Sari la conținut

Tiganie Romaneasca!


TaChe
 Share

Postări Recomandate

Imi pare rau ca ai inteles gresit. :kick: Univers Moto este o revista de top, pentru o pasiune de elita. Ce vrea sa insemne acest lucru.

Este dreptul tau de a aprecia mai mult un test despre.. sa zicem Suzuki DR 650 RS... facut dupa doua poze de pe internet si datele tehnice oferite pe www.bikez.com, decat de cineva care s-a suit pe acest motor, a mers cu el si poate sa-ti ofere niste informatii reale despre ce inseamna acesta.

Vrem ca publicul nostru sa stie ca toate testele facute sunt reale, cu informatii verificate, de oameni care stiu despre ce vorbesc; ca redactia UM este in toate sensurile cuvantului, o redactie MOTO. 

Chiar daca acest lucru nu conteaza pentru multi, noi vom continua sa oferim aceleasi standarde calitative, fiindca exista cu siguranta oameni care apreciaza acest lucru.

Stiu ca sunt unii care admira mai mult pozele si pentru care veridicitatea informatiilor nu este importanta, insa pentru mine conteaza. A contat in fiecare kilometru din cei 15.000 pe care i-am facut anul acesta si va conta si pt urmatorii.   

Iti urez cati mai multi km pe motor, sosea uscata si toate cele bune chiar daca exprimarea ta la final lasa de dorit.  :birthday:

206263[/snapback]

 

Demo....stai jos...4.... stii ca nu tin partea nimanui, dar...gradinita este pe alta strada...daca intelegi ce vreau sa spun...cat despre teste...eyu stiu sigur cat am stat in casa singura in weekend-uri sa se duca al meu sa faca teste....deci.... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ati putea va rog sa prezentati mai in detaliu cele intamplate ? Respectiv poza / articolul ? Nu toti au revista acasa. Multumesc.

 

Asa, ca o generalitate, in presa romaneasca fiecare scrie cam ce are chef si ce il duce capul ca sa umple paginile. Cred ca totusi cititorii ar trebui sa fie cei care "mesteca galusca" sau o inghit asa cum e.

Sau cum, nu stiati ? Cel mai bine se vand publicatiile de scandal ... romanului dracushor intotdeauna ii place un subiect mai picant, de ce sa se scrie despre motociclism in revistele romanesti "de profil" daca se poate scrie despre "capra vecinului" ?

206599[/snapback]

:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Irina, been there, done that. Uiti ca am lucrat acolo :kick: Stiu ce inseamna "test"...

Vrei sa-ti aduc aminte de "testul" cu KLR-ul la care am mers cu Ciprian? Intreaba-l daca am pus mana pe motorul ala. Sau daca el a pus cumva mana... Sau Burgman-ul? Intreaba-l cum s-au facut testele alea si cine semna articolele... Mai am o multime de exemple in buzunar asa ca nota 2 :blink: :P

Stiu ca a tras din greu, stiu cat statea la corecturi cu sorin si apreciez imens asta dar discutia era despre altceva. :birthday: Si eu imi aduc aminte cand plecam cu nepra spre casa la miezul noptii fara far ca nu ducea alternatorul... Sau de de weekend-uri, noptile in tren spre curse si inapoi... Si multe altele.

Au fost oameni ca el, Sorin, Cosmin, etc... care au tras cat China ca sa ridice revista in sus. Nu era vb despre ei...

"Ti-am zis sa nu pleci cu motocicleta..." iti spune ceva?!... :kick: Cip isi aduce aminte...

La asta ma refer. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

Mă adresez atât celor peste 900 de forumiÂşti "vizitatori" ai acestei teme "elegante",

cât Âşi celor mai mult de 20 de persoane care Âşi-au exprimat opiniile.

Voi fi foarte tranÂşant.

Datoria unui ziarist (atunci când vede la piscină în luna iulie pe o căldură de 40 de grade un individ îmbrăcat în pufoaică,

cu fular de lână la gât Âşi cu căciulă cu urechi pe cap) este să-i facă o fotografie Âşi să scrie despre asta, indiferent cine este el...

