Sari la conținut

Accident Pasaj Universitatii


puya123123
 Share

Postări Recomandate

In tarile civilizate pasajele si tunelele au camere video si semafoare,daca se intampla ceva in secunda doi trec pe rosu si nu mai intra nimeni sau se redirectioneaza traficul pe sensul opus pe una din benzile de circulatie. Si asta are semafor dar nu are camere.Adica degeaba.Eu l-am vazut functionand numai cand sunt lucrari de intretinere si atunci probabil un Gogu actioneaza vreun intrerepator.

 

Respectul autoritatilor pentru viata omului in tara asta este egal cu zero,vezi accidentul de pe DN 1 unde se pare ca pasarela pur si simplu nu era fixata pe pilonii laterali...cine o fi receptionat lucrarea...a rezultat o tragedie platita cu bani publici.Si cate or mai fi fost...

Autoriltatile? Care autoritati ? Au fost ocupate cu si dupa alegeri. Autoritatile sunt foarte vigilente cand trebuie sa te puna la zid, in rest apa de ploaie...Le place sa stea mai mult prin studio pe la televiziuni, in loc sa gandeasca si sa previna, sa construiasca ceva pentru ei si pentru noi. Dar pe bune, nu se duc senatorii sau deputatii sa ia in primire o lucrare. Aici se lasa cu parnaie, sa plateasca cei vinovati care nu si-au facut serviciul corect. Lasati in strada in curutzul gol, si cativa ani la racoare. Sa ne facem treaba toti bine, nu la sto.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MAI OMULE, CE NU INTELEGI. INTRAREA IN PASAJUL UNIREA ESTE UNDE TI-AM DESENAT EU. PUNCT

Ce este cu aberatiile astea, ca daca vrei sa intri de la Unirii in pasaj... Si daca vreau sa intru de la Budapesta? Intru in pasajul Budapesta si deodata ne-am trezit cu 2 pasaje sub Unirea. Cum ziceam, ai o logica de fier.

Tu iti inchipui ca ma uit pe desenele tale mah??? Daca nu vrei sa pricepi ca de la Universitate intrii mai repede in pasaj ca de la Unirea fi sanatos.

 

daca era de fier era bine dar el nici la bronz nu a ajuns cu logica (ce o mai fi si aia) lui de lemn.

Nu stiu cu ce e mai buna o logica de fier ca una de lemn, ma rog, tu se pare ca esti prost de-a dreptul fara alte metafore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu prostiile, un vecin l-a vazut cand a intrat pe la Muncii dinspre Dristor, cum o fi ajuns la Unirii numai el stie..Important e ce a patit, important sa se faca sanatos si sa nu mai aibe parte de necazuri, sa se refaca si sa isi continue viatza asa rea buna, cum e ea. Sa traiti sa-mbatraniti, ca meri ca perii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ t(p)utzii draga(scuze, dar nu m-am putut abtine avand in vedere ca din punctul tau de vedere toti cititorii acestui forum sunt dobitoci) ai un fel de a povesti de te doare din cap pana in picioare si invers. daca esti surescitat(a) in acele momente du-te bea un pahar cu apa numara pana la 10 pune-ti ordine in idei si scrie... sincer nu am inteles clar cum s-a petrecut evenimentul. iata descrierea ta si ce am inteles eu:

 

1 varianta ta porcoasa cu ceva corecturi

abia m`am intors de la spital ... accidentatul este ionut .... ionut a intrat in pasaj un pic mai tare ) ... si era accident in pasaj si se mergea bara la bara... si era coloana fix dupa curba.... n`a mai avut ce sa faca si a optat sa mearga prin dreapta intre parapet si masini ... si a lovit peretele de acolo a ajuns intr-un logan si iar in perete.... ionut are clavicula ( cred ca si omoplatul .. nu am inteles prea bine ce ziceau doctorii pe acolo ) rupta... e un pic "INALT" in momentul de fata dar o sa fie bine... mai naspa e cu un ca*at de cap de creta baga-mi-as degetul in gura care s-a dus la paul sa-l intrebe de ce frati`su nu isi aduce aminte nimic ... paul i-a zis k asa e de mic - cand se loveste la cap mai uita... si ca*atu` ala jegos ... " lasa ca oricum ii anulez permisu' " pis`am`as pe el sa ma pis de jegos... o sa vad poate revin cu detalii cu starea lui .. sau poate chiar intra paul sa zica mai multe ( da` nu prea cred k mai are chef de asa ceva ) ... aveti grija de voi.. asfalt uscat si vorba altuia.. bulan exagerat ( k si mie mi s-a terminat azi ).

