Sari la conținut

Doua Moto Au Fost Accidentate Intentionat


BuNu'
 Share

Postări Recomandate

Sa mergi mai incet :) parca a mai murit cineva in pasajul ala.

Chiar recent... Gabone, ia-o usor acolo ca nu e primul :cheers:

 

trece vreo autostrada prin pasaj pe la lujerului? :( nu-mi amintesc...

Bine ca ai fost tu amuzant :rock: NOT!

Editat de shinu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dar de ce nu iti iei un pistol mai bine?! In felul asta esti sigur ca va plati... Sau apeleaza la Mafie.. poate-l pot ei incalta cu niste cizme de beton inainte sa-l arunce in Dambovita...

 

Tati aici in romania , nu prea avem pistoale.......sunt alte solutii mai "rusesti", destul de practice si la indemana.

 

 

Sa mergi mai incet :) parca a mai murit cineva in pasajul ala.

 

Pai de la podul grand si pina la Uverturii, am tot incercat sa evit cearta cu prostul, pastrand o distanta apreciabila fata de el, cca 15-20m.......la semafor la uverturii tot el , a coborat la mine si a inceput sa zica ca ne bate pe amandoi de ne lesina, iar cand s-a pus verde am plecat mai tare ca sa il stiu pe prost in spatele meu......nu a durat mult caci aproape de iesire.....la urcare a efectuat manevra aia de intimidare.

Nu este o viteza ff mare 130km/h, ptr un R1 si ptr o experienta de 6 ani :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este o viteza ff mare 130km/h, ptr un R1 si ptr o experienta de 6 ani :)

Departe de mine gandul asta, da' buba e ca nu stii cat de lunga e coada la iesirea din fata de la Plazza sau cat de aiurea merg cei ce vin din dreapta-spate, dinspre Gorjului.

Vad cam des cioburi pe acolo :( E aiurea gandita intersectia aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In benzinarie sunt camere video, programul e non-stop, d-asta o si parcheaza acolo.

 

OFFTOPIC:

 

O fi greu sa pui intr-un pahar acidul, sa stai cu spatele la camera si sa iti pui paharul pe masina si sa se rastoarne "accidental"...

 

Var 2: cagula in cap, turnat, plecat, dar poti atrage atentia si exista "riscul" sa fie unu mai destept care sa arunce repede cu apa peste acid, ca sa-l dilueze, daca se prinde careva.

 

Scenarii exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, ma duc umpul o sticla de 2 L cu acid, apoi in funul sticlei dau o mica gaurica cu acul, si pina dimineata are timp sa se scurga....., iar cum este masina pozitionata........se poate pune in asa fel incat sa nu se vada deloc pe camera :(, lasa ca ma fac io bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu acidul merge garantat. Un taran din zona mea i-a dat unei cunostinte motorul pe jos intentionat. Acum urmeaza sa isi revopseasca bmw-ul pentru a 3-a oara si , din cate am inteles, nu ultima....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, ma duc umpul o sticla de 2 L cu acid, apoi in funul sticlei dau o mica gaurica cu acul, si pina dimineata are timp sa se scurga....., iar cum este masina pozitionata........se poate pune in asa fel incat sa nu se vada deloc pe camera :cheers:, lasa ca ma fac io bine :(

tu multumeste lui Dumnezeu ca ai scapat atunci si ca vei scapa si acum in urma tratamentului. pastreaza'ti energia curata, lasa'l pe meltean, ca lucrurile se rezolva singure. :)

 

ps: cum te mai simti?

ps2: un PET de 2l tine acidul? nu se dizolva?

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Var 2: cagula in cap, turnat, plecat, dar poti atrage atentia si exista "riscul" sa fie unu mai destept care sa arunce repede cu apa peste acid, ca sa-l dilueze, daca se prinde careva.

 

Scenarii exista...

 

Ma, sa tot ai noroc cu destepti de-astia, mai ales daca acidul e sulfuric.

Dar daca ai ghinion sa vina unu care pe langa faptul ca e destept, mai stie si chimie? Sa iti toarne NaOH sau KOH sau CaOH sau CuOH. Ca una din astea tot o avea asupra-i. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tratamentul meu va dura pina in decembrie si merge destul de bine, MULTUMESC LUI DUMNEZEU, nu stau acum de conservarul ala......este timp.Mergem inainte caci inapoi nu avem cum........LA LUPTAAAAAAAA ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a murit doar s-a tavalit zdravan

a murit cineva la lujerului in pasaj ... acu vreo 2 luni parca ... a intrat in viteza si s-a imprastiat intr-o masina ... era student la medicina ... sau doctor mi se pare isi facea ucenicia pe la Floreasca ... lujerului e de departe cel mai de cacao pasaj ....

@baiatu cu r1 si 6 ani de experienta : DA!!! 130km/h in oras e viteza mare ... chiar si pt tine .... ca daca iti taie unu calea zicand ca are timp (gandindu-se ca circuli cu 60 km/h) te faci praf cu tot cu R1-ul tau si cu tot cu cei 6 ani de experienta ...