A ignora un astfel de "eveniment" nu este o virtute, ci un păcat.

"Universul" este Âşi va fi o revista MOTO.

Spre binele tuturor, îmi rezerv dreptul de a invita pe cine nu o înțelege sau nu o apreciază cum se cuvine

să nu mai cumpere Âşi nici să citească această revistă.

DeÂşi sunt de acord cu ADEVĂRUL exprimat în intervențiile Brigandului, nu sunt de acord cu modul în care a procedat

implicându-mă pe mine Âşi revista "Univers Moto" într-o Âşezătoare câmpenească...

De altfel, începând cu data de 1 august - sau cel mult în două săptămâni - această persoană -

care nu avea atribuțiuni editoriale Âşi nici o legătură cu revista noastră, lucrând la un alt departament - va părăsi compania Motor-Presse România.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Demo,

 

Fii baiat de caracter cum te stie toata lumea si nu-i mai lua apararea redactorului sef. Noi stim ca nu ai nici o legatura cu asta si este de inteles si abordarea ta total subiectiva (doar esti angajat acolo).

Marele motociclist a vrut sa fie jmeker si a reusit doar sa fie un tzaran de 2 lei.

 

Nu l-am cunoscut niciodata personal pe Dan Nastase, il respectam pana am luat revista asta. Din pacate a aratat ca este un mare motociclist si un mic om.

Pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De altfel, începând cu data de 1 august - sau cel mult în două săptămâni - această persoană -

care nu avea atribuțiuni editoriale Âşi nici o legătură cu revista noastră, lucrând la un alt departament - va părăsi compania Motor-Presse România.

210175[/snapback]

 

 

Domnule Nastase, sa inteleg ca Brigandul a publicat gramajoara cu mot din pagina 10 ?

Daca DA, va felicit ca scapati de asemenea specimen.

Daca NU, ma simt dator sa va atentionez ca sunteti off-topic. (da' rrau de tot)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac ambele reviste indiferent de polemici. Iar d-l Nastase e de admirat cum a urcat pe "scara ierarhica" a motociclismului.

Nu sunt avocat. :ok: doar o motociclista care a avut ceva de invatat din paginile revistei si personal de la cel care ajuta la aparitia ei.

Multam pentru excursia de anul trecut, iau mai bine curbele acum :birthday:

Numai bine,

Katy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dvs dle Nastase care acum va exprimati transant cu privire la soarta Brigandului nu stiti sa invatati din greseli. De la inceputul aparitiei UM faceti ce a facut Brigandul acum. Aprecierile cu adresa precisa din super-editorialele dvs , "pui de Crevedia" si altele va apartin.

Asa ca gasiti o alta rezolvare. Incepeti intai cu propria persoana, vedeti cat de mult apreciaza cititorii mahalaua vulgara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre binele tuturor, îmi rezerv dreptul de a invita pe cine nu o înțelege sau nu o apreciază cum se cuvine să nu mai cumpere Âşi nici să citească această revistă.

210175[/snapback]

 

Un dialog matur, onest cu cititorii.

Prezenta unor "complexe de superioritate" este doar aparenta.

Urmeaza faza: sa ne multumiti ca existam si ne si binevoim sa scoatem revista, fraierilor.

 

Domnule Nastase, dumneavoastra chiar va credeti muschetar? Credeam ca e o figura de stil...

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datoria unui ziarist (atunci când vede la piscină în luna iulie pe o căldură de 40 de grade un individ îmbrăcat în pufoaică, cu fular de lână la gât Âşi cu căciulă cu urechi pe cap) este să-i facă o fotografie Âşi să scrie despre asta, indiferent cine este el...

 

Ciudat, :crack: , datoria unui politist englez cand vede un individ imbracat gros in toiu verii este sa-i traga un glont in cap!!!

Ma bucur ca vorbim de ziaristi, aici!

Oricum, ideea era ca, din cate stiu, in numarul viitor al revistei MOTO UNIVERS, veti citi un drept la replica al acuzatului Stanescu.

