Sari la conținut

Accident Usor + Tentativa De Omor !


DaKiLLeR
 Share

Postări Recomandate

mda ... o faza asemanatoare am patit si eu ... locul: Bucuresti, zona: iesire pasaj obor catre iancului ... un bou cu o skoda octavia neagra a iesit din pasaj ... eu mergeam pe deasupra pe banda de langa pasaj ... a iesit si s-a gandit sa schimbe banda ca era tare grabit si ghiciti voi cum a aschimbat-o ... v-ati prins .. a schimbat-o aruncandu-ma pe mine pe banda urmatoare de abia am reusit sa ma redresez (individul a dat binisor in mine) ... ma enervez si claxonez ... incerc sa il fac sa se opreasca ... rahat ... omu a luat-o inainte ... il ajung si il prind tocmai la iancului ... plin de draci pun motorul pe cric (era rosu) si ma duc printre masini si incep sa urlu la el ... dobitocul rade si blocheaza usa (oare de ce, ca am un fizic de maimutza ... de ce dreaq o fi blocat usa) ... de draci i-am futut un pumn in geam (manusi cu intarituri metalice la monturi .. hhahaha) de i s-a crapat ... upsss ... boul nu a ripostat nu a facut nimic ... m-am intors si am plecat linistit ...

acu' astept sa imi vina citatia pt distrugere si vandalism ... ma pipi pe el si pe masina lui

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mda ... o faza asemanatoare am patit si eu ... locul: Bucuresti, zona: iesire pasaj obor catre iancului ... un bou cu o skoda octavia neagra a iesit din pasaj ... eu mergeam pe deasupra pe banda de langa pasaj ... a iesit si s-a gandit sa schimbe banda ca era tare grabit si ghiciti voi cum a aschimbat-o ... v-ati prins .. a schimbat-o aruncandu-ma pe mine pe banda urmatoare de abia am reusit sa ma redresez (individul a dat binisor in mine) ... ma enervez si claxonez ... incerc sa il fac sa se opreasca ... rahat ... omu a luat-o inainte ... il ajung si il prind tocmai la iancului ... plin de draci pun motorul pe cric (era rosu) si ma duc printre masini si incep sa urlu la el ... dobitocul rade si blocheaza usa (oare de ce, ca am un fizic de maimutza ... de ce dreaq o fi blocat usa) ... de draci i-am futut un pumn in geam (manusi cu intarituri metalice la monturi .. hhahaha) de i s-a crapat ... upsss ... boul nu a ripostat nu a facut nimic ... m-am intors si am plecat linistit ...

acu' astept sa imi vina citatia pt distrugere si vandalism ... ma pipi pe el si pe masina lui

numai bine

 

Trebuia sa-i dai una si in parbriz sa-l crapi :jump:

Sa nu mai vada nici pe unde merge apoi ....

Si purtati manusi , sunt bune nu numai pt protectie :P

Cat despre rahatu ala de tentativa de sofer , faceti-l sa plateasca , indiferent cum.....dar sa nu scape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Pai da, normal ca dai ceva bani la avocat (nu cred ca foarte mult), dar il infunzi pe nenorocit.

Nu e chiar asa cu tribunalele, tu ai deja constatarea politiei ca a fost accident si un martor.

Practic tipul poate sa ajunga si la bulau, unde o sa si-o ia zilnic.

Eu zic sa incerci si treaba asta ca doar e un nenorocit de sofer, nu-i nepotul lui gigi becali.

Mai bine decat sa-l scalpam pe dubist si sa scape cu o simpla bataie, strangem niste bani pt. un avocat.

Ce ziceti?

 

Eu dau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Autovehiculul avand numarul de inmatriculare B 47 EXR este inexistent sau nu figureaza in baza de date.

 

 

 

http://cedam.csa-isc.ro/

 

 

am incercat si cu numarul meu de mot si e acelasi rezultat....asa ca nu imi pun baza in link-ul ala

Editat de remijaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La data de 01-07-2008, autovehiculul cu numarul de inmatriculare B-47-EXR este asigurat la:

 

UNITA S.A.

Filiala BUCURESTI

 

Autovehiculul avand numarul de inmatriculare B 47 EXR este inexistent sau nu figureaza in baza de date.

 

 

 

http://cedam.csa-isc.ro/

 

 

am incercat si cu numarul meu de mot si e acelasi rezultat....asa ca nu imi pun baza in link-ul ala

 

fara majuscule fara spatii sau alte caractere

 

Ex: b47exr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum a spus cineva , aici suntem pe forum , unde se vorbeste mult si ... se face putin. Eu nu va zic decat sa nu il lasati sa scape, eu daca as fi fost in situatia voastra ar fi iesit mult mai urat. Un mic pont , daca nu apelati la cai legale, este mult mai bine sa nu fiti de fata cand i se aplica corectia de rigoare si sa fiti intr-un loc public cu multa lume in jur ( sper ca stiti sa cititi printre randuri ) .