 

 

2 varianta mea:

ionut a intrat in pasajul de la piata unirii mergand catre budapesta si fiind un accident dupa prima curba pe care nu a observat-o din timp a intrat pe partea dreapta a coloanei care se formase si a scapat controlul motocicletei lovind peretele, apoi a ricosat intr-un autoturism lovind iar peretele. in urma accidentului a suferit si motociclistul niste avarii. daca paul nu raspundea la misto caterinca sau cu vrei tu sa-i spui, nici politaiul nu facea afirmatii de genul. mi se pare corect sa-i retina permisul pentru fapta savarsita. daca era invers situatia sa moara conservarul!!!!.

 

 

off topic: incearca sa respecti ca sa fi respectat. baitii calmi din clubul din care faci parte ar trebui sa te puna la panou de onoare la "asa nu!" :kali:

 

ok... acum sunt mai fresh... ieri eram un pic sub efectul pastilelor si un pic nervos....

ca sa iti raspund... nu sunt toti forumistii dobitoci... paul nu a facut nici un misto... si in rest cam asa e... de ce trebuie tu sa te crizezi si sa ma corectezi ca vai vezi doamne... incearca tu sa scrii coerent dupa 4 ore state in spital... sorry daca am jignit pe vreo cineva... in rest aveti grija de voi...

Editat de tzutzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu iti inchipui ca ma uit pe desenele tale mah??? Daca nu vrei sa pricepi ca de la Universitate intrii mai repede in pasaj ca de la Unirea fi sanatos.

Tocmai voiam sa-i zic lui pochemon ca nu trebuie sa jignim omul ci sa combatem ideile, dar tu esti prea ... (ma abtin) ca sa pricepi ceva.

Nu stiu daca intelegi ideea de pasaj si pt ce se foloseste. Tot spui daca esti la Unirii... Pai daca esti deja la Unirii, ce-ti mai trebuie sa intri in pasaj?

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu iti inchipui ca ma uit pe desenele tale mah??? Daca nu vrei sa pricepi ca de la Universitate intrii mai repede in pasaj ca de la Unirea fi sanatos.

 

 

Nu stiu cu ce e mai buna o logica de fier ca una de lemn, ma rog, tu se pare ca esti prost de-a dreptul fara alte metafore.

 

sper ca ai avut timp sa citesti. nu de alta dar nu pot sa-ti trimit pe privat toate cele bune

 

ok... acum sunt mai fresh... ieri eram un pic sub efectul pastilelor si totusi nervos....

ca sa iti raspund... nu sunt toti forumistii dobitoci... paul nu a facut nici un misto... si in rest cam asa e... de ce trebuie tu sa te crizezi si sa ma corectezi ca vai vezi doamne... incearca tu sa scrii coerent dupa 4 ore state in spital... sorry daca am jignit pe vreo cineva... in rest aveti grija de voi...

respect

 

Tocmai voiam sa-i zic lui pochemon ca nu trebuie sa jignim omul ci sa combatem ideile, dar tu esti prea ... (ma abtin) ca sa pricepi ceva.

Nu stiu daca intelegi ideea de pasaj si pt ce se foloseste. Tot spui daca esti la Unirii... Pai daca esti deja la Unirii, ce-ti mai trebuie sa intri in pasaj?

 

PACHEMON

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era de fier era bine dar el nici la bronz nu a ajuns cu logica (ce o mai fi si aia) lui de lemn.

 

 

ce mai face motoristul? tot asa "inalt"(e un pic high) ca ieri este sau azi e tru ???????? (n-am nimic cu el ci cu exprimarea prietenilor)

 

de fapt high inseamna sus ( avand in vedere k au bagat ketonal in el sau morfina... nush sigur ) .... nu mai stiu nimic acum ... o sa-l sun pe paul sa vad care-i treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca ai avut timp sa citesti. nu de alta dar nu pot sa-ti trimit pe privat toate cele bune

Da, am citit. Faptul ca nu mi-am pus numarul de motoare sau anii de permis pe profil nu inseamna ca ma poate latra oricine. Stai linistit ca daca te vad in trafic (bat orasul toata ziua, amckart destul de des etc.) te intreb de sanatate. Nu sa te iau la bataie, doar sa vad daca mai repeti cuvintele alea, bai ninja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am citit. Faptul ca nu mi-am pus numarul de motoare sau anii de permis pe profil nu inseamna ca ma poate latra oricine. Stai linistit ca daca te vad in trafic (bat orasul toata ziua, amckart destul de des etc.) te intreb de sanatate. Nu sa te iau la bataie, doar sa vad daca mai repeti cuvintele alea, bai ninja.