Tineti aproape!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in numarul viitor al revistei MOTO UNIVERS, veti citi un drept la replica al acuzatului Stanescu.

Tineti aproape!

210990[/snapback]

 

... si tot asa!

Domnilor, daca dumneavoastra aveti impresia ca pe noi, cititorii celor 2 reviste, cei care sacrificam aia 5-7RON din buzunar pentru a le cumpara, ne intereseaza ce aveti dumneavostra de impartit (rica e veche, de aici si violenta inexplicabila a unor atacuri - cauza o stiu doar cei implicati), atunci va inselati ... PROFUND.

Nu e suficienta presa de scandal pe tarabe? chiar nu putem gasi o oaza de liniste in harmalaia de injuraturi ce ne inconjoara? nu putem discuta/citi linistiti despre ferotenii si probleme de siguranta, trebuie sa citim despre ego-urile exacerbate ale unora?

 

OK, drept la replica ... apoi, faceti un armistitiu si abtineti-va de la impunsaturi reciproce, nu mai intindeti pelteaua, devine gretos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu am citit acel comentariu, pana cand nu am vazut topicul! Comentariul mi se pare deplasat, avand in vedere ca editorialul+articolul despre Yamaha Summer Festival 2005 mi-au placut foarte mult, in ele fiind vorba atat despre motociclete cat si despre ceea ce inseamna sa fi motociclist(drumul parcurs pana la Brno pe motoare OFF-TOPIC:Domnule Dan Nastase,imi pare sincer rau ca v-au fost furate bagajele),iar cele zise in text-box-ul de la pagina 10,sunt niste cuvinte un pic rautacioase (ca sa nu zic jignitoare) la adresa unui motociclist.

Editat de Grubb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Grubb !

Dacă cuvintele mele ar fi fost neadevărate Âşi adresate unui motociclist aÂş fi înțeles supărarea voastră.

Din păcate, respectivul patron de revistă doar declară că este pasionat de moto...

De fapt, nu l-a vazut nimeni niciodată ducându-se cu motocicleta la vreo întrunire sau într-o plimbare mai lungă - să zicem - de la BucureÂşti la Cluj...

Domnia sa preferă... conserva.

Multă sănatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Grubb !

Dacă cuvintele mele ar fi fost neadevărate Âşi adresate unui motociclist aÂş fi înțeles supărarea voastră.

Din păcate, respectivul patron de revistă doar declară că este pasionat de moto...

De fapt, nu l-a vazut nimeni niciodată ducându-se cu motocicleta la vreo  întrunire sau  într-o plimbare mai lungă - să zicem - de la BucureÂşti la Cluj...

Domnia sa preferă... conserva.

Multă sănatate !

215649[/snapback]

 

Ok, nu stiam acest detaliu. Oricum pentru mine ramane revista pe care o cumpar numar de numar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

Si la mine la fel....fie el motociclist cu valente de "conservar", el macar nu arunca cu noroi in concurenta

 

De data aceasta, voi ati demonstrat antitalentul romanesc, imi pare foarte rau, dar parerea mea este ca voi sunteti total in off-side acum :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

A arunca cu noroi înseamnă să inventezi lucruri abjecte Âşi să le pui în seama unei persoane inocente. Ori personajul despre care v-am relatat este inocent numai în ceea ce priveÂşte cunoÂştințele moto.

ÂŞi pentru că într-adevăr ne-am tinut de-o parte până acum mă gândesc să inserăm în revista "Univers Moto" o rubrică "Te dau în vileag"...

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca s-a inteles ca Univer Moto este revista pe care o cumpar numar de numar....nu altceva. Domnule Dan Nastase, o rubrica gen "Te dau in vileag" sincer nu cred ca isi are locul in paginile revistei dumnevoastra. Va inteleg ca va deranjeaza o persoana care nu are multe in comun cu motociclismul, insa eu as fi mai incantat sa mariti numarul de pagini nu cu o astfel de rubrica, ci cu povestiri cu diferite trasee,cu rubrici mai utile de genul: ce ar trebui sa am la mine cand plec la drum, ce trebuie verificat, ce merita vazut, trasee pentru enduristi amatori...etc.

