Sari la conținut

La Mizil, prima buseala nasoala


hell biker
 Share

Postări Recomandate

Prima mea intrunire calare pe motor si cu nevasta-mea pasager(amandoi fara pic de experienta)O sa va povestesc cat pot de scurt ce am patimit vineri si sambata:

 

Vineri:-cand sa plecam spre mizil s-a dereglat carburatia(reglat aer-benzina)

-mi s-a ars faza scurta(mers cu faza lunga,frigiderul umplut de carne)

-cum treceam de 70 km?h nu se mai alimenta ca lumea(s-a oprit motoru de trei ori)

-in Mizil imi sare lantul de pe pinion(pus lant la loc)

-am cazut de trei ori(pe panta care duce la Baile Boboci)

 

Sambata:-se rupe cablul de soc(lasat asa)

-nu mai venea benzina(reglat pozitia cuiului din carburator)

-se rupe cablul de acceleratie(inlocuit cu un cablu de ambreiaj)

-pecam spre Mizil sa luam ceva de haleala moment in care PIERD FATZA CA UN IDIOT pe o panta cu pietris si CAD CA O PLESCA SI EU SI PASAGERUL (nu mai stiu cum il cheama;bine ca n-a patit nimic,slava domnului, ca il mai aveam si pe el pe constiinta)

-PAGUBE:-genunchi zgariat+blugi rupti

-cot bulit nasol+geaca jerpelita rau

-bazin facut pilaf(abia ma mai misc si ma doare de ma cac pe mine)

 

-Si ca sa fie totul in regula se arde aprinderea(dat telefon;venit papuc;luat motor, cort, nevasta plus subsemnatul si dusi dracului acasa)

 

 

CAM ATAT!

 

P.S. Trebuie sa le multumesc celor care au fost langa mine cand am avut nevoie: METAL-GHOST, ZIDU, NAEL si mai ales CORINA(nevasta-mea, care saraca de ea a incercat sa ma inteleaga si sa ma ajute cat a putut)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-nnebunesc...

omule, dar stiu ca ai ghinion ,nu gluma. Mai treci pe la biserica, mai da ceva acatiste....

sau vezi de vreun mester sa arunce un ochi la motocicleta, ca nu e de mers asa.

 

Recuperare rapida si tie si "bestiei"...

Editat de skywalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din propria experienta iti pot spune ca vei scapa de toate ghinioanele alea cand vei scapa si de ij, cu sau fara mers la biserica :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea intrunire calare pe motor si cu nevasta-mea pasager(amandoi fara pic de experienta)O sa va povestesc cat pot de scurt ce am patimit vineri si sambata:

 

Vineri:-cand sa plecam spre mizil s-a dereglat carburatia(reglat aer-benzina)

        -mi s-a ars faza scurta(mers cu faza lunga,frigiderul umplut de carne)

        -cum treceam de 70 km?h nu se mai alimenta ca lumea(s-a oprit motoru de trei ori)

        -in Mizil imi sare lantul de pe pinion(pus lant la loc)

        -am cazut de trei ori(pe panta care duce la Baile Boboci)

       

Sambata:-se rupe cablul de soc(lasat asa)

              -nu mai venea benzina(reglat pozitia cuiului din carburator)

              -se rupe cablul de acceleratie(inlocuit cu un cablu de ambreiaj)

              -pecam spre Mizil sa luam ceva de haleala moment in care PIERD FATZA CA UN IDIOT pe o panta cu pietris si CAD CA O PLESCA SI EU SI PASAGERUL (nu mai stiu cum il cheama;bine ca n-a patit nimic,slava domnului, ca il mai aveam si pe el pe constiinta)

              -PAGUBE:-genunchi zgariat+blugi rupti

                            -cot bulit nasol+geaca jerpelita rau

                            -bazin facut pilaf(abia ma mai misc si ma doare de ma cac pe mine)

     

              -Si ca sa fie totul in regula se arde aprinderea(dat telefon;venit papuc;luat motor, cort, nevasta plus subsemnatul si dusi dracului acasa)

            CAM ATAT!

 

      P.S.  Trebuie sa le multumesc celor care au fost langa mine cand am avut nevoie: METAL-GHOST, ZIDU, NAEL si mai ales CORINA(nevasta-mea, care saraca de ea a incercat sa ma inteleaga si sa ma ajute cat a putut)

208509[/snapback]

 

 

:birthday: Bine ai venit in mirajele comunistelor vechi la drum lung :ok:

Lasa ca te obisnuiesti nu-i problema si ai sa iti aduce aminte cu zambetul pe buze de astfel de intamplari.

Ai fost botezat cu pamantu de mai multe ori dar asta e de bine.