 

:kali: :kali: :kali: Completeaza-ti datele de la profil totusi, sa stiu si eu de cine ma feresc ...ce dreaqu...parca totusi n-as vrea sa primesc vreo bucata cand beau si eu un suc linistit cand mai calc pe acolo. :kali:

 

Desi eu cred c-ai dat-o in cardeala si esti gagica de fapt,altfel nu-mi explic lipsa de informatii ,poza de la avatar si maniera in care intelegi sa conduci daca esti esti la Unirii si vrei sa intri in pasaj ca sa ajungi la Tineretului. :kali:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut deja o victima in pasaj, nu-i suficient...? Cadeti naibii la pace spuneti ca e de la caldura si cu asta basta! Sau... doi martori o partide de sah pentru minte, sau una de scandenberg pentru fizic. Si v-ati racorit. Cel ce pierde ii v-a spune celuilalt : Sa traiesti jupane! tot sezonul. Lasati varsarile de sange, ca e nevoie la transfuzii. Mai ar fi varianta Amkart si/sau Transfagarasan.Sau toate la un loc. Ce ar fi sa fiti voi primii!?

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refeream la 7 ani de acasa ai lui gigi duru. nu l-am jignit ci s-a simtit ofensat datorita lipsurilor de toate felurile...

 

@ tarka respecte :kali:

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refeream la 7 ani de acasa ai lui gigi duru. nu l-am jignit ci s-a simtit ofensat datorita lipsurilor de toate felurile...
Iti dau un sfat : schimba poza, baga una cu un mascul feroce, ceva halterofil sau culturist. Hai ca-i stricam topicul omului si nu vreau asta, dar de vreti sa va impacati dati un semnal si vin sa va mediez la un suc ceva si plecam prieteni. Bien? Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de kko toata cearta asta

de mare kko e nesemnalizarea pasajelor - probabil dau bine la estetica semafoarele alea :kali:

de kko ca inca mai traim in romanica sa ne f*ta astia care "ne conduc" asa cum vor ei

 

multa bafta lu' nenea motoristu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, stati asa si spune-ti-mi si mie o chestie, va rog! Am citit ca e vorba de unul dintre doi frati gemeni - cu mii de scuze si dat cu o rigla peste gura/degetele ce tasteaza daca fac vreo confuzie - e unul dintre cei doi care mai vin (sau veneau) des pe la arc iar unu dintre ei are un Pinto rosu?!? :kali:

Oricum - stiu ca suna deja steroetipic - dar - bine ca nu fu rau, si sper sa n-aiba probleme prea mari.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau un sfat : schimba poza, baga una cu un mascul feroce, ceva halterofil sau culturist. Hai ca-i stricam topicul omului si nu vreau asta, dar de vreti sa va impacati dati un semnal si vin sa va mediez la un suc ceva si plecam prieteni. Bien?

 

e fimiu si il iubesc si daca e sa faca mediere cineva ala trebuie sa fie bunul simt. multumesc oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa-ti dau adresa de acasa sau de la munca sau sa iti spun ca ma gasesti vinerea la titan? sa nu obosesti!

 

Iar nu ai priceput, dar nu ma mira. :kali:

Nu am intereseaza adresa ta ca doar nu o sa ne desumflam rotile unu altuia noaptea. Nu ma intereseaza nici ce faci vineri, si nu o sa fac nici cel mai mic efort sa te caut. Am pierdut deja minute in sir in fata monitorului, e destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo! ati dat dovada ca sunteti barbati, nu va mai purtati copilareste nu castiga nimeni, pierdem cu totii. Sa revenim la subiect si nu uitati ca fiecare nas are un nas. Am pierdut in schimb berea si mi-e o sete...

