Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wow ce ma bucur, am lipsit doue trei zile si activitatea pe aici s-a intensificat vizibil ... ceea ce e ... bestial

belbody strada este super -

andrei c - asta-i intrebarea "care diana"

sinner aleea gri imi place mult

kcuf di - buna incercarea (am senzatia de pictura) asa ca te rugam frumos mai pune fotografii ca cine stie

xeres imi place 3 perspectiva prin piatra foarte buna

wan ted imi place toate trei si nu pot alege care este cea mai buna fiecare are ceva tare de tot in ea

rideordye - din primele cinci (cred) imi plac jaratecul si frunza in asfintit foarte misto, iar din a doua tura o mica observatie daca nu te superi ... as mai fi asteptat doua secunde sa iasa cei doi indivizi din cadru pentru ca intr-o oarecare masura distrug senzatia de parasit pe care mi-o lasa fotografia ... se mai poate si prelucra dar s-ar putea sa para incompleta ... asa cum e e beton si daca era si fara mergatori ... hihi oricum supertari sepia felicitari

asa

raven nu ai pentru ce sa imi multumesti (stii tu)

dana i m-am gandit si eu si uite variantele

 

 

 

in rest asfalt uscat la toata lumea si daca nu mai "vorbim"

un paste linistit alaturi de cei dragi

post-15988-1175713094_thumb.jpg

post-15988-1175713103_thumb.jpg

Editat de hebe5p1n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@walower:multumesc pentru sfat :cheers: Din pacate poza a fost facuta de mine acum 2 ani,desigur,cu prima ocazie cand voi ajunge la mare am sa incerc cum ai spus.E adevarat,pozele facute dimineata si cele de la apasul soarelui sunt foarte reusite,tocmai din cauza umbrelor alungite care dau farmec subiectelor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

hebe5p1n, mi se pare ca arata mai bine monocrom desi capata o nota de plasticitate. Totusi este doar ceea ce-mi pare mie.

 

Vincent. de claritate duc lipsa nu numai din cauza scanarilor ci si din aceea a lipsei trepiedului si a rabdarii uneori. La contrast nu stiu ce motiv sa invoc :cheers: , dar apropos de lumina am citit ca aceea din amurg si de la apus scade contrastul si odata cu el si profunzimea (desi e mai calda decat lumina din restul zilei si mai placuta vederii). Asta nu am zis-o ca un motiv ci doar ca ceva ce am aflat eu.

 

me_stz, ce ti-a facut bietul smena de l-ai spart asa? :D Nu te superi pe mine daca-ti spun ca mie nu-mi place chenarul de la "Abandonate....", iar la cealalta ... faptul ca linia aia taie subiectul ... ma duce in eroare;sau asta era si intentia ta? Ma intreb daca nu era mai bine ca subiectul sa intre intreg in cadrul acela mai mic. Acum na... daca gresesc ... sorry.

 

In pozele astea m-am jucat cu dinamica, numai ca in a doua mi se pare ca o cam ia la fuga. Adica parca-i putin exagerat. Astept pareri.

post-9417-1175803918_thumb.jpg post-9417-1175803964_thumb.jpg

Seara buna!

Editat de dana_i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Folosesc un reflex Pentax digital, pozele de mai sus sunt facute cu un obiectiv din 1985 :peace:

 

Faine cheile, bv!

Sa inteleg ca e un SLR...?! :bounce:..eu,sincer,inca sunt in perioada de a visa la un SLR :cheers:...momentan "lucrez" cu o Konica Minolta Z10 de 3.2 MP si sunt cat de cat multumit...

Mersi pentru felicitare! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica un cadru in alt cadru ... astept sa vad cand ai chef :cheers:

Eu eram obsedata de chestile astea in copilarie. Era si o imagine la tv: un tv in alt tv si tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so, look here, also pictures made today:

 

pe drumul spre pesteri am vazut o gramada de motoare, zeci si zeci :D

tari pozele,interesanta locatia....pe unde e? :cheers:

Editat de equilibrium
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...