Sari la conținut

Accident Dn - Pod Mioritza


micutza_ninja
 Share

Postări Recomandate

Tocmai am trecut pe DN 1 iar pe sensul de mers dinspre Baneasa spre Fantana Miorita pana in pod (unde e benzinaria Petrom) un motor rosu de viteza, B 87 NOM era cazut,cu un baiat si o fata tineri, care erau intinsi pe jos si nu mai miscau. Nu aveau decat casca in rest nimic care sa-i protejeze, nu era nici politie nici salvare decat 3-4 persoane langa ei care nu stiau ce sa faca.

Era o masina trasa pe lateral care era harjaita dar impactul nu stiu cu ce l-au avut pentru ca erau cazuti pe axul drumului care desparte sensurile de mers.

 

Daca aflati mai multe va rog sa scrieti.

 

Conduceti cu grija fratilor!

Editat de micutza_ninja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 172
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E vorba de o vitezana, alb cu rosu, B - 87 - NIM. Baiatul era pe jos, in momentul asta incearca SMURD-ul sa-l resusciteze, fata a plecat spre spital. Nu puteam sta prea mult si, oricum, nu aveam cu ce ajuta. Este deja un grup de motociclisti acolo.

 

Din ce mi-am putut da seama, Opelul ori vroia sa schimbe banda, ori sa treaca peste dubla continua pentru a intra in benzinarie, pe sensul catre Casa Presei. Si, din ce am putut vedea, accidentul s-a petrecut la viteza destul de mica, conserva si motocicleta erau foarte aproape una de cealalta, iar avariile pareau minore.

 

Locul accidentului: http://wikimapia.org/#lat=44.4865061&l...amp;m=a&v=2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut acum 20 minute pe acolo, dar am vazut intins pe asfalt un barbat destul de corpolent, 45-50 ani. N-am apucat sa vad motorul, parca nu era de viteza. Era si Politia, dar nu ambulanta. E ciudat, caci accidentul se petrecuse de putin timp. Cu 1-2 ore inainte (dupa primul post din topic) trecusem tot pe acolo si am vazut nimic. O fi acelasi accident sau altul?

Dumnzeu sa-i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia a stabilit ca a fost culpa comuna. masina mergea pe banda a treia iar motociclistul, care era in spatele masinii, a vrut sa depaseasca coloana pe contrasens. in acelasi moment, coincidenta fatala a facut ca soferul sa vrea sa intoarca masina pe celalalt sens de mers, evident calcand linia continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut acum 20 minute pe acolo, dar am vazut intins pe asfalt un barbat destul de corpolent, 45-50 ani. N-am apucat sa vad motorul, parca nu era de viteza. Era si Politia, dar nu ambulanta. E ciudat, caci accidentul se petrecuse de putin timp. Cu 1-2 ore inainte (dupa primul post din topic) trecusem tot pe acolo si am vazut nimic. O fi acelasi accident sau altul?

Dumnzeu sa-i odihneasca in pace!

 

Inseamna ca este vorba despre un alt accident, pentru ca eu la ora la care am scris ajunsesem acasa iar accidentul sa produs cu cel putin 10 min. inainte sa ajung eu sa scriu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. sunt dragos stoian, cameramanul de la prima tv care a fost la locul accidentului si care a vb cu cativa dintre motociclistii de acolo. am vb cu politistii care cerceteaza cazul, recte inspectorul Marius Maghiari care mi-e oarecum amic si care m-a lamurit asupra accidentului. Motociclistul mergea spre baneasa dinspre fantana miorita si fiind aglomeratie a ales sa intre putin pe contrasens. Practic mergea pe cele doua linii continue care delimiteaza sensurile. Opelul mergea si el in acelasi sens, si la un moment dat soferul plictisit de aglomeratie a intors brusc peste cele 2 linii continue fara sa se asigure. mai departe e usor sa va imaginati. Barbatul avea 60 de ani si a decedat pe loc. Pasagera de pe moto, care se pare ca nu era sotia lui, a ajuns in stare grava la Elias. Vom da stirea la 6, la Focus. Pt alte detalii, sau daca aveti vreodata vreo problema si credeti ca prezenta presei poate ajuta, sunati la 0729 550 679.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de acelasi accident, descrierea barbatului corespunde cu ceea ce am vazut si eu. Am trecut inapoi acum jumatate de ora pe acolo si, intr-adevar, motociclistul era intins pe asfalt si nu mai era nicio ambulanta. Condoleante!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar, a gresit a platit. RIP !! Culpa comuna, bine zis, daca asa a fost. Condoleante familiei si macar fata, victima nevinovata sa se refaca! S-a spus de atatea ori : in dreptul strazilor laterale, benzinarii pe stanga etc, NU MAI DEPASITI! Va rog daca intra pe net, ceva posturii de ale baiatului sa vedem cine a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de acelasi accident, descrierea barbatului corespunde cu ceea ce am vazut si eu. Am trecut inapoi acum jumatate de ora pe acolo si, intr-adevar, motociclistul era intins pe asfalt si nu mai era nicio ambulanta. Condoleante!

