Sari la conținut

capsule aer comprimat


Toni
 Share

Postări Recomandate

alea cu bioxid le gasesti la magazinele de articole sportive

Eu zic ca e mai sanatoasa o pompa din aia miniaturala de la first bike, e cat un deodorant mai mic si are furtun pt valvade masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompa din cate stiu eu nu merge pe roti tubeless :birthday:

209228[/snapback]

pai cum sa nu mearga drace pe roti tubeless. Ce, aia nu baga aer?.

La tubeless problema e alta - daca s-a dezlipit cauciucul nu prea il mai umfli.

eu zic ca e mai sigura pompa, ca la capsula daca ratezi manevra se duce tot aerul si ramai pe craca

 

Aaa, si sa nu uit, o pompa din aia mica era putin peste 100k (de cand zic ca imi iau, dar probabil o sa o fac dupa ce o sa raman pe drum calumea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba baga, dar tu cu pompa n-o sa reusesti sa umfli cu puterea canistrei de aer comprimat, sau a compresorului electric. Asta am auzit de la altii, nu fac decat sa perpetuez legenda :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba baga, dar tu cu pompa n-o sa reusesti sa umfli cu puterea canistrei de aer comprimat, sau a compresorului electric. Asta am auzit de la altii, nu fac decat sa perpetuez legenda :birthday:

209542[/snapback]

Nu o sa umfli la fel de repede sau de usor, dar o sa umfli gratuit.

In roata ai nevoie de 2,2 - 2,3 atmosfere iar la cross si enduroaie chiar mai putin, ceea ce poti obtine lejer cu o pompa, fie ea chiar si de mici dimensiuni

Canistrele de aer si compresoarele portabile sunt pentru puturosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as alege pompa sau compresorul portabil (inclin mai mult spre el). Le cumperi o data si le ai, pe cand capsulele se golesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pompa sau compresorul ocupa spatiu foarte mult pentru posibilitatile unei motociclete.

nu e vorba de comoditate sau lene ci de spatiu. cu doua capsule umfli o roata de spate foarte bine si foarte rapid si ocupa spatiu aproximativ cat doua brichete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bun si sprey-ul ca te scoate din necaz dar nu te scuteste de o vizita pe la o vulcanizare unde trebuie sa dai anvelopa jos de pe roata.

eu am un kit de bagat dopuri cu cap (au forma unui nit) in gaura si e foarte ingenios pentru ca dopul se baga dinspre exterior dar capul dopului ajunge in interior, practic anvelopa nici nu mai trebuie vulcanizata ulterior. Problema e ca imi trebuie o sursa de aer comprimat pentru umflat anvelopa dupa introducerea dopurilor si cea mai rapida, simpla si care nu ocupa spatiu, e capsula cu aer comprimat.

 

XXL@ vad ca ai locatia in Bologna, pe acolo prin Italia nu se gasesc astfel de capsule?

eu am camioane care ajung frecvent in zona aia si ar putea un sofer sa-mi cumpere daca as sti locul unde se gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...