Sari la conținut

Accident Pasaj Universitatii


puya123123
 Share

Postări Recomandate

asa e in puii mei cu norocu` si cu ghinionu`... dar pana cand te tine norocu' ? eu am cazut azi ca prostu' prostilor... da' asta e... mi s-a terminat bulanu' ... de maine tre' sa pun sa umplu sacu' iar... da' ionut a patit-o urat rau de tot... si bine ca nu mergea tare ca altii ( aviz amatorilor de tras tare tare prin pasaje ) ca o mierlea...

 

a intrat in operatie... sa vedem maine cum se simte... aveti grija de voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

abia m`am intors de la spital ... accidentatul este ionut ( fratele lui paul - sunt gemeni - au un service in giulesti - apropos.. motoru` e r6 model nou) .... cum a fost toata treaba.... ionut a intrat in pasaj un pic mai tare ( nu cred k ar fi avut mai mult de 70 - pentru ca nu merge tare mai deloc ) ... si era accident in pasaj si se mergea bara la bara... si era coloana fix dupa curba.... n`a mai avut ce sa faca si a optat sa mearga prin dreapta intre parapet si masini ... si a lovit peretele de acolo a ajuns intr-un logan si iar in perete.... ionut are clavicula ( cred ca si omoplatul .. nu am inteles prea bine ce ziceau doctorii pe acolo ) rupta... e un pic high in momentul de fata dar o sa fie bine... mai naspa e cu un ca*at de cap de creta baga-mi-as p*la in gura lui care s-a dus la paul sa-l intrebe de ce frati`su ( purtat in scaun cu rotile din salon in salon ) nu isi aduce aminte nimic ... paul i-a zis k asa e de mic - cand se loveste la cap mai uita... si ca*atu` ala jegos ... " lasa ca oricum ii anulez permisu' " pis`am`as pe el sa ma pis de jegos... o sa vad poate revin cu detalii cu starea lui .. sau poate chiar intra paul sa zica mai multe ( da` nu prea cred k mai are chef de asa ceva ) ... aveti grija de voi.. asfalt uscat si vorba altuia.. bulan exagerat ( k si mie mi s-a terminat azi ).
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ t(p)utzii draga(scuze, dar nu m-am putut abtine avand in vedere ca din punctul tau de vedere toti cititorii acestui forum sunt dobitoci) ai un fel de a povesti de te doare din cap pana in picioare si invers. daca esti surescitat(a) in acele momente du-te bea un pahar cu apa numara pana la 10 pune-ti ordine in idei si scrie... sincer nu am inteles clar cum s-a petrecut evenimentul. iata descrierea ta si ce am inteles eu:

 

1 varianta ta porcoasa cu ceva corecturi

abia m`am intors de la spital ... accidentatul este ionut .... ionut a intrat in pasaj un pic mai tare ) ... si era accident in pasaj si se mergea bara la bara... si era coloana fix dupa curba.... n`a mai avut ce sa faca si a optat sa mearga prin dreapta intre parapet si masini ... si a lovit peretele de acolo a ajuns intr-un logan si iar in perete.... ionut are clavicula ( cred ca si omoplatul .. nu am inteles prea bine ce ziceau doctorii pe acolo ) rupta... e un pic "INALT" in momentul de fata dar o sa fie bine... mai naspa e cu un ca*at de cap de creta baga-mi-as degetul in gura care s-a dus la paul sa-l intrebe de ce frati`su nu isi aduce aminte nimic ... paul i-a zis k asa e de mic - cand se loveste la cap mai uita... si ca*atu` ala jegos ... " lasa ca oricum ii anulez permisu' " pis`am`as pe el sa ma pis de jegos... o sa vad poate revin cu detalii cu starea lui .. sau poate chiar intra paul sa zica mai multe ( da` nu prea cred k mai are chef de asa ceva ) ... aveti grija de voi.. asfalt uscat si vorba altuia.. bulan exagerat ( k si mie mi s-a terminat azi ).

 

 

2 varianta mea:

ionut a intrat in pasajul de la piata unirii mergand catre budapesta si fiind un accident dupa prima curba pe care nu a observat-o din timp a intrat pe partea dreapta a coloanei care se formase si a scapat controlul motocicletei lovind peretele, apoi a ricosat intr-un autoturism lovind iar peretele. in urma accidentului a suferit si motociclistul niste avarii. daca paul nu raspundea la misto caterinca sau cu vrei tu sa-i spui, nici politaiul nu facea afirmatii de genul. mi se pare corect sa-i retina permisul pentru fapta savarsita. daca era invers situatia sa moara conservarul!!!!.

