Sari la conținut

Motociclist pierdut pe drum


shakal
 Share

Postări Recomandate

azi...duminica 31.07.2005 cativa motociclisti din Timisoara au plecat din Judetul Sibiu si se indreptau spre Timisoara....

pe drum s-au separat iar unul din ei nu a ajuns nici in momentul asta acasa...

ultimul venit a sosit acum 5 ore....

tipul se numeste Adi Pirtea, este roscat si conduce o JAWA cu un Top Case alb...

poarta ochelari...

daca aveti detalii despre el...trimite-ti un reply...

sa speram ca e bine si nu e accidentat

 

am incercat si aici pt ca nu raspunde nici pe Connex si nici pe ZAPP...

care stiti ceva...da-ti un semn de viata...

va rog

 

Shaq

Editat de shakal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: :crack:

 

Ma voi sunteti normali?? Poate s-o fi pierdut omul pe drum ceva! Sau poate l-a prins noaptea si s-a cazat pe undeva, fiindu-i frica sa mearga pe intuneric mai departe.. :crack: Mai stii?

 

Eu sper sa se rezolve repede si mai ales sa se termine BINE toata poveastea asta.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah prieteni, nu vreau sa zic prostii in necunostinta de cauza, dar cum de s-a pierdut, ceilalti nu s-au inteles cu el sa mearga impreuna sau sa-l astepte?

Oricum sper sa nu fie nimic grav... de ce e postat aici la accidente?...ma speriati...offf :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut motoru lui in fata blocului acum 60 de minute,

ati plecat impreuna?

daca da atunci ajungeti impreuna! (mai ales ca e incepator) si tinet asta minte pe viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din filmul 10 negri mititei!

Noi am mers si 15 motoare de dif categorii pana la Tg Secuiesc si ne-am asteptat pe unde am putut.Cum sa fie lasat in urma mai ales un incepator, si si ucu Jawa.Rusinica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general la mersul in grup haita se adapteaza la viteza celui mai lent, nu e ca in jungla unde aia slabi sunt lasati in urma. Se merge cu deschizator de coloana si cu inchizator. Ambii cu experienta si motoare mai puternice decat media/grup. Incepatorii si cei cu motoare mai slabe sunt tinuti in cadrul grupului si nu sunt NICIODATA depasiti de inchizatorul de grup. Regulile mersului in grup se stabilesc la plecare, se planifica niste opriri si se convine asupra unor semne.

 

Succes data viitoare!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general la mersul in grup haita se adapteaza la viteza celui mai lent, nu e ca in jungla unde aia slabi sunt lasati in urma. Se merge cu deschizator de coloana si cu inchizator. Ambii cu experienta si motoare mai puternice decat media/grup. Incepatorii si cei cu motoare mai slabe sunt tinuti in cadrul grupului si nu sunt NICIODATA depasiti de inchizatorul de grup. Regulile mersului in grup se stabilesc la plecare, se planifica niste opriri si se convine asupra unor semne.

 

Succes data viitoare!

 

Ry.

213637[/snapback]

 

 

luati aminte, ca are mare dreptate omul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rushine!!!

 

am fost ieri la o plimabre de vreo 100 de km cu scuterul meu, care prinde 60 km/h mai nou, shi cu yamaha fjr 1300, bmw k100, aprilia caponord, ij, virago 250, intruder de 800 shi nu-mi aduc aminte sa fi fost lasat in urma !!!

 

In plus, cand s-a innoptat am fost incadrat de 2 motoare, iar kombat imi pazea spatele!!!

 

 

on topic: mai avetzi fratzilor de invatzat ce e aia motociclism, motociclist, mers in grup sau spirit de echipa etc.!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergetzi in grup atunci viteza de croaziera este egala cu cea a celui mai cu motocicleta cea mai "lenesha". - Nu credeam ca este motociclist care nu shtie acest lucru.

