Sari la conținut

Accident Dorobanti


renegatu'wannabe
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@ ionut73: e virago, "mah"!... Adica sunt deja (de)cazuta, nu? :crack:

 

@ andreicristian: tocmai ce ziceam: e alegerea fiecaruia! Eu una o sa dau sfaturi despre echipament numai incepatorilor. Ceilalti, vad ei... sau nu!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a vrut sa spuna ca ai fundul atat de aproape de sol (fara vreo aluzie idioata), incat e ca si cum ai sta pe un scaunel de dat la peshte, adica poti sa cazi teoretic doar daca esti tare dezechlibrata pe o parte, dar tare, repet:) Cam cum sunt vanturile alea pe soseaua Buzau-Focsani :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a vrut sa spuna ca ai fundul atat de aproape de sol (fara vreo aluzie idioata), incat e ca si cum ai sta pe un scaunel de dat la peshte, adica poti sa cazi teoretic doar daca esti tare dezechlibrata pe o parte, dar tare, repet:) Cam cum sunt vanturile alea pe soseaua Buzau-Focsani :crack:

211867[/snapback]

 

merci de traducere man :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no problem:) Repet, a nu se interpreta tendentios. Nu de alta, dar am avut shi eu chooper si stiu ce-i aia:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pai s-a deviat de la al doilea post. Ce poti discuta despre un oarcare ducati pe care nimeni nu-l cunoaste. Macar asa discutam despre echipament in oras si tragem niste invataminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, darparca avea unchiu' Fester un post de genul asta - cu niste poze tare explicite, si parca a fost mare tevatura cum ca ar fi prea dure, etc, etc. In fine, teoretic subiectul e bun de dezbatut la orice forum. Dar tendinta generala e sa se ajunga la "Chestii distractive" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa cu baiatul dar este alegerea fiecaruia echipamentul..............din punct meu de vedere iti este aproape imposibil sa mergi la 40 de grade imbracat in piele si cu cizme in picioare..........prefer o tinuta lejera si o atentie sporita in trafic concomitent cu o viteza redusa

 

ps. la casca si manusi nu renunt orice ar fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum vorbind serios, cred ca daca ar fi un poll pe bune despre echipamentul de orash, pe caldura, cam ca acum, am asa un feeling ca cei cu echipament full ar fi intr-o minoritate crunta. Ca mai sunt si unii care scriu ca poarta full si dau sfaturi pertinente, dar cand ies de la PC iau shlapu' si bermuda si o taye la plimbare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma pot abtine sa nu constat ce misto s-a deviat de la subiectul postului

 

recunosc, e si vina mea ca am ajuns off topic ... dar am o problema de concentrare care ma tine de vreo 2 zile ... sper sa scap.

 

on topic: sunt sigur ca e bine si ca nu si-a stricat bermudele :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ajungem un fel de Cosmopolitan, cu noi trenduri in culorile de pantaloni si modele de geci:) Ca e si asta un aspect: cati si-au luat super-echipamente recunoscute pentru calitatea si gradul de protectie? Cred ca 10% e mult spus. Ca daca as avea un ZZR verde brotacel si as avea de ales intre o super-geaca rosie si una mai slabuta, dar verde brotacel, ghici ce as alege... moda asta e lucrul draq. Puneti o fata motociclista sa mearga pe motor gri, sa zicem, cu pantaloni roz de super-firma si o super-geaca prazulie sa zicem, tot asa, de super-firma. Cred ca ne-am lua cashti in cap pana ne-am scleroza... caci desi echipamentul si motorul sunt de super-claitate si esti , hm, aproximativ invincibil in caz de alea-alea, totusi, ale draq culori nu dau bine! Ce ne facem! Nici la barbati nu cred ca e departe de adevar, on the other hand....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai s-a deviat de la al doilea post. Ce poti discuta despre un oarcare ducati pe care nimeni nu-l cunoaste. Macar asa discutam despre echipament in oras si tragem niste invataminte.

211893[/snapback]

 

Mda, este vina mea ca s-a deviat. Trebuia sa scriu in post doar "bine ca nu a patit nimic".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e bre nici-o vina nicaieri:) E un bun prilej de a ne da cu parerea, that's all :crack: Ce misto, vad ca numarul cititorilor acestui post creste exponential :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar o dati de garduri pe o tema serioasa. Daca nu va plac combinatiile ciudate de culori, faceti ca mine: va luati moto in culorile gecii preferate :crack: :crack:

 

 

Lasand gluma la o parte, nu ma despart niciodata de geaca,casca si manusi...acum in 5 minute plec si afara sunt 40 de grade. Pun geaca pe mine si transpir sanatos, prefer sa transpir zilnic un an decat sa supurez sange o luna. Acasa am apa calda si sapun :crack:

 

 

Fiecare cu alegrea lui, mie nu mi-e cald cu propria piele acolo unde a crescut ea in mod natural :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andreicristian:mare dreptate ai,o sa-mi fac un cont pe neasemuitul eva.ro,ca sa cer neshte detalii despre niscaiva boarfe de purtat pe 2 roti...accesorii,cercelusi in buric-ele degetelor,etc.

Si chiar,baiatul cu ducati gri...ce culoare avea la bermude si tricou? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare PUR teoretica: ca mama draq faci cand trebuie sa ajungi la o gagica cu intentii potential romantice, in miezul zilei, pe motor, si la aia e revizie la apa? A? Iei geaca... iei protectia... sau iei bermuda... iei slapu... ? Ma rog, persoanele cu apucaturi kinky sunt exceptate de la poll :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

specificatii ajutatoare: tu stai la mama draq distantza de gagica; aia vrea exact atunci si nu mai pe seara sau mai pe dimineatza; tu vrei la fel de tare sau nu vrei sa ratezi ocazia, daca e prima tura :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

specificatii ajutatoare: tu stai la mama draq distantza de gagica; aia vrea exact atunci si nu mai pe seara sau mai pe dimineatza; tu vrei la fel de tare sau nu vrei sa ratezi ocazia, daca e prima tura :crack:

211949[/snapback]

 

Lasi protectiile, iei casca,manusile si prezervative multe.. :crack:

 

Oricum io nu faaaac asaaaa! SUNT INSURAT mey! :crack: :crack:

Editat de DDU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bleah, prezervative... hai sa presupunem ca tipa e cu pastile, ca asa e frumos:) Sa luam un caz ideal, dracului :crack:

 

@DDU: apropos de insuratoare... am specificat ca acest caz e pur ipotetic:) Deci, tot ipotetic, nu-ti vei lua gentzi in cap de la sotzie:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...