Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vazut After Earth.

imagine foarte ok, cateva lipsuri in gandirea scenariului, per total ok.

 

vazut This is the end...

daca lasi deoparte senzatia de voma cauzata de muzici retarde de gen backstreet si gangnam destul de ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazut After Earth.

imagine foarte ok, cateva lipsuri in gandirea scenariului, per total ok.

 

vazut This is the end...

daca lasi deoparte senzatia de voma cauzata de muzici retarde de gen backstreet si gangnam destul de ok.

Prima persoana careia i-a placut After Earth.Eu dupa 3 minute am zis pas.

 

Incercati Disconnect..

post-64618-0-99833800-1379988933_thumb.jpg

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI mie mi s-a parut OKe After Earth... chestia cu SF e doar un gimmick al filmului... este povestea clasica a tinarului invatacel care e pus "through his paces" de master pina isi descopera calitatile... daca are... Bine... in filme nu vezi niciodata ca rolul principal sa fie un neica loseru pina la final. E adevarat ca fi-su lu Will Smith e acu cam patetic ... mai ales la inceput e enervant de babalutza. Poate si regizorul o fi vrut sa fie chiar tontalau initial ca sa faca putin mai mult contrast cu finalul unde nu e superman ci doar un simplu tinar care isi invinge niste frici... sechele.

 

Disconnect nu e rau... se vrea modern... dar nu se poate la un moment dat sa nu ai senzatia ca ai ceva lipicios pe talpile adidasilor... pe alocuri e exagerata drama feisbucului... daca ar fi fost cu ceva gen xhamster si cu femei ar fi fost poate mai credibila :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I Spit on Your Grave (2010): WTF?



The East (2013): prezinta un razboi ecologisti-corporatii putin cunoscut publicului, scenariu decent, actori okish, regie ok.

 

PS: oricum pare de cct dupa nota.

 

In functie de IQ-ul cititorului, la comedii poate fi irelevanta nota IMDb, pentru ca fiecare da dupa cat il duce intelectul. La drame exista nuante de gri, pe cand la comedii e alb-negru, ori IQ-ul tau trece de limita minima necesara intelegerii glumei, si-i dai o nota buna, ori nu trece si pleci plictisit acasa. Sau invers, un IQ peste medie poate fi foarte deranjat de glumele cu fluide sau zgomote corporale, pe cand IQ-ul sub medie le savureaza la orice ora.

 

Exista multe comedii foarte bune cu note proaste, si comedii scarboase cu note bune.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista multe comedii foarte bune cu note proaste, si comedii scarboase cu note bune.

Doamne ..cel mai prost film ever. :nono:

Behind the candelabra..nu am putut sa ma uit, prea mult gay-ism :))

After Earth...prost, foarte prost si previzibil.

Frozen Ground, foarte misto ideea de baza doar ca joaca execrabil Nicholas Cage. Aproape ca f*te filmul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I Spit on Your Grave (2010): WTF?

 

attachicon.gifwtf+did+i+just+watch+_8e158cff7cb56eb5e09d81d7190c286d.jpg

am vazut si eu "filmul" ala...

intradevar "nu ok" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista multe comedii foarte bune cu note proaste, si comedii scarboase cu note bune.

 

 

Hai frate... zau asa... voi nu va dati tuxedo-ul jos cind va uitati la filme? Sint filme proaste... sint filme scirboase... imbecile... pentru retardati... dar frate... nu va mai ascundeti in spatele paravanului asta si dati cu pecetea peste toate ca doar pareti cu tranzit intestinal scazut inchipuindu-va ca aveti "standarde". Las-o in pisisci de incrincenare...

 

"This is the end" este o comedie "facila" dar nu "de nevazut". Poate nu l-as recomanda la cinema pentru ca sigur for fi semintari acolo si hahaitzi... dar acasa "de inchiriat"... e digerabil. Cu conditia sa nu aveti blocaj intestinal cronic. Pentru cine se simte "cu standarde inalte dom'le" da... vedeti ceva mai scortzos.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. nu va mai ascundeti in spatele paravanului asta si dati cu pecetea peste toate ca doar pareti cu tranzit intestinal scazut inchipuindu-va ca aveti "standarde". Las-o in pisisci de incrincenare...

 

Ma, dar e si cu gusturile (desi nu cunosc filmul in discutie).

Exista filme "entertaining" care nu-s inteligente deloc, sint comericiale, si tot ramin suficient de ditrsctive/interesante etc ca sa merite vazute.

Si exista filme proaste pur si simplu. La care simti ca-ti scade Iq-ul cu 5 puncte. De la care simti ca daca vezi 20 de filme d-alea ramii prost pe viata. De obicei astea cu glume "facile", scatologice, injuraturi ca injuratura stirneste risul samd se inscriu acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitia copilului (2013)

 

Oare cand s-or plictisi de facut filme din astea "rupte din realitatea cotidiana" care ne prezinta direct si fara perdea societatea in care traim ... bla blaaaaaa

 

(e un HDrip de pe HBO la magazinele de inchiriat, calitate 8/10)

 

 

filmul este o pierdere de timp ce defineste starea acestui popor, personal mi-a facut scarba.

 

Parerea unui strain :peace:

 

 

How stupid to be to do a movie about your crime and recognize publicly how you bribed police and witnesses to escape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai frate... zau asa... voi nu va dati tuxedo-ul jos cind va uitati la filme? Sint filme proaste... sint filme scirboase... imbecile... pentru retardati... dar frate... nu va mai ascundeti in spatele paravanului asta si dati cu pecetea peste toate ca doar pareti cu tranzit intestinal scazut inchipuindu-va ca aveti "standarde". Las-o in pisisci de incrincenare...

