Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Marian ... duci o lupta cu tine mare rau de tot ,stai mai relaxat ,incearca sa mergi cu baietii la tg secuiesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40 000 EURO, cu inginer inclus.

» Post actualizat in 24 Jul 2014 03:52

Inainte de Motec, suspensii, gume, frine. La tine-s sub stock.

Nu-mi permit nici macar sa visez la Motec :)) Hai ca gumele nu sunt chiar asa de rele :P

Despre suspensii, spatele probabil ca e originala uzata iar fata e upgradata cred eu (Furci de 1000RR) cu etrieri de K8,

Marian ... duci o lupta cu tine mare rau de tot ,stai mai relaxat ,incearca sa mergi cu baietii la tg secuiesc

Cam asta e normalitatea pentru mine.. Cand n-ai talent sau nu ai ce iti trebuie, folosesti mai mult capul(adica planuiesti si analizezi de zece ori inainte sa executi ceva). Asta e totul.. nu e stres gratuit, e placere ce necesita ceva stres. Nimic din ce merita sa faci nu e usor.

Secuiescul va trebui sa astepte pt ca am bagat banii in capace si buloane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu faci ca mine cu counter strike-ul

am schimbat netul :))am zis ca nu e bun si am lag

am schimbat mouse-ul :))am zis ca nu am precizie

am schimbat mouse-padul :)) sa mearga mouse-ul mai bine

am schimbat calculatorul,sa fie mai performant

intr-un final mi-am dat seama ca toate erau bune mai putin eu

asa ca m-am lasat de counter

 

 

sper sa o iei ca o gluma

dar la mine asa a fost la tine nu e cazul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce mi-ai adus aminte derbedeul de cs? ce vremuri frumoase: plecari in tara,concursuri,9-10 ore de antrenament /zi ,stat intr-un mediu cu 4 fumatori intr-o incapere ,cupe adunate,sincer iti spun ca mi-au dat lacrimile de bucurie si tot atat de sincer iti spun ca-mi pare foarte bine ca am terminat cu el si nu am mai jucat varianta asta noua

revenim....

Marian ... etrierii de k8 sunt "cuvant urat" ... ceva simtitor in bine sunt de L9 L0 sau de cbr 1000 rr 08-09 in sus

intrebarea mea este : unde vrei sa ajungi de esti asa "sufocat" de informatie ... ? vrei sa te dai(sau macar pe jumatate) ca baietii care se dau de 7 ani in rosbk si tu vrei sa cresti in 2 ani cat au adunat ei in 10?

relaxarea atat pe circuit cat si in afara lui o sa-ti aduca rezultate mult mai bune,gaseste pe cineva de nivelul tau cu care sa cresti

numai bine >:D<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu faci ca mine cu counter strike-ul

am schimbat netul :))am zis ca nu e bun si am lag

am schimbat mouse-ul :))am zis ca nu am precizie

am schimbat mouse-padul :)) sa mearga mouse-ul mai bine

am schimbat calculatorul,sa fie mai performant

intr-un final mi-am dat seama ca toate erau bune mai putin eu

asa ca m-am lasat de counter

 

 

sper sa o iei ca o gluma

dar la mine asa a fost la tine nu e cazul

Tare!

Eu n-am sa ma las de moto chiar daca am sa fiu cel mai prost din curtea scolii pentru ca tine mai mult de lupta cu mine insumi decat de performanta in comparatie cu ceilalti.

Motociclismul si in principal motociclismul pe circuit e o placere cum n-am mai intalnit pana acum in viata(exceptand poate femeile.. dar nu sunt asa sigur). Pana la urma am sa devin bun si la asta.. prea multa pasiune ca sa nu fie asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto, mama ce timpi ati scos denis.. mi-am dat seama ca mergeti tare am incercat sa fac partie cand am auzit urlatoarele in spate, eu stiu doar ca atunci cand m-ati depasit incercam sa imi repet ia-o usor nu incerca sa te tii ia-o usor :)) mi-era sa nu fac prostii sa o fac lata

» Post actualizat in 15 Jul 2014 14:25

iar filmuletele de pe motorul meu de pe 13.07 -

 

Intrasei cu rucsacul pe pista ? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce mi-ai adus aminte derbedeul de cs? ce vremuri frumoase: plecari in tara,concursuri,9-10 ore de antrenament /zi ,stat intr-un mediu cu 4 fumatori intr-o incapere ,cupe adunate,sincer iti spun ca mi-au dat lacrimile de bucurie si tot atat de sincer iti spun ca-mi pare foarte bine ca am terminat cu el si nu am mai jucat varianta asta noua

i

numai bine > :D<

:mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10:

 

Eu n-am sa ma las de moto chiar daca am sa fiu cel mai prost din curtea scolii pentru ca tine mai mult de lupta cu mine insumi decat de performanta in comparatie cu ceilalti.

Motociclismul si in principal motociclismul pe circuit e o placere cum n-am mai intalnit pana acum in viata(exceptand poate femeile.. dar nu sunt asa sigur). Pana la urma am sa devin bun si la asta.. prea multa pasiune ca sa nu fie asa.

 

Foarte corect si frumos spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare!

Eu n-am sa ma las de moto chiar daca am sa fiu cel mai prost din curtea scolii pentru ca tine mai mult de lupta cu mine insumi decat de performanta in comparatie cu ceilalti.