Repara motoru si ca orice motociclist pe comunista mai cauta sa ai unu dezmembrat sa il pui rucsac la pasager :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din propria experienta iti pot spune ca vei scapa de toate ghinioanele alea cand vei scapa si de ij, cu sau fara mers la biserica :kick:

 

 

 

 

Cred ca ai mare dreptate.Exact la treaba asta m-am gandit.Motoru' asta a fost cu ghinion din prima secunda cand l-am cumparat. :birthday: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa man, partea cea mai importanta este ca ai intelegerea nevestei...

Si fierul ori se repara, ori... iti iei altul.

Noi sa fim sanatosi!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica!

pasagerul eram eu.

nu am avut absolut nimic de la cazatura pt ca aveam costum de piele cu protectii hard, protectie coloana, manusi, cizme de viteza etc.(ma coceam in costumul ala dar acum imi pare f bine ca l-am luat).

se mai intampla si chestii d'astea...ce sa-i faci. important e sa nu renunti.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea intrunire calare pe motor si cu nevasta-mea pasager(amandoi fara pic de experienta)O sa va povestesc cat pot de scurt ce am patimit vineri si sambata:

 

Vineri:-cand sa plecam spre mizil s-a dereglat carburatia(reglat aer-benzina)

        -mi s-a ars faza scurta(mers cu faza lunga,frigiderul umplut de carne)

        -cum treceam de 70 km?h nu se mai alimenta ca lumea(s-a oprit motoru de trei ori)

        -in Mizil imi sare lantul de pe pinion(pus lant la loc)

        -am cazut de trei ori(pe panta care duce la Baile Boboci)

       

Sambata:-se rupe cablul de soc(lasat asa)

              -nu mai venea benzina(reglat pozitia cuiului din carburator)

              -se rupe cablul de acceleratie(inlocuit cu un cablu de ambreiaj)

              -pecam spre Mizil sa luam ceva de haleala moment in care PIERD FATZA CA UN IDIOT pe o panta cu pietris si CAD CA O PLESCA SI EU SI PASAGERUL (nu mai stiu cum il cheama;bine ca n-a patit nimic,slava domnului, ca il mai aveam si pe el pe constiinta)

              -PAGUBE:-genunchi zgariat+blugi rupti

                            -cot bulit nasol+geaca jerpelita rau

                            -bazin facut pilaf(abia ma mai misc si ma doare de ma cac pe mine)

     

              -Si ca sa fie totul in regula se arde aprinderea(dat telefon;venit papuc;luat motor, cort, nevasta plus subsemnatul si dusi dracului acasa)

            CAM ATAT!

 

      P.S.  Trebuie sa le multumesc celor care au fost langa mine cand am avut nevoie: METAL-GHOST, ZIDU, NAEL si mai ales CORINA(nevasta-mea, care saraca de ea a incercat sa ma inteleaga si sa ma ajute cat a putut)

208509[/snapback]

Toata stima pentru Corina, ca nu ti-a dat in cap cu ce a prins in mana dupa ce ai facut fitele alea de femeie nefututa . Aprinderea ta nu e arsa, in cel mai rau caz e un fir desprins de la ultima cazatura sau bobina sparta tot de acolo(aveam una de minsk la mine, dar daca nu ai vrut nu am ce sa iti fac). La intoarcerea din mizil nu am mai oprit langa tine ca ma gandeam chiar eu sa te bat cu lantzul, chiar daca nu vedeam bine de rau ce imi era. Toate problemele tale puteau fi prevenite sau rezolvete foarte usor.

1- stiai ca sunt cablurile in pioneze, asta e, se schimba, si nu erai singurul cu ele varza.

2- mizerie in rezervor aveam si eu, am patit aceeasi problema la intoarcere si mi-am promis ca o sa spal rezervorul :birthday: la un momendat. ASta e, nu e un capat de tara, oricum pt un ij cu pasager si pilot incepator 70 km/h e suficient

3- ti-am zis sa nu continui cu chopper din asta. un ij modificat la lungimea aia e normal sa aiba ceva probleme cu lantul. In pana mea, a durat 5 minute sa il pui la loc. Mai era pe acolo un enduroi la care ii sarea lantul peste 70 la ora

 

 

Calmeaza-te sau vinde naibii motorul si nu iti mai lua altul, ca nu e de tine viata asta daca o sa gandesti asa in continuare. Cand prietenii se ofera sa te ajute, macar lasa-i. Cand niste straini se ofera sa te ajute, trateaza-i cu respect indiferent cine sunt ei (din intamplare nenea ala mai batran era din silverpistons, a oprit sa dea o mana de ajutor desi eram destui acolo si tu ai reusit prin atitudinea ta sa ii faci o impresie proasta, ce kilu' meu, cum nu merge ceva repede mana pe telefon sa vina masina, in loc sa iei surubelnita. Nu mai ai 10 ani sa te dai cu kuru de pamant ca nu merge motoreta sau ca ai cazut in niste locuri in care au cazut si oameni de 10.000 ori mai bazati decat tine).