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refeream la 7 ani de acasa ai lui gigi duru. nu l-am jignit ci s-a simtit ofensat datorita lipsurilor de toate felurile...

 

@ tarka respecte :kali:

Injuri ca un birjar, editezi postul si apoi faci pe gentleman-ul. Nu, nu, nuuuuuu, nu m-ai jignit... nu esti barbat nici macar cat sa recunosti ce ai facut cu 5 minute in urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am citit. Faptul ca nu mi-am pus numarul de motoare sau anii de permis pe profil nu inseamna ca ma poate latra oricine. Stai linistit ca daca te vad in trafic (bat orasul toata ziua, amckart destul de des etc.) te intreb de sanatate. Nu sa te iau la bataie, doar sa vad daca mai repeti cuvintele alea, bai ninja.

 

dovada ca nu stii sa te exprimi. daca vrei sa ma vezi in trafic ai nevoie de adresele alea. 2 ca sa nu ma deranjezi in trafic cu intrebari stupide stau bine la capitolul sanatate, multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pachemon, Clodius, TARKA 2, dani31 - mai lasati, fratilor, cearta asta de-a dreptul stupida. daca va adun posturile in contradictoru, rezulta aproape o jumatate din totalul de pana acum al paginilor acestui topic. sincer, nu intru sa citesc la sectiunea "Accidente" ca sa invat harta Bucurestiului, sau sa vad care e campion la orientare turistica, ce naiba? :kali: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dovada ca nu stii sa te exprimi. daca vrei sa ma vezi in trafic ai nevoie de adresele alea. 2 ca sa nu ma deranjezi in trafic cu intrebari stupide stau bine la capitolul sanatate, multumesc!

 

ba da` nu va mai certati ma aici... ca sunt 5 pagini scrise doar de voi... aveti privatu` aveti messenger luati-va numere de telefon ... intalniti-va certati-va ... faceti ce vreti... k m-am saturat de topicuri cu 124 de pagini dintre care 123 sunt cu certuri inutile intre forumisti ( iete de asta am zis dobitoci mai devreme ) ... sunteti chiar copii...

 

baietii aveau un r6 negru modelu` nou.. nu stiu sigur anul ( 2007 sau 2008 ) ... motoristu` e bine... o sa aiba nevoie de tije si de o perioada mai lunga de convalescenta ... dar traieste ... slava domnului... ca in pasaje de obicei e intalnire de gradul 3 cu tanti cu coasa....

 

off: baieti va rog mult... nu va mai certati degeaba... pe motive gen... unde e pasaju` si pe unde se intra... ce cacao mai conteaza ???? sau care e barbat si care e femeie... va purtati de parca ati avea 7 ani ... nu 7 ani de acasa lipsa.... ce dracu' ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pierdut deja minute in sir in fata monitorului, e destul.

 

Sa inteleg ca te-ai suparat pe noi si pleci ? :kali: Stai doar sa-mi spui si mie o chestie...

 

Cum fac daca sunt pe Calea Victoriei ,la CAA si vreau sa ajung la P-ta Kogalniceanu ? :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kali: :kali: :kali: Completeaza-ti datele de la profil totusi, sa stiu si eu de cine ma feresc ...ce dreaqu...parca totusi n-as vrea sa primesc vreo bucata cand beau si eu un suc linistit cand mai calc pe acolo. :kali:

 

Desi eu cred c-ai dat-o in cardeala si esti gagica de fapt,altfel nu-mi explic lipsa de informatii ,poza de la avatar si maniera in care intelegi sa conduci daca esti esti la Unirii si vrei sa intri in pasaj ca sa ajungi la Tineretului. :kali:

Poate ar trebui sa clarific. Am raspuns la niste mizerii care au fost ulterior editate.

Nu am de gand sa ma iau la bataie cu nimeni, am nevoie de cu totul alte motive pentru a sari la bataie decat o cearta pe net... unii se pare ca gandesc altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca te-ai suparat pe noi si pleci ? :kali: Stai doar sa-mi spui si mie o chestie...

 

Cum fac daca sunt pe Calea Victoriei ,la CAA si vreau sa ajung la P-ta Kogalniceanu ? :kali:

 

faci dreapta si mergi tot inainte... e bine ??!?!??! suna naibii la informatii... rog un moderator sa stearga posturile inutile !!!!

 

chiar n`aveti toate suruburile prinse bine...

 

asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...