Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca are cineva embleme 3D (chiar si folosite) , ma refer la cele gen aripa si scris peste, pentru rezervor de virago si poate renunta la ele (le vinde) il rog sa-mi dea un telefon la 0722.209.340

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista Kit special pentru Virago(kit chopper), l-am gasit mai demult pe ebay. Nu l-am comandat din cauza pretului. Are capacele laterale, capacele carburilor, capacele de la amortizoare, oglizile, capacele de la ghidon(toate cromate si cu vulturi pe ele). In plus are si emblemele in relief pentru rezervor si vulturasul de pe aripa fata, deasemeni cromate.

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ceva caut si nu am gasit nici pe ebay

Poate are cineva , chiar si daca au fost date jos de pe rezervor si le poate vinde

 

emblemas-originais-yamaha-virago-535-e-2


» Post actualizat in 07 Aug 2014 07:36

Exista Kit special pentru Virago(kit chopper), l-am gasit mai demult pe ebay. Nu l-am comandat din cauza pretului. Are capacele laterale, capacele carburilor, capacele de la amortizoare, oglizile, capacele de la ghidon(toate cromate si cu vulturi pe ele). In plus are si emblemele in relief pentru rezervor si vulturasul de pe aripa fata, deasemeni cromate.

am cautat si nu am gasit nimic pina acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ebay.com/sch/Decals-Emblems-/35570/i.html?_dcat=35570&Make=Yamaha&Model=Virago

 

Modelul expus de tine l-am vazut acum vreo doi-trei ani adus de cineva din spania...

Asta caut , dar nu am gasit inca. Poate gasesc pina la urma indiferent de unde vine.

Sau poate e cineva care le-a avut pe rezervor , le-a dat jos , nu le mai pune si poate le vinde.

Editat de myky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru colegii din brasov sau imprejurimi....aveti idee unde pot centra roata fata de virago 535? Am fost la service-ul de biciclete de pe N. Titulescu la recomandarea celor de la vulcanizarea de pe vidin, dar acolo erau cam sictiriti oamenii si plus de asta m-au luat ca in cel mai bun caz, ma costa 100 de lei minim, daca e mai grav, creste pretul. Nu vreau sa ajung sa dau pe o centrare cat ar face o roata gata centrata cu totul.

M-au pus sa cumpar minim 4-5 spite pentru ca au zis ca motocicleta e veche si sigur se vor rupe (94'). Acum caut alternative.

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru colegii din brasov sau imprejurimi....aveti idee unde pot centra roata fata de virago 535? Am fost la service-ul de biciclete de pe N. Titulescu la recomandarea celor de la vulcanizarea de pe vidin, dar acolo erau cam sictiriti oamenii si plus de asta m-au luat ca in cel mai bun caz, ma costa 100 de lei minim, daca e mai grav, creste pretul. Nu vreau sa ajung sa dau pe o centrare cat ar face o roata gata centrata cu totul.

M-au pus sa cumpar minim 4-5 spite pentru ca au zis ca motocicleta e veche si sigur se vor rupe (94'). Acum caut alternative.

 

Merci!

Le rup daca sunt ghiolbani si initial nu le degripeaza, o spita fata se rupe la minim 350 kg daca nu e obosita, cauta altii.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am facut plinul in drum spre casa... dupa cateva ore am observat o mare pata de benzina in jurul motorului. Am dat seile jos si am vazut ca unul dintre furtunele ce leaga cele doua rezervoare(cel mai subtire este fisurat). L-am demontat, rezervorul de sus era evident gol... Dupa demontare furtunul s-a sectionat in doua trei locuri, este rigid si imbatranit... si trebuie altul. Ce pot pune in locul lui? In magazine nu am gasit nimic, ceva la acest diameru cca 12mm la interior(cauciuc rezistent la benzina). Astept sugestii...

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi, esti sigur ca e atat de mare diametrul interior? Eu am ceva bucatele de furtun ramase pe acasa, dar sunt de 5-7mm diametru interior.

Vezi la piese auto, se gasesc de diverse diametre. Cel de 7mm il luasem din Hornbach, cel de 5mm de la un magazin de piese Dacia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Geo pentru ajutorul oferit... furtunul subtire are 12 mm pe interior, pe cel gros nu l-am masurat(probabil 16-18 mm).

Am intrat in cateva magazine auto si nu am gasit nimic, de asta am intrebat aici.

Insa am rezolvat-o duminica, am gasit la brico ceva mai bun decat ma asteptam, au mai multe dimensiuni cu pereti dublii si cu insertie textila pentru presiune de pana la 8 bari(cu rezistenta la toate tipurile de combustibili si diluanti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi... Fiecare colac are o eticheta de prezentare... nu cred ca se preteaza un magazin sa scrie minciuni, asumand-si riscurile pentru posibile incendii, etc... La mine nu prezinta un pericol, nu are presiune... dar sunt si alte situatii care pot produce catrastofe! ...cu asa ceva nimeni nu se joaca!

Culorile sunt diferite, al meu este negru, dar am vazut si ceva transparent.

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca o vand... cu tot cu parbriz... 1400-1300e... nu-s foarte hotarat.

 

LE: si cu 2 randuri de tobe. unele goale si unele stock

 

 

legat de embleme.. nu am ajuns la locatia unde banuiesc ca ar fi. Ajung saptamana viitoare...

post-46244-0-56506300-1408275336_thumb.jpg

Editat de skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum fac, va rog, sa obtin niste tobe zgomotoase pentru Virago 535. Sa cumpar tobe noi custom, sau sa scot filtrele din astea ale mele originale? Am un prieten care a dat cinci gauri in fiecare toba la final cu bormasina la un Kawasachi EN 500 si suna destul de fain. Voi ce parere aveti? Multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe a mea am luat-o cu tobele golite de francez... suna bine si e in grafic dpdv legal. Bag sama ca daca le golesti romaneste, tot asa a fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum fac, va rog, sa obtin niste tobe zgomotoase pentru Virago 535. Sa cumpar tobe noi custom, sau sa scot filtrele din astea ale mele originale? Am un prieten care a dat cinci gauri in fiecare toba la final cu bormasina la un Kawasachi EN 500 si suna destul de fain. Voi ce parere aveti? Multumesc...

scoate-i Filtrele 535-ul are un sunet foarte placut , iti va creste putin consumul atata tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Un capac de baterie pentru Virago 535, are cineva de vânzare?

Mulțumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cutia intreaga... dar iti dau si Capacul ,ai un numar de telefon afisat suna-ma :)

Ahoi!

Care ar fii pretul la tot pachetul, nu e pentru mine e pentru o cunostiinta!

Lasa-mi PM te rog.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nemultumire service si vanzator Total Motors Bucuresti (zona Doamna Ghica) :(

- au pretins ca motorul este perfect functional

- probleme la cutia de viteze,cand am fost sa imi remedieze problema (avand garantie la ea timp de un an) ,au zis ca nu se poate face acum,ci doar in septembrie

- dupa ce am luat-o de la ei saptamana trecuta,am constatat ca motorul da rateuri intr-una ,nu mai are forta deloc , huruie ca naiba si imi moare la semafor daca nu o tin cu accelaratia.

- cica au schimbat releul de incarcare a bateriei - mare minciuna,nu prea incarca deloc + acum e moarta de tot

- scriu nu pentru ca regret ceea ce am facut,asta este viata,insa altii pot lua aminte la ce am scris atat eu cat si multi alti utilizatori.

- Multumesc domnului Cornel ( numa utilizator :free ride ) pentru ajutor si sfaturi!!!raman dator!!

-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...