Ai uitat o regula importanta: plecam impreuna, ajungem impreuna acasa, nu ramane nimeni pe drum.

 

insanatosire grabnica!

pasagerul eram eu.

nu am avut absolut nimic de la cazatura pt ca aveam costum de piele cu protectii hard, protectie coloana, manusi, cizme de viteza etc.(ma coceam in costumul ala dar acum imi pare f bine ca l-am luat).

se mai intampla si chestii d'astea...ce sa-i faci. important e sa nu renunti.

Bafta!

208576[/snapback]

 

Mihai, crezi ca degeaba am insistat sa mearga corina (doar casca si geaca, experienta zero) la mine in spate si tu (protectii full, de la manusi la cizme ) sa mergi cu george?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zidule mi-am mai cerut scuze de zece mii de ori pentru situatia pe care am creat-o dar stii bine ca sunt coleric la faze d-astea si ma iau nervii rau de tot cand nu-mi iese ceva.

 

Daca nu injur de toti dumnezeii si toti dracii macar zece minute nu ma pot calma.Ma cunosc foarte bine.

 

La partea cu respectul ai stricat-o:N-AM ARATAT NICIODATA LIPSA DE RESPECT, DIN CONTRA. Poate a inteles lumea altceva din cauza nervilor mei.

 

De venit inapoi impreuna era imposibil, de-abia ma mai tin pe picioare si nu puteam sa risc viata Corinei la intoarcere.

 

La partea cu motorul ai dreptate:cred ca e prea greu si prea lung pentru un incepator ca mine si stii foarte bine ca eu sunt adeptul motocicletelor cross.Eu mi-am dat seama mai demult ca n-o pot tine in frau cum trebuie.

 

Dar de motociclism NU MA LAS NICIODATA.NICIODATA!!!

 

Sa ne vedem sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea intrunire calare pe motor si cu nevasta-mea pasager(amandoi fara pic de experienta)O sa va povestesc cat pot de scurt ce am patimit vineri si sambata:

 

Vineri:-cand sa plecam spre mizil s-a dereglat carburatia(reglat aer-benzina)

         -mi s-a ars faza scurta(mers cu faza lunga,frigiderul umplut de carne)

         -cum treceam de 70 km?h nu se mai alimenta ca lumea(s-a oprit motoru de trei ori)

         -in Mizil imi sare lantul de pe pinion(pus lant la loc)

         -am cazut de trei ori(pe panta care duce la Baile Boboci)

        

Sambata:-se rupe cablul de soc(lasat asa)

              -nu mai venea benzina(reglat pozitia cuiului din carburator)

              -se rupe cablul de acceleratie(inlocuit cu un cablu de ambreiaj)

              -pecam spre Mizil sa luam ceva de haleala moment in care PIERD FATZA CA UN IDIOT pe o panta cu pietris si CAD CA O PLESCA SI EU SI PASAGERUL (nu mai stiu cum il cheama;bine ca n-a patit nimic,slava domnului, ca il mai aveam si pe el pe constiinta)

              -PAGUBE:-genunchi zgariat+blugi rupti

                            -cot bulit nasol+geaca jerpelita rau

                            -bazin facut pilaf(abia ma mai misc si ma doare de ma cac pe mine)

      

              -Si ca sa fie totul in regula se arde aprinderea(dat telefon;venit papuc;luat motor, cort, nevasta plus subsemnatul si dusi dracului acasa)

             CAM ATAT!

 

      P.S.  Trebuie sa le multumesc celor care au fost langa mine cand am avut nevoie: METAL-GHOST, ZIDU, NAEL si mai ales CORINA(nevasta-mea, care saraca de ea a incercat sa ma inteleaga si sa ma ajute cat a putut)

208509[/snapback]

 

Mai da shi tu de pomana la oamenii amaratzi cate ceva ca asta nu-i ghinion, o fi un semn ceva. :birthday:

In rest insanatoshire rapida-tzi doresc.

Editat de romeo s.katana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu injur de toti dumnezeii si toti dracii macar zece minute nu ma pot calma.Ma cunosc foarte bine.

 

La partea cu respectul ai stricat-o:N-AM ARATAT NICIODATA LIPSA DE RESPECT, DIN CONTRA. Poate a inteles lumea altceva din cauza nervilor mei.

 

La partea cu motorul ai dreptate:cred ca e prea greu si prea lung pentru un incepator ca mine si stii foarte bine ca eu sunt adeptul motocicletelor cross.Eu mi-am dat seama mai demult ca n-o pot tine in frau cum trebuie.

 

Dar de motociclism NU MA LAS NICIODATA.NICIODATA!!!

 

Sa ne vedem sanatosi.

