Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare, ieri a fost a doua oara cand am fost pe amckart si mi s'a'ntamplat urmatoarea treaba: dupa a doua sesiune m'am trezit cu pedala de la schimbator indoita inspre interior si avand urme de polizare, cu scaritele simteam ca ating dar nu m'am gandit ca as putea atinge si cu schimbatorul (mentionez ca genunchiul nu'l pun pe jos) a mai patit careva, ce'i de facut??? ms

Editat de Psyche
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scaritele racing rezolva problema !


» Post actualizat in 16 Sep 2014 09:39


@marian ,mergi de atata timp si mai calci frana spate pe circuit ? de ce? uita de ea mai ales pe amckart !!!

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ieri a fost a doua oara cand am fost pe amckart si mi s'a'ntamplat urmatoarea treaba: dupa a doua sesiune m'am trezit cu pedala de la schimbator indoita inspre interior si avand urme de polizare, cu scaritele simteam ca ating dar nu m'am gandit ca as putea atinge si cu schimbatorul (mentionez ca genunchiul nu'l pun pe jos) a mai patit careva, ce'i de facut??? ms

Posibil ca schimbatorul se fie montat mai jos. Incearca sa il ridici mai sus fara sa te jeneze la schimbarea vitezei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@marian ,mergi de atata timp si mai calci frana spate pe circuit ? de ce? uita de ea mai ales pe amckart !!!

 

Nu mai folosesc frana spate decat la iesire de pe pista asa de fun, sau cand incerc o depasire in linie dreapta si vad ca nu pot sa depasesc si atunci am nevoie de mai multa franare decat "adversarul". Doar asa sa simt un plus de siguranta. In general nu ma ating de ea.

 

Chiar ma mira faptul ca mi-am pastrat reflexul de a folosi frana spate pe strada desi pe circuit uit complet de ea.

Editat de marian.herciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ieri a fost a doua oara cand am fost pe amckart si mi s'a'ntamplat urmatoarea treaba: dupa a doua sesiune m'am trezit cu pedala de la schimbator indoita inspre interior si avand urme de polizare, cu scaritele simteam ca ating dar nu m'am gandit ca as putea atinge si cu schimbatorul (mentionez ca genunchiul nu'l pun pe jos) a mai patit careva, ce'i de facut??? ms

 

Salut,

Schimbatorul pus pe o alta pozitie mai inalta, scaritele daca mai au pintenii aceia , dati jos - daca nu ii mai are poti sa tai tu cu ceva din varful scaritelor cam 0,7-1cm dar si asa o sa atingi numai ca nu te mai agata si o apleci si mai mult, probabil mai mult decat e ea gandita, o alta solutie ar fi sa iti ridici putin motocicleta din suspensii sau varianta cea mai scumpa sa iti iei scarite racing :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pinteni nu mai am pe scarite si n'as prea da banii acum la sfarsit de sezon pe unele racing (la primavara) pana atunci o sa schimb pozitia schimbatorului daca spuneti ca se poate, va multumesc mult!

Editat de Psyche
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă atingi cu scărițe sau schimbător înainte sa atingi cu genunchiul, înseamnă că ai poziția corpului greșită pe motor. Scărițele n au nimic. Dacă atingi cu genunchiul și dup aia cu Scărițele, abia atunci te poți gândi sa schimbi poziția scărițelor. Îți spun că am pățit și eu la început chestia asta.

Editat de fritz_2486
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...