Iar la final nu trebuie decat sa ne spuneti si noua daca s-a rezolvat sau nu , nu trebuie sa dati detalii.

 

Bafta si asfalt liber!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce crezi ca politia (parca)tinea partea lui?simplu...pentru ca(mai mult ca sigur... :P ) da ¨¨dreptul¨¨politiei sa inchida ochii cand ia mai multi oameni in masina decat este permis...frate,in asemenea situatii,nu se sta la discutii...se da cu parul(sau cu pumnul..daca te tine)..eu ¨¨am atins ¨¨pe unul pentru mai putin..nu sant impulsiv de felul meu,dar cand in joc este viata mea,atunci...cu astia nu se sta la discutii...este legea junglei...si chiar nu ai nici un martor in microbus care sa fi vazut toata scena?lasa politia sa-si faca somnul,si fa singur dreptate..eu de mult timp nu mai dau doi bani pe politia romana... :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand a tinut politia cu imbecilul?

hai sa vedem ce or sa faca.

si daca politistii din curca moatului cred ca mai sunt pe vremea lui ceasca si pot face ce vor, nu uita ca au si ei superiori.

daca nu i-ati dat omor cand a trebuit, acum e tardiv, ati facut reclamatie la politie, stie cine sunteti.

ar fi cel mai imbecil lucru sa va alegeti voi cu dosare penale si idiotul sa scape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu nu inteleg , de ce sa fie gaborii contra noastra si daca se intampla asa se face o contestatie nu costa mare lucru , eu printr-o simpla contestatie sa anulat o amenda de 200 lei si permisu inapoi (intrasem pe accesul interzis )eu zic sa faci o contestatie la politie prin care spui frumos ca nu s-au luat masurile legale (daca intradevar s-a intamplat cum zici tu )si sa vezi ce frumos se rezolva treaba .si ar fi bun si un telefon cu camera sa incerci sa filmezi daca toto o dau din colt in colt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Articolul 16,aliniat 2 din Constitutia Romaniei:

NIMENI nu e mai presus de lege. :P

ai dreptate...dar cand legea in cele mai multe cazuri da dreptate celui cu bani,atunci ce faci?stai la mana legi?eu sant patit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu nu inteleg , de ce sa fie gaborii contra noastra si daca se intampla asa se face o contestatie nu costa mare lucru , eu printr-o simpla contestatie sa anulat o amenda de 200 lei si permisu inapoi (intrasem pe accesul interzis )eu zic sa faci o contestatie la politie prin care spui frumos ca nu s-au luat masurile legale (daca intradevar s-a intamplat cum zici tu )si sa vezi ce frumos se rezolva treaba .si ar fi bun si un telefon cu camera sa incerci sa filmezi daca toto o dau din colt in colt

 

 

Eu am reusit sa inteleg, intr-un final de ce este contra noastra, pt. ca, asa cum au zis multi aici, politia isi ia "dreptul" de la acestia... si e oarecum normal sa reactioneze asa.

Acum inteleg de ce militianul de la circulatie in momentul in care a intrat in birou nici macar nu mi-a raspuns la salut, nici macar nu s-a prezentat ci, din contra, mai avea putin si ma batea, tipand la mine ca de ce l-am batut p'ala din Maxi-taxi.

Ma rog, pana azi, la ora asta, nu m-a sunat nimeni de la politia Ghimpati.

Momentan sunt in deplasare prin tara si ma intorc vineri, asa ca sambata sau duminica, cel tarziu, o sa merg acolo sa vad ce s-a mai intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata o sa mergem la Ghimpati sa vedem daca soferul s-a prezentat la politie , daca a lasat asigurarea si daca si-a recunoscut fapta. La nr. de tel. de la sediul politiei Ghimpati nu raspunde nimeni de 2 zile. Singura sansa e sa mergem pana acolo . Cand ne intoarcem o sa postam aici ce si cum si in functie de asta ... facem planul pt. duminica.

 

ps.

Se pare ca nu e un forum de gaini ... am primit destule PM-uri de la persoane pe care te poti baza la nevoie si carora vreau sa la multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti sa facem un grup mai mare sau va duceti doar voi doi sa-i intrbati de sanatate pe militieni?

Cu cat mai mare cu atat mai bine ... cine are chef de plimbare e asteptat sambata dimineata la petromul de la iesirea din Buc spre Alexandria . Ora inca n-o stiu pana nu vorbesc cu Dakiller. Daca o sa fim mai multi poate ne-or lua si militienii mai in serios si or sa stie ca nu e gluma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat mai mare cu atat mai bine ... cine are chef de plimbare e asteptat sambata dimineata la petromul de la iesirea din Buc spre Alexandria . Ora inca n-o stiu pana nu vorbesc cu Dakiller. Daca o sa fim mai multi poate ne-or lua si militienii mai in serios si or sa stie ca nu e gluma.