Asfalt uscat si dumneavoastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aceasta gasesc a fo definitia la a arunca cu gunoi :crack:

 

Adica eu tot stau si ma intreb, cu ce treaba v-a deranjat reprezentatnul ML?

 

Si ar fi fost frumos, macar etic ca redactia sa fie unita, reactia de al demite pe brigandu nu rezolva nimic, pentru simplul fapt ca nimeni nu cerea razbunare sau o despagubire :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă reprezentantul ML m-ar fi exasperat numai pe mine (cum a mai facut-o de multe ori fară să public nimic) nu ar fi fost mare necaz.

Românii veniți la Brno au fost percepuți în ansamblu, ca o unică delegație.

Atitudinea respectivului nu concorda cu profesionalismul care se aÂştepta de la noi.

La rugamintea majoritătii românilor prezenți acolo am dat " în vileag" (in pag. 10) doar o mică parte dintre "perlele teoretice" Âşi comportamentale ale personajului în cauză... Poate astfel îÂşi va îndrepta greÂşelile... Sper !

 

Brigandul nu lucra la noi în redacție, ci în alt departament.

Nu este de competența mea să discut motivele plecării lui din companie.

 

Să auzim numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Nastase cand vrei sa ajuti un om nu il duci in mijlocul targului si il faci prost. Parca e mai elegant sa-l tragi deoparte si sa-i explici ca a sarit calul si ar fi cazul sa-si revizuiasca atitudinea.

 

Sincer va spun revista dumneavoastra e ok, dar comentariile de acest gen imi par aberante si ma conving sa nu va mai cumpar, iar faptul ca respectivul e mai mult conservar decat motociclist e o jignire adresata tuturor celor care au si masina(cred ca si dumneavoastra aveti?) si sincer nu inteleg ce este asa rau in a fi "conservar" mai exact a avea o masina. Daca faci un drum mai lung pe moto ceva pana la Cluj ai devenit motociclist sau cum?(se da vreo diploma?)

 

Va saluta un conservar cu moto in garaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ktmbull !

În principiu, comentariul tău este de bun simț.

Poți fi pasionat chiar Âşi fără să ai motocicletă... Eu mă refeream la cei care doar mimează pasiunea Âşi văd motociclismul doar ca pe o afacere.

"De fapt, nu l-a văzut nimeni niciodată ducându-se cu motocicleta la vreo întrunire sau într-o plimbare mai lungă - să zicem - de la Bucuresti la Cluj...

Domnia sa preferă... conserva."

Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-i faci mai daca nu pricepe... :D

I se spune sa ne lase cu aprecierile dansului despre reprezentantul si revista ML. Nu ne intelege ca oricum noi ne-am dat seama ca C.Stanescu nu este un motociclist pasionat, si ca pe noi ne intereseaza continutul revistei. Timpul va spune care revista va avea mai mult succes. Sper ca prin articole mai interesante si originale Univers Moto sa primeze pe piata. Deocamdata Univers Moto mi se pare cam fada, este probabil doar impresia mea. Sigur ar putea mai mult. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Asfalt uscat !

215800[/snapback]

 

Observ OFF-TOPIC ca aveti o sensibilitate crescuta catre formulele de salut...in special cele de final.... se stie ca acestea denota indeobste un comportament social, comunicativ....dar daca dumneavoastra credeti ca va vor face sa aveti ultimul cuvant si cel corect...va inselati...saluturile dumneavoastra denota doar aroganta... ar fi mai bine primite ...poate...parerile dumneavostra daca ati renunta la ele....sincer deranjaza si cred ca nu va ajuta in niciun fel, dimpotriva...

 

Sper sa nu va suparati pe mine a fost doar o remarca a cuiva care a studiat temeinic sociologia opiniei publice.... sper sa o luati ca atare si sa nu o priviti ca fiind o "mana de noroi"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...