 

 

off topic: incearca sa respecti ca sa fi respectat. baitii calmi din clubul din care faci parte ar trebui sa te puna la panou de onoare la "asa nu!" :kali:

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l anuleze, pentru ce?

 

Da-i ma dracu de ghertzoi, si mie mi-a zis unu ca-mi anuleaza permisul pt ca am mers p-o roata si m-a filmat pe radar, ce sa ne mai dam in stamba.. n-are cum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din Tecuci de unde esti ? sanatate multa baiatului !

Si uite asa se balacareste topicul pentru ca unii nu rateaza nici o oportunitate de face pe desteptii. "pasaj Universitatii" pentru mine este o prescurtare foarte buna pentru "pasajul Unirii, intrarea dinspre Universitate", daca sunteti grei de cap luati o foaie si un creion faceti un desen si eliberati topicul.

 

@cmd: Universitatea ESTE mai aproape de intrarea in pasaj decat Unirea, ploiestene. Te las sa te gandesti la asta pe drum spre Bucuresti, si daca nu te lamuresti testeaza, incearca sa treci pasajul plecand de la Unirea sau de la Universitate!

 

@pachemon: Unirea este peste pasaj? da ma da, esti destept foc :kali:

 

Edit: IceCube, pentru accident nu se anuleaza permisul. Poate in cel mai rau caz sa il trimita la analize/examinare pentru verificarea abilitatii de a conduce, direct nu are cum sa ii anuleze permisul, stai linistit.

Editat de dani31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cmd: Universitatea ESTE mai aproape de intrarea in pasaj decat Unirea, ploiestene. Te las sa te gandesti la asta pe drum spre Bucuresti, si daca nu te lamuresti testeaza, incearca sa treci pasajul plecand de la Unirea sau de la Universitate!

 

O fi el ploiestean dar cred ca circula mai mult ca tine prin Bucuresti. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia, nu intrati tare in pasaje si nu o forjati tare acolo, respectati viteza legala si nu o frecati de pe o banda pe alta( lasati timp si distanta pentru a reactiona). La iesire la fel, prudent si totul e o. k. Cam atat am de spus. Sanatate celui patit si mai multa atentie. La intrare in pasaje, tunele se reduce viteza nu degeaba, deoarece ochiul trebuie sa se adapteze luminii si la iesire si la intrare si acolo nu poti sti in primele secunde peste ce dai. Accidente au fost si or sa mai fie, dar nu poti cere politiei sa puna oameni din primul moment peste tot prin zona, desi ideal ar fi ca cineva sa semnalizeze cumva, dar asta nu o poate face nimeni in prima secunda nicaieri in lume. Recomand condusul preventiv. Si vrajeala cu Unirii - Universitate ,magazin ,parc, caini vagabonzi etc. chiar e in plus. S-a inteles pana la urma unde. In pasajul care incepe dupa Universitate si se termina dupa piata Unirii spre Budapesta, sau invers. Motociclistul intrand dinspre Universitate.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa se balacareste topicul pentru ca unii nu rateaza nici o oportunitate de face pe desteptii. "pasaj Universitatii" pentru mine este o prescurtare foarte buna pentru "pasajul Unirii, intrarea dinspre Universitate", daca sunteti grei de cap luati o foaie si un creion faceti un desen si eliberati topicul.

@cmd: Universitatea ESTE mai aproape de intrarea in pasaj decat Unirea, ploiestene. Te las sa te gandesti la asta pe drum spre Bucuresti, si daca nu te lamuresti testeaza, incearca sa treci pasajul plecand de la Unirea sau de la Universitate!

 

Hai ca ma enervez ca nu vrei sa intelegi. Unde este mai omule mai aproape intrarea in pasajul UNIRII de Universitate decat de Unirii? Cred ca faci o confuzie. Cand te incadrezi sa intri in pasaj (langa Cinema Pro) nu inseamna ca si intri. Intrarea efectiva se face in dreptul magazinului Cocorul, iar acesta din urma nu este in niciun caz mai aproape de Universitate.

Ti-am si desenat ca sa pricepi.

 

On topic: Insanatosire grabnica accidentatului.

