Sari la conținut

Furca Stramba


Fox32
 Share

Postări Recomandate

Salutare...am avut un accident de curand in urma caruia am ramas cu furca stramba.Se poate repara? Stie cineva de und epot face rost de o furca pentru Daelim Roadwin 125 sau daca se potriveste de la alt moto. Multumesc anticipat.

post-16609-1216827024_thumb.jpg post-16609-1216827061_thumb.jpg post-16609-1216827159_thumb.jpg post-16609-1216827231_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le indrepta inlocuieste furca ca e f riscanta treaba cu indreptat sau furci lovite si puse asa pe motor, din experienta vb si ai grija sa se potriveasca etrieri perfect !

 

Ps: ca sa nu zici ca sunt rau pe nitu vasile acolo am intrebat eu cand aveam fzr si mi-au zis ca indreapta, dar NU iti recomand

 

 

bafta la repararea motoretei :unsure:

 

nu le indrepta, inlocuiestele furca ca e f riscanta treaba cu indreptat sau furci lovite si puse asa pe motor, din experienta vb si ai grija sa se potriveasca etrieri perfect !

 

Ps: ca sa nu zici ca sunt rau pe nitu vasile acolo am intrebat eu cand aveam fzr si mi-au zis ca indreapta, dar NU iti recomand

 

 

bafta la repararea motoretei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pot indrepta usor...apropo:indrept amort fatza strimbe,lovite,etc.

 

vrei sa ti le indrept tre sa le trimiti la mangalia daca vrei cu adevarat...

 

daca nu spor la cautat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...am avut un accident de curand in urma caruia am ramas cu furca stramba.Se poate repara? Stie cineva de und epot face rost de o furca pentru Daelim Roadwin 125 sau daca se potriveste de la alt moto. Multumesc anticipat.

post-16609-1216827024_thumb.jpg post-16609-1216827061_thumb.jpg post-16609-1216827159_thumb.jpg post-16609-1216827231_thumb.jpg

nu cred ca mai poti scoate ceva din ele

nici un producator nu iti recomanda sa le indrepti ci sa le schimbi, indiferent de vitejii care vin si spun ca e simplu sa le indrepti.....deh, asa e la noi, la romani, ei, aflati, fratilor, ca nu sunt un adept al schimbarilor cu piese noi, ci un adept dedicat al reparatiilor. dar, in acest caz, chiar nu se poate :disappointed:

hai, ma! nu omorati pustanul pentru cateva zeci sau sute de ron, nu fiti marlani precum tariceanu sau oricare dintre cei care ne conduc! :blbl:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite cum facem...

ti le indrept moca ,,asa de reclama...

mi le trimiti?

 

 

dupa aia mai vb...nu sunt primele,nici singurele indreptate si cu siguranta vor mai fi de indreptat.

 

nu cred ca mai poti scoate ceva din ele

nici un producator nu iti recomanda sa le indrepti ci sa le schimbi, indiferent de vitejii care vin si spun ca e simplu sa le indrepti.....deh, asa e la noi, la romani, ei, aflati, fratilor, ca nu sunt un adept al schimbarilor cu piese noi, ci un adept dedicat al reparatiilor. dar, in acest caz, chiar nu se poate :moto:

hai, ma! nu omorati pustanul pentru cateva zeci sau sute de ron, nu fiti marlani precum tariceanu sau oricare dintre cei care ne conduc! :ok:

multi NUMAi la vorbe se pricep.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca franezi asa violent incat tremura bordul,simti ca furca se rupe de la efort,si pe franarea asta intervine si o denivelare.......nu ar fi bine ca furca sa nu fi fost indoita si reparata???nu zice nimeni ca nu se poate repara....insa coada de la mop daca o indoi e bine sa nu o mai indrepti fiindca se rupe de tot,si sa stergi gresia cu ea asa indoita,si a doua zi sa o schimbi cu una noua sau cu una de lemn.

La alt nivel,cu alte forte implicate,alte materiale nu e aceeasi chestie??????????

La un cross as mai zice dar in cazul asta......

Si inca o chestie....eu as inlocui si rulmentii de la roata fatza.

Banii fiecaruia,viata fiecaruia.

Numai bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ati sti voi cite motorete merg cu furcile indreptate...ehe.

..daca te uiti atent si stii si unde sa te uiti iti vei da seama de o furca undreptata...

ma ,se indreapta o furca dar nu de la o strimbatura dinaia nasoala k deja apar fisuri dar in acest caz e o simpla usoara deformare care vine lejer la loc ...

 

poi ai dat un pm si atit .vrei sa facem treaba sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ati sti voi cite motorete merg cu furcile indreptate...ehe.

..daca te uiti atent si stii si unde sa te uiti iti vei da seama de o furca undreptata...

ma ,se indreapta o furca dar nu de la o strimbatura dinaia nasoala k deja apar fisuri dar in acest caz e o simpla usoara deformare care vine lejer la loc ...

 

poi ai dat un pm si atit .vrei sa facem treaba sau nu?

cu ce o indrepti frate? ai scule sau o faci asa, din ciocan? si inca ceva, ai nr cu CT-xx-RUN? ca am mai vazut io niste ciomartaneli pe fiare din astea cu RUN la coada...de fapt, numarul vine de la RUiNa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...am avut un accident de curand in urma caruia am ramas cu furca stramba.Se poate repara? Stie cineva de und epot face rost de o furca pentru Daelim Roadwin 125 sau daca se potriveste de la alt moto. Multumesc anticipat.

 

 

De reparat orice se poate .... ti-o baga la o masina care o indreapta cativa mm intr-o ora .... asta daca are acea masina, dar nu multi se baga la operatii de astea si nu pentru ca e mare inginerie ci pentru ca nu-ti mai pot garanta rezistenta ..... strambata si indreptata nu mai are aceeasi rezistenta la socuri .....

 

tu faci ce vrei, e viata ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...