 

"This is the end" este o comedie "facila" dar nu "de nevazut". Poate nu l-as recomanda la cinema pentru ca sigur for fi semintari acolo si hahaitzi... dar acasa "de inchiriat"... e digerabil. Cu conditia sa nu aveti blocaj intestinal cronic. Pentru cine se simte "cu standarde inalte dom'le" da... vedeti ceva mai scortzos.

+1..

 

 

Pariez ca faza cu strivitul oualor in menghina ,apropo' de I Spit..',v-a produs repulsia.. :crack:

Filmele actuale romanesti nici nu merita a fi pescuite daramite sa platesti bilet pt ele..

Notele alea pot induce in eroare.

Cica 'nu-i frumos ce-ti place tie e frumos ce-mi place mie'..

Comedioara aia cu nunta merge de-o dupa amiaza linistita si fara consum major neuronal..

Nu pot aparea capodopere in fiecare luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trailerul ar trebui sa te lamureasca:

 

Trailerul de fapt nu-i rau deloc :). Ma intreb daca nu tot ce e bun din film e concentrat in traler.

Seth Rogen e supraestimat: are niste chestii misto dar cele mai multe filme pe care le-a facut sint slabute.

E facut insa mai mult pentru publicul american. Ideea princpala pare a fi facutul misto - inca de catre niste evrei - de conceptul de apocalipsa care e chestie majora in religia neoproetstantilor si e exploatat viguros de hollywood (de la zombies la virsui, razboie nucleare sam). Si inca citeva glume locale (sinkholes/cinco de mayo nu cred ca are vreo rezonanta in romania de exemplu).

Asta din 2 minute de trailer, dar sigur o sa-l vad :).

Editat de vrajitorul din oz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinister ati vazut?

http://www.imdb.com/title/tt1922777/?ref_=sr_1

 

E un horor destul de reusit desi ideea nu e 100% originala, cred, acum e destuld e la moda faza cu casetele, telefoanele, televizoarele bantuite.

Iar finalul e putin ciudatel. Dar a mers, s-a zbarlit parul pe mine uneori :)



In alta ordine de idei: wow

 

Stranded in the midst of a zombie apocalypse, a man sets in motion an unlikely plan to protect the precious cargo he carries: his infant daughter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vazut

The World's End - 2013

 

cu Simon Pegg si Nick Frost

 

 

Recomandat de vazut fara trailere si fara sa dati click pe linkul de la IMDB :D (io am fost beat cind am dat si nu m-am prins despre ce e vorba asa ca nu am avut parte de nici un spoiler si am ris tare de tot la momentul x :D )

 

 

 

http://www.imdb.com/title/tt1213663/

 

Ce-ai fumat cand ai vazut filmul asta?

 

Tocmai am pierdut 90min.

Mai bine dormeam... sau taiam frunze la caini.. ar fi fost mai interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ai fumat cand ai vazut filmul asta?

 

Tocmai am pierdut 90min.

Mai bine dormeam... sau taiam frunze la caini.. ar fi fost mai interesant.

 

Fratica si tu? :D Mai ramine sa imi zici ca nici tu nu gasesti nimic interesant la filmele lu Tarantino ca sint nerealiste. Chiar n-ai mai vazut pina acum filme cu Simon Pegg si Nick Frost? Cit despre ce am fumat... doar beau si nu mai stiu ce am baut atunci ca sint la regim... nici odata aceasi marca de bere de doua ori consecutiv. E posibil sa fi fost la rind chiar un litru de din aia ceheasca... Staropramaciuci... deci... nici de la bautura nu cred ca e. Faza funny la mine fu ca desi ii vedeam pe amindoi in acelasi timp pe ecran nici o secunda nu mi-a trecut prin cap ca o sa fie un film cu acelasi stil (cuvant urat) de intors situatia drept in cap... iar la faza la care filmul o ia la vala m-am stricat de ris. Stii senzatia aia cind o faza dintr-un film reuseste sa nu fie "spoiled" de anticipare sau de cite un comentator?

 

 

Apropo de filme romanesti... asa va trebuie! Eu dupa revolutie nu am mai vazut decit Senatorul Melcilor... si ala o hahalera de film... dar incet... neducindu-ma la nici un alt film mi-am creat un soi de promisiune mie insumi... niciodata sa nu mai vad o porcarie romaneasca cu pretentii basito-constipate de capodopera ruseasca... Toti cretinii astia de asa zisi regizori si scentaristi romani isi imagineaza ca fac un rahat de Battleship Potemkin sau se cred niste Tarkovski occidentalizati...

 

Mai bine mai uit la cinci filme imbecile nemtesti decit la ceva romanesc "premiat". Sau boliud stuff.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam in urma la filmele lui Christian Bale si am dat peste asta:

http://www.imdb.com/title/tt0433387/?ref_=nm_flmg_act_18

 

E cu doi prieteni care tot isi cauta de lucru dar in fiecare zi ajung sa dea cateva beri pe gat si sa se drogheze, apoi a doua zi se imbraca la costume si iar o iau pe aratura..cu fel de fel de intamplari unele amuzante altele nu. Bale vrea sa intre in LAPD desi e un fost soldat de elita putin cam psihopat iar prietenul lui e trimis de prietena sa-si gaseasca job ca daca nu il paraseste.

L-am vazut aseara si culmea am stat pana la final, ba mi-a si placut.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...