Art. 114

(1) Anularea permisului de conducere se dispune in urmatoarele cazuri:

a) titularul permisului de conducere a fost condamnat printr-o hotarare judecatoreasca ramasa definitiva pentru o infractiune care a avut ca rezultat uciderea sau vatamarea corporala a unei persoane, savarsita ca urmare a nerespectarii regulilor de circulatie;

b ) titularul permisului de conducere a fost condamnat printr-o hotarare judecatoreasca ramasa definitiva pentru infractiunile prevazute la art. 85, art. 86 alin. (2), art. 87 alin. (1), (2), (4) si (5), art. 89 alin. (1) si (2), art. 90 alin. (1) si la art. 92 alin. (3);

c) permisul de conducere a fost obtinut in perioada in care titularul se afla in urmarire penala pentru savarsirea uneia dintre infractiunile prevazute la art. 24 alin. (6);

d) titularului permisului de conducere i s-a aplicat, printr-o hotarare judecatoreasca ramasa definitiva, pedeapsa complementara a interzicerii exercitarii profesiei sau ocupatiei de conducator de vehicule, prevazuta la art. 64 lit. c) din Codul penal;

e) permisul de conducere a fost obtinut cu incalcarea normelor legale, situatie constatata de instanta competenta.

(2) Permisul de conducere se anuleaza si in cazul in care titularul acestuia a decedat.

(3) Procedura anularii permisului de conducere se stabileste prin regulament.

post-34509-1214726833_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi el ploiestean dar cred ca circula mai mult ca tine prin Bucuresti. :kali:

Nu m-ar deranja, nu fac un titlu de glorie din kilometrii facuti in Bucuresti si as pleca la orice ora din rahatul asta de oras.

 

Dupa ce o sa circuli si tu destul, o sa ajungi la aceeasi concluzie. Multumesc pentru atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......... dar nu poti cere politiei sa puna oameni din primul moment peste tot prin zona, desi ideal ar fi ca cineva sa semnalizeze cumva, dar asta nu o poate face nimeni in prima secunda nicaieri in lume.

 

In tarile civilizate pasajele si tunelele au camere video si semafoare,daca se intampla ceva in secunda doi trec pe rosu si nu mai intra nimeni sau se redirectioneaza traficul pe sensul opus pe una din benzile de circulatie. Si asta are semafor dar nu are camere.Adica degeaba.Eu l-am vazut functionand numai cand sunt lucrari de intretinere si atunci probabil un Gogu actioneaza vreun intrerepator.

 

Respectul autoritatilor pentru viata omului in tara asta este egal cu zero,vezi accidentul de pe DN 1 unde se pare ca pasarela pur si simplu nu era fixata pe pilonii laterali...cine o fi receptionat lucrarea...a rezultat o tragedie platita cu bani publici.Si cate or mai fi fost...

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma enervez ca nu vrei sa intelegi. Unde este mai omule mai aproape intrarea in pasajul UNIRII de Universitate decat de Unirii? Cred ca faci o confuzie. Cand te incadrezi sa intri in pasaj (langa Cinema Pro) nu inseamna ca si intri. Intrarea efectiva se face in dreptul magazinului Cocorul, iar acesta din urma nu este in niciun caz mai aproape de Universitate.

Ti-am si desenat ca sa pricepi.

Nu, tu nu pricepi. Daca pleci de la Unirea si vrei sa intrii in pasaj, te duci oricum pana la Universitate ca sa intorci... hai ca m-am saturat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu ce logica de fier ai. Ce importanta are de unde poti tu sa intri venind dinspre Unirea? Daca esti deja la Unirea, nu mai ai nevoie sa intri in pasaj.

Hai sa-ti mai aduc inc-o dovada pasaj unirea - care apare peste tot ca pasaj rutier

pasaj universitate - care apare peste tot ca pasaj pietonal.

Gata ca suntem off topic total, eu am incheiat aici subiectul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pachemon: Unirea este peste pasaj? da ma da, esti destept foc :kali:

 

 

pustiu stai rau de tot la orientare. pasajul chiar trece pe sub piata uniri. pentru a descongestiona intersectia a fost facut. piata unirii este o locatie. ca si piata universitatii sau piata romana etc. si un sfat mai iesi si tu din cartier si incearca sa mai bati si la picior orasul sau ia-ti un ghid sa iti mai arate si tie orasul asta de ... pe care daca stii sa-l "vezi" e la fel de frumos ca si alte orase. destupa-ti mintea...

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu ce logica de fier ai. Ce importanta are de unde poti tu sa intri venind dinspre Unirea? Daca esti deja la Unirea, nu mai ai nevoie sa intri in pasaj.

Hai sa-ti mai aduc inc-o dovada pasaj unirea - care apare peste tot ca pasaj rutier

pasaj universitate - care apare peste tot ca pasaj pietonal.

