Sari la conținut

Podul Colentina


invictus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BAI cacao DE CATE ORI AI FACUT TU CEEA CE ZICI AICI???? MERGAND SI PE BANDA 1????

 

hai besiktas de aici ... ceea ce a zis darkore se intampla in viata de zi cu zi ... cu ce il ajuta pe motociclist daca legal are dreptate ? stii vorba aia " de ce sa ma scarpin daca nu ma mananca "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe banda unu (urma sa fac dreapta imediat dupa pod), pe banda doi un pic in fata merga o duba, si inaintea ei o dacie break. pur si simplu nu am vazut ca se opresc masinile din cauza dubei. am apucat sa franez din dreptul ultimei masini inainte de logan, cand am vazut ca se baga.

 

puteam sa jur ca ai avut o duba langa tine,nu stiu de ce,poate din cauza ca si eu sunt patit cu dubele,habar n-ai ce-i dupa ele. bine ca esti ok.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ghinion asta e ,in alta ordine de idei darkore a avut totala dreptate cand a zis ca dak ceilalti participanti la trafic care merg paralel cu tine se opresc pt un motiv pe care u nu il vezi, e bine sa opresti si u pt ca de cele mai multe ori ,se baga vreo conserva sau trece vreun pieton,insa e scuzabil ,nu avea viteza e de laudat ,si-a salvat viata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai scapat. chiar ma bucur ca ai scris TU AICI PE POST. sa speram ca iti recuperezi si ceva banisori de pe urma asta ca motorul treb sa fie ceva julit pe la el si chiar daca ai glezna umflata nu cred ca te simti in largul tau cand nu poti sa calci pe picior si mai ai si de alergat prin oras=servici si toate celelalte. bine ca nu aveai viteza. bag mana in foc ca daca in locul tau era vreun pusti cordit pe scuter ce sta pe acolo prin rascoala,radovanu, era in coma acum. bafta la recuperari. e posibil sa ne stim daca stai pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce pledoarie "Soferul se scuza ca a fost lasat sa intre de catre ceilalti participanti la trafic". poate l-au iertat si politistii si au dat vina pe motociclist ca nu l-a lasat sa intoarca conserva. :baldy: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine uraste LOGANISTII mana sus ... sau mai bine spus WORD UP !!!!! :P

:lol:

Felicitari, tocmai ai facut exact acelasi fel de generalizare pe care il fac soferii despre noi. Si nu ti-a luat decat doua post-uri, asta poate fi un nou record. Te face asta mai buna decat ei? Socant, nu :kiss: De curiozitate, ai stat macar sa te gandesti cam cati de pe forum-ul asta au si ei Logan inainte de a-ti striga furia din tastatura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut o generalizare pentru ca majoritatea idiotilor pe care ii injur in trafic sunt oameni cu logan.... asta ar fii o chestie ... a 2a chestie ar fii k eu sunt cu B-ul nu cu A -ul ( inca) si petrec in trafic in fiecare zii in jur de 2-4 ore...... nu zic k toti loganistii sunt praf la condus .... doar majoritatea....

eu ce sa mai zic k sunt fata la un spark galben.... si sunt injurata fara motiv sau pe motiv k sunt fata ... all day everyday ..... si pot spune k nu conduc ca o cizma ....

 

nu sunt furioasa pe ei ... nu in mod special ..... dar uita-te si tu si vezi cam cate acc sunt cu si din cauza loganurilor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut o generalizare pentru ca majoritatea idiotilor pe care ii injur in trafic sunt oameni cu logan.... asta ar fii o chestie ... a 2a chestie ar fii k eu sunt cu B-ul nu cu A -ul ( inca) si petrec in trafic in fiecare zii in jur de 2-4 ore...... nu zic k toti loganistii sunt praf la condus .... doar majoritatea....

eu ce sa mai zic k sunt fata la un spark galben.... si sunt injurata fara motiv sau pe motiv k sunt fata ... all day everyday ..... si pot spune k nu conduc ca o cizma ....

 

nu sunt furioasa pe ei ... nu in mod special ..... dar uita-te si tu si vezi cam cate acc sunt cu si din cauza loganurilor....