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu multumeste lui Dumnezeu ca ai scapat atunci si ca vei scapa si acum in urma tratamentului. pastreaza'ti energia curata, lasa'l pe meltean, ca lucrurile se rezolva singure. :)

 

ps: cum te mai simti?

ps2: un PET de 2l tine acidul? nu se dizolva?

plasticul e singurul (sau poate printre singurele, nu stiu) material ce nu este corodat de acid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a murit cineva la lujerului in pasaj ... acu vreo 2 luni parca ... a intrat in viteza si s-a imprastiat intr-o masina ... era student la medicina ... sau doctor mi se pare isi facea ucenicia pe la Floreasca ... lujerului e de departe cel mai de cacao pasaj ....

@baiatu cu r1 si 6 ani de experienta : DA!!! 130km/h in oras e viteza mare ... chiar si pt tine .... ca daca iti taie unu calea zicand ca are timp (gandindu-se ca circuli cu 60 km/h) te faci praf cu tot cu R1-ul tau si cu tot cu cei 6 ani de experienta ...

numai bine

 

Este adevarat..... dar daca ar fi sa aleg dintre 2 rele, o aleg pe aia mai usoara..... asa si cu evenimentul prezentat de mine, in plus la orele 23 chiar este liniste in pasaj la lujeruluii si daca mai ai si vreo 1.200.000 km parcursi (sunt sofer de meserie TIR)....atunci sunt sanse mult prea putine sa mi se poata inatmpla ceva.Parerea mea.

 

Pe mine ma ingrijoreaza factorul numit teribilism....

EXEMPLU, eu vreau sa vand R1 meu si ma suna un pusti de 21 de ani din Slatina care nu avea permisul de conducere dar care a mers un an pe scuter ca vrea neaparat R1 meu......stii ce am raspuns , nu?

Mobra nu mai este de vanzare.DE CE OARE?

 

Am mai vazut la Arc un baiat avea un gixxer de 750 NOU, pilotul sa aiba vreo 19-20........M-am vazut dator in fata lui Dumnezeu sa-l rog sa aiba grija cu fiara aia de Gixxer........s-a uitat la mine intr-o dunga si a plecat mai departe.......

 

In 6 ani de motociclism m-am saturat sa dau cu RIP si sa patrticip la inmormantari.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu acidul merge garantat. Un taran din zona mea i-a dat unei cunostinte motorul pe jos intentionat. Acum urmeaza sa isi revopseasca bmw-ul pentru a 3-a oara si , din cate am inteles, nu ultima....
Asta e, daca nu are ce face cu banii...

 

 

Faza cu acidul merge garantat. Un taran din zona mea i-a dat unei cunostinte motorul pe jos intentionat. Acum urmeaza sa isi revopseasca bmw-ul pentru a 3-a oara si , din cate am inteles, nu ultima....
Asta e, daca nu are ce face cu banii...cand eram copil mai trageam cu prastia...tinteam tot garantat de la 100m. Acum iubesc natura si animalele, nu mai trag in pasarele.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu sunt impricinatu'

 

Multumesc little x pentru ajutor si tuturor pentru sustinere. Lucrurile au stat exact asa cum au fost scrise de Stephon si nu stiu ce as mai putea adauga. Important este ca Politia de circulatie nu s-a bagat, pentru ca nu a existat contact intre autovehicule, iar politia de la Sectia 22 mi-a spus ca nu s-a facut nici o plangere impotriva mea, cel putin deocamdata...

Stau si ma gandesc daca e bine sau nu ca i-am dat doar 3 palme. Inclin sa cred ca e mai bine asa. Oricum, Kik boxerul i-a pricinuit mai multe pagube la masina decat mine. Asta seara ma duc din nou la Politie sa vad daca nu au depus vreo plangere.

Daca vreti mai revin cu detalii.

 

Damn, Musta, voi erati ???

 

E bine macar ca si-au luat cateva scatoalce. Daca-s proaste, pot sa depuna plangere insa nu vor ajunge prea departe cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..io am auzit de la cineva dintr-o masina din spate, ca si-au luat mai mult de 3 scaltoace...ca masina a serpuit cateva sute de metrii...si a fost oprita cu frana de mana... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind enervate de tipa...au depasit-o si au facut de 2-3 ori stanga...spre ea! Sotul...enervat de atitudinea asta de cacata ajuns in paralel cu ele si le-a batut obrazul! idioatele...s-au facut cu masina spre el dupa care...l-au depasit si i-au pus frana brusc in fata! Noroc ca era la viteza mica! el a blocat fata si...a trantit motorul pe o parte! s-a ridicat si...s-a infipt in masina peste ele!........s.a.m.d. :crack:

asta e cred ca singurul caz in care as da int-o femeie, adica creatura de sex feminin, auzi 9ani de kick box :crack: .levierul e sfant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a discutat atat dar nu s-a specificat nici macar marca si culoarea masinii. Mai spunea cineva ca ar trebui facut un topic si trecuti in lista toti acesti zmei care ne pun viata in pericol. Macar sa stim in mare sa ne ferim de ei sau daca ii prindem vreodata la vreun semafor sa-i intrebam politicos de comportamentul lor in trafic :crack:

 

Ceva asemanator mi s-a intamplat si mie la inceputul lunii mai la intrarea in Bucuresti de pe Soseaua Alexandriei, doua ciori feminine, una vopsita in galben-blond, intr-un logan galben. Masina parea sa fie taxi de fapt dar nu avea cutia aia cu taxi deasupra.

Am sperat sa prind rosu la primul semafor sa le intreb de vorba, dar din nefericire era verde si ele au facut stanga pe Antiaeriana, eu continuandu-mi drumul mai departe.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...