Sari la conținut

Caut Electrician


Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
Pentru un Suzuky GSX-R K2 - nu imi functioneaza pozitia pe spate. Pe frana stopul se aprinde

daca te-ai uitat la bec si nu e ars scuze, daca nici macar nu ai desfacut stopul sa verifici becul atunci mare e gradina ta doamneeee. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te-ai uitat la bec si nu e ars scuze, daca nici macar nu ai desfacut stopul sa verifici becul atunci mare e gradina ta doamneeee. :crack:

dupa cum s-a exprimat mi-am dat seama ca nici nu stie ca becul de pe spate are doua filamente - unul de pozitie si unul de frana. so, da jos becul si verifica filamentele. trebuie sa fie ambele ok. apoi, daca becul e ok, abia dupa aceea o sa ai nevoie de un electrician. bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum s-a exprimat mi-am dat seama ca nici nu stie ca becul de pe spate are doua filamente - unul de pozitie si unul de frana. so, da jos becul si verifica filamentele. trebuie sa fie ambele ok. apoi, daca becul e ok, abia dupa aceea o sa ai nevoie de un electrician. bafta.

eu as zice sa verifice cablul de la kilometraj pentru ca e posibil sa se fi incurcat dupa cama de la decompresorul automat de pe axa cu came sau dupa supapa a doua de admisie, dar atat de rau incurcat incat e posibil sa se fi innodat si astfel sa nu mai permita curentului sa circule spre cutia de viteze, apoi la pinion, apoi prin lant, apoi prin spite, apoi un mic salt radio de la janta sus pe aripa si apoi in stop si, de aici, prin inductie electromagnetica de inalta frecventa in filamentul becului. ar trebui consulatat un manual de reparatie pentru acest defect

:unsure:

 

ontopic: schimba, baaaaaaaaaa, becul ala nenorocit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...io zic ca electrician pentru semnalizare gasesti mai usor...cei pentru pozitie sunt foarte greu de gasit , si in general au nervii la pamant.

Apropos, nu stii unde as putea gasi un mecanic care se uita putin (putin mai mult) cu ochiul stang mult la stanga (asa ca si cum s-ar uita la slanina cu el , si cu celalat la mamaliga..) ca sa-mi regleze avansul la ciorsul meu, ca tare greu se vede pe sub toate alea ce acopera capacul de la electrica.... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...io zic ca electrician pentru semnalizare gasesti mai usor...cei pentru pozitie sunt foarte greu de gasit , si in general au nervii la pamant.

Apropos, nu stii unde as putea gasi un mecanic care se uita putin (putin mai mult) cu ochiul stang mult la stanga (asa ca si cum s-ar uita la slanina cu el , si cu celalat la mamaliga..) ca sa-mi regleze avansul la ciorsul meu, ca tare greu se vede pe sub toate alea ce acopera capacul de la electrica.... :)

esti sigur ca e de la avans?

ai verificat ventilul de la roata de pe spate? :crack:

verifica intai acolo si apoi sa vorbim despre avans.

sa stii ca daca ventilul ala scapa, de cate ori trece roata cu ventilul prin dreptul furcii, sufla prin capatul ei, curentul ala de aer se duce pe bratul din stanga al acestei furci spate, apoi o ia prin filtrul de aer, apoi in carburator si apoi sare peste bobinele de inductie, pe care le zdrangane din prinderi si tremura si fisele si nu mai da scanteie cum trebuie, ptiu drace, oare de ce nu m-am gandit :)

cred ca si la kumuya e aceeasi problema la kle de zice ca i se opreste pe ploaie, singura diferenta este ca la el acel suflu de la ventil antreneaza, inainte de a intra prin furca, si particule de praf, noroi si picaturi de apa. clar! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru un Suzuky GSX-R K2 - nu imi functioneaza pozitia pe spate. Pe frana stopul se aprinde

as fi putut sa te ajut, ca pe suzuki gsx-r k1 sunt tatic la instalatia electrica, doar sunt profesionist, scrie si in avatar, dar la modelul asta nou, k2 nu ma bag....sorry

@restul...ajutati ba omul, terminati cu stourile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti sigur ca e de la avans?

ai verificat ventilul de la roata de pe spate? :)

verifica intai acolo si apoi sa vorbim despre avans.

sa stii ca daca ventilul ala scapa, de cate ori trece roata cu ventilul prin dreptul furcii, sufla prin capatul ei, curentul ala de aer se duce pe bratul din stanga al acestei furci spate, apoi o ia prin filtrul de aer, apoi in carburator si apoi sare peste bobinele de inductie, pe care le zdrangane din prinderi si tremura si fisele si nu mai da scanteie cum trebuie, ptiu drace, oare de ce nu m-am gandit ;)

cred ca si la kumuya e aceeasi problema la kle de zice ca i se opreste pe ploaie, singura diferenta este ca la el acel suflu de la ventil antreneaza, inainte de a intra prin furca, si particule de praf, noroi si picaturi de apa. clar! :D

pune-i coburi si nu te mai ia vantul la roata din spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[i]era completare la ce ziceai bogdanawo. [/i]

ontopic= scoate becul ca mare mie ca e de ala cu 2 filamente . si unul dintre ele e dusssssssssssssssssss.

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...