Motociclismul si in principal motociclismul pe circuit e o placere cum n-am mai intalnit pana acum in viata(exceptand poate femeile.. dar nu sunt asa sigur). Pana la urma am sa devin bun si la asta.. prea multa pasiune ca sa nu fie asa.

 

Stai linistit ca locul ala e amanetat deja. Nimeni nu cred ca a mai iesit cu un zambet mai tamp ca mine dupa prima intrare pe Amckart... la 2 minute/tur. Ma dureau mainile mai ceva ca pe baietii aia din 'twist of the wrist 2' dar satisfactia unei experiente noi atat de agreabile a facut ca nimic altceva sa nu ma intereseze.

Daca ai fi bun din prima unde ar mai fi nevoia si dorinta de a progresa?

Filozofii definesc ignorantul ca acela care crede ca stie, iar inteleptul e cel care stie ca de fapt nu stie... :alcy:

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fi bun din prima unde ar mai fi nevoia si dorinta de a progresa?

Dorinta probabil ar trebui sa vina din intelepciune iar nevoia probabil exista atata timp cat nu esti complet ignorant. Oricum, corect ce zici :)

 

 

Filozofii definesc ignorantul ca acela care crede ca stie, iar inteleptul e cel care stie ca de fapt nu stie...

 

Destepti astia.. filozofii.. la ce club/pista se dau ? :-L :alcy:

» Post actualizat in 24 Jul 2014 10:43

Marian ... etrierii de k8 sunt "cuvant urat" ... ceva simtitor in bine sunt de L9 L0 sau de cbr 1000 rr 08-09 in sus

Mersi de info.. merita tinuta minte si luata in calcul

 

relaxarea atat pe circuit cat si in afara lui o sa-ti aduca rezultate mult mai bune,gaseste pe cineva de nivelul tau cu care sa cresti

Asa sa fie!!!

Cat despre gasit pe cineva de nivelul meu, ii pandesc in permanenta.. stau cu ochii pe ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca trasele sunt cele mai importante pe amckart, restul e can-can :) nu are sens sa fortezi pe accelerare si franare doar daca vrei sa scoti alea 1-2 secunde in plus. Eu cand am mers (oarecum) dupa denis urmand din trasele lui, nu am fortat deloc si totusi am scos cel mai bun timp al meu din ziua aia 1.15.7 si cand am fortat un pic intrarea urmatoare si aveam senzatia ca am mers mult mai tare, frane si accelerari cat m-a tinut, am scos cu 1.15.8 - 1.15.9

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, oricine poate sa intre, nu conteaza nivelul de experienta. Echipament full obligatoriu(casca, manusi, pantaloni cu protectii, geaca si ghete), nu neaparat costum din piele, eu ma dau cu pantaloni din material textil.

Costa 20 de lei sesiunea de 10 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu....nu :))

De ce nu veniti maine la Targu?

O sa fie ditamai brigada, cred c-o sa iasa foarte misto. Mergem pe motoare, ne incalzim pe Cheia :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin :) Dar cum facem cu caldura? Eu am intrat saptamana asta pentru prima oara dupa 3 ani de absenta si aveam 10 kile de apa in cizme, iar D211-le pe spate cu 1.4 bari era cam franjurat(tinand cont ca le-am cumparat cu 4 zile inainte).

Cel mai jos am scos 1:14 si m-au durut toate alea a 2-a zi :D .... cald rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10 sunt acolo. Pana la 12-1 ar trebui sa fie suportabil.

 

 

Eu vin :) Dar cum facem cu caldura? Eu am intrat saptamana asta pentru prima oara dupa 3 ani de absenta si aveam 10 kile de apa in cizme, iar D211-le pe spate cu 1.4 bari era cam franjurat(tinand cont ca le-am cumparat cu 4 zile inainte).

Cel mai jos am scos 1:14 si m-au durut toate alea a 2-a zi :D .... cald rau

 

Daca la 1.4 era franjurat inseamna ca nu e setata cum trebuie suspensia. Si eu tot cu 1.4 merg si se toceste f uniform.

 

Vezi aici unde te incadrezi: http://biketrackdayshub.com/motorcycle-tyre-wear-guide

Editat de fritz_2486
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa vin si eu, pe la 11 o sa fiu pe acolo :)


» Post actualizat in 27 Jul 2014 12:27

presupun ca toata lumea era la tg secuiesc ca am fost doar 2 motoare acum insa f misto ca a fost gol in sfarsit :D era sa o comit intr-o curba insa...nu stiu exact de ce o sa cer pareri cand o sa postez filmulet


» Post actualizat in 28 Jul 2014 14:20

Asta este filmuletul, patania e pe la 10:10. Eu stiu am simtit ca a inceput sa fuga, am tinut acceleratia constanta, am atins cu scarite si pedala de frana (nu a franat pedala) ceea ce a facut lucrurile mai rele dupa care am redresat. Daca are cineva vreo idee care ar fi motivul...Viteza era mai mica decat de obicei (45/h in loc de 55/h cat este de obicei viteza pe curba aia), foarte aplecat nu (am atins tarziu cu genunchiul)...pozitia nu cred sa fie diferita..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...