu am primit reclamatie pentru ce am adus,dar nici nu pot sa primesc pentru ca clientul is alege personal produsul.Am adus foarte multe " valize" pentru virago si nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,ma bucur ca ai primit consumabilele in cel mai scurt timp posibil.Am trimis comanda in Germania pentru capetele de bara.

Bujii de aprindere pentru Virago 535cc:IRIDIUM ->Cod:BPR7EIX ; Pret:53,12 / Buc dar nu se poate cumpara numai cate 4 buc (Set de 4 buc. cutia nu se desface ) :bow:

PLATIN.->Cod:BPR7EVX ; Pret:50,12 / Buc dar nu se poate cumpara numai cate 4 buc (Set de 4 buc.cutia nu se desface ) :bow:

NORMAL ->Cod:BPR7ES ; Pret:10,71 /Buc

Eu personal nu am primit reclamatie pentru ce am adus,dar nici nu pot sa primesc pentru ca clientul is alege personal produsul.Am adus foarte multe " valize" pentru virago si nu numai.

Pe cand mi-ai putea teleporta niste bujii, din alea pt. ger - BPR5ES ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cand mi-ai putea teleporta niste bujii, din alea pt. ger - BPR5ES ?

Sal.Daca ai urgent ,cand vrei tu,daca nu atuncia cand vi la mine.Pret:10,71 Ron / buc :lol:

 

:bow:

am 5 filtre ulei pt virago 535, Champion: 22 RON, si ulei Procycle SAE 15W-40, bidon 4 L: 65 RON

Filtru ulei Champion am de vanzare le pret :15,42 Ron :bow: :bow:

Editat de Barna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...