Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Virago 535 sau Shadow 600. Dar dupa anul 2.000. Problema e ca nu ma decid... Si vroiam sa vad cum ma incurajeaza colegii cu Virago sa nu o dau pe Caluta... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

se pare ca te-ai cam plictisit de caluta, sau mai bine zis de performantele ei si vrei ceva mai mult :rose:

virago 535 e mai ieftina decat honda, asta e clar, la performante cam la fel, difera racirea parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virago 535 sau Shadow 600. Dar dupa anul 2.000. Problema e ca nu ma decid... Si vroiam sa vad cum ma incurajeaza colegii cu Virago sa nu o dau pe Caluta... :D

 

 

Vezi ca te spun ! :lol:

 

Daca o dai ... vand si eu bobber-ul si imi iau super sport ! Si pe urma o sa va intreb pe toti de ce nu tineti pasu` ... :blink:

 

Grupu` de la 8 o`clock rulz ! M-am gandit la un slogan, gen legiunea straina: "mergi sau crapa!" :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca tot vroiai sa nu o vinzi pe caluta eu vin cu un argument. Unde mergi mai mult timp in oras sau inafara ? Trebuie sa te pregastesti pentru cresterea consumului destul de mult in orascand itii iei o vaca mai mare. Tzumpi a mea cand e aglomeratie mare fura si pana la 8,5 % in orash , in timp ce inafara cu pasager la mers de 90-100 imi ia 4,5.

 

 

Bafta si sa auzim de bine. BTW care e pretu la Caluta ?? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

stie careva dintre voi cat ulei intra in telescoape la 535?

am observat ca nu au suruburi la baza pt golirea uleiului din interior, care e ideea?

Daca bine tin minte se baga 380 ml.

Uita iti pun un desen technic sa vezi surubul unde se lasa jos uleiul din furca ii notat cu 20.40.

Singura problema este cand vrei sa pui ulei in furca trebe sal scoti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat syssy bar de pe louis si l-am avut acasa intr-o saptamana. La magazinul de la romana mai puteai sa faci comanda, dar tinand cont ca sunt dealari Yamha am primit pe amil o oferta in 2 saptamani (in magazin nu aveau asa ceva), si preturile erau ca m cu 50% mai mari decat cele de pe louis. Avantajul este ca aveau maimulte modele, dar la care nu le vedeai poza (as i remember).

 

 

Bafta is haideti la plimbarica cat mia tine vremea cu noi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma m-am hotarat sa o mai tin pe Caluta. Tare mi-i draga... :grinbandit: Sper numai ca Dumnezeu e motociclist si o sa ma ajute sa pot sa imi iau ceva mai mare fara sa trebuiasca sa o dau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit:

 

Si eu m-am hotarat sa pastrez XV-ul ! Mai ales ca in 2 ani devine old-timer. :bigstar:

Acest topic isi va intra din nou in drepturi ! Rugam toti posesorii si fanii de Virago sa ni se alature intr-un efort comun de a mentine vie flacara pentru acest model a carui aparitie de pierde in negura timpului ... :haha:

 

Viva VIRAGOS !!! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! sunt noul mandru posesor de virago 535. o chiama Lee-Lah si este o frumusete. e cam batrana, din 1993, dar e super frumoasa. o sa pun si poze cu ea k merita. intrebare ptr priceputi: fiind din 1993 nu are cutiutza cu leduri (aia care arata daca esti pe neutru, daca ai aprins farurile, etc), dar am ocazia sa cumpar una cu vreo 15 euro. se merita, si daca da, stie cineva cum se instaleaza?

sa ne auzim, iar daca raspunsul la intrebarea mea exista pe undeva prin topic, rog scuze, dar 88 de pagini de citit (cu search cu tot) e cam greu...

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! sunt noul mandru posesor de virago 535. o chiama Lee-Lah si este o frumusete. e cam batrana, din 1993, dar e super frumoasa. o sa pun si poze cu ea k merita. intrebare ptr priceputi: fiind din 1993 nu are cutiutza cu leduri (aia care arata daca esti pe neutru, daca ai aprins farurile, etc), dar am ocazia sa cumpar una cu vreo 15 euro. se merita, si daca da, stie cineva cum se instaleaza?

sa ne auzim, iar daca raspunsul la intrebarea mea exista pe undeva prin topic, rog scuze, dar 88 de pagini de citit (cu search cu tot) e cam greu...

:grinbandit:

 

 

sal,daca te-ai bagat printre ei,prezinta-te si completeaza datele la profil.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viva !!!!

AVE !!!! :baldy:

 

:grinbandit:

 

si eu visez la un touring,da la cat de draga mi-e "bobocel" mai ca nu ma indur s-o dau...si daca n-o dau,macar sa reusesc sa-i iau o "sora" :bigstar:

Editat de old_scorpion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@creep: welcome..

dar cine te'a pacalit ca din cauza anului de fabricatie nu ai cutiuta cu leduri? a mea e din 88 (ai citit bine) si are cutiuta cu leduri, chiar si indicator de benzina :grinbandit:... si functioneaza :bigstar:

succese nebanuite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumiri de primire!

@wrongname: scuze de ignoranta. credeam k faimoasa cutiutza de leduri sunt doar pe virago-urile mai noi. deci, o cumpar si o montez.

@old_scorpion: multam de primire. sunt din constanta, dar din motive financiare 11 luni pe an ma dau cu 'Lee-Lah' prin Italia. nush inca .... cand o sa fie luna cu plimbare de motor prin Romania.

:grinbandit:

 

sal,daca te-ai bagat printre ei,prezinta-te si completeaza datele la profil.

B.

salut! cred k datele la profil sunt deja completate. daca lipseste ceva, n-a fost cu intentie si ai putea sa-mi comunici ce lipseste iar eu ma conformez.

:bigstar: m8!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...