208657[/snapback]

Treaba cu injuratul o facem toti, nu e problema

Daca iti place crossu si te rup 3 cazaturi lejere (doar blugii rupti si niste zgarieturi superficiale)........

DACA ESTI HOTARAT SA CONTINUI da un tzar sa o punem pe picioare, dar imi rezerv dreptl sa te bat cu tzeava cand te vad ca urli la pasager sa te ajute sa scoti casca ca ti-a cazut motoreta sau alte goange din astea.

p.s. toti le-au culcat pe poteca aia, tu credeai ca scapi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu!!  :ok:

[deshi eram cat p'aci, shi mai eram shi cu nevasta'mea in spate..  :birthday: ]

209019[/snapback]

acu sincer sa fiu nici eu nu am culcat-o, dar hai sa incurajam omul. :kick:

tu ai urcat spre stana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator deea

In primul rand, va salut pe toti!

Sa ma prezint, sunt prietena lui Metalghost!

Acum sa trec la subiect: George, dupa cum ti-am mai spus, noi toti te-am inteles si te-am sustinut in momentul in care motorul tau a avut probleme, in momentul in care ai cazut, dar tu, desi poate ca nu ai realizat, ai reactionat aiurea in raport cu oamenii care au vrut sa te ajute. Privind putin din afara, aveai senzatia ca singurii care chiar vroiau ca motorul tau sa mearga erau ceilalti, iar tu te-ai comportat de parca "ce va bagati voi daca eu vreau sa ma ____ pe el de motor?" Lucrul asta i-a socat pe toti... inclusiv pe domnul acela, care a zis ca este presedintele de la silver pistons, si care, dupa ce tu ai reactionat asa cum ai facut-o, a spus ca ii pare rau ca a oprit, pentru ca nu meriti. Chestia asta sper sa iti dea de gandit si sa iti schimbi comportamentul fata de cei care s-au comportat cu motorul tau ca si cum ar fi fost al lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Deea - Cred ca n-ai inteles fix nimic din ceea ce am vorbit IN PARTICULAR.Dar vreau sa te mai intreb ceva:

 

DACA AI FI PATIT LA FEL CA MINE CE AI FI FACUT?

 

AI FI DANSAT INTR-UN PICIOR DE FERICIRE CA TI S-A STRICAT MOTORUL DE ZECE MII DE ORI SI TI-AI SPART COTUL SI BAZINUL?

 

TU CREZI CA AI FI FOST CAT SE POATE DE CALMA? MA INDOIESC.

 

TOTUSI AR TREBUI CA LUMEA(in general) SA-SI VADA PROPRIILE DEFECTE SI PE URMA SA SE APUCE SA BATA TOBA PE FORUM DESPRE DEFECTELE, CARACTERUL SI ATITUDINEA ALTORA.

 

Si inca o chestie:eu cred ca asta era o treaba de vorbit fix IN PARTICULAR.Nu crezi?

 

Chiar tre' sa stie tot forumul ca am aveam io nervi si ca injuram ca la usa cortului? In definitiv injuram prostia din capul meu si motorul care m-a adus la exasperare.Nu inteleg ce-i asa de grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai toata vina o ai tu,ai plecat la drum lung cu motorul ne pus la punct,si eu am probleme la aprindere dar de accea nu ma aventurez mai departe de 10 km de casa,(o sa-l fac maine dar fac rodajul de aceea mai circul cu el),pei daca ramai pe undeva si incepi sa zbieri la primul om care opreste langa tine ii clar ca o sa ramai acolo mult si bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai toata vina o ai tu,ai plecat la drum lung cu motorul ne pus la punct,si eu am probleme la aprindere dar de accea nu ma aventurez mai departe de 10 km de casa,(o sa-l fac maine dar fac rodajul de aceea mai circul cu el),pei daca ramai pe undeva si incepi sa zbieri la primul om care opreste langa tine ii clar ca o sa ramai acolo mult si bine

 

 

 

 

Asta este exact treaba care n-am vrut sa se intample.

 

Nu vreau sa pozez in victima.Niciodata.

 

Imi dau seama singur ca am gresit.

 

Numai ca eu stiu foarte bine ce spun si ce fac.

 

Un singur lucru m-a deranjat:nimeni nu si-a dat seama ca eram foarte rau lovit.Am mai spus odata:ce vroiati, sa sar intr-un picior de fericire?

 

CU ACEST TOPIC NU AM VRUT SA ARAT DECAT CEEA CE NU TREBUIE FACUT NICIODATA.REPET:NU VREAU SA POZEZ IN VICTIMA.

 

ROG ADMINII SA STEARGA DEFINITIV ACEST TOPIC.

 

MAI E UN PIC SI MA IA LUMEA LA BATAIE FRATE!!!!!!!!!!

 

"TE DOARE" MINTEA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...