 

Degeaba va agitatzi acum. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai inteleg forumul acesta!!! Omul cere ajutor, ca isi facea grij pentru un motociclist, iar in loc sa-l ajutati il luati la suturi in poponeata!!! Mai si dati exemple de cat de destepti sunteti... Iar cand ma uit pe strada in 99,9% din cazuri numai motociclisti singuratici vad...

De unde stiti ca motociclistul cu Jawa nu a vrut sa mearga singur?!? :crack:

 

Ma bucur ca a ajuns acasa..

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rusinica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cum naiba l-ati lasat in urma?

cand ne-am intors de la mizil un minsk a dictat viteza grupului, desi era si o kawa de 500 intre noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai inteleg forumul acesta!!! Omul cere ajutor, ca isi facea grij pentru un motociclist, iar in loc sa-l ajutati il luati la suturi in poponeata!!! Mai si dati exemple de cat de destepti sunteti... Iar cand ma uit pe strada in 99,9% din cazuri numai motociclisti singuratici vad...

De unde stiti ca motociclistul cu Jawa nu a vrut sa mearga singur?!?  :crack:

 

Ma bucur ca a ajuns acasa..

:crack:

213880[/snapback]

 

 

1. jawa=comunista, se poate defecta oricand

2. omu cu jawa=incepator, chiar daca el e nebun shi vrea sa mearga singur, nu trebuie lasat de ceilaltzi :crack: :crack: :crack:

 

 

bine ca a avut el grija de el shi a ajuns acasa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai inteleg forumul acesta!!! Omul cere ajutor, ca isi facea grij pentru un motociclist, iar in loc sa-l ajutati il luati la suturi in poponeata!!! Mai si dati exemple de cat de destepti sunteti... Iar cand ma uit pe strada in 99,9% din cazuri numai motociclisti singuratici vad...

De unde stiti ca motociclistul cu Jawa nu a vrut sa mearga singur?!?  :crack:

 

Ma bucur ca a ajuns acasa..

:crack:

213880[/snapback]

 

 

 

Si noi ne bucuram ca a ajuns intreg acasa ... problema a aparut de la o greseala prosteasca si toti oamenii care au postat cu exemple sau remarci au avut intentia de a face cunoscute pentru cei care stiu mai putin cateva reguli de mers in grup, nu ca sa se dea mari.

Din greseli se invata, cel mai bine e sa inveti din timp din greselile altora, ca sa nu ajungi sa inveti din greselile tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur si eu ca a ajuns acasa...

eu nu ma aflam cu ei....(ma recuperam dupa o nunta).

"desteptii" care l-au lasat in urma...sunt inconstienti!!!

de unde am aflat asta ??

sora-mea a venit la mine si mi-a dat vestea...m-am speriat pt ca avea amandoua telefoanele inchise...+ ca in vara asta s-a "varsat" pe drum destul de nasol...

oricum, m-am interesat si la spitalele de pe traseu...ma gandeam la ce e mai rau...

asta e ...

totul e bine cand se termina cu bine..

 

ma scuzati daca vi-am provocat un atac de cord, dar in momentul ala era singura solutie de a afla ceva...

 

respectele mele, tuturor

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a ajuns teafar acasa..rusinica pentru ce-i care l-as lasat in urma,tinand cont ca este incepator si are o comunista :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rusinica!

Motociclistii ar trebui sa se ghideze dupa sloganul armatei americane: "nimeni nu este lasat in urma". Daca cei care ati fost cu el va considerati motociclisti cu experienta, sa stiti ca ati dovedit contrariul.

Bravo lui ca incepator, si-i doresc multe sute de mii de km de asfast uscat! :crack:

Iar voua va spun sa fiti atenti, sa nu va pierdeti si motorul de sub fund. Poate o sa se strice pe undeva si voi o sa o luati inainte... :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mir cum de nu l-ati cautat pe google... :crack:  Data viitoare cautati-l mai bine in oglida, dacat pe net...

214373[/snapback]

 

:crack:

Insa se pare ca nu au facut asta cei din grup, ci un "motociclist nevinovat"!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...