 

Adica de atata timp omul acela sta intins pe sosea ? Nu se poate asa ceva!

Dumnezeu sa-l ierte, si sper ca fata sa-si revina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauze mai concrete a mortii barbatului avem? adica si-a rupt gatu sau capul spart sau...
Nici nu s-a racit bine... si vrei tu raport medico legal. Poate nu avea extern nimic, poate ceva intern, vrei poze sau ce? Nu asta conteaza acum. Fratilor ghidusiile tin de o mie de ori, dar a o mia si una oara nu mai tin, ca acum in acest caz cand ghinion, cel depasit a comis-o. Din cate stiu, nu e permis sa mergi pe linia continua dar poate gresesc. Depasirea nu se face trecand linia continua si a depasi inseamna sa treci pe alta banda sau pe contra sens, cand ti se permite, iar acum am inteles nu i se permitea. Dumnezeu sa-l ierte! Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil statea pe sosea pana vin cei abilitati sa-l ridice, cred IML-ul sau procuratura, trebuie autopsie sa se vada clar cum si din ce a murit, ce i-a cauzat decesul ,stop cardiac, sectionarea sau distrugerea a ceva etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. sunt dragos stoian, cameramanul de la prima tv care a fost la locul accidentului si care a vb cu cativa dintre motociclistii de acolo. am vb cu politistii care cerceteaza cazul, recte inspectorul Marius Maghiari care mi-e oarecum amic si care m-a lamurit asupra accidentului. Motociclistul mergea spre baneasa dinspre fantana miorita si fiind aglomeratie a ales sa intre putin pe contrasens. Practic mergea pe cele doua linii continue care delimiteaza sensurile. Opelul mergea si el in acelasi sens, si la un moment dat soferul plictisit de aglomeratie a intors brusc peste cele 2 linii continue fara sa se asigure. mai departe e usor sa va imaginati. Barbatul avea 60 de ani si a decedat pe loc. Pasagera de pe moto, care se pare ca nu era sotia lui, a ajuns in stare grava la Elias. Vom da stirea la 6, la Focus. Pt alte detalii, sau daca aveti vreodata vreo problema si credeti ca prezenta presei poate ajuta, sunati la 0729 550 679.

 

 

E clar, a gresit a platit. RIP !! Culpa comuna, bine zis, daca asa a fost. Condoleante familiei si macar fata, victima nevinovata sa se refaca! S-a spus de atatea ori : in dreptul strazilor laterale, benzinarii pe stanga etc, NU MAI DEPASITI!

 

S-a intamplat pe celalalt sens.Oricum acelasi lucru.Sa speram ca fata o sa se faca bine fara probleme.

 

Daca si la 60 de ani mai faci d'astea pe motor...chiar ca devin penibile posturile moralizatoare contra tinerilor forjatori.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am in fata coloana in oras mai degraba crosetez printre benzi decat sa depasesc pe mijloc/contrasens. Si daca depasesc totusi pe mijloc - viteza mica si atentie la rotile din fata ale masinilor din coloana... daca sunt virate, viteza si mai mica si claxoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand pacat de viata motociclistului

in al doilea sanatate maxima fetei

 

1. era o aprilia MaNa cea noua automata b 87 nim

2. la cum arata mototul si ANVELOPELE nu avea mai mult de 1000 - 2000 km rulati

3. nu e moto de VITEZA

4. pilotul si pasagerul aveau doar casti

5. tata si fica pilotul cam la 45 - 50 ani

6. motocicleta nu era decat polizata pe stanga, cu ghidonul scos din jugul rupt, farul atarna iar bordul inexistent

7 nu a fost impact frontal

dupa plecarea ambulantei ce a constatat decesul corpul a ramas neacoperit in mijlocul drumului ca in africa cand m.am luat de politie mi.au zis ca nu am voie sa ating si ei nu au voie sa.l ridice pana nu vine imeleul la insitente au acoperit corpul cu saci menajeri

 

murim ca niste caini

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu s-a racit bine... si vrei tu raport medico legal. Poate nu avea extern nimic, poate ceva intern, vrei poze sau ce? Nu asta conteaza acum. Fratilor ghidusiile tin de o mie de ori, dar a o mia si una oara nu mai tin, ca acum in acest caz cand ghinion, cel depasit a comis-o. Din cate stiu, nu e permis sa mergi pe linia continua dar poate gresesc. Depasirea nu se face trecand linia continua si a depasi inseamna sa treci pe alta banda sau pe contra sens, cand ti se permite, iar acum am inteles nu i se permitea. Dumnezeu sa-l ierte!

ma gandeam ca poate din cauza castii proaste sa-si fi spart capul sau poate a intrat sub o alta masina sau a cazut motocicleta peste el sau poate a trecut masina implicata in accident peste el sau poate a murit de frica in momentul impactului (cum a murit cineva drag mie, in urma unui banal accident) avand in vedere varsta motociclistului sau poate nu avea casca legata sau ceea ce nu scrie in raportul medico legal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...