Cauta prin forum, si o sa vezi ca sunt foarte multe accidente intre motociclete si Peugeot-uri. Unii chiar au ajuns sa spuna ca Peugeot-ul e o masina blestemata pentru motociclisti (aberant, evident). Ce facem, ii uram si pe astia? Si daca da, ii uram intr-o categorie separata, sau facem un combo special "logan+peugeot"? Nu mai generalizati atat, tu-i mama ei de treaba ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahhh si asa k o completare.... si eu injur femeile la volan ... pe alea care nu au nici o treaba cu condusul si sunt muuuuul prea ocupate de cu totul altceva decat condusul....

k sa fac un rezumat ... am o problema cu soferii prosti .... indiferent de masini sau sex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut o generalizare pentru ca majoritatea idiotilor pe care ii injur in trafic sunt oameni cu logan.... asta ar fii o chestie ... a 2a chestie ar fii k eu sunt cu B-ul nu cu A -ul ( inca) si petrec in trafic in fiecare zii in jur de 2-4 ore...... nu zic k toti loganistii sunt praf la condus .... doar majoritatea....

eu ce sa mai zic k sunt fata la un spark galben.... si sunt injurata fara motiv sau pe motiv k sunt fata ... all day everyday ..... si pot spune k nu conduc ca o cizma ....

 

nu sunt furioasa pe ei ... nu in mod special ..... dar uita-te si tu si vezi cam cate acc sunt cu si din cauza loganurilor....

 

 

Hai ca asta e cea mai tare faza pe care am auzit-o vreodata =))))))))))PT CULTURA TA GENERALA EXISTA OAMENI CU LOGAN SI MOTOCICLETA!!!!!!!.

 

:kiss: :lol: :P :cheers: :lol: :box: :D

 

CAP DE MELC CE ESTI=)))

 

frate aici sunt numai zei si zeite ,ce sa mai ISUS a venit pe pamant si sa bagat in voi=)))) te doare mintea .luati-va de urechi si pupati-va faceti afise cu poza vostra soferi perfecti ,oameni fara greseli ce sunteti

Editat de Kawa82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce caterinca o ajuns topicu asta :lol:

 

PS: io as fi cel mai praf sofer...d-aia nu dau de B... :cheers: ar avea Delia pe cine injura :kiss:

 

CAP DE MELC CE ESTI=)))

e fata baaaaa, nu melc :P

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce caterinca o ajuns topicu asta :lol:

 

PS: io as fi cel mai praf sofer...d-aia nu dau de B... :cheers: ar avea Delia pe cine injura :kiss:

 

 

e fata baaaaa, nu melc :P

 

 

nu e ma fata e PERFECTA...ARE SPARK...pai astia cu spark sunt ZEI

 

* topicul asta a ajuns demult de **** cand intra toate maimutele ca asta....

Editat de Kawa82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* topicul asta a ajuns demult de **** cand intra toate maimutele ca asta....

e, hai sa fim totusi gentlemani si sa vb frumos :kiss: nu e bine sa jignesti o fata pe care nu o cunosti

 

PS: forumu e o caterinca totala, asa ca....let's roll :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e, hai sa fim totusi gentlemani si sa vb frumos :kiss: nu e bine sa jignesti o fata pe care nu o cunosti

 

PS: forumu e o caterinca totala, asa ca....let's roll :lol:

 

dar ea de ce jigneste LOGANISTI???????????? :P :cheers: :lol:

Editat de Kawa82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Cauta prin forum, si o sa vezi ca sunt foarte multe accidente intre motociclete si Peugeot-uri. Unii chiar au ajuns sa spuna ca Peugeot-ul e o masina blestemata pentru motociclisti (aberant, evident). Ce facem, ii uram si pe astia? Si daca da, ii uram intr-o categorie separata, sau facem un combo special "logan+peugeot"? Nu mai generalizati atat, tu-i mama ei de treaba ...

 

Te contrazic in mod categoric, majoritatea celor care au Logan si Peugeot sunt o anumita categorie "sociala" ce nu prea le au cu volanul, constatare facuta de mine personal, eu am si A si B si conduc si auto si moto in egala masura in rahatu' asta de Bucuresti.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazic in mod categoric, majoritatea celor care au Logan si Peugeot sunt o anumita categorie "sociala" ce nu prea le au cu volanul, constatare facuta de mine personal, eu am si A si B si conduc si auto si moto in egala masura in rahatu' asta de Bucuresti.

 

??????????????

 

Eu prefer sa ma feresc mai mult de femeile cu jeep, x5, freelander, care cred ca prin m**e au castigat nu numai masina ci si strada pe care se deplaseaza. Asta-i categoria sociala care-mi da fiori nu posesorii de Logan sau Peugeot, care, fiind mai multi, e posibil sa fie reprezentati mai bine si la categoria"boi"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazic in mod categoric, majoritatea celor care au Logan si Peugeot sunt o anumita categorie "sociala" ce nu prea le au cu volanul, constatare facuta de mine personal, eu am si A si B si conduc si auto si moto in egala masura in rahatu' asta de Bucuresti.

 

 

ce parere ai de aia care au un Logan un Peugeot conduc un CBR de 600 si un Q7 asta tre sa fie teroare pe sosea este???mai noi un om e catalogat ca sofer in functie de ce sigla are masina.