Gata ca suntem off topic total, eu am incheiat aici subiectul.

Vai de capu tau daca ai nevoie de internet ca sa afli care e pasajul.

Da, se numeste pasajul Unirii, da, are Unirea la mijloc, dar "accident pasaj Universitatii" nu lasa loc de nici un dubiu pentru ca exista un singur pasaj rutier in zona care intamplator are o intrare dinspre Universitate.

Ai gasit o greseala in exprimarea omului care nici macar nu era greseala ci o prescurtare, si acum faci desene pe topic ca sa vedem cat esti de istet... ce de cacao.

 

pustiu stai rau de tot la orientare. pasajul chiar trece pe sub piata uniri. pentru a descongestiona intersectia a fost facut. piata unirii este o locatie. ca si piata universitatii sau piata romana etc. si un sfat mai iesi si tu din cartier si incearca sa mai bati si la picior orasul sau ia-ti un ghid sa iti mai arate si tie orasul asta de ... pe care daca stii sa-l "vezi" e la fel de frumos ca si alte orase. destupa-ti mintea...

Imi cer scuze dar nu iti pot raspunde deoarece ori nu sti sa citesti ori nu esti in stare sa judeci. Poate ai nevoie de un pic mai mult tip sa-ti limpezesti gandurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, tu nu pricepi. Daca pleci de la Unirea si vrei sa intrii in pasaj, te duci oricum pana la Universitate ca sa intorci... hai ca m-am saturat!

Nu alegi calea cea mai scurta.Daca conduci in maniera asta te cred si eu ca ai multi kilometri la bord. :kali:

 

 

Gata ca suntem off topic total, eu am incheiat aici subiectul.

De ce sa fie off ? Doar este vorba despre stabilirea locului in care s-a produs accidentul, sunt sigur unii n-a priceput nici pana acum unde s-a intamplat... :kali:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de capu tau daca ai nevoie de internet ca sa afli care e pasajul.

Da, se numeste pasajul Unirii, da, are Unirea la mijloc, dar "accident pasaj Universitatii" nu lasa loc de nici un dubiu pentru ca exista un singur pasaj rutier in zona care intamplator are o intrare dinspre Universitate.

Ai gasit o greseala in exprimarea omului care nici macar nu era greseala ci o prescurtare, si acum faci desene pe topic ca sa vedem cat esti de istet... ce de cacao.

 

 

Imi cer scuze dar nu iti pot raspunde deoarece ori nu sti sa citesti ori nu esti in stare sa judeci. Poate ai nevoie de un pic mai mult tip sa-ti limpezesti gandurile.

 

 

asta e tare ... si daca intra din partea cealalta cum se numea pasajul??????????? :kali:

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze dar nu iti pot raspunde deoarece ori nu sti sa citesti ori nu esti in stare sa judeci. Poate ai nevoie de un pic mai mult tip sa-ti limpezesti gandurile.

 

 

eu stiu sa citesc, dar se pare ca tu nu stii sa te exprimi. nasol pentru tine

 

Tot Unirii... ca sa te scutesc de citit cu atentie posturile anterioare.

 

 

nuuu!!!! e pasajul de la fostul Budapesta ... :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI OMULE, CE NU INTELEGI. INTRAREA IN PASAJUL UNIREA ESTE UNDE TI-AM DESENAT EU. PUNCT

Ce este cu aberatiile astea, ca daca vrei sa intri de la Unirii in pasaj... Si daca vreau sa intru de la Budapesta? Intru in pasajul Budapesta si deodata ne-am trezit cu 2 pasaje sub Unirea. Cum ziceam, ai o logica de fier.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Cum ziceam, ai o logica de fier.

daca era de fier era bine dar el nici la bronz nu a ajuns cu logica (ce o mai fi si aia) lui de lemn.

 

 

ce mai face motoristul? tot asa "inalt"(e un pic high) ca ieri este sau azi e tru ???????? (n-am nimic cu el ci cu exprimarea prietenilor)

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da nu mai depasiti prin dreapta, ce p00la mea... nu se asteapta nimeni, drumul nu e ok prin dreapta!!! ce-i asa greu?

 

N-a depasit nimeni, omul nu a mai avut loc "de intors" , ca era coloana oprita din cauza accidentului din pasaj,n-a mai putut frana corespunzator si a incercat sa degajeze in spatiul dintre ultima masina oprita pe banda unu si peretele pasajului.

 

Dupa mine bine a facut, altfel poate aveam de a face cu un "Lujerului" reloaded daca o tinea drept si se infigea in ultima masina oprita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...