Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zic că citind un nr de pagini o să știi pe viitor măcar unde să-ți încadrezi căzătura : high-side sau low-side. Pare că nu știi și e esențial să afli ca să nu te surprindă și data viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, pentru ca... nevasta & her b-day + adus copilul de la tara si pregatit pentru gradinita :(( Toate-ntr-un weekend - ACELA!


» Post actualizat in 28 Aug 2014 06:45

Aseara am vrut sa mergem, echipati, piele, cizme, alea alea, dar pe bordul GSX-R-ului ce ma insotea au aparut niste luminite si mesaje codificate asa ca am facut cale intoarsa astfel incat sa nu impingem de ea pe centura la 30 de grade si imbracati ca pentru MotoGP :))

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o cazatura si 7 saptamani de pauza din motive tehnice, am revenit pe Amckart. Am facut 4 intrari. Prima intrare ma asteptam sa fiu praf si am fost.. timpi intre 1:25 si 1:26. La a doua intrare la fel.. nu-mi iesea nimic bine si oboseam din prima tura dupa tura de incalzire.. timpi intre 1:24 si 1:25. A treia intrare parca m-am mai dezmortit.. timpi intre 1:22 si 1:23. A patra intrare, am facut o tura decenta de 1:22 si apoi am iesit ca mi s-a facut rau.. de la cafea probabil...
PS. pe filmare la 00:16 - 00:20, Iulian a gasit cea mai buna metoda sa scada timpii pe Amckart :P

» Post actualizat in 02 Sep 2014 08:31

eu acum ma duc spre amckart... am sa stau cateva ore.. sa vad cat ma tin puterile.


» Post actualizat in 02 Sep 2014 08:32

probabil 3-4 intrari.


» Post actualizat in 02 Sep 2014 19:07
Azi am facut 3 intrari pe pista:
Prima intrare eram odihnit si motivat. Desi nu se vede pe timpi, am incercat si reusit chestii noi.
A doua intrarea m-am straduit sa reproduc ce am facut in prima intrare dar fara succes.
A treia intrare nu s-a aratat prea promitatoare dar m-am calmat si am luat-o usor, metodic.. n-am scos timp senzationali dar m-am apropiat de propriul record.
Maine e o alta zi!
(sper sa nu ploua)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum tot maine sunt liber (prea mult sclavism), ma gandeam sa merg si eu pentru prima data pe un circuit sa vad cum e. Astea find zise, mai vine cineva? Ma pot lipsi de cineva cu experienta?

 

Merci,

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

E ok ca te duci maine. De obicei in timpul saptamanii e destul de liber si poti sa intri in voie. O intrare (10min) te costa 20lei. Karturile au prioritate in fata moto la intrari (daca vrei tu sa te dai cu moto si in acelasi timp vor altii sa se dea cu karturile, tu o sa mai astepti la suc pe terasa, pentru ca ei intra in fata ta o sesiune de 10 min).

Prima data, familiarizeaza-te cu circuitul ca sa-l inveti. Nu incerca sa fortezi din prima zi, pentru ca risti sa cazi. Plus ca e destul de solicitant (fiind conceput pentru karturi).

De obicei in weekend vine mai multa lume cu moto(de unde mai poti sa auzi un sfat etc) dar vin si multi care vor sa se dea cu karturile si timpii de asteptare sunt mai mari.

Va trebui sa ai echipament complet si gaz in motoreta(lukoil-ul de langa circuit e inca in renovare, iar pana la cea mai apropiata benzinarie mergi ceva pe centura)

Asigura-te ca ai presiunea corecta in cauciucuri si ca starea tehnica a motoretei e cel putin ok :D in rest... have fun!

Nu stiu daca/cine vine maine, s-ar putea sa fie destul de liber. Eu si cu alti baieti am fost azi pentru ca se anuntase cea mai calda zi a saptamanii, si-a fost ok :)

 

Spor!

Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...