Sari la conținut

Janta Indoita...


Postări Recomandate

am descoperit ca am janta spate indoita....arata urat, si mi-e frica sa nu fac vre-un accident la viteza daca pierde aer rapid ...

 

-voi ce spuneti , se poate indrepta in vreun mod? daca da , cum? (sincer ma gandeam sa o iau la ciocan)

post-8355-1213652928_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am descoperit ca am janta spate indoita....arata urat, si mi-e frica sa nu fac vre-un accident la viteza daca pierde aer rapid ...

 

-voi ce spuneti , se poate indrepta in vreun mod? daca da , cum? (sincer ma gandeam sa o iau la ciocan)

sal! incearca cu un ciocan de cauciuc mai tare,eventual cu un lemn pe el si pe lemn bati cu cel de fier, pui janta in asa fel sa ai ,,tragere,,cand bati pe ea,eventual tot pe un butuc de lemn! succes.Dupa aia verifica cu atentie ca din greseala sa nu dai cumva si sa crape.Ia-o incetisor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma unei cazaturi...mi-am indoit si eu roata spate de la motorul meu. Honda CB 500. (an 1995)

Pt mine iese din discutie posibilitatea de a o indrepta, dar daca stie cineva de unde pot sa fac rost de o janta noua, il rog sa imi dea detalii.

Multumesc,

P.S. : eu sunt din Oradea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma unei cazaturi...mi-am indoit si eu roata spate de la motorul meu. Honda CB 500. (an 1995)

Pt mine iese din discutie posibilitatea de a o indrepta, dar daca stie cineva de unde pot sa fac rost de o janta noua, il rog sa imi dea detalii.

Multumesc,

P.S. : eu sunt din Oradea

mah roti sunt, dar de cb tare imi e ca nu gasesti ... am eu una de kawasaki , dar nu stiu daca se potriveste pe cb ... daca vrei incerc pe moto lu fratemiu ca el are cb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal! incearca cu un ciocan de cauciuc mai tare,eventual cu un lemn pe el si pe lemn bati cu cel de fier, pui janta in asa fel sa ai ,,tragere,,cand bati pe ea,eventual tot pe un butuc de lemn! succes.Dupa aia verifica cu atentie ca din greseala sa nu dai cumva si sa crape.Ia-o incetisor!

o sa incerc asa cum zici......ca pe unde am intrebat nu are nimeni aparat de indreptat roti de moto...

 

Multam de sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc asa cum zici......ca pe unde am intrebat nu are nimeni aparat de indreptat roti de moto...

 

Multam de sfat!

 

Se rolluieste janta. Sunt destui care fac treaba asta. Incearca pe la cei care mai vand si jenti de aliaj sau aluminiu, sigur trebuie sa aiba vreun aparat d-asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut asa ceva pe roata din fata, dar mi-am reparat-o la service la SAMA din pipera. 120 ron te costa sa o roluiesti si sa o echilibrezi. Daca va vine sa credeti are pe cineva acolo care se ocupa special numai de chestia asta pentru jenti de moto.si sculele necesare bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor, omul e din iasi. nellule, daca vrei, trimite-mi roata la bucuresti prin curier si cu vreo 100 de lei si ma duc eu cu ea la autozone. am avut aceeasi problema pe fata si am rezolvat-o acolo la un tip foarte meserias.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor, omul e din iasi. nellule, daca vrei, trimite-mi roata la bucuresti prin curier si cu vreo 100 de lei si ma duc eu cu ea la autozone. am avut aceeasi problema pe fata si am rezolvat-o acolo la un tip foarte meserias.

maine sper sa am timp sa o iau la ciocan....cu prudenta asa....daca vad ca nu merge o trimit la bucuresti sau fac un drum sa-mi sincronizez carburatoarele si sa reglez valvele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal! incearca cu un ciocan de cauciuc mai tare,eventual cu un lemn pe el si pe lemn bati cu cel de fier, pui janta in asa fel sa ai ,,tragere,,cand bati pe ea,eventual tot pe un butuc de lemn! succes.Dupa aia verifica cu atentie ca din greseala sa nu dai cumva si sa crape.Ia-o incetisor!

nu e janta de matiz sa o indrepti cu ciocanul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie MARE!!! Uneori crapa si daca e incalzita, yo mi-am indreptat janta fata de curand, bine, nu yo, am dus-o la un meserias; a facut-o boboc, doar ca in urma operatiei de indreptare a crapat si a trebuit sa o si sudez. Acum umblu cu ea de zici ca-i din sticla. Asta pana reusesc sa imi iau alta, nu de alta dar parca nu i-as da 200KM/H cu o roata care a fost indreptata/sudata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am descoperit ca am janta spate indoita....arata urat, si mi-e frica sa nu fac vre-un accident la viteza daca pierde aer rapid ...

 

-voi ce spuneti , se poate indrepta in vreun mod? daca da , cum? (sincer ma gandeam sa o iau la ciocan)

rotile strambe de motocicleta nu se indreapta, se arunca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa o prinzi buza indoita de la janta intre 2 bucati de lemn in menghina si dupaia sa o strangi usor pana se indreapta si nu se crapa..asta daca nu e grav..asa a facut un prieten cand a luat o gura de canal prin pantelimon...daca nu du'o la echilibrat ..

dar vad ca ai rezolvat'o pana la urma

Editat de miha_hoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rotile strambe de motocicleta nu se indreapta, se arunca.

 

Cat se poate de corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
In urma unei cazaturi...mi-am indoit si eu roata spate de la motorul meu. Honda CB 500. (an 1995)

Pt mine iese din discutie posibilitatea de a o indrepta, dar daca stie cineva de unde pot sa fac rost de o janta noua, il rog sa imi dea detalii.

Multumesc,

P.S. : eu sunt din Oradea

I Love Motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde omule in iasi ai gasit asa ceva ca eu am cautat tot iasul sa indrept o roata

zi si mie un de daca esti din iasi

ms

pai in tatarasi...la dispecer.....o iei spre ciric....si virezi prima la dreapta.......si in 50 m e o vulcanizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...