 

Stabiliti ora si locul de plecare ca vin si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ar fi o idee sa bagati si presa in povestea asta ? .. am vazul pe topicul cu accidentul de la baneasa un nr de tel lasat de cameramanul de la prima ..

 

un caz ca asta daca e mediatizat poate schimba multe .. parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ar fi o idee sa bagati si presa in povestea asta ? .. am vazul pe topicul cu accidentul de la baneasa un nr de tel lasat de cameramanul de la prima ..

 

un caz ca asta daca e mediatizat poate schimba multe .. parerea mea

 

:bigstar: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ar fi o idee sa bagati si presa in povestea asta ? .. am vazul pe topicul cu accidentul de la baneasa un nr de tel lasat de cameramanul de la prima ..

 

un caz ca asta daca e mediatizat poate schimba multe .. parerea mea

Stai sa vedem intai daca militienii si-au facut treaba ... daca au trimis adresa la firma de leasing , daca au identificat shoferul , daca individul s-a prezentat in 48h la politie , daca i-au luat asigurarea .... etc. Sunt multi de DACA aici si nu vreau sa cadem in penibil .. poate o sa fim surprinsi cat de bine si-au facut baietii treaba :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa vedem intai daca militienii si-au facut treaba ... daca au trimis adresa la firma de leasing , daca au identificat shoferul , daca individul s-a prezentat in 48h la politie , daca i-au luat asigurarea .... etc. Sunt multi de DACA aici si nu vreau sa cadem in penibil .. poate o sa fim surprinsi cat de bine si-au facut baietii treaba :-)

 

:bigstar:

 

Din cate am vazut eu pana acum in tarisoara asta mirifica .. cazurile in care se implica presa iau de obicei o intorsatura care depinde de felul in care este prezentata povestea .. vezi cazurile binecunoscute de televiziuni care prezinta un accident moto la modul .. teribilist, satanist, drogat care mergea cu 300+ .. a dat peste o baba care vendea de la biserica ...

 

Chiar daca politia si-ar fi facut treaba .. povestea asta tot risca foarte mult sa ramana doar o poveste .. si ar fi tare pacat ca asta intr-adevar a fost tentativa de omor .. si ca el sunt multi altii care daca ar da de o stire de genul asta sigur s-ar gandi de 2 ori inainte de a face ceva similar ..

 

Plus .. ca tot s-a mentionat, de taranii care orice s-ar intampla ar tine cu soferul ca e om de 40 de ani care castiga o paine .. etc .. ce e la stiri e sfant .. o sa se auda .. ai vazut domle ce a facut soferu nostru .. a incercat sa-l omoare pe biatu baiat (iarasi .. in functie de cum e prezentata stirea) .. iar asta va rezolva mai multe probleme decat orice bataie/amenitare/vorbit cu vecinii .. etc .. oamenii nu vor mai avea incredere in sofer/firma, imaginea firmei are de pierdut, soferul e concediat, familia il arata cu degetul, altii isi dau seama ca nu poti chiar sa faci orice si sa scapi basma curata .. etc ..

 

Deci .. oricum ar fi, eu zic sa vorbesti cu omu de la prima, sau poate ai alte cunostinte mai avizate in presa .. si sa te sfatuiesti cu ei ce ar fi de facut sa prezentati povestea asta asa cum a fost, nu neaparat sa loviti in politie .. dar sa se sublinieze faptul ca exista oameni ca astia si cam la ce pericole ne expunem ....

 

parerea mea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit de dimineata cazul, sfatul meu este colegial care puteti ,aduntiva umpleti acea masina cu respectivul sofer la volan si dupa ce iesiti pe un teren viran facetil sa ii para bine pentru ca a mai apucat si el inca o zi dar cu remuscari pentru restul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-au intamplat si mie cazuri asemanatoare: ma depaseste un retardat, astfel incat sa ma arunce-n parapeti...noroc ca tin franele bine si am reusit sa ma feresc...

 

Eu mi-am cumparat de curand un telescopic, fara de care nu plec la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-au intamplat si mie cazuri asemanatoare: ma depaseste un retardat, astfel incat sa ma arunce-n parapeti...noroc ca tin franele bine si am reusit sa ma feresc...

 

Eu mi-am cumparat de curand un telescopic, fara de care nu plec la drum.

Se intampla frecvent ca dobitocii sa nu pastreze distanta laterala pt. ca efectiv creierul lor nu apreciaza corect dar sa te depaseasca pe dreapta ... eu nu am mai auzit. Cu bastonul ala nu prea ai ce face.Daca te vershi din cauza prostului si scapi ... nu cred ca-ti mai arde de bataie :-) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...