 

va mai vaitati ca se arunca cu pietre in motociclisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca incet va demonstrati singuri ca "toate generalizarile sunt false" :kiss: (da, stiu ca asta e ironic). Eu am renuntat la sportu asta. Mi s-a intamplat inclusiv sa fiu pe motor si sa-mi faca loc la semafor ditamai animalu de mertzan din 900 toamna din care se auzeau manele de-mi vibra cadru'. Si asta fara sa fac nici o figura. Nu tu accelerare in gol, claxon, flash-uri, nimic ... m-am oprit in spatele lui si omul s-a dat la o parte. Evident, i-am multumit dupa ce am trecut. Dar cry are dreptate, multi oameni au logan/peugeot, deci automat multi din ei sunt niste vite in trafic, chiar daca procentual numarul lor este probabil egal cu cel al celor ce conduc alte categorii de masini. Asa ca asta nu inseamna ca generalizarea isi are vreun rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca incet va demonstrati singuri ca "toate generalizarile sunt false" :kiss: (da, stiu ca asta e ironic). Eu am renuntat la sportu asta. Mi s-a intamplat inclusiv sa fiu pe motor si sa-mi faca loc la semafor ditamai animalu de mertzan din 900 toamna din care se auzeau manele de-mi vibra cadru'. Si asta fara sa fac nici o figura. Nu tu accelerare in gol, claxon, flash-uri, nimic ... m-am oprit in spatele lui si omul s-a dat la o parte. Evident, i-am multumit dupa ce am trecut. Dar cry are dreptate, multi oameni au logan/peugeot, deci automat multi din ei sunt niste vite in trafic, chiar daca procentual numarul lor este probabil egal cu cel al celor ce conduc alte categorii de masini. Asa ca asta nu inseamna ca generalizarea isi are vreun rost.

 

 

CORECT

 

e normal sa zici ca aia cu caruta,aia cu masina.IDEEA E CA AIA IN GENERAL NU EXISTA....TOTI GRESIM cu sau fara voia noastra ca de aia suntem oameni ..............la volan sau nu ai facut o gresala .in trafic facem gafe ,in viata facem gafe...daca e unu care nu a gresit niciodata il rog sa se prezinte,daca s-a inventat soferul si omul perfect RESPECTELE MELE si ale tuturora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
??????????????

 

Eu prefer sa ma feresc mai mult de femeile cu jeep, x5, freelander, care cred ca prin m**e au castigat nu numai masina ci si strada pe care se deplaseaza. Asta-i categoria sociala care-mi da fiori nu posesorii de Logan sau Peugeot, care, fiind mai multi, e posibil sa fie reprezentati mai bine si la categoria"boi"

 

DE ACORD.

 

 

ce parere ai de aia care au un Logan un Peugeot conduc un CBR de 600 si un Q7 asta tre sa fie teroare pe sosea este???mai noi un om e catalogat ca sofer in functie de ce sigla are masina.

 

va mai vaitati ca se arunca cu pietre in motociclisti

 

Dar ce zici de majoritatea soferilor cu Logan sau Peugeot care nu sunt in stare sa vireze la stanga sau dreapta adica sa faca o curba :kiss: :lol: :P , din ce am vazut pana acum cei/cele cu 407 sunt cei mai periculosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt mandru, Maria Ta Modelul Nostru Care Nu Incalci Niciodata Legea, era doar un apel la mai putina ipocrizie, ca abunda pe aici ... Toti cei pe care ii cunosc au facut la un moment dat in viata lor stanga pe linie continua. E o manevra absolut sigura daca se face cum trebuie, ca sa nu mai vorbim de faptul ca in foarte multe locuri liniile continue sunt trase total aiurea. Nu incerc sa-l disculp pe sofer, dar acuzati-l de altceva, asta cu stanga pe linie continua scartaie rau. Dar na, e mult mai usor sa :kiss:

 

Dpdv legal esti vinovat.Dar in opinia mea este mai important sa constientizezi si mai ales sa-ti asumi responsabilitatea acestei manevre nelegale in caz ca faci accident sau ca te prinde militia(nu scuza ca m-a lasat x sa trec si y nu sau ca cine nu a pacatuit sa dea cu piatra.Cu totii suntem ipocriti la un moment dat dar adevarul in cazul asta este unul singur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alooooooooooooooooooooooooooooooooooo. topicul e despre accidentul de la pod colentinaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!. . eu sunt si loganist si taximetrist. peste tot sunt uscaciuni. nu generalizati. aici, REPET, vorbim de accident. trebuie sa desenez ca sa intelegeti? sau